Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

elenam
20. nov 2009

Den - už som raz skúsila dať Activiu sladenú. Vlastne jej ju dávala mama. Vraj zo začiatku sa škerila, ale zjedla celý kelímok. Ja nemôžem povedať, žeby jej niečo nechutilo. Ona zje naozaj všetko. A poje toho neúrekom. Som šťastná, keď vidím ako jej chutí. Tak skúsim a uvidím,

nsoci
20. nov 2009

Ja davam jogurty biele, ake pridu pod ruku. Teraz som zobrala nejake stvorpack Vivacto ci co a ma konecne 4 percenta tuku. Sa tesim.

Potulka si mi dala chrobaka do hlavy. Idem ceknut kupensky cestovinovy prikrm.

elenam
20. nov 2009

A mimochodom, aby som nezabudla. Má veľmi rada kyslé uhorky. Tak ju dokáže zožuť a ani sa nezamračí. To ja som tak jedla uhorky keď som bola malá a bez grimasy. Nedávam jej ich často, ale občas a ešte jej potom namočím do nálevu, aby nebola bez chuti a nič to s ňou nerobí. 😀

elenam
20. nov 2009

ja tiež milujem kyslé. A zbožňujem nálev do uhoriek, ešte čerstvý. To vypijem aj celý pohár. Mama keď ma vidí, tak nechápe a čo si tiež robím, tak si narežem surovú kapustu a máčam si ju v octe a papám. Paráda.

denkolc
20. nov 2009

Elenka, kyslé uhorky? Som v šoku...

Potulka, Nsoci....nemyslím, že by tam dávali niečo z McDonaldovskej syntetiky....ale aj konzistencia je iná, lebo domácke mám s hrudkami....podľa mňa je to o tom....aspoň u nás....

Egy, no krása deň.....oddych a pohoda....som Ti písala, že raz je tak a raz onak.....musíme tie zlé dníky vydržať, aby pak bolo lepšie... 😉

egyptanka
20. nov 2009

elena, kysle uhorky??? ...

iron
20. nov 2009

taella...ano bola to ta siesta choroba...to ze ma sople ...nejdu jej nahodou aj zubky?
Moja z jogurtov skusala tie pre deti od Nestle a zvolenske....kaslala na mna aj tak

potulka
20. nov 2009

denka, az tak som to nemyslela. 😀 ale nie je to divne? vlastne by to nebolo az take nepochopitelne - ved ide o to, aby toho co najviac predali. 🤐 rozhodne tomu nedoverujem a pouzivam ich len v pripade, ze nemam kde/kedy uvarit domace. to je ale len moj nazor, nikomu nic neberiem. 😉

egyptanka
20. nov 2009

Denka, som zvedava na zajtrajsok ... nemam navarene pre nu a ani pre nas ... nechce sa mi. Zajtra musim vstat spolu s malou.

denkolc
20. nov 2009

Eli, ja teda neviem, podľa akej príručky ideš....ale však spomaľ... 😉 Raz si jej dávala sladenú activiu a ideš na pribináčika? Juj, takéto pokusy by som na mojej nerobila....všetko chce čas a aj nové druhy jedla musím zavádzať opatrne...všetko postupne a nové veci opakovať....sledovať reakcie....však o to asi ide, nie? Jej žalúdok ešte nie jej zvyknutý na takéto šoky, nerada by som jej ublížila....a to, čo jej dávam teraz, môže sčasti ovplyvniť aj jej stravovacie návyky v budúcnosti....
Či máš dáku špeci teoriu??? 😀

egyptanka
20. nov 2009

Blavacky v pondelok sa chystam do centra mesta ...bude sa tam niekto nachadzat?

A potrebujem helf .... kde najdem 17 detske sandale.Viete zhanam take ake sme nosili my take s tvrdou podlozkou, aby Natalka mohla chodit doma v nich a mala pevnu nozku.

taella
20. nov 2009

iron zubky som nepostrehla , zato kašle ako taký tuberák .

asandys
20. nov 2009

ahojteeeeeeeee

rychlo som vas precitala, a idem upratovat, bo doma bordel jak v tanku a zajtra muzik rano bude uz za dverami, a ked uvidi ten bordel 😀 😀 😀 😀 😀

no a jaka sranda, zajtra ma otec nocnu, tak to super vyslo, tak mozno uz konecne pokrstim svoju novu fialovu nocnu koseluuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 Mam ja ale napady, co?

papapa a dobru noc

egyptanka
20. nov 2009

Denka, suhlas ... najme v prvom roku sa tvoria spravne stravovacie navyky a telo si zapamata co jedlo a ked budeme napr. dzgat do dietata teraz sladke tak sa to moze v dospelosti vyvolat cukrovku.

elenam
20. nov 2009

Neviem, či jej dám pribináčika, ale je na tom niečo zlé? Z každého rožka troška, tú Activiu jedla iba raz, a s Pribináčikom asi počkám do roka. A nejdem rýchlo, len som chcela skúsiť niečo nové a nie stále to isté, šak sa jej to raz musí prejesť.

Čo je to šiesta choroba? Moja tiež má sople, ale som si myslela, že je to kvôli zúbkom, lebo ich mala pri prvom a teraz pri druhom zúbku. Teploty nemá.

egyptanka
20. nov 2009

Baby ja neviem varit polievky, mam z toho stres, ze ako budem varit malej polievky. 😖

potulka
20. nov 2009

elenam, denka ma podla mna pravdu. a nejde len o zaludok, ale aj o oblicky a pecen. tie taketo male deti este nemaju uplne vyvinute a niektore veci skratka nezvladaju, moze ich to poskodit. to, ze nieco decku chuti, este neznamena, ze je to OK.

ozaj, spomenula som si, ako sme tu nedavno riesili sunku - ci ano alebo nie. nasla som, co obsahuje. ak sedite, citajte dalej:
bravcove maso, pitna voda, jedla sol, dextroza, maltodextrin, bravcovy kolagen, chemicka konzervacna latka: dusitan sodny, koreniny, stabilizatory: di-, tri-, polyfosforecnany, antioxidant: askorban sodny, zelirujuca latka: karagenan, chlorid draselny E508, modifikovany psenicny skrob: acetat skrobu, farbivo: kosenila.
no comment.
🤐

denkolc
20. nov 2009

Egy a nepísal tu dakto, že najlepšie je chodiť na boso? Kde sú nejaké odborníčky, nech sa vyňadria... 😉 😉 😉

Potulik, však jasné....každý podľa svojho....ale napríklad ja nie som moc domácky gazdinský typ.....akože viem navariť, viem napiecť a tak...ale nerobím to moc často, lebo je to pre mňa strata času...toľko sa serkať v kuchyni a za pár minút je to v nás....aj ja sama sa stravujem kde kade, od svokry, cez reštiky až po polotovary....čas ušetrený na takýchto domácich prácach trávim jašením sa s malou alebo tak.....najlepšie v posteli robíme zdvíhačky, ťaháme závesy, guľkáme sa, šteklíme... 😀

Sme proste rozdielni všetci....s tým sa nedá nič robiť.......ale prosto - všetko má svoje výhody a nevýhody....inak to nejde... 😅

iron
20. nov 2009

egy....co som citala tak odporucaju doma detickom chodit bez topanok, pretoze tak sa najlepsie tvaruje klenba.. Odporucaju dat ponozky alebo pancusky s protismykovou podosvou.

elenam...deticky vraj nepotrebuju mat nejako zvlast pestry jedalny listok. Ale kazdy podla vlastneho uvazenia. Ja osobne nie som prehnane opatrna, nekontrolujem zlozenie ale davam jej veci urcene pre jej vek. Lekarka mi hovorila ze pribinacik este nie, ale jogurt plnotucny nie activiu...takze je to rozne.

Siesta choroba je, ze babo dostane vysoke teploty okolo 39 a viac. Trvaju tri dni a potom vymiynu, ale babo sa vyhadze.

denkolc
20. nov 2009

Potulka - v šunke je AŽ TOĽKO vitamínov???Jeeeeej....
Práve dnes ju dávala moja mama psíkovi a on ju nescel....mama, že Ty si jaký fajnový....ale aj ten pes vie, čo (nie) je dobré... 😀

Elenka, tak šup-šup, zajtra jej daj čistú activiu, pozajtra jej do nej daj trošku jabĺčka, ďalší deň banánik, a tak postupne všetko odskúšané ovocíčko a nebudeš mať pocit, že má to isté....a časom jej pridáš piškotik alebo cereálie, neskôr jahôdky....proste kopaaa možnostíííí..... 😉

potulka
20. nov 2009

denka, ved ja tiez nie som nejaka ukazkova gazdina alebo kucharka. chachaaaa, esteze co! v pizzerii za rohom sme minimalne raz do tyzdna. 😀 alebo v ikei na lososovi. ale prave pri matejovi by som sa chcela vypracovat. 😉

co sa tyka prevencie plochych noh, citala som nazor ortopeda, ze vonku je najlepsie chodit naboso (po trave, piesku, kamienkoch atd.), ale doma vo vhodnych papuckach.

iron
20. nov 2009

potulka ale nie je sunka ako sunka...

tak ma napadlo ekomaminy...maju vase deti ekohracky ci ine, lebo som citala v Dietati o ekomaminach.

egyptanka
20. nov 2009

Toto som nasla v jednom zdravotnickom letaku ...

V case prerezavania zubov nedavajme dietatu velmi teplu stravu a ani ostre ovocne stavy. Ak odmieta i mlieko, ponuknime mu vlazny alebo studeny caj. Ked je nepokojne a place, pritulme si ho, aby citilo nasu blizkost.
Matky sa casto mylne domnievaju, ze dieta moze mat v case prerezavania prvych zubkov aj horucku. Prerezavanie zubkov vsak horucku nevyvolava. Stava sa, ze pri niektorom ochoreni spojenom s horuckou sa zubky zacnu rychlo prerezavat a potom sa horucka pripisuje zubkom. Preto, ked ma dieta pri prerezavani zubkov horucku, musi ho lekar vysetrit, aby zistil jej pravu pricinu.

elenam
20. nov 2009

O.K baby dám na vás, lebo už ste mi veľakrát dobre poradili. Tak budeme papať aj naďalej to isté.

A tá šiesta choroba príde z ničoho nič, alebo je to dôsledkom niečoho?

iron
20. nov 2009

denka psovi sunku? to moj v zivote neochutna. Ten ma len granule fajnove a vodu.
potulka...haluz....s tymi nohami...
myslim ze lubka minule pisala, ze Samko chodi po byte bosy

ajka82
20. nov 2009

elena my tiez nemame to choditko, takze malu nedavam, ale ani by som nedavala, myslim ze bez nej sa pekne rozhybala, bola nutena sama a uz beha kade-tade...
co sa tyka stravy, nemixovali sme vobec, od zaciatku roztlacila vidlickou, teraz staci nakrajat na take pol az centimetrove kusky a spapa pekne

dnes som zaviedla malej na desiatu jogurty...takze uz ich nestriedame na olovrant s ovocim...uz ma aj aj 🙂
pribinacik este nie...a ja kvoli cukru zatial nie...

potulka, ja som povedala,ze alergeny neriesim, lebo by sme nic nemohli jest, ked uz u nejakej baby zistili alergiu na obycajnu ryzu 😒

egyptanka
20. nov 2009

iron, ale ja mam strach, aby sa jej nevytkol clenok ked stoji ... ci???

potulka
20. nov 2009

iron, tusim sa nasi ortopedi nedohodli. 😀
jasne, toto je jedna z mnohych suniek (smiesne slovo, nie? suniek... 😀). ale popravde, nerobim si iluzie, ze v ostatnych je to ovela odlisnejsie. bacha - neznamena to, ze sunku nejem. ale matejkovi ju veru pod nos este dlho nebudem strkat.
ekohracky... preferujeme drevo a latku, ale mame aj nejake plastove a veru zlozenie som nesledovala. mozno aj preto, ze drvivu vacsinu hraciek sme podostavali.

iron
20. nov 2009

egy...nemyslim si...ja mojej nebudem davat topanku, lebo mame parkety, takze tvrde ma....mozno keby sme mali koberce ako moji rodicia tak papucky.

ajka..ja tiez alergeny neriesim, len sol, cukor a uz neviem co.

ajka82
20. nov 2009

iron ja sol, cukor a cierne korenie (chilli neratam, to nejem ani ja 😀 )...

elena, ja naozaj nie som opatrna co sa tyka stravy a aj robim vselijake experimenty, ale ziram, co davas svojej malej... radsej tak ako pisali baby... aj ked das obycajny biely jogurt da sa ponuknut na X sposobov...to bol len priklad...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre