Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
19. nov 2009

iron, som zvedavá, či to zaberie... Ja ešte ako tak vládzem, ale neviem, dokedy. Už je dosť ťažký a niekedy to trvá aj pol hodinu, kým zaspí. Pokiaľ budem vládať, tak ho budem ešte uspávať na rukách, ale ak sa neumúdri, tak to budem musieť riešiť aj ja nejakým spôsobom.

iron
19. nov 2009

lubi hlboko sa ti ospravedlnujem, ze som ti tento system ofrflala...ma nieco do seba....no este vydrzat tie tri dni az dva tyzdne kym sa to nauci... 😉

egyptanka
19. nov 2009

mgk, metoda z knihy Kazde dieta sa vie naucit spat.

no ja by som tiez mohla nieco zhodit, nastastie to co som pribrala pri porode je uz daaavno dole a este od svojej pred tehu vahy som isla dole o 8,5 kg. Cize 8,5 kg + 6,5 kg (to co som pribrala pri porode) = 15 kg dole. Ale este tak 6-7 kg by mohlo padnut dole.

iron
19. nov 2009

matja...ja si myslim, ze nakoniec aj tak vsetky k tomu dospejeme... 😨

iron
19. nov 2009

fuha idem sa odvazit asi...ze koko mne treba zhodit...

xixi7
19. nov 2009

KOcky my sme uspesnym pripadom tej Knizky kazde dieta sa vie naucit spat. Dali sme 3,5,7 intervaly a robili (teda muz ja nie ako to odporucaju v knizke), spali sme vo vedlajsej izbe a teraz je to parada. Rychlo sama zaspinka a v noc mame prespatu. Teraz ma vynimku, lebo kasle a mala teploty. My sme v jednom odbocili od knihy, ale aj tak to fungovalo. V tych pauzach co sme boli u nej, tak sme ju zobrali na ruky, aby sa utisila z toho placu, aby nerevala vkuse. Dokopy na prvykrat to trvalo asi 20 min a kazde zobudenie v noci to trvalo kratsie a nadranom uz len prve tri minuty, ani sme k nej nedosli a uz spala.

matja
19. nov 2009

ja sa ho budem snažiť naučiť zaspávať (4 slovesá vedľa seba, to je veta 😀 😀) vedľa mňa alebo pokojne aj na cicíku. Aj to bude pokrok oproti tomu, čo je teraz.

egyptanka
19. nov 2009

iron, zaspala??

matja
19. nov 2009

iron, prajem ti, aby to bolo čo najkratšie, lebo 2 týždne je príliš dlho 😔

xixi7
19. nov 2009

Nam to zafungovalo po 1 dni, co sme to zacali robit.

denkolc
19. nov 2009

Iron, vy o dvanástej buď obedujete alebo jete? Dosť podobnééé.. 😀 😀 😀
Mne by ten čas vyhovoval...ale aj na plávaní bol čas, že 10.00 a to my uuuurčite spíme, aj keby čo bolo...

Ja som tiež schudla viac ako som mala pred pôrodom, ale moc to na mne nevidno.....lenže toto už potrebuje cvičenie, to už samé neopadne... 😀

Tá kniha popisuje to, čo máme my s Táničkou....tiež sa už budí častejšie a pomaly celú noc ju musím natriasať...takže aj my sa prepneme onedlho.... 😠

iron
19. nov 2009

baby ona spinka,...normalne spinka...devilko moj krasny....
len som nezachytila v tej knizke, co teraz ked sa po hodine nahodou zobudi...hm...musim precitat

iron
19. nov 2009

spime alebo jeme...sakra....no ja mam kilo menej ako pred otehotnenim

xixi7
19. nov 2009

Iron, znovu to iste co si robila. Prvykrat sa prebudi o 21.30 mozno to len zamrnci, ale mozno da grady. POtom by sa mala zobudit 22.30 a potom este 7 krat v noci. Netreba sa k nej hrnut, pockat 3 min atd.

iron
19. nov 2009

xixi...ved tolko krat sa mi ani normalne nebudieva...neblbni...no ale ked som sa dala na boj, tak bojujem

a kedy jej mam dat jest?

xixi7
19. nov 2009

Budieva sa Iron, ale ty to ani nepostrehnes. To pisu v tej knihe, ze nikto nespi hlbokym spankom celu noc, lebo by nas zozrali, v prirode to tak chodi. Len ide o to, ci vies aj hned zaspat, alebo budes plakat a chciet papat a byt kolisana. Jest sa nedava celu noc, keby bolo kriticko, tak maj pripravenu vodicku. Take velke dietko uz v noci od hladu neumrie.

iron
19. nov 2009

no dobre....ona uz ked zaspi, tak je klud..uvidime co da teraz...ale jest dostane aspon raz...lebo mi cecku exploduju

xixi7
19. nov 2009

Iron ja som si odstriekala.

xixi7
19. nov 2009

Ako jej vysvetlis, ze raz moze dostat, ale dalsi krat uz nie. Bude plakat a dozadovat sa zas mliecka.

iron
19. nov 2009

raz dostane....potom ked sa mi nauci spinkat v noci pekne...tak jej stopnem aj to...to je uz dalsia kapitola 😅

iron
19. nov 2009

neviem ako jej to vysvetlim, ale dnes tomu jedlu vela nedala

xixi7
19. nov 2009

A inak prvy interval nevydrzal moj muz, ze to je blbost to s nou robit nebudeme a ked zaspala tak hura, skusime to. Dalsi atak v noci som skoro nevydrzala ja, ale muz postupoval presne podla hodiniek a vydrzal to.

xixi7
19. nov 2009

🙂))

iron
19. nov 2009

este by sme viacere uvitali knihu...Kazde dieta sa vie naucit papat

elenam
19. nov 2009

Ahojte maminky. Malá už spí a ocko pri nej chrápe až mi to uši trhá. Ja ho asi od nás odsťahujem. Dnes som niečo skúsila. Nemala som odsávačku na vysávač,iba hadičkovú. Tak som dala na vysávač tenký nádstavec a do toho hadičku z odsávačky. Priložila som k nosíku a sople šup - šup von. A malá ani nemukla. A ja som sa tak trápila. Myslela som, že to bude nejaký silný tlak, ale nebol. Najprv som skúsila na koži a skoro nič som necítila. Tak dúfam, že som neurobila nejakú hovadinu. A mimochodom je pravda, že sa deťom nemá odsávať viac ako 5X denne? Je to nebezpečné?

xixi7
19. nov 2009

Iron mna doktorka utesila, ked nechcela mala jest (maso), ze jej synator do jedneho roka nechcel jest a len ho kojila. Moj svagor (svokricka ma pamat) cisto kojeny do 9 mesiacov.

iron
19. nov 2009

xixi..ja viem ze ma dost,...len niekedy nerozumiem, ze niekedy mi zje aj ruku a niekedy nie. No pripisujem to aj tym, ze nam stale isli nejake zubky a mala citlive dasienka....tak snad sa to upravi..
lebo jej dam rezen do ruky a nech si hryzie 😎

denkolc
19. nov 2009

Xixi, ale s tými čisto kojenými deťmi to je akože dosť individuálne....si myslím, že deti potrebujú rôznu stravu, bo niektoré môžu mať dosť veľké problémy, ak sú napr. príliš dlho len kojené...určite im chýba minimálne železo a asi aj viac potrebných látok a živín....prežijú to, ale nemyslím, že by to bolo dobré.....toť môj názor.....

iron
19. nov 2009

baby druha faza sa asi zacina

xixi7
19. nov 2009

Denkolc,ja som len odcitovala nasu pediatricku, ktora ma upokojila, lebo som si myslela, ze ked mala neje maso, nebude mat ziviny, nebude rast a vyvijat sa. To nie je odporucanie, nedavajte detom jest.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre