Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
30. okt 2009

egy, 5 jedal denne je podla mna OK. ked ma natalka od 6. vecer noc, tak co - vari ju nebudes budit, aby sa este raz najedla? urcite jej to staci, ved sa pozri, ako pekne pribera. nas matej ma o jedno jedlo viac, lebo spavat chodi o 8. (bezi podla stareho casu).
vidim, ze viacere chceme to, co nemame. 😉 aby som nezaostavala, rada by som mateja uspala na obed a vecer inak ako na prse. teraz ho uz druhy den skusam po obede polozit do postielky. vydrzi tam asi 10 minut, natahuje kabel od monitoru dychu, trochu sa toci, obzera tycky a potom spusti nespokojne mrncanie. vtedy mu dam este par minut a nasledne kapitulujem a tasim prso.
lubi, a este stale chces od 8. mesiaca zacat s odstavovanim filipka? ja asi tiez... budeme sa navzajom povzbudzovat?

ajka82
30. okt 2009

egy sak ti vraveli ze cas kojenia sa upravi a bude to kratsie trvat...urcite by si si dala teraz taku kojaciu hodinku niekedy 😝

iron
30. okt 2009

munu to je take...ze das dieta do postielky pohladkas, povies ze je nocka treba spinkat a odides...potom prides o tri minuty, zopakujes..o 5, 7 az kym nezaspi...

egyptanka
30. okt 2009

ajka, nieeee. ved to mam problemy vstat ... a my mame s muzom taky dobry rezim teraz. On rano malu zobere, prebali, prinesie ja nakojim, mala si mozno este takych 15-30 minut zdriemne pri kojeni aj so mnou. Potom muz pride malu zoberie, pohra, uspi, donesie spiacu do postele a spime tak do tej 9,00-9,30 kedy je dalsie kojenie. Takze rano si uzivam tak cca 2 hodinovy nicim neruseny a neprerusovany spanok.

iron
30. okt 2009

potulka...ja uz som pomaly s odstavovanim zacala..zatial sa tvari v pohode...no ale zatial len dva dni.

ajka82
30. okt 2009

potulka...nahodou ja som s mojim dietkom spokojna 🙂 zatial by som nic nemenila...este nema rok 😎

ajka82
30. okt 2009

egy tak nemusis vstavat a bude jej chystat ranajky manzel a bude papat snim...ci je tam nejaky problem? 😉

munu
30. okt 2009

no tak to ja skusit, teda neskusam... Matkovi staci minutka a uz v postielke stoji... a je este taky nechapavy v tom, ze hocikedy sa moze pustit mriezky, ktorej sa pridrziava a spadne, ublizi si.. nepotrebujem, aby sa mu nieco stalo kvoli uspavaniu...len preto, lebo musi vediet sam zaspavat..na to este bude cas.. este je malicky, potrebuje mamku a ocka 😉

egyptanka
30. okt 2009

ajka, dala veruze dala, tu mam teraz iba vecer.

egyptanka
30. okt 2009

ajka, dovtedy uz bude mat mozno pracu a ja si budem musiet zvyknut na skoro-ranne vstavanie. Hold na dobre sa velmi pekne zvyka.

ajka82
30. okt 2009

munu, sak za chvilku bude vediet ze sa nema pustat v postielke, lebo sa obije...mala uz na to prisla, ked stoji v postielke a chce ist dole, pridrziava sa len jednou rukou a pomaly si sada a zo sedu sa da na brucho a preleze si na ktoru stranu chce, alebo chvvilku lezi...
ozaj a dnes mi zase zisla raz nohami dole z postele 😵 (musim byt asi trpezliva a branit jej liezt dolu hlavou len nohami dole povolit)

munu
30. okt 2009

Ajka, ved to vravim, ze je sikovnica.. zlatucka a velmi chapava 🙂

ajka82
30. okt 2009

egy este nevies aka praca bude a mozno to bude pekne vychadzat, ze nebudes musiet tak skoro vstavat... sak co by si pre natalku neurobila (mas super manzela ze je takto pekne s vami a velmi ti pomaha)

ajka82
30. okt 2009

munu hej...ale v postielke si uz par modrin uribila od tych tyciek 😅 a raz sa jej podarilo, take dve naraz, od dvoch tyciek vedla seba 😀 teraz sa tomu smejem, ale nebolo mi jedno ked som to videla ...

munu
30. okt 2009

Anketa:
uz zaspinkavaju sami? - nie, cez den spinka v kociariku a na noc ho tiez uspim v kociariku a potom prenesiem do postielky..
Skusal niekto metodu 3-5-7 a bol uspesny? - uz som sa vyjadrila, neskusala som a nemienim skusat
Alebo nechavate deticky spat s vami a cuckat si 5x za noc? - ja nekojim, davam umele mliecko a pri nas spinka v noci, len ak je mrzuty a neda sa mu kludne spinkat v postielke.. inac spinka v noci stale v postielke
Zmenilo sa nieco od zavadzania prikrmov, rastu zubkov a podobne? - my este zubky nemame a od zavadzania prikrmov sa nezmenilo nic.. stale v noci papka, budi sa tak ako predtym.. len niekedy sa mu podari prespat celu noc, ale to vacsinou ked som s nim sama doma a muzik je na nocnej.. inac pocas dna spinka niekedy aj 5 hodin, ale vacsinou tak 3 hodiny uz... 😉

a co sa tyka toho spanku od 6-12 mesiacov.. neviem, Matko sa budi tak ako predtym, aj ked je pravda, ze predtym spaval kludnejsie a teraz sa casto budi na to, ze sa prekotula na brusko v noci a hned sa postavi na styri a na spani lezie po postielke.. pritom ho to rusi a mrnci a ja sa na to zobudim, ale aj tak to stale robi, hoci ho to vyrusuje zo spanku 😀

munu
30. okt 2009

Ajka, mi skoro voda zabehla, ked som citala o dvoch modrinach vedla seba 😀 akurat som popijala popri citani tvojho prispevku.. 😀 😀 😀

egyptanka
30. okt 2009

Ajka, on je uzasny. Neviem co by som si bez neho pocala. Uz len on mi ostal. A prevzal rolu chlapa v nasej cisto babskej rodine. Moj otec v nom videl syna, ktoreho nikdy nemal.
Viem, ze moj muz nie je dokonaly, ma svoje muchy, ale miluje ma a presvedcil ma, ze v akejkolvek situacii sa dokaze o nas postarat.
A aj teraz ... nechal ma na compe a on uspava malu, lebo sa nejako zobudila a nevedela znova zaspat.

ajka82
30. okt 2009

egy to ze sa vie postarat atd. co si pisala je halvne 😉
ja sa tiez nemozem vobec stazovat na mojho, aj z toho mala casu ked ma vela prace sa snazi pomahat vo vsetkom 😵 a ja nanho tvrdohlavo, ze ma po praci oddychovat chvilu a on zas tvrdohlavo, ze on mi chce pomoct s malou 😅 tak sa nakoniec dohodneme...

iron
30. okt 2009

ja by som mojho tiez nemenila...zajtra ide s malou plavat...ha to som zvedava, snad nam ju neutopi....
ale aj tak ma uz dnes stihol nasrat....no neva..

munu
30. okt 2009

no a sme pri manzeloch.. 😀 dalsia kapitola 😀
ja sa tiez nemozem stazovat.. je dost zaneprazdneny, ale vie, ze sme tu sami a ze mam tu len jeho a vo vsetkom mi pomaha.. je to moj poklad..aj keby sme tu neboli takto sami, aj tak by mi urcite pomahal so vsetkym.. ved preto mame nasich manzelov, lebo ich lubime a nemenili by sme, ze? 😉

ajka82
30. okt 2009

no to ja o mojom nevravim aky je ked ma volno...on spravi vsetko doma co treba a mne staci len krmit malu 😅
dufam ze neprecita jak ho chvalim bo mu do nosa naprpsi 😀
nevymenim a nikomu nepoziciam 😝

iron oteckovia su pri plavani opatrnejsi nez maminy 😉

munu
30. okt 2009

aj ten moj chce chodit s Matkom na plavanie, ale nevieme este kde sa tu da ist... musime nejake info snad vygooglit, alebo ja neviem..

ajka82
30. okt 2009

no ale niekdy ma dokaze nahnevat, ale to len takou blbostou ako sa strasne boji o krpca a je hyperopatrny... je to pekne ale niekedy je toho vela 😅

iron
30. okt 2009

ja som sa teraz prihlasila na pilatesa s malou....som zvedava ako sa jej bude pacit.
Munu skus ak budes mat moznost..ja pojdem na jar uz na treti kurz, mala to miluje. Naopak ja mam k vode odpor, tak som chcem aby ho ona nemala.

ajka82
30. okt 2009

munu tak to ti asi neporadime kde sa u vas da plavat 😒

ajka82
30. okt 2009

asi by som mala ist buvat...zajtra ideme do TT a karinka ide prvy krat navstivit jej pra pra babicku 😵

munu
30. okt 2009

Inac, Ajka napadlo ma, ze ked tie nase deticky spia pokojne ked sme doma len my a akonahle su doma aj nasi Matovia, tak sa budia v noci, tak ze to bude asi aj tym, ze moj Mato obcas chrape v noci,nielen tym, co sme hovorili 😀

munu
30. okt 2009

Iron, tak to si na tom tak ako ja.. teda nemam odpor ako tak, ze umyvat sa 😀 ale vies, nemam rada bazeny a tak.. no ale prave preto chcem, aby Matko taky nebol..

Ajka, to my veru neporadite, ale ja skusim pozistovat, lebo to bude super pre Matka, on strasne miluje vodu.. ked sa ideme kupat, tak sa strasne raduje a chce byt vo vode co najdlhsie..

samozrejme, ze aj moj Mato ma niekedy vie nahnevat, ale to su tiez len drobnosti a nehadali sme sa uz poriadne dlho...my sa ani hadat nevieme, ked sa nahodou niekedy stane, tak o hodinu sme uz zase udobreni.. 😀

munu
30. okt 2009

Ajka, dobru nocku 🙂

munu
30. okt 2009

akurat som nasla na googli swimming pools v Cheltenhame pre babatka 🙂 musime to omrknut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre