Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
11. nov 2009

Hej Julinka, ona je perfektna, ma Lucinku v tom isto mesiaci ako nas Samko, tak chodieva od malicka aj do nasej majovej temy. Mala este aj rovnako stareho chlapceka, ale ten je uz adoptovany. A je uzasna, deticky su nadherne 😵 To co robia, nedokaze hocikto, fakt ju obdivujem.

Kuci nehnevaj sa na mna, normalne nie som agresivna, ale Tvoju mamu by som najradsej chytila, potriasla nou a riadne ju preplieskala 😠 Nech sa zena spamata, ved si jej oznamila najuzasnejsiu spravu na svete. Prepac. Mas nadhernu fazulku, takych krasnych a uzasnych deticiek ako Tomasko nikdy nie je dost.

mgk111
11. nov 2009

kubko placka, placka a konecne zalomil - bezim rychlo za nim do rise snov, lebo neviem ci nemam len pol hodku - obdivujem ako dokazete vstavat kazdu hodku kazdy den, ja som nespala vcera a dnes som grogy, modlim sa, aby sa kubko stale nebudil a neplackal ale viem, ze ked bude treba tak budeme nosit hoci aj do rana... a ak bude blba noc, uz som nachystala nadobu na moc a budeme odchytavat a bezat k lekarke, aby to nahodou neboo cosi ine co by som si potom vycitala... bru nocku - citala som ale nereagujem - musim ist spat...

matja
11. nov 2009

mgk, držkajte sa... prajem dobrú noc 😔

asandys
11. nov 2009

ahojte baby🙂))

kuci krasna fotecka, este raz gratulujemmmmmmmmmmmm🙂))

my sme dnes boli prvykrat na plavani, a kedze adama nema rad vodu, tak sa aj patricne spraval. Vsetky polohy na chrbatiku vo vode uplne bojkotoval a tolko sa pretacal, ze som ho neudrzala a sa mi vysmykol, a clup rovno pod vodu. Ja panika , sok, hend som ho vytiahla a on normalka oci otvorene dosiroka a vobec nemal vodicku ani v nosiku ani puske. A k tomu vobec nereval. TAk a az do konca hodiny hovorili ostatne maminy, ze siel proste presondovat hlbku bazena🙂)) No, ael ked sa mi vysmykol nebolo mi vsetko jedno☹(((( Ja dufam, ze sa do konca kurzu s tou vodou trosku spriateli.

iron
11. nov 2009

asandys...moja nemala polohu na chrbatiku na plavani rada velmi dlho...to pride casom.
kucina....ja ti uprimne zavidim tu fazulku a nechapem reakcie tvojej rodiny. Nevadi, raz sa s tym zmiera a mas nas... 😉
mgk....tak oddychuj..ono casom by sa tvoje telo na to nastavilo.

xixi7
11. nov 2009

Nemate pocit ako ja, ze stale davam dietatu jest to iste? Mrkva,tekvica,zemiak,fazulka,kalerab, karfiol, spenat a cviklu. Takto napisane to vyzera pestro, ale ked urobim kombinaciu z troch tak obden uz robim skoro zas to iste..

xixi7
11. nov 2009

Asandys,
moja ked plaveme na chrbatiku, tak sa jednou nohou snazi odrazat odo mna 🙂), vobec kludne nelezi, ale uz si zvykla na zanorene uska. A ako ho pri tom drzis? My palce na hrudnicku a zvysok pod lopatkami, teda pod pazuskami.

egyptanka
11. nov 2009

Ja cakam na muza, isiel na otocku do Serede ... dnes som si ho nejak neuzila a zvlastne, ze ked nebol doma tak v domacnosti som toho spravila najviac.

xixi, noooo niekedy aj hej. Ja som dnes prvy krat dala baklazan. Cviklu a fazulku este nemala. Musim vyskusat.

egyptanka
11. nov 2009

a s cim robite cviklu?
a uz by som aj ryzu alebo pohanku mohla davat, ci???

egyptanka
11. nov 2009

... lebo ja davam skoro do vsetkeho zemiaky. Vychovam z nej krumplomila.

potulka
11. nov 2009

denka, ocakavam podrobny referat z pobytu u manzela! nechapem, ze ta tu baby este nevyspovedali, co zabudli, kde si bola?! 😕 😝 😀

pasoa, aj nasmu matejkovi sa paci, ked sa pred nim obliekam a tak. dnes vecer sme spolu len tak lezali na posteli, lebo uz bol nakojeny, ale este sa mu nechcelo spat a on sa uprimne radoval z mojho odhaleneho prsa, vyskieral sa nan... dobre som sa na nom nasmiala. chlap jeden! 😀

xixi, tak prihod este nejaku ryzu/pohanku/cestoviny/kuskus (neviem, kolko ma tvoje babo mesiacov, kedze si tu inkognito 😉) a hned to bude pestrejsie. mozes potom robit akoze masko + prilohu a jeden druh zeleniny k tomu a vystacis si na viac dni. nasmu matejovi velmi chuti aj fenikel a hrasok.

kuci, ja tu tvoju rodinu nechapem... 😠 hadam im to po case dojde. drzim palce.

mgk, zelam vam co najpokojnesiu noc. ach jo, toto caka jedneho dna asi na kazdu z nas...

potulka
11. nov 2009

egy, podla tabulky, ktorej sa priblizne drzim, sa ryza, pohanka a kukuricna krupica mozu hned od zaciatku. takze hor sa do toho. 🙂

egyptanka
11. nov 2009

potulka, aj moja moze fenikel ... v kombinacii s tekvicou a mrkvou hotova mnamka. Inac ja by som chcela zacat malej varit tak aby to malo aj päty nie len tak co chytim v mrazaku.

egyptanka
11. nov 2009

potulka, no super. A ako sa robi ta pohanka a kukuricna krupica??? A co s tou cviklou?? Pytam sa ako debil.

marcovky2009
11. nov 2009

halo halo, tu potulka. slavnostne oznamujem, ze som do albumu marcoviek KONECNE pridala matejovu polrocnu fotku. 😉

xixi7
11. nov 2009

Egy,
ja som si cviklu uvarila (skoro 2hodiny), makkucku postruhala a dala do nadobky a do mrazak. Ked jej to davam do jedla, tak len poskrabem nozom ako po dreni a jedlo sa zafarbi do cervena a trochu nasladne...a hlavne je velmi vyzivna.
Potulka,
mala ma presne dnes 8.mesiacov. Ryzu davam, ale to na veceru, rozmixujem, je to take lepidlo na noc. Kuskus je z psenice, kvoli lepku sa ho este bojim davat, aj kukurica sa zevraj tazsie travi podobne ako psenica. Idem skusit dat jahly alebo proso sa to u nas myslim vola. Maso odmieta uplne...najde aj mikrocasticu a nedostanem do nej nic.

potulka
11. nov 2009

pohanka sa vari vo vode asi 20 minut. ak by si jej chcela urobit viac naraz (napriklad nebodaj pre seba 😉), postup je taky, ze 1 diel pohanky a 2 diely vody. bud varis 20 minut alebo len 10 a 10 minut nechas dojst pod perinou. prvy postup sa hodi na kasu, druhy ak ju chces sypkejsiu. pre mateja jednoducho do hrnca s vrelou vodou hodim trocha pohanky, potom nejaku zeleninu a masko a varim to vsetko spolu, nekaslem sa. 😀
s kukuricnou krupicou som este nic nerobila. ale hodi sa na zahustovanie, alebo co tu iron robila tie halusky do polievky.
cvikla - k comu chces. moze to byt napr. obed a la borsc - mrkva, zemiak, cvikla, masko. ale ja ju kludne prihadzujem do cohokolvek, hram sa, ze je to akoze salat k masu a ryzi/zemiakom. ved je to jedno, ked sa to nakoniec aj tak vsetko pomixuje.

egyptanka
11. nov 2009

jooooj tak moja hotovy slovacisko ... maso a zemiaky musia byt. Tam kde je maso tak sa moze utlct.

xixi7
11. nov 2009

Fenikel? Teraz sa mozno ja pytam ako debil 🙂) ale ako vyzera? Ja mam dom len feniklovy caj uz v nalevovom sacku...a kde ste to kupili?

potulka
11. nov 2009

xixi, ano, jahly = proso, resp. pšeno. a v tom nie je lepok? som myslela, ze hej.

xixi7
11. nov 2009

potulka, pisu, ze jehly lepok neobsahuju

potulka
11. nov 2009

xixi, tuto pohladaj fenikel. 🙂
http://www.bioprevas.sk/bioponuka.php
dostat ho hadam v kazdom supermarkete medzi zeleninou, ale verim, ze ak nehladas, tak si ho nevsimnes.

egyptanka
11. nov 2009

no musim nabehnut do nejakeho bio obchodu. Som videla tot nedaleko na blizko nas jeden tak v ramci prechadzky tam skocim. Uz sa mi aj mina zelenina. Budem musiet opat objednat.

potulka, ty z ktorej stranky objednavas?? biodomov alebo bioprevas?? ... alebo zilinska street??

baskaj
11. nov 2009

mgk - joooj, držte sa! ☹

asandys - íha, no statočný je adamko! aj ja by som sa vystrašila... ináč, som ti chcela napísať, že máš super robotu. výskumníčka... a ten deň otvorených dverí, čo si písala... no iné vzrúšo 🙂 závidím ti tú chvíľkovú zmenu stavu.

lubi - no zaujímavá to práca to profi rodičovstvo. budem nad tým asi rozmýšľať 😀

my kašleme, sme unavený, ale dá sa to. až na to, že ja vládzem menej ako zvyčajne, bo mi celý deň horí hrdlo, nos, hlava a v tele mám celkovú slabosť 😝

som vám nepísala - mi v nedeľu doobeda muž strážil malého, kým som spala... a v pondelok som vysávala obývačkový koberec a aha! dve usušené grcky a dve mini hovienka zatlačné do hnedej časti koberca... hmm... hádam ma už viac prekvapenia po byte nebude čakať 😝 😀

dnes som za odmenu, že som uspala statočne vzdorujúceho damiánka, dostala fajnú masáž od mužíka. no a po nej sme išli svorne študovať bilingsovú metódu v čase neúplneho dojčenia a to tam toľko pravidiel, že aj poker je oproti tomu malina, tak sme to ukončili tak, že muž sa povenoval internetu a ja som šla umývať podlahy. asi počkáme, až kým nabehne mrcha a s tým aj nejaký akože "režim". my antikoncepciu a kondómy e-ee.

my cvilku radi. najčastejšie so zemiakom. normál na kocky a varím. a vy už dávate aj fazuľku? akú a ako? ja som už prišupla aj trochu ryže na obmenu, ale veru sa jej bojím, kvôli tomu, že zapeká...

a naše cca papanie: (čiarky znamenajú spánok!)

7.30 MM
9.00 MM
------------
11.00 ovocie
13.00 MM
------------
15.00 obed
17.00 MM
------------
19.00 MM
a v noci ak sa darí, tak len 2x MM

- ja viem, že obed mu dávam asi neskoro, ale nechcem mu v jednej pauze kedy nespí, dať aj ovocko aj obed. a ráno mi je prirodzenejšie dať ešte MM, než hneď ovocko. ale keď o 17.00 zavedieme kaše, tak normálne jedlá asi poposúvam o blok skorej...

xixi7
11. nov 2009

Hehe, vsak ten fenikel vyzera ako cibula..nema taku chut?

egyptanka
11. nov 2009

xixi, nieeeee nema prave velmi prijemnu podobnu kalerabu mam pocit.
oneeee, izeeee a ked robite baklazan tak tu fialovu supu supete alebo nechavate tak a to iste aj cuketou ... supete nebo nechate so supou?? Lebo ja vsetko supem a niekde som videla, ze nesupali.

xixi7
11. nov 2009

Baskaj,
ja som si v lete pomrazila taku strukovu fazulku zelenu, cele struky pokrajala na 1cm, to jej uvarim a prepasirujem, ale aj s mrkvou a niecim sladsim ako kalerab jej to davam.

xixi7
11. nov 2009

Egy,
ja by som urcite supala...moze to byt horke podla mna

lindula3
11. nov 2009

ahojte baby... prisla som vas trosku pocitat ako sa mate s babatkami🙂... povodne som aprilovka ale nakoniec sme sa narodili v marci... takze k marcovkam mam blizsie🙂

katja78
11. nov 2009

Ahojte,

Nsoci - zaujímavé linky, ja by som verila Bukovskému (Ambulancia klinickej výživy). A podľa toho, čo viem ja, tak v tuku v kraskom mlieku sa podľa ročného obdobia môže nachádzať až do 7% !!!!!!!!! trans foriem nenasýtených mastných kyselín. Závisí to od spôsobu chovu v tej ktorej farme a ročného obdobia (v zime viac).
Už sme sa o tom niekedy v lete bavili.

Toto je ešte výpovednejšie:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

- prvým a základným opatrením z hľadiska ochrany zdravia je zníženie spotreby VŠETKÝCH tukov

- v záujme ochrany zdravia srdca, ciev a prevencie rakoviny sú najbezpečnejšou formou tukov orechy, avokádo, arašidy, za studena lisované rastlinné oleje

- margaríny sú z pohľadu zdravia kardiovaskulárneho systému zdravšou alternatívou oproti maslu vyrobenému z kravského mlieka

- správne zvolený kvalitný margarín obsahuje podstatne menej energie ako kravské maslo a tým umožňuje z dlhodobého hľadiska znižovať riziko nadváhy a obezity

- v súčasnosti vyrábané margaríny obsahujú minimálne množstvá trans-mastných kyselín

- margaríny nie sú vyrábané z ropných derivátov

Ja osobne som prestala kupovať klasické kravské maslo a kupujem len Floru (má menej ako 0,1% trans foriem UFA), nie light. Skúsili sme aj Ramu, ale tá nám tak nechutí.

Pardon, že znova mudrujem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre