Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
14. nov 2009

Katja, Ajka ja som kupovala topanocky Filipkovi zo shooshoosusa.com, ale budu na jar, teraz by boli este velke. Nekupovala som tie s uplne makkou podrazkou, ako ma aj liliputti, ale oni maju aj take s gumenou, co je uplne makkucka, ale zase nie je problem ani ked skoci na skalku.

http://shooshoosusa.com/product_info.php?produc...

Denka no chcela by som vidiet Tvojho manzela ako by vyzil z 200 eur. Podla mna to tak minie akurat na benzin, ak nie aj viac. 200 eur nepokryje reziu na 1 dieta, nieto este dalsie bezne vydavky.

Ja hladna nie som, boli sme s manzelikom po dlhej dobe na steaku. Deti su u starkych dnes, tak sme skocili na obedik. No a teraz makam ako fredka a snazim sa upratat a vycistit byt, ked mam taku sancu, lebo zase dlho nebude 😅 Tak bezim pokracovat v cisteni. Pekny vikend. 🙂

ajka82
14. nov 2009

dnes sme zohnali topanky 😵 (superfit) ... a 😵 j sme oskusali a boli dobre

a mam pocit ze sa nam deru aj spodne dvojky...dnes som tam videla male biele bodky jak pred par dnami na jednotkach 😅 ...ale mozem sa este mylit...uvidime

mgk111
14. nov 2009

baby mam dve otazocky:

ked je dieta chore, chodili by ste s nim von? kamoska sa divila, ze preco som nesla a ja sa bojim... uz nema teplotu ani vcera nemal ale s anginou mozeme von???

a ked je chore tak sterilizujete flasky a cumle viac ako obvykle?

sme s drobcom sami doma a mna ide porazit aky je umrncany ☹ boze keby mi viac trpezlivosti nadelili...

mgk111
14. nov 2009

ajka super - ja som zatial neriesila ked nebeha po vonku a doma si ich skopne co ich nechce tak beha len v ponozkach... dufam, ze si neznici nozicky...

egyptanka
14. nov 2009

mgk, pokial dieta nema teplotu tak sa von moze ist ... cerstvy vzduch pomaha. Ovsem ak nefuka vietor. Co sa tyka sterilizacie tak cumel by som urcite vymenila po chorobe, tak ako sa u nas dospelych odporuca vymenit zubnu kefku.

baskaj
14. nov 2009

kokoooooooooooos egy a ja že už dávaš link na fotku tehu testíku, keď si napísala že "novinka"!!! som skoro na riť padla 😝 😀 ale šikovnica je tá natálka 😵 . my ešte nesedíme, nelezeme, nemáme zuby...nič
a zajtra vám prajem pekné počko!

mgk - pekná foto v pase!

katja - dík! 😉

denka - ty to musíš inak rátať, keď chceš zarátať aj nájom, vodu a pod. to by som ja vôbec nevedela povedať, že koľko je to u nás vše... a samozrejme, každý má inú predstavu o tom, čo je životný štandard a ako je schopný sa uskromniť.

maci - ja neviem, či ísť von. podľa mňa to záleží od choroby. ak to ty tak necítiš, tak radšej von nechoď. šak tým nič nepokazíš. podľa mňa keď je angína už napr. vyše týždňa a len sa doliečuje, neni už teplota a je dobré počko, tak by som možno von šla. ale určite by som začínala tak, že by som šla len na chvíľku. a uvidela by som na druhý deň, či sa nič nezhoršilo a tak...
- ja nesterlizujem častejšie 😅
- a najzdravšie je, keď deti behajú na boso, aby nezlenivela klenba nožky

mgk111
14. nov 2009

baskaj - sledujem ze ani ty nemas fotku s damiankom v pase 🙂 ale rypem co? 😝 no ktosi mi hovoril ze by mali mat topanocky tak ja neviem 😖

ani ja moc nesterilizujem uz ale teraz by sa asi pytalo...

egy - jasne ze ak nefuka, ani hmla nie je dobra... bolo krasne ale ja som sa bala tak je umrcny az hroza aprave zaspal som zvedava kedy sa zobudi a potom zase kedy bude nocny spanok brrr

matja
14. nov 2009

mgk, pekná foto, na prvý pohľad si ťa mýlim s munu, ona má tiež tak do tmava ladenú fotku.

egy, prajem vám pekné počasie. Pekné gesto od vás. Ak ti to nie je nepríjemné, môžeš napísať, čo sa stalo? Ak o tom nechceš hovoriť, nevadí, nechaj tak...

Naša noc bola tiež hrozná...

Denka, ja vôbec neviem vypočítať, koľko míňame iba na malého. Ale nie je to veľa, výživy som si nakúpila dopredu, aj tak ich nemíňam, plienky máme látkové, periem v lacnom slize alebo mydlových orechoch, kozmetiku ma malý tiež nakúpenú dopredu a bude ešte na dlho, oblečenia nekupujem veľa, dosť sme toho dostali, takisto aj hračky... Takže nám by 200 eur stačilo pokojne aj na 2 mesiace 😀

mgk111
14. nov 2009

matja - blbe pozadie - mi moc nereze ale takych fotiek mam malo,ja som skoro vzdy za fotakom 😀

kubko este spi - dufam, ze pojde spat potom hodne neskoro 🙂

nsoci
14. nov 2009

Bry vecer vospolok

som sa fajne vyvencila s mamou a malym, cely den vonku, potom nakup...

Ajka kde ste kupili nkoniec? A ake?
Uviis zachvilku budete mat vsetky zuby a my - skorozubati - furt len tie dva.

Egy Lia je fakt sikovna... zajtra s drzte.

Denka fuuuha, ak mas na mysli celkove vydvky s najmom a spol. tak to su uz ine polozky... Ty ms uver? Nebyvas u mamy?

mgk111
14. nov 2009

dohodila som fotecky aj pre nefejsbukarky 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mapa
14. nov 2009

caafte, citam tak na preskacku, bo volajako nestihacka, ale tesim sa, ze sa katja odtajnila 😀 😅 neviem, ci sa pamatas, ale ja som sa ta uz davno pradavno pytala, ci si lekarka a si to vtedy tak pekne zahrala do outu 🙂

egy, malinka je sikovnica, no bude z nej gymnastka, chudulinka a sikovna 😉 nech vam zajtra vyjde pocko, aby ste nasli pokoj, resp. to, co co vam pomoze rozlucit sa 😔

mgk peknucki ste

vlalu, pevne nervy.

baskaj skore uzdravenie obom!!!

nase noci su strasneee, ja mam pocit, ze ma zle sny, alebo neviem co... ale fnuka, krici, place aj kazdu pol hodku... vzdy v noci si myslim, ze na nu lezie nejaka choroba, alebo ju nieco boli, ked tak nepokojne spi-nespi, ale cez den je uplne v pohodicke, teda vacsinou, tiez toho sice vela nenaspi, ale nemam pocit, zeby ju nieco bolelo 😒

jooo a sa velmi tesim, lebo malinka sa uz po plavajucej podlahe plazi ako americky vojak v zakope 😵 ja viem, ze su tu priebornici, co uz lezu, sedia, stoja (tieto aktivity babula ani nahodou) ale karla sa zacala len pred mesiacom pretacat, tak sa tesim, ze je taky plazun 😀

tiez nas zapeka, od 1. prikrmu ma len bobkovite stolice ... a kolko sa s nimi natraapi.... ale popapa toho hodne. do jedla jej davam olivovy olej organic, tak snad robi dobru sluzbu.

zubky nemame ziadne

baby, otazocka... malej nedavam zltko... neviem preco, ale mam pocit, ze kupovane je velmi tazke pre taky maly organizmus, k domacim vajciam nemam pristup... uz som par krat kupila v obchode take z podstielkoveho chovu, ale furt nemam chut ani odvahu jej ho uvarit... sama vajicka nejem, lebo ich neznasam 😀 😝 ale vazne, moze jej to uskodit? masko kuracie z gazdovskej kury ma kazdy den....

egyptanka
14. nov 2009

Odvolene 🙂

baskaj
14. nov 2009

no, malý muž už uspaný...

mapka - čaaau! to máš tie noci hrozné! ešte stále... čo ti na to hovorí doktorka???
no, ja myslím, že polka žltka sa dáva preto, aby sa zabezpečilo železo popri tom, ako sa zase na 1 deň odľahčí žalúdoček od mäska... neviem... ale ak kúpiš nejaké vajcia z podstielkového alebo gazdovské alebo viaczrnné, proste nie len tie obyčko najlacnejšie šupy, tak kľudne daj.

nsoci
14. nov 2009
mapa
14. nov 2009

egy aj my sme boli volit, aj nasich som pekne telefonicky odpoklonkovala do volebnej miestnosti... vsak aby sme nemuseli len nadavat, tak musime preto aj nieco urobit, nie? 😀

baskaj, no sestricka od doktora mi vravievala, ked som sa jej stazovala, ze jej dcera nespala 4 roky... takze tak... 🙄 akoze zasa nie vsetky noci su take... postasti sa obcas aj taka, ze je len 3 krat hore... ale zasa je strasne vela tych, co place kazdu chvilku 😖

iron
14. nov 2009

lubi 200 Eur mesacne na 8mesacne dieta? to snad nie?...to je strasne ale strasne vela.
My sme dnes boli na prechadzke v horskom parku...pekne to tam je, mrte psov...moj bol happy ze novy kamosi. Ninka mi zaspinkala v kociku a ja som ju chudiatko zobudila ked som prekladala do auta...tak potom nespala..a teraz uz chrni od pol osmej.

no egy...bude to urcite zvlastny pocit. No a Natalka, teda sa nestiham divit.

Nsoci, neboj, vam tiez zubaky aj ostatnym potom tak rychlo vylezu....
Nam ked idu stale nejake, tak jej stale nieco je.

lubi22
14. nov 2009

Egy mna napadlo to iste co Basku, ked si na to tak upozornila 😀 Lia je sikovnucka, no ale cakala som fotku testu s dvomi ciarkami 😀

My sme tiez boli volit podvecer 🙂

iron
14. nov 2009

egy inak aj ja som cakala testik..lebo minule si spominala ze ti bolo zle alebo nieco take.... 😀

lubi22
14. nov 2009

Iron asi je to s tymi vydavkami individualne. Ja som sa to snazila zratat v priemere, normalne vydavky velmi zratane nemam, takze jeden mesiac je to viac, iny menej. Ak maju akciu na plienky, kupim aj 6 balikov naraz, aj prikrmy, jogurty, kase, kupujem vo vacsom mnozstve, potom zase dalsi mesiac je to menej (ked si zoberiem len stravu na den - jogurtik cca 20 plus prikrm 45, plus ovocna stava 30, plus kasa 20, ovocie, to je na den dokopy viac ako stovka, mlieko zatial nekupujem). Takisto aj s oblecenim. Nekupujem kazdy mesiac, ale uz ked kupujem, tak vzdy je toho naraz viac.

bosorka33
14. nov 2009

ahojte maminy citala som tu ze uz kupujet drobcom aj jogury uz sa mozu davat a ake kupujete ja mam dceru vo vasom veku deti sice je narodena 1.aprila

iron
14. nov 2009

lubi...ano aj ja tak nakupujem a potom je pokoj. No je to individualne.

Joj, zajtra mi dojde kamoska dorobit melir..konecne nebudem vyzerat ako strasidlo do maku. A chceli by sme ist na prechadzku do parku. A uz som drahemu vravela nech ma vezme medzi ludi, ze sa potrebujem trochu socializovat. Moje temy sa furt toci okolo malej...hm, no nevadi taky je zivot...ale uz mi z toho niekedy hraba..
a ozaj idem skusit dalsie cvicenie s babatkami na tu adresu co som dala link..to som zvedava co to bude zac.

iron
14. nov 2009

bosorka ja som zacala davat az od 8.mesiaca, tie od Nestle pre deticky a dnes Zvolensky...na zvolensky mi prdi...od Nestle tak 6 lyziciek a papam ja

egyptanka
14. nov 2009

matja, nemam s tym uz problemy ...

ako niektore viete tak moj otec bol velmi velky milovnik hor, lesov a kopcov. Chodieval na tury a bolo to pre neho urcity relax a vzdy tam nacerpal novu energiu. Po prvom infarkte v juni si daval velky pozor, meral si tlak. Odpocival ked sa zadychal. Zvacsa s nim chodievala moja mama, ktora ked sa presvedcila, ze si fakt dava na seba pozor ho zacala pustat aj sameho tak ako to robieval pred prvym infarktom v juni.
No a isiel aj sam v osudnu sobotu (mama nemhola, lebo ju seklo v krizoch a mala dohodnute jedno stretnutie ohladom prenajmu bytu). Este doobeda spolu volali, ze sa ocino citi dobre, doriesili prenajom bytu. Potom sa odmlcal, nevedeli sme sa mu dovolat ... mama uz bola nervozna. Pamatam sa ako sme sa okolo tretej prechadzali vonku s malou, nevraveli sme nic, boli ticho, nervozne preco nam otec nedviha telefon. Mama uz nieco tusila, ja som bola optimistka, ze urcite ma tichy rezim a preto nepocuje. Na chvilu sme sa ukludnili, ked telefon bol zrazu nedostupny (pre nas to vtedy znamenalo, ze sa pohybuje a zrazu bol mimo signalu). Mama isla domov a ja som este ostala s malou von. Prisla som okolo piatej domov, zacala som riesit malu, vyzliect, pomaly pripravit veci na kupanie a tak... pocas tohto som sa spytala muza (viezol maminu domov), ze ci sa ocino ozval, zakyval mlcky hlavou, ze nie. Ked som obriadila, vsetko co sa dalo okolo malej tak v obyvacke ma posadil, ja malu na rukach a vyriekol ... "Petka, ocino sa domov uz nikdy nevrati". Zrutil sa mi cely svet. To uz bola na ceste k nam moja mama so sestrou. Neskor som sa dozvedela, ze u maminy boli policajti, ktori ju informovali, ze okolo pol stvrtej toho dna nasiel v lesnom poraste pracovnik lesnej spravy nasho ocina mrtveho. (ten aj vypol telefon a preto bol potom nedostupny). V ten vecer som sa nevedela sustredit na kojenie (bolo to najhorsie kojenie v zivote, revala som ako male dieta a aj Natalka citila ze sa nieco deje a nevedela zaspat). Sestra s priatelom a moji svokrovci isli este v ten vecer do Plaveckeho Podhradia pre ocinove auto a do Trstina pre osobne veci. Mama a ja sme ostali v spomienkach doma.

Vysvitlo, ze ocino dostal infarkt. V horach, v lese kde to miloval. Miloval ich tak, ze sa rozhodli zobrat si ho v ich lone. Odtial odisiel na turu do nebeskych hor.

Mal pri sebe GPSko, kde sme vcera nasli presnu polohu kde sa to stalo, a vieme aj presny cas a podla udajov vieme cely priebeh. Dali sme udaje z GPSka spolu s jeho fotografiami a vyslo nam, ze o 12:42 si odfotil poslednu fotku, predposledna fotka bola ta kde skonal okolo 13.00. Okolo pol stvretej ho nasiel ten pracovnik lesnej spravy. O 18.00 ho odtial odviezli do marnice v Trnave.

Chvala Bohu za to GPSko, dalo nam kopec odpovedi na otazky co sme mali.

Sestra spolu s maminou boli v pondelok za lekarkou na Ustave Kardiovaskularnych chorob tu v BA na Kramaroch, kde bol ocino v auguste na operacii, kde mu cistili cievy a tepny. Chceli vediet ako je mozne, ze ked mu cistili cievy a tepny, ze i napriek tomu dostal infarkt. Ci nemohlo prist k zanedbaniu starostlivosti. Lekarka hovorila, ze oni mu precistili cievy a tepny po srdce, ale zial v do srdca sa uz nemohli dostat. Zistili mu, ze mal arteisklerozu tazkeho stupna a ze v srdci mohli byt stale tie tepny a cievy upchate a ze arteoskleroza postupovala aj na cievy a tepny co vedu do mozgu. Ze jeho srdce fungovalo na 45% a ze srdce sa tvarilo ako srdce 70 rocneho cloveka. Ukludnila nas, ze v jeho pripade druhy infarkt bol rychly a vobec netrpel. Ze aj keby bol pri nom lekar tak by mu nebolo pomoci, jedine ak by lezal v nemocnici a ihned dostal elektrosoky a medikamentoznu liecbu. Problemom bolo aj to, ze prvy infarkt dostal na tej najdolezitejsej casti srdca, ktora ten druhy nezvladla a srdce prestalo na dobro fungovat. Povedala, ze keby sa to nestalo teraz tak urcite do dvoch rokov by tato situacia urcite prisla a tym, ze zacala arteoskleroza utocit aj na cievy a tepny veduce do mozgu tak mohlo hrozit aj to, ze by dostal aj mozgovu prihodu.

Neviem preco nam nepovedal, ze jeho stav je vaznejsi ako sme si vsetci mysleli. ☹

V konecnom dosledku odisiel, netrpel chorobou, tam kde to miloval. A vsetci si ho budeme pamatat ako cloveka s usmevom na perach, so svojim neopakovatelnym sarkazmom, krasnym hlasom, dal mi taaak vela, ale teraz si myslim, ze tu mal ostat a dat to aj Natalke. A este mi mal toho tak vela dat. Slubil mi tolko veci ... naucit ma nebat sa sadnut za volant, ist na moje meniny na Rysy, zazit s nim prvu spolocnu dovolenku pri mori buduci rok.

Je mi luto, ze si neuzil Natalku, ved ona ho zacala zboznovat tak ako som ho zboznovala ja. Venoval sa jej. Ked sme prisli po jeho smrti k nasim prvy krat tak som dala Natalku do obyvacky, kde sa hravala, vedla pocitaca, kde sedaval a ona sa zacala pozerat na to miesto a myslim si, ze ho hladala.

Prepacte, ze som sa rozpisala aspon som to dostala zo seba.

lenk30
14. nov 2009

ahojte.
egy, ja tiež myslela, že bude foto testu. uf
denca, to rátaš výdavky aj na maminu kávu, keď kočíkuje - veď to trávime čas s dieťaťom, takže by sa to malo rátať 😀 .
bosorka, môj Filipko dnes spapal prvý jogurt. tak si pochutil. ešte aj kelímok vylízal. mne doktorka odporúčala Zvolenské jogurty, že tie sú také najsmotanovejšie. Ale už som dávala aj pribináčikov /aj keď som bola totál proti tomu, že až po roku/ ale malý mal také obdobie, že za celý deň mi nespapal nič, ani mäsko, ani zelku, ani ovocie, dokonca ani piškoty nechrumal, len pribináčik spapal........no tak nedaj mu.
iron, volala mi naša čitateľka a odporúča ti, keď ti malá odmieta ovocie pridávať zemiak. na mojho to tiež funguje - on je zemiakový kráľ
Matja, nevieš o nejakom plávaní teraz, alebo cez zimu? nešli by ste???? Pasoa????????

iron
14. nov 2009

egy,...pekne si to napisala. Smrt je hrozna, ale ako si napisala prisla tam kde to miloval a bola rychla. Ten pribeh o tom srdci je ako story o mojom svokrovi, len on uz stihol prekonat aj mrtvicu, az ho raz srdce uz neposluchlo... 😅
Zivot je raz taky......

iron
14. nov 2009

lenk..no najnovšie už druhý den začala ovocie jesť.....ja som vravela ze raz to pride 😉

lenk30
14. nov 2009

egy, krásne si to napísala, až zimomriavky mi behajú po tele. Určite vedel ako ho zbožňuješ. Je naozaj škoda, že takého skvelého človeka si neužila Natálka...........Je to, čo sa mu stalo hrozné, smutné......určite sa dlho budeš ty aj celá rodinka spamätávať z jeho straty, ale aspoň svetlá myšlinka pre teba musí byť to: že netrpel a že sa mu to stalo v horách, ktoré miloval. Egy, držkaj sa

iron
14. nov 2009

joj a tie vydavky...tiez by som mala prejst na setriaci mod...od noveho roka som povedala, ze nepotrebujem auto...to je asi najvacsia polozka.

taella
14. nov 2009

dnes máme za sebou prvý rušný deň z víkendu ( oslavujeme manželove meniny ) , tak včera sme do pol jednej piekli koláče , dnes som doobedu vygruntovala celý byt , pripravila chlebíčky a poobede prišla prvá časť rodiny a opäť to tu vyzerá ako po bombardovaní . 😝 😝 😝 ešte teraz robíme zemiakový šalát a treba mi isť ešte mäso pripraviť a zasa raz padnem mŕtva do postele . 😖 ešte aj deti majú nekľudné noci , Oliver už tretiu noc sa budí skoro každú hodinu s revom , chvíľu poplače a potom spí ďalej , akoby sa nechumelilo 😒 Karolínka gruhlí ako starý tuberák , tak zakaždým zakašľaním chodím kontrolovať či je OK 😒

čo sa týka mesačných výdavkov , tak manželov plat plus jeho brigády nám stačia na hypotéku , nájomné , telefóny , nejaké poistky a jedno sporenie a z rodičáku a rodinných prídavkov , t.j. cca 200 € musíme vyžiť
( strava pre nás a pre deti , mlieko , plienky , benzín , oblečenie a ostatné ) . Občas svokra prihodí nejaké euráče a našich niečo nakúpia . Tento mesiac je to prvý čo budeme musieť tak hospodáriť , lebo dostanem už iba rodičák .

výdavky na deti sú zatiaľ také - cca :
mlieko 52 €
plienky 60 €
kaše 20 €
výživy 15 €
lieky 10 €
oblečenie riešim tak , že naše malé sa snažím predať a potom po bazároch kupovať väčšie .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre