Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
30. okt 2009

a super, ze mate dobre vysledky Pasojka, tesim s vami 🙂

Iron, super fotocky, mala je prekrasna s dvoma copikmi 🙂 rozkosna

Denka, ze sup s nim do pracky 😀 az som isla pozriet este raz, ci som to dobre ja napisala 😀

a Egy dufam, ze to zvladla, aj ked velmi tazko.. boze, ja si to ani neviem a nechcem predstavit..mna by to uplne zobralo tiez 😔 chudatko..aj ja som na nu dneska vela myslela ☹

pasoa
30. okt 2009

jaj, áno, ešte iron, super fotky, modelka Ninka, a ten zajko!!!! 🙂

muňu. matja, dík 😉

munu
30. okt 2009

a kde ste vsetky zaseee??? este na palacinkach? aj ja si zajtra urobim palacinky doma 😝 mnam..

yamahafazer
30. okt 2009

ahojte 🙂
ani vas nestiham citat len tak sem tam letmo prebehnem

iron malu som videla mama a ja dufam,ze vyhra je kocka 😉

moja je uz strasne na mna naviazana a na tatu ked je s nami tak v pohode,ale ak ju ma niekto druhy a ma nevidi hotovo uz revy .Zuby este ziadne nemame.Gratulujeme oslavencom aj my mame dnes 7 mes 😵 .Uz sa aj peknejsie rozpapala zasa prikrmi aj mlieko a v noci jej uz ani mlieko nedavam som jej kupila tu bebu na dobru noc a fakt vydrzi celu noc bez mlieka az 11 hod a rano neni ani niako hladna co sa cudujem som myslela,ze bude jest ako vlk a niekedy popapa aj na dva razy mlieko.Dost zacala spavat na bruchu.Akurat veceriam kyslu smotanu s piskotami a idem aj spat.Dneska som malu doma vazila a ma 9200g ved mi dokedy pojdeme do poradne bude mat 10 kg 😅 ja ju uz ledva unesem.Tak sa majte krasne a vsetkym krasny vikend 😵

pasoa
30. okt 2009

yama, ktoré mama a ja? Už je novembrové???

potulka
30. okt 2009

pasoa, ja mam tiez problem (moralny) so zvieracimi babatkami - jahniatko, teliatko... iba kura mi akosi nevadi, tam sa viem odosobnit. zatial som to riesila tak, ze som matejovi dala kupovanu vyzivu od hami, kde bola vraj aj dusena jahnacina.
palacinky boli super, avsak boli sme tam len tri - ajka, labutka a ja. atemi, co vy? zasa kubko zaspal v klucovu hodinu? 😉

denkolc
30. okt 2009

Potulka, aspoň sme vás nenakazili.... 😉 A dali ste si aj za nás???

Inak, mohli by sme nabudúce vymyslieť stretko tak, aby sme aj Egynu mohli vziať, na odreagovanie....ak by teda išla....ja dúfam, že hej....

matja
30. okt 2009

ozaj potulka, písala si o šunke, že sa nesmie. Ale taella mala na mysli podľa mňa šunkovú salámu, nejaká dusená (nie údená) sa od nejakého 9. mesiaca už môže, myslím si... Ja ju zrovna nechcem dávať od 9. m., až trošku neskôr, ale šunková saláma sa v tabuľkách do príkrmov zaraďuje už v takomto veku.

matja
30. okt 2009

potulka, máš pravdu o tých zvieratkách. Aj mne bolo ľúto toho jahniatka, keď som ho porcovala. Robila som to s ťažkým srdcom, bolo to čerstvo zabité jahniatko. Ja by som nemohla byť ani na zabíjačke. Ale teraz, keď už je mäso naporcované, mi to nevadí.

pasoa
30. okt 2009

matja, poďakovala som obidvom jahniatkam za ich mäsko, keď som ich nakladala do auta 😉

iron
30. okt 2009

pasoa...hej je uz novembrova, tot dnes dosla do schranky...

pasoa
30. okt 2009

potulka, aj ja mám akúsi výživu s mrkvou, ryžou a teľacinou, no ani na tú som sa ešte neodvážila 😀 reku, najskôr skúsim ryžu.... 😎 už som kúpila natural

a palacinky by mi cvhutili v dvojici, trojici aj šestici...všetko jedno :-P len aby boli sladkéééé :-P

denkolc
30. okt 2009

Tak ako spia naši drobci? Už zaspinkávajú sami? Skúšal niekto metódu 3-5-7 a bol úspešný? Alebo nechávate detičky spať s vami a cuckať si 5 x za noc? Zmenilo sa vlastne niečo, od zavádzania príkrmov, rastu zúbkov a pod.? Je to lepšie alebo horšie?

Toť len taký prieskum odo mňa....zvedavá som na tie vaše detičky, ako to zvládajú... ☹

asandys
30. okt 2009

Denkolc, tak prispevok do prieskumu:
- zuby dva dolne, jeden uz cely von, druhy sa prerezava
- prikrmy chutia uplne vsetky, zelenina aj ovocie, aj susienky
- zaspavanie cez den aj v noci na mojich rukach, tak ze dam plienku cez hlavu, cumlik do pusy a skacem na posteli posediacky s maly v rukach, zaspi do cca 10 min, po zaspani ihned prekladam do jeho postielky
- v noci papa uz iba raz tak 200 ml UM budi sa skoro kazdu hodinu s velkym revom, najdem ho sediet alebo stat v postielke so zavretymi ocami, musim ho polozit, dam cumlik a zaspi znovu
- vstava stale o 6, spat chodi o 8 vecer, cez den pospi v primere 2 hodky, ale mne sa zda , ze zacal spat cez den preto, lebo svojou pohybobou aktivitou sa rychlejsie unavi, 😉

asandys
30. okt 2009

taella, martin, oliver, karolinka, mapa a karla, dakujeme za navstevu, bolo nam super s vami, aj nabuduce ste vitaniiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵

egyptanka
30. okt 2009

ahojte, tak uz to mame za sebou ... a caka nas dlha cesta prijat tuto skutocnost.

egyptanka
30. okt 2009

typicke pridem ja a vsetky sa zduchnete ... denka, ak sa bude dat tak urcite pridem na nejake stretko.
po asi 5 dnoch nejedenia som stihla teraz zjest tretinu cokolady.

pasoa
30. okt 2009

egy, držím palce na tejto ceste.

denka, moja troška do tvojej ankety:
- matúško spí od cca 3. mesiaca celú noc, ale ja matka úzkostná, hyper opatrná a kontrolujúca čas, som ho ešte nejakú dobu budila na kŕmenie, kým som sa nerozhodla, že už je dosť mocný a môže spať celkom celú noc. Takže u nás od tej cca 22:00 - 9:00 (avšak odkedy menili čas, tak do tej cca 7:30 / 8:00)
- zaspinkáva vždy so mnou alebo manželom, leží vo svojej postieľke a ja pri ňom, hlava v jeho postieľke a telo na svojej posteli (máme to spojené a postieľku bez bočnice)
-neviem, čo je 3-5-7
- toto sa ma asi netýka, lebo necuckáme
- od zavádzania príkrmov sa zmenilo to, že po zeleninovom obede vydrží aj 4 hod úplne v pohode a aj po kašových raňajkách tiež vydrží dlhšie. a čo sa týka refluxu, tak po kaši grcká viac, a po zeleninke a ovocí sú tie grcky aj farebné 😀
- zúbky dva dolné. jeden sa prerezáva už 1,5 mesiaca a nie a nie vyliezť, ten vedľajší vyhupol veľmi rýchlo. Bolí to, nervní ho to, ale celkom v pohode. kúpila som mu aj tie tri babylove kefôčky, no riadne ho z toho striasa, tak mu to už nedávam 😀
- celkovo je to lepšie. ale v našom prípade skôr ide o "lepšie", čo sa týka matúškovej intelektuálnej stránky, jeho vnímania okolia, komunikácie s okolím, so mnou a manželom, atď...

potulka
30. okt 2009

matja, podla mna sa to tyka akejkolvek sunky - udenej alebo dusenej, okrem domacej, o ktorej vies, ako bola pripravovana. a salamy su uplne nevhodne, lebo do nich idu casto len kadejake podradnejsie zvysky masa a vselico ine, co s masom nema nic spolocne (napr. muka). najhorsie su podla mna tie soli a farbiva - citala som raz k tejto veci clanok od odbornicky, ktora hovorila, ze keby sa v lahodkach predavala skutocna sunka, nikto by ju nekupoval, lebo by popri ostatnych ruzovuckych vyrobkoch vyzerala nevabne. samozrejme, nikomu nic nezakazujem, no ja sa budem usilovat, aby matej taketo veci jedol az okolo troch rokov a aj to v malej miere.

denka, labutka aj ajka zlupli po dve palacinky, takze sa da povedat, ze aj za vas. 😉 pravdaze, egy je vitana vsade, na co sa bude citit.

a este pikoska - podla mna je v najnovsom Dietati prispevok od labutky. 😉 aj ked ona to este nepotvrdila.

pasoa
30. okt 2009

potulka, bol raz v Dámskom magazíne jeden mäsiar - profík a ten povedal, že šunkové nárezy, a "šunky", čo dostať v supermarketoch, sú na hody vzdialené od šunky pravej, že sú to dofarbované výrobky a pravú šunku by nik nekúpil kvôli cene, že by bola nenormálne drahá.
A všetko je to dosáľané a prichucované a neviem čo, ja to určite matúškovi dávať nebudem, ako dlho sa len bude dať.

pasoa
30. okt 2009

bylinka, a prečo si mi neopdísala na IP? čakáááámmmmm 🙂

egyptanka
30. okt 2009

potulka, no na palacinky by som sa dala ukecat, uz som pozerala jedalny listok a take tri - styri palacinky ma zaujali.
to aby som dietatu kupovala pršut alebo nejake prosciutto 🙂

potulka
30. okt 2009

egy, vitaj. cokolada je dobra terapia a na rozdiel od roznych liekov este aj chutna. 🙂
zvyknut si bude tazke, no som si ista, ze jedneho dna budu spomienky uz iba hrejive, bez trpkosti. aj ked je to este daleko.

denkina anketa:
zaspavanie stale rovnake - vecer a po obede na prse, cez den podla toho, kde matejka zastihne spanok. ak medzi jedenim, uhojdam ho v lehatku. ak vonku, zaspi sam v kociku. vecer ho prekladame z nasej postele do jeho postielky a v noci tiez, ak nezaspime. 😉
co sa tyka nocneho budenia, u nas sa to prvy cca polrok zlepsovalo, pribudalo komplet prespanych noci, no teraz to uz asi dva mesiace nefunguje takmer nikdy. zobudi sa 1-2-3x za noc, vtedy dostane prso. ci papa, alebo len dudle, velmi neviem, lebo skoro vzdy zadrichmem. 😀
s prikrmami sme zacali v polroku, zuby ma zatial dva dolne. vyliezli okolo 7. mesiaca s odstupom par dni, este stale rastu. takze by sa dalo povedat, ze od prikrmov a zubov spime horsie, aj ked to nie je tragicke.

potulka
30. okt 2009

pasoa, dakujem za potvrdenie mojich suniek. 😀 😀
egy, presne to mi napadlo - prosciutto. to je tusim iba susene vzduchom. ale tiez dost slane. biokura mu bude musiet stacit. 😉

a tomu ver, ze by si si v palacinkarni vedela vybrat. alebo NEvedela, ktoru skor od radosti. ja som mala gastanovy krem, slahacku a mandle... jedna basen. a taky slany karamel, mnam! a jablcka so skoricou... a vobec! 🤐 😉

egyptanka
30. okt 2009

potulka, tato bola velmi chutna ... fakt som dnes konecne mala normalne jedlo a zaludok ho prijal. A vyzera, ze laktacia je vdaka liekom,cajom a bylinkam zachranena. Esteze mam lekarku, ktora mi tie lieky predpisala bez reptania.

matja
30. okt 2009

potulka, s tými farbivami a soľou v saláme máš pravdu, ja som chcela hlavne poznamenať to, že aj napriek tomu patrí medzi "povolené" potraviny... Ja dám Paťkovi nejaké koliečko ochutnať už pred skončením prvého roka - možno. Aj tak sa mi to zdá ešte nepredstaviteľné, že onedlho už bude Paťko papať tú istú stravu čo my - teda od jedného roka s nejakými obmedzeniami. Mňa to totiž začalo baviť vyvárať pre Paťka, robím mu rôzne kombinácie a som rada, keď mu chutí. Také by som nám nevarila - napr. ako dnes mäsko, brokolica, ovsené vločky a trošku MM. Takisto sa teším na kaše, čo mu budem robiť. Chcem robiť domáce, nie instantné - z prosa, pohánky, ryže, ovs. vločiek. Ešte počkám do 9. mesiaca a bude ich mávať na raňajky (desiatu) - buď ovocné alebo s MM. Dúfam, že mu budú chutiť.

lubi22
30. okt 2009

Ahojte 🙂

Moji drobcekovia obaja soplikuju 😔 Tak odsavame a deticky kricia, je to hrozne. A hlavne Filipko ma za chvilu znova plny nostek. Vcera v noci sme boli hore od 3 do 6, co sa chudiatko nevedel ulozit kvoli nosteku. A tatinka mame prec, esteze sme u nasich, ti mi pomahaju hrozne moc.

Mam za sebou dva dni behania po obchodoch a aj skusania svadobnych satiek so sestrou, bude nadherna nevesticka. Este ideme v pondelok na novu kolekciu, ale uz sme predbezne satocky vybrali, bude krasna. 🙂

Prosciutto je hrozen slane, to by som nedavala. Ale dusenu sunku neudenu morcaciu, tu ano, s nou som zacinala aj u Saminka.

Asandys takze Adamko bude mat braceka Jurka? Moja svokricka bola u vestici, ked sa nam nedarilo este pred Samkom otehotniet a ta jej povedala, ze nech sa neboji, ze otehotniem este ten rok a ze prirodzene. Na pohlavie sa ani nepytala, to nepotrebujeme vesticu, aby sme vedeli, ze bude chlapcek 😀 Ale hrozne by ma zaujimalo teraz, ci este budeme mat dietatko alebo nie 😅 😕 Lebo ja si myslim, ze uz asi nie, ale je tam to asi 🙂

lubi22
30. okt 2009

Matja neviem ci uz niekto odpovedal, ale cervenu sosovicu netreba pred varenim namocit. Iba oplachnut a pridat do varenia, ked uz su ostatne suroviny takmer makke, lebo jej fakt staci 7 max 10 minut aje uvarena uplne.

matja
30. okt 2009

denkina anketa - "tak ako spia naši drobci?"
Už zaspinkávajú sami? - iba večer a v noci, cez deň mu to stále nejde. Snažím sa ho to naučiť, skúšam kadečo, uvidím, či niečo zaberie.
Skúšal niekto metódu 3-5-7 a bol úspešný? - neskúšala som, je mi proti srsti, ale pristihla som sa, že nad tým rozmýšľam, že to skúsim cez deň. Ale som mäkká, nedokážem nechať malého dlho plakať.
Alebo nechávate detičky spať s vami a cuckať si 5 x za noc? - teraz nie, lebo som stále chorá a aj keď vyzdraviem, tak s nami bude spávať Paťko iba výnimočne - keď budeme moc unavení na to, aby sme ku nemu vstávali, keď bude moc mrzutý. U nás to funguje tak, že manžel vstane, podá mi ho a Paťko sa napapá. Mne to nevadí, keď Paťka v noci kŕmim, 3x za noc je ešte OK.
Zmenilo sa vlastne niečo, od zavádzania príkrmov, rastu zúbkov a pod.? Je to lepšie alebo horšie? - je to horšie, ako bolo, Paťko sa v noci budí častejšie ako kedysi, ale podľa mňa to nesúvisí s príkrmami ani zúbkami, ale s tou teóriou spánku u 6 - 12 mesačných detí. Čakala som, kedy to príde a u nás to prišlo v 8. mesiaci. Spánok počas dňa . ráno 1/2 až 3/4 hod., okolo obeda 1, 2, výnimočne aj 3 hodiny, poobede 1/2 až 3/4 hod.

egyptanka
30. okt 2009

a je pravda ze cervena sosovica nenafukuje?

no ja si neviem predstavit, ze za nejake 4 mesiace bude mala papat chlebik s nejakym syrom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre