Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
21. okt 2009

asandys, tak skusime ... xixi konecne sa bavime o plienkach aj my nelatkovky ... to len latkovky sa tu mozu vytajovat svojimi plenami? 😀

drozdik78
21. okt 2009

potulka aj tak mozes byt hrda na seba, ze si to zvladla aspon takto dlho 🙂 a inak v casopise mama a ja pisali ako postupne odstavovat babatka len neviem presne v ktorm cisle to bolo... ja som odstavovanie nezazila tak dufam, ze nebudem musiet ani pri emmke 🙂 a viem MM ma vela vyhod ale neboj zvadnete aj toto 🙂

blumka
21. okt 2009

drozdik caaaaaaaaaaau 😀 😀 😀

drozdik78
21. okt 2009

cau blumkaaaa pozeram ze co to ci dobre vidim 🙂)))) ao sa mas 🙂 ??

blumka
21. okt 2009

ospravedlnujem sa ostatnym, ze som vam tu takto vtrhla...ale musim pozdravit kamoskuuuuu 😀
no mne tiez oci skoro vybehli ked som zbadala tvoj nick 😉
dobre sa mame..a vyyy?
mas krasnu fotku v pase 😉

bosorka33
21. okt 2009

ahojte maminky chcem sa opytat aj vse deticky zaspavaju ked nieste s nimi vonku doma pri vas ja by som to chcela krpatu odnaucit len neviem ako lebo ona zaspi jedine pri mne a obcas pri muzovi ked bola mala dala som ju do postielky a spala ale teraz musim lezkat pri nej na posteli ake mate s tym skusenosti a este mi poradte mala mi este pred mesiacom vypila aj 2 flasky caju dnenne akle dnes ani po flaske ani nepachne stava sa vam to neviem ci je to tym ze som je zacala prikrmovat alebo cim?

potulka
21. okt 2009

iron, normalne mu prilozim poharik k ustam, z boku pozeram, kde je voda a regulujem sklon tak, aby mohol chlipat. ide mu to pekne. a jasne, aj on by chcel poharik drzat, ale nejako sa mi ho dari presvedcit, ze by to nefungovalo. 🙂

egy, dik za link, aj tato vyzera dobre. ale zatial dufam, ze niekde zozeniem taku, aku mali v medickej.

drozdik, ved hej, som velmi rada. pokojne sa mi mohol zhorsit stav hned po porode a nemusela som kojit vobec. som za to velmi vdacna. ale zvykla som si na to, kojenie ma bavi a je uzasne, ked sa ku mne matejko prituli... no nic, urcite to zvladneme, to je jasnacka. 🙂

drozdik78
21. okt 2009

potulka neboj najdete si iny sposom mojkania 🙂 on si uz najde sposob ako sa s tebou pomojkat 🙂 a t urcite tiez 🙂

iron
21. okt 2009

potulka a uz si obehla vsetky tesca?....skus zlate piesky, tam by ju mohli mat..

bosorka..ja si lahnem k malej na velku postel a zaspime...Niekedy sa tam hodinu prevaluje, vykecava. trieska ma, ale zaspi...no ale to uz musim vidiet ze je brutus unavena...lebo inak revy

egyptanka
21. okt 2009

no ty koky to mi sa budeme budit uz aj o 22.

... to by bolo na mna silne kafe ... ze 22,24,2,4,5.30,6.30.

iron
21. okt 2009

egy....aj moja sa tak budievala....teraz je to uz lepsie...neboj vsetko chce svoj cas...A nejdu jej zuby. Nepozorujes zeby bola nejaka umrnacana a tak...neskusala si jej prejst prstom po dasienku?...Moja ich pri spodnych nemala napuchnute, len ked som jej presla tak som citila ako sa trepu von.

egyptanka
21. okt 2009

iron, nic tam nema ... len troska drsnejsie, ale ziadne napuchnutie, ziadne biele bodky.

potulka
21. okt 2009

iron, kucina pisala, ze tam boli a mali uz len posledny kus, aj to poskodeny.
bosorka, nas matej zaspi bud pri kojeni (kojim poleziacky), alebo v kociku/satke na prechadzke, alebo potom este v lehatku, ked ho natriasam. vydrzi byt tak cca 2 hodiny hore, potom je unaveny a pride na rad jeden z popisanych uspavacich prostriedkov. vlastne este ho obcas dokaze na sebe ukolisat moj muz. da si ho chrbatikom na brucho a pohojdava ho hore-dole.

egyptanka
21. okt 2009

potulka, no aj u nas to hojdanie na bruchu niekedy funguje, ale ona nie je na mne chrbatikom ale bruskom ... ale niekedy ma tendenciu liezt po mne a ked jej to nedovolim tak reve.

zajtra mozno pojdem do nasho petrzalskeho tesca, potulka ak by mli tu kocku tak ti ju mam kupit?

baskaj
21. okt 2009

denka - ja som čakala, že využiješ šancu a napíšeš, že si spala aspoň desiatej. pre mňa vyspatá noc neexistuje, ak mám byť hore už o siedmej ráno 😅 . ale chápem, že ti malá chýbala... mne tak daminko, keď sme boli na svadbe...

ajka - ty si malej kúpila len ten sosák na fľašu alebo celý ten pohárik so sosákom? nevieš, aká značka by pasovala na avent fľašu? lebo originálny sosák stojí aj 10€ 🙄

egy - tými nepokojnými stavmi natálky sa netráp. to sú také všelijaké obdobia a vrtochy tých našich detí. aj my sa máme všelikedy všelijak a potom sa to náhle zase zmenía tak dokola... mne sa v noci 2 týždne budil 5x a teraz ho to zdá sa konečne prešlo a budí sa zase len 2x. 😕

potulka
21. okt 2009

egy, dakujem, mozes. 🙂 v sobotu ju tam nemali.
mozno ked vypredaju tento akciovy tovar, vylozia nove zasoby za vyssie ceny. 😉

egyptanka
21. okt 2009
egyptanka
21. okt 2009

potulka, kolko ma byt ta akciova cena?
a vies ako to je ... oni maju akciu, ale su limitovany, ze kolko kusov denne mozu vylozit. 😖

nsoci
22. okt 2009

Bre ranko

my uz vykakany, napapany, knizky vyhadzane z policky a ja som pri pokuse napit sa caju zistila, ze mi chyba kusok predneho zuba... takze predsalen vcera posel ked som zle zakusla... ach jo

baby spustite hromadne telepaticke surenie banky nech posle peniaze, dnes je akcia v kobercoch trend na podlahy (aljusik mi dala vediet, dak) ale iba dnes, ak by dosli prachy tak super usetrime.... AK BY....

lenka138
22. okt 2009

včera bol čo? den dobrých detičiek, že ste toho toľko popísali?

malý sa ešte baví v postielke, tak som rýchlo stihla prebehnúť bytom ako víchor a dať veci na svoje miesta a teraz ideme ranajkovať. noc bola zase trochu divoká, zase sme sa krmili 3x, jaaaj ja už chcem aspon jednu noc spať celú 😒

idem dočítať aspon niečo čo ste popísali

denkolc
22. okt 2009

Dobré, dobré...Tánička hore od šiestej, ja od ôsmej...medzitým si džavotala a hrala sa...teraz sedí v stoličke na jedenie a čakám, kedy bude unavená a pôjde zas spať...

Ideme do záhrady na gaštany, keby dakto chcel, môže dojsť na brigádu... 😉

drozdik78
22. okt 2009

nasla som zelenu bundu .) https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... xixiixi nsoci zeb pre tvojho 🙂 ?

drozdik78
22. okt 2009

baskal aj lovi ma pohark so sosacikom, a nie je az tak drahy ma aj vutri taku specialnu " nasadku " ab

netiekla voda alebo cajik prilis rychlo 🙂
.. no mne sa mala v poslednom case neskutocne velakrat budi na to ze jej vpadne cumlik ach jo, kde su tie cas ked spala do polnoci aspon v kuse a v noci min. 3x 😒 no ale co snad sa to uz zlepsi 🙂

denka v casopise dobre jedlo mas same dobre recepty na gastany 😉

mgk111
22. okt 2009

potulka - drozdik ma pravdu odkedy nekojim kubko je viac pritulny a mojkaci 🙂

(inak ked som dala odoslat dost popisane a ma odhlasilo - uz si nepamatam co som vsetko pisala)

nsoci - ved pozicaj korunky ak sa da 🙂

bosorka - my fungujeme prechadzanim sa v pritmi a zaspi tak...

denka - to je super ked si mozes este pri nej polezat 🙂

kubko v noci lepsi ako vcera ale ked prisiel kasel a dusenie tak som uz letela a nosila ho 🙂 o piatej vstal, tatino si ho zobral spolu s hrackami a ja som spala do siedmej skoro. teraz som ho zase uspala a tato dospava... idem navarit obed tak zatia packo..

iron
22. okt 2009

bre ranko..mala bola v noci hore kazde dve hodiny...uz som si zvykla.

Egy...ten pas pre psikov mam, dbam aj na jeho bezpecnost v aute.
Drozdik...to ty kedy stihas vsetky tie infosky zhanat?

frcim..mala olizuje kable a demoluje obyvacku...

drozdik78
22. okt 2009

iron 🙂))) som si dala zavazok ze sa naucim dobre varit 🙂))) a to je velmi dobre casopis, tak ked neskusam aspon si oci popasiem 😀
inak moja maa je tiez kablikarka ako hrom a najradsej ma casopisy PC a Nemecky technicky slovnik .)))

mgk neviem ako si s tymi hrcami mozno ti pomoze annaq ona je poradkyna na dojcenie daj ti temu babatka a tak je forum dakujeme annaq 🙂 mozno pomoze aj tebe 🙂

chcela som sa opytat ako casste menite cumle 🙂 ?

mgk111
22. okt 2009

drozdik - dik vyskusam 🙂 cumle som menila asi po troch mesiacoch najskor a teraz sa priznam, ze som uz zabudla 🙂 takze odvtedy co je skoro pol roka mame tie iste 🙂 teda ak myslis cumle ako dudliky a nie na flase... na flase mame stale na mlieko dvojku lebo inak mu to moc tieklo, na kasu vacsi a na caj tiez dvojku...

a ideme davam postielku o poschodie nizsie 🙂 zacal sa tahat na dve nozky 🙂 a doplnil si slovnik aj o tata, teta 🙂

matja
22. okt 2009

lenk30, tak konečne si užívaš kočíkovanie 😀 Možno je už Filipkovi na rukách zima, tak radšej sedí zababušený v kočíku 😉

taella, pekná detská izba 🙂

Paťko tiež pije vodičku z pohárika. Najskôr som skúšala z náustkom, to si nevedel potiahnuť, tak sme odstránili vrchnák a používame iba umelý pohárik. Prvý raz bol celý mokrý, ale potom som sa to naučila aj ja, ako ho správne držať a Paťko sa teší, keď vidí pohárik. Chytí si ho do oboch rúk, ja ho samozrejme držím tiež a pije.

baby, mne sa do rána spravilo 5 herpesov! Po jednom v každej nosnej dierke, dva na hornej pere a jeden na spodnej. Och joj, rýchlo som si ich namastila, ale nie všetky sa mi podarilo zastaviť... Takže Paťko išiel na plávanie s krstnou. Je mi to ľúto, že netrávim čas vo vode s ním ja, je to pekné pozerať sa naňho, ako sa člupká, ale čo už... Na druhej strane si uvedomujem, že takto si aspoň zvykne na spoločnosť druhých ľudí, lebo som si všimla, že ma stále vyhľadáva pohľadom, keď niekde sme, vykrúca sa a keď ma zbadá, tak pokračuje v hraní... Idem vás dočítať...

kucina1
22. okt 2009

ahojte
my cumle na flase menime podla potreby, ale asi len 3x. tomas pije mlieko stale z jednotky, aj caj pije s cumlom na mlieko velkost 1. velkost 2 na mlieko nema rad. a cumle na vodu neznasa.
tak pouzivame len cumle na mlieko velkost jedna (od narodenia)

no a dudliky, za svoj zivot mal 6. prve dva sme po 3 mesiacoch vyhodili (velkost 0-3). teraz ma uz asi 6 mesiacov druhe dva (velkost 0-3) a dalsie dva ma asi 3 mesiace velkost 3-6 mesiacov.

dnes budem varit nieco z kuracich prs
tomas bude mat na obed to co vcera nedojedol
teraz spi, ja pozeram z netu este serial a pojdem potom poupratovat (prach, pozametat, vycistit zajacovi, pozvesat suche pradlo) xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre