Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
3. nov 2009

kuci, Tomáš a Lukáš znie dobre 🙂

kucina1
3. nov 2009

matja presne, kvoli tomu xixi sa mi to paci

kucina1
3. nov 2009

tusim aj taella ma na nejakej fotke kamosov jej dvojiciek dalsie dvojicky s tymito menami

egyptanka
3. nov 2009

potulka, ja som sa rozhodla ze do roka este pokojim ... trocha sa mi zmenili priority. Keby sa mi podarilo kojit tak do dvoch rokoch tak to by som bola velmi rada.

som sa chcela spytat ci sa nechystas do Zivice??

egyptanka
3. nov 2009

Natalka uz spinka ... dnes ju musim velmi pochvalit, bola uuuuuzasne dieta. Vobec neplakala.

kucina1
3. nov 2009

egy ved ja tiez mozem pochvalit mojho drobceka malickeho uplackaneho ved by som ho nedala ani za nic
fiha ja si neviem predstavit kojit uz zubate deti a toboz uz dvojrocne xixi

egyptanka
3. nov 2009

kucina, ale je to take milene, ked take velke babo na teba kuka a dojci sa. 🙂

potulka
3. nov 2009

egy, v zivici sme neboli, ale nie je problem tam zajtra skocit. co by si potrebovala?

pasoa
3. nov 2009

moja sestra dojčila do troch rokov a mám kamošku, ktorá to isté. ale to je už čisto len o pocite toho dieťaťa, nie o MM.

egyptanka
3. nov 2009

potulka, rozmyslam kupit Jantarovu retiazku.

egyptanka
3. nov 2009

pasoa, hej ja viem ale pokial by bola Natalka spokojna tak co by som pre nu neurobila.

matja
3. nov 2009

egy, pekne si to napísala, je to milené, ja si dojčenie veľmi užívam 🙂 A rada by som dojčila dlhooo. Dobre, do puberty nie, ale trebárs aj do tých 3 rokov 😀 len keby krámy chceli dôjsť skôr 😠 Už som sa informovala a za normálnych okolností nie je žiadny problém dojčiť aj počas tehotenstva. Ale dieťatku môže prestať chutiť mliečko koncom 2. trimestra. A čo tvoja choroba? Zvládneš to, aj keď sa nebudeš liečiť? A neskúšala si sa informovať, či sa nedá dojčiť aj popri liekoch?

matja
3. nov 2009

pasoa a ako sa máte? Čo porábaš, keď si písala, že nestíhaš čítať? Prekladáš? Ja som dostala jednu ponuku dnes poobede, ale do zajtra by som nestihla preložiť 7 strán...

matja
3. nov 2009

pasoa a dnes ste boli na poradni? Čo nové? Hoď Matúškove miery do placu 🙂

matja
3. nov 2009

hej hooou, ta de ste?

egyptanka
3. nov 2009

matja, zatial som sa neinformovala, ale kaslem na to ... vydrzala som to bez liekov dva roky, vydrzim dalsie dva.
Ja vam zavidim, ze viete tak dobre jazyky.

matja
3. nov 2009

egy a potom príde ďalšie tehu a budeš bez liekov ďalšie dva?
jazyky - to je môj koníček... resp. bol, už naň nie je čas a zisťujem, že pomaly ani chuť 😀 Ja som dokázala tráviť nad angličtinou aj 5 hodín denne, fakt. A držalo ma to niekoľko mesiacov. Na začiatku tehu som to vzdala a na angličtinu som chodila už len preto, že som mala zaplatený kurz.

matja
3. nov 2009

ale nemčine by som sa mala venovať, lebo prídem o chlebíček...

egyptanka
3. nov 2009

matja, dalsie tehu nebude ...
ja nemam hlavu na jazyky ... alebo zeby to bola lenivost. No proste ja ked nehovorim tak zabudam. Asi s muzom poriesime nejaku anglictinu a budeme doma spikovat.

matja
3. nov 2009

ja som si na spíkovanie našla iných chlapov 😀 😀 Cez skype nie je problém spoznať ľudí, čo sa chcú učiť AJ a existujú super stránky, kde sú online kurzy, cvičenia, témy a otázky o čom sa baviť s partnerom, dokonca som mala aj jedného učiteľa z UK, ktorý mi dával kurzy grátis za to, že som mu dávala názory a tipy, čo má zlepšiť vo výučbe alebo na svojej stránke. Robil vlastne pokusy na mne, ako má učiť 🙂 A s niekoľkými nemecky hovoriacimi chalanmi, ale aj s jednou babou sme sa stretli osobne - buď na Slovensku alebo v Rakúsku.

egyptanka
3. nov 2009

No idem sa venovat mamine ... spi dnes u nas. 🙂

matja
3. nov 2009

všetci uspávate?? Patrik už spí od 19. hod. No nič, idem teda.... ale ja sa vrááátim 😀

pasoa
3. nov 2009

matja, najnovšie matúškove miery sú 63 cm a 5950g (ak sa chvíľu nevyciká, tak aj rovných 6kg 😀)
neboli sme na poradni, to bolo na tej rizikovej (MUDr. Oblúková, možno si on ej počula)
Dnes sme boli sa dať zaočkovať, ale ja som niekedy hrozná ťapa, zabudla som dať matúškovi Diazepam predtým (neurologička kázala) a zabudla som doma zdravotnú kartu, hlavne že sme trčali v preplnenej čakárni 1,5 hod!!! sa mi chcelo revať, keď dr, povedala, že ho nezaočkuje. teda ani nie preto, ale preto, že sme tam boli ZBYTOČNEEEE 😠 😠 😠

nestíham čítať, lebo sa snažím prekladať a teraz máme dvojtýždeň chodenia po dr. tak ani nestíham koľkokrát zapnúť PC...

taella
3. nov 2009

kucina dobrý postreh - naši kamaráti dvojičky sa volajú Lukáško a Tomáško 😉 a ešte máme susedov oproti nám a tí majú už štvorročné dvojičky Tomáška a Lukáška 🙂

sme sa vrátili o šiestej z vychádzky išla ešte voda a kým som uložila deti spať , tak nám už nejde voda 😠 to je už 4-ty krát , odkedy sme sa presťahovali , že nám nejde voda , za osem mesiacov 😠 😠 😠

dnes sme boli na rehabilitácii , tak Oliver dostal pochvalu , že je veľmi šikovný a s Karolínkou musíme naďalej cvičiť , cvičiť a cvičiť . Len keby pri tom tak nerevala , ešte hodinu po cvičení ju potom utišujem . A to je tak iba posledný týždeň , preto to cvičenie aj flákam , raz denne 😖

a aby tých lekárov nebolo málo , tak zajtra musíme isť s Oliverom na protetiky , začalo mu skákať jabĺčko na nožke .

A ešte 😀 😀 😀 Oliver začala onanovať 😀 keby ste ho počuli ako pri tom fučí a aký je spotený a pipíka má stále takého veľkého 😀 😀 😀 robí to každú chvíľu 😅

denkolc
3. nov 2009

Ajka, ďakujeeeeem, že si priniesla tú kefku!!!!!

Volala mi svokra, že si ju tam doniesla...ale v hentom obchode by som určite nevydržala dlhšie ako pol hodinu....fujha....to neeeeee....ja som bola celý deň v tom novom obchode, resp. v kancelárii vo Veľkom Bieli.....tam si mohla dojsť, bolo by nám veselšie.... 😉 Aj s Egynou a taaaak... 😉

pasoa
3. nov 2009

tallea 😀 Oliverko aký šikovník...

čo sa týka toho cvičenia, ja by som to najradšej tiež zavesila na klinec, ale mám pocit, že to matúškovi pomáha a preto, hoci aj s veľkým sebazaprením, civčím poctivo 3x denne a trénujeme aj "kliky" a teda vstyk na ručičky.. ako to mám povedať no...
teraz je pre matúšika najdôležitejšia poloha č. 3, a teda "reflexné plazenie", keď mu držím hlávku na čele a lakeť pri tváričke, vtedy sa snaží tú hlavičku zatiahnuť a ručičku potiahnuť a tým si posiluje tak šijové svalstvo ako ručičkové a to je preňho dôležité, lebo to má slabučké. takže ak aj nemám čas a prvé dva cviky odfláknem (ale to sa nestáva často), tak ten tretí musí byť 100%.tný.
Raz denne to nemá žiaden efekt...

matja
3. nov 2009

pasoa a ako pokračuje Matúško vo vývoji? Čo už dokáže?
taella, aj Paťko si ho riadne naťahuje, ale nevydáva pri tom žiadne zvuky 😀

matja
3. nov 2009

pasoa, ty odjakživa voláš taellu tallea 🙂

asandys
3. nov 2009

ahojteeeeeeeeee

musim vam napisat, jak vcera adam spal. Cez den ho strazila moja sestra, spinkal tak 2 hod., potom ked som prisla domov, tak o 5 som mu davala mliecko a zaspinkal, a spal do 22, tj 5 hod vkuse, prvykrat v zivote, potom som ho prebalila, prezliekla s obrovskym revom, ukludnil sa na mliecku a zase spinkal do pol 4 vkuse. Potom zase nadranom mliecko no a od 5 kikirikal. Ale aj tak super spinkanie🙂)))

Dnes sme mali v praci Den otvorenych dveri, prislo 235 studentov, skoro som dusu vyplula, bolo toho strasne vela, mala som aj prednasku, aj labaky, aj organizaciu. KEd sa to cele o 13 soncilo, som nevedela jak sa volam, tak som hned supla dve kavy do seba🙂)) Chvalabohu uz je po tom, cely tyzden som sa s tou akciou mordovala☹( Ale aj tak svoju pracu milujemmmmmmmm.
😀 😀 😀

chcela som na kopec veci reagovat, no uz si nic nepamatujem.

kuci to vracanie a zle od zaludka vobec nezavidim, ja som pri svojom tehu nevydrzala ani 5 min v aute bez vracania do skoro 28 tt. Na infarkt.

Nsoci, tak citam, ze sa uz pomalicky zabyvate, tak vela stasticka v novom.

Iron, tvoje dve pokladiky su na tej foto krasne. 😵 😵 😵

Taella, no toto ten Oliverko je ale sibal, vie co je dobre🙂)) Akuret som dnes kukala fotky zo stretka, no proste super su tie nase deti🙂))

No a zajra uz idem na organizacne streto ohladom plavania s malym, tak sa tesim, len skoda ze kurz nezacal kusok skor, lebo teraz ta zima . Ale chcem tam chodit, lebo Adamko enma rad vodu, tak sa to pokusim zmenit.

Najnovsie Adamove aktivity su tlacenie choditka dopredu, zalezanie pod stol ako havko, a vcera povedl prvykrat dedo, velmi nahlas zakrical, ked ho uvidel vo dverach.

Aj u vas je prebalovanie najhorsia aktivita, u nas katastrofa. Horsie ako obliekanie.

ajka82
3. nov 2009

mgk ja chcem aby sa naucila pekne spinkat poobede, takze to si odspi doma a potom sa ide von...ja nemozem za to, ze je teraz tak rychlo tma... v lete sme boli aj o deviatej vecer vonku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre