Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
22. nov 2009

Egy, ja malej dávam kašu väčšinou....ale keď nedám, len na noc nakojím, nič to nezmení...či s kašou a či bez, aj tak už o desiatej chce cuckať... 😀

egyptanka
22. nov 2009

iron, nemam pocit zeby ju bolelo ... pekne kaka. A potrebujem ju vykrmit ... ved nema ani 6kg.

Je tu vlastne niekto koho dietko ma od 5 do 7 kg??

iron
22. nov 2009

Deniska ty mas tiez dobreho pricucnika cicikoveho.
Mojej som to zatrhla, dostava len rano, vecer a v noci. A dnes normalne si sama vypytala...taka bola zlata

iron
22. nov 2009

moja ma sedem

egyptanka
22. nov 2009

Denka, ono tak som minule nad tym uvazovala ... nebudi sa Tanicka preto, ze je nastavena na to, ze jej das cucnut???

Ono jeden cas sa Natalka zacala budit o desiatej a potom kazde dve hodiny (niekedy kazdu hodinu a pol) a davala som jej cucnut. Potom som to zacala skresavat. Ked sa o desiatej zobudila, nenadojcila som, ale zobrala na ruky, pomojkala, ukludnila a ona zaspala. Zo zaciatku bola mrncava, ale potom si zvykla, ze nic asi nebude a tak sa o desiatej prestala budit. Co ty na to??

iron
22. nov 2009

no ja sa pridavam k egy...ona je tak naucena...ze dostane a ked bude jacat tak duplom...

egyptanka
22. nov 2009

Denka, ked v noci nenadojcis tak dieta v tomto veku uz hladom neumre ... skus to, nic nestratis, len ziskas.

baskaj
22. nov 2009

no čaute! to vy sa akože necítite??????? že 10 strán ZA VÍKEND? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 a já čo teraz do rána nemám spať? vy potvory jedny ušaté!!! 😠 😝

iron
22. nov 2009

Ma to napadlo...ked mal Tanicku vtedy tvoj manzel...tak kolko jedla...
egy...tot aj moj nazor...moju ucim len raz v noci inak ju len ukludnujem. Vynimka je samozrejme ked ma teploty...to bola pricucnuta vzdy, ale to kvoli tekutinam

egyptanka
22. nov 2009

baska, tak malo??? 😲

iron
22. nov 2009

baska....normalne, vytlacit a v ramci prechadzky citat...

denkolc
22. nov 2009

Baby, však dobre vravíte....pravdu máte.....ani mi to neni divnuo...aj by som ju chcela odučiť....ale problém je ten, že spíme v jednej posteli...takže ak spí nalepená na mne, cíti to mliečko...takto sa odúčať proste nedá...mala by som ju naučiť na postieľku....ale tú mám tiež pri posteli....takže najlepšia by bola jej vlastná izba...aby to malo nejaký zmysel....a na to potrebujem trošku viac než svoju vôľu....
Či čo myslíte? Mám jej nedať, aj keď spíme spolu? 😅

egyptanka
22. nov 2009

iron, no ja som stanovila limit tak max. 2 krat. V noci okolo jednej-druhej a ked sa zobudi tak okolo pietej - pol siestej tak jej dam cecok, aby som ju este na hodinku udrzala v posteli v driemotach 😀

iron
22. nov 2009

denka..hej, nedaj jej...
a na tu postielku ju budes musiet skor ci neskor naucit. Mozno by si mohla tak, ze ju budes uspavat v rovnaky cas v postielke...a ty by si zatial bola v kuchyni alebo co, a ked zachrape tak pojdes spat....teda neviem ako je to u teba s bytom, ci garsonka alebo co.

iron
22. nov 2009

egy...no moja sa budi rovnako ako tvoja...len o tej piatej a siestej jej nedam, lebo potom nechce ani ranajky ani desiatu...a ja len zufalo na nu pozeram, ze nic neje...no jasne ked sa natrieska predtym. 😀

egyptanka
22. nov 2009

Denka, aj ja mam postielku narazenu vedla nasej posteli a proste vie, ze ked je v postielke tak nedostane papat a snazim sa nadojcit, pockam kym zaspi a sup spat do postielky. A ked sa zobudi okolo stvrtej nahodou tak si ju dam na svoje brucho, ona polozi hlavku, zapocuva sa do tlkotu srdca a zaspi bez cucania.

egyptanka
22. nov 2009

idem kukat Particku ...

baskaj
22. nov 2009

no, tak na zúbky sa vám bližšie mrknem až zítra... 🙂 brú holky!

iron
22. nov 2009

no ja idem tiez, lebo krpec vstane o chvilku...a bude po spanku...no zajtra budem asi s nou chrnat

katja78
22. nov 2009

Ženušky,

z posledných síl dočítavam, nerobím poznámky, tak neviem ani, čo som komu chcela....a šak teraz už asi jedno je to, hlavne, že sme zdraví 😀

ešte mám kopec roboty, hanka furt soplí, 5.zub vonku, tiež pravá horná dvojka, separačná úzkosť jak sviňa, papá jak sa jej chce

maruška sa učí nové pesníčky, vlasy má jak hipisák (môj muž vravel), včera sa s mojim 6-ročným bratrancom pištolovali jej hračkárskym fénom, tak sme ju dnes štelovali, že ako sa správne používa fén a rúž a natáčky, zlatú bola...len to jedlo normálne do nej dostať ☹ 😠 😲 😔

ahaha, SLADKÉ, to je vám převít, mám na to akože diplom 😅 tak ľudia majú v sebe zakódovanú chuť na sladké, normálne dajú prednosť sladkému ako slanému. A to je to možné riziko, že ak si dieťa už v útlom veku zvykne jesť viac sladkého (repný cukor v koncentrovaných sladkostiach), tak to bude preferovať ďalej a bude ťažké pre rodičov aj pre dieťa samé to nejak zmeniť. Dospelý to vie regulovať rozumom a vlastnou vôľou, ale neverte, že veľa veľa sladkého nemôťe spôsobiť cukrovku. Existuje tzv. glukózová toxicita, ale tým vás nebudem otravovať.

katja78
22. nov 2009

čo to, čo to??? aj ja mám Denkinu diagnózu, hanka tiež s nami spáva, jaké máte návrhy a riešenia??

katja78
22. nov 2009

ste sa na mňa vydlábli, teda vy ste 😠

matja
22. nov 2009

iron, musím dovysvetliť, jasné, že pusinky s mužom na dobrú noc, dobré ráno, pri príchode, pri odchode sú samozrejmosťou, aj kvietok mi manžel občas kúpi len tak z ničoho nič, keď sa vyberú s malým na prechádzku, ale akosi také obyčajné objatie počas dňa - to moc nie... 😔 A to mám tiež (takmer?) dokonalého muža 😀

mischelka - jogurty biele nesladené a určite nie nízkotučné 🙂 Napr. zvolenský smotanový, bio z tesca, alebo hocijaký iný

ja sa neviem dobre vyspať, keď Paťko spí medzi nami... Mňa ruší každý jeho pohyb, hneď som hore. Keď sa trošku viac prisunie k mužovi, už vystrelím, že kde zmizol, či náhodou nespadol z postele (aj keď nemá ako...) Dávam mu piť vždy, keď sa zobudí, a to bolo max. 6 krát za noc, stalo sa to asi raz alebo dva razy. Ináč vstával posledný mesiac 4x, potom 3x a teraz posledné dve noci iba 2x.

katja78
22. nov 2009

matja - my sa zasa skôr objímeme ako si dáme pusu. Voľakedy to tak tiež bývalo, že pusa sem, pusa tam, ale keď teraz príde domov, ešte ani nie je vyzutý, už má voľaktorú na rukách 😵

katja78
22. nov 2009

a teda pre úplnosť, mňa nevláči na rukách 😅

ajka82
22. nov 2009

vy nemate co robit v nedelu vecer? 😀 😝

egy ja davam kasu kazdy vecer, nech aj nieco malo pribere krpec,keduz neobsedi na mieste 😉 a davam kase od nestle 😉
a v noci tiez nedavam malej hned cucnut,ked sa zobudi,ani som to nerobila...ale zase ked chce naozaj jest v noci, tak place a uplne inac ako obvykle, ked sa zobudi na to, ze chce pomojkat...

katja78
22. nov 2009

Ajka - to Ti závidím, že to vieš rozoznať, kedy chce pomojkať a kedy papať. Ja som asi Hanku naučila, že zaspať buď v počiari alebo na prsníku a teraz neviem kudy kam.

katja78
22. nov 2009

kočiari 😀

katja78
22. nov 2009

alebo močiari??? 😕 😅 😀 b

katja78
22. nov 2009

ftipnú kašu som večerala 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre