Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
23. nov 2009

docitala som vcerajsie prispevky.
prispevok o NASICH flaskach/prikrmoch/mlieku/poharikoch atd. presne vystihuje, co si o veci myslim aj ja a snazim sa tomu nepodlahnut. je to tak, ako pisala nedavno atemi - marketing preda vsetko. ja som vlastne vseobecne taka usvihnuta, ze ked sa nieco (cokolvek, nielen detske veci) velmi prezentuje v reklamach, just si to nekupim. 😝 proste ma ta kampan odradza. isteze, na 100% sa to neda, ale mnohe vyrobky su mi masivnu reklamou skor protivne.

mgk111
23. nov 2009

ahojte - pridavam sa k tym co mali hororovu noc 😖 nevieme ani preco ale stale bol hore a bud plakal dost alebo len mrncal, rano o siestej som sa zdvihla, ze uz to fakt nema vyznam a dnes sme rozvazali avon takze v aute bol ako zlaticko, na kazdeho sa usmieval... a prisli sme domov a zase plac... som vystavena ale musim varit pre nas aj pre neho aj na zajtra lebo tatino tu nebude aby helfol... rano prsalo takze som si povedala ze von eee a teraz ked neprsi tak varim a drobec na chvilu zalomil... esteze nekojim, lebo bez tejto kavicky by som teraz asi neprezila...
ale malo to jednu pozitivnu vec dnes - kupila som si vianocny darcek 🙂 uzasne vysoke (myslim dlzku) cizmy bez podpatku aby som sa mohla dobre pohodlne a v teplucku prechadzat s kocikom... svokra dala korunky a bola natesena ze mna ma "z krku" 🙂 sice boli pre mna dost drahe (ja viem radsej lacnejsie kupovat) ale su kozusinkove a cele kozene takze stoja za to podla mna 🙂

a zo vcerajsich prispevkov mam pocit, ze som strasna matka ked davam kubkovi pribinacika ☹ ale co mam robit, ked potom dobre kaka? ani po jogurtoch to take nie je ako po pribinakovi... a uz zas baci ☹

iron
23. nov 2009

mgk...nie si strasna matka. Kazda ma iny system co dava svojmu babu papat..vsetky chceme to najlepsie pre svoje deti...
aj ked pravdu povediac uz to rozpitvavanie stravovania tu ma nebavi....

matja
23. nov 2009

mgk, jasné, že nie si strašná matka, ja si to určite o tebe nemyslím 🙂 Ja keď som súhlasila s Denkou, mala som na mysli iba jej názor a to, ako ho vyjadrila a nikoho konkrétneho som za tým nevidela 🙂

pasoa, super, že tak pekne napredujete, len tak ďalej 🙂

potulka, Patrik má 9 mesiacov a ešte nesedí 😅 Ale zato lozí pekne po štyroch, všade sa stavia, tak to neriešim. Ale ak si nesadne do mesiaca, budem ho to musieť učiť silou mocou ja, lebo na najbližšej poradni nám to doktorka už nedaruje 😀

včera som sa sama na seba hnevala, moc som si navykla na počítač a internet, musím to obmedziť 😖

matja
23. nov 2009

jéjda, zdá sa, že Patrik zaspal zase sám. Za 4 dni, odkedy to naňho skúšam, sa mu to podarilo 2x 😀 Dnes ráno ani naobed som nemala síl nechať ho čo i len na chvíľku samého, tak plakal, preto som ho radšej uspala na rukách. Teraz poobede to išlo úplne hladko, dala som ho do postieľky, chvíľočku bola s ním a keď som odišla, vôbec nenamietal a pekne sám zaspal. Kiežby sa to opakovalo čoraz častejšie 🙂

iron
23. nov 2009

odkedy zacinaju deticky spavat raz denne na obed? a kedy ich dat do normalnej postele?

mona1111
23. nov 2009

mgk ani ja si nemyslim, ze si zla matka len preto, ze davas pribinacika..... ved ked ti z neho pekne kaka tak preco nie.....

iron
23. nov 2009

resp..dokedy planujete mat deticky pri sebe v spalni...tie co ich mozu dat do ich izbiciek..

matja
23. nov 2009

iron, ja som tiež rozmýšľala, že kedy začínajú mávať deti počas dňa menej spánkov. My máme 3. Kamoška má ročné dieťa a spí jej iba raz. Myslím si, že to nie je o veku, ale o potrebách dieťatka. Malému ten 3. spánok ešte chýba, keď budem vidieť, že mu 2 stačia, tak ho nútiť nebudem...

dokedy v spálni? Asi do druhého tehotenstva 😀 Potom mu spravíme izbičku, nech si zvyká. Kedysi som si myslela, že v roku bude moje dieťa spať samo, ale teraz mám iný názor, nechcelo by sa mi chodiť do druhej izby, keď sa malý zobudí a priznám sa, chýbal by mi...

iron
23. nov 2009

matja..tri spanky? fuha..to je riadny spachtosko...Moja ma dva...Ja som ju uz do izbicky dala. A odvtedy sa vyspim viac ja aj ona. U nas totizto spava s nami aj havo a v noci chodi hore dole...na to sa zvykla budit a este ako drahy chrape....ona zamrncala a ja som bola hned hore...takze tak
Ale samozrejme v druhej izbe mam pri nej roztahovaciu pohovku. Dnes v noci sa zobudila tak som jej isla dat papat a zaspala som a o dve hodiny som hladala, ze kde je dieta...a Ninka vedla mna rozvalena chrnala jak drevo

matja
23. nov 2009

iron, tri spánky, ale krátke. Dnes bol zatiaľ najdlhší na obed, trval 1 hod. Myslela som si, že keď bude spať menej často (dva spánky), že bude spať dlhšie, ale nestalo sa tak. Síce spánok trval včera 1,5 hod., ale večer už bol dosť unavený a mrzutý, ten tretí spánok mu chýbal. Ráno a poobede spí väčšinou 3/4 hod.

iron
23. nov 2009

no su rozne tie deticky.....moja ma dva...doobedu 2 hodinky /najnovsie hodinku/ a poobede hodinku.....

ajka82
23. nov 2009

nsoci,kukla som ten zvolensky...tuk minimalne 10% 😉

mgk111
23. nov 2009

potulka - to si myslela ze si nesadne - akoze sa nevytiahne do sedu alebo vobec nesedi?

matja - ved ja som to nebrala osobne, len ze som si tak pripadala... asi som precitlivela ked je kubko nervozny a potom taketo prispevky a ja sa hned pytam sama seba ze ci robim vlastne dobre...

iron - ani mna to rozpytvavanie moc nebavi - lebo kazdy ma iny nazor.. no a maleho si nechame u seba asi rok a pol podla mna teda ak dovtedy urobime detsku izbu 🙂 a spanky mame tri povacsinou...

mona - tak dik 🙂 ale napriklad dnes dostal kasu s ovocim a konecne kakal aj po nej...

katja78
23. nov 2009

Ahojky,

ja sa mám, staršia dcéra mi maľuje nechty (akože), aj mi rúžuje pusinu (akože), mladšia si chrní vonku v tej tme, som zvedavá, čo bude robiť, ke´d sa zobudí 😕 čakáme na tatina, idem utrieť maruške riťulu 😅

katja78
23. nov 2009

Potulka - ste si pocestovali, ropucha dúležitá aj mne tam vadí, Maťko je pašák, že sa tak krásne držal 🙂

Maci - Ty máš takú dobrú svokru??? takto do Teba investovala? c-c-c-c-c-c 😉 kožené zateplené aj ja som si nedávano kúpila, ešte kabát nový by bodol 😀

Matja - ja som si tiež nadávala dnes ráno, ale tak potichu 😨 hanka má 2 spánky, redukcia na jeden zvykne prísť okolo roka, u niekoho skôr, u iného neskôr. U Marušky to prebiehalo tak, že už doobeda vydržala dlho, zaspinkala sama v postieľke (s fľaškou 😖 ), ale vydržala len 1-1,5 hodiny, tak potom chodila spávať o siedmej. Časom sa ten spánok predlžoval a dnes je schopná spať aj 3 hodiny poobede 😉

Iron - ja som divná asi, ja zasa rada čítam, kto má aké skúsenosti a recepty a sa nechám inšpirovať 🙂

katja78
23. nov 2009

idem pozrieť spachtoška môjho, už ťahá 2,5 hodiny, zas pôjde spať o deviatej 😒

ajka82
23. nov 2009

jeeej, sak ja som aj zabudla ze dnes je 23 😅 mame 10 mesiacov...ty koki, za chvilu jeden rok 😲

katja78
23. nov 2009

Gratulujeme veľkáčke Karinke 🙂

katja78
23. nov 2009

Tma- netma, hmla- nehmla, dieťa spíííííííííí

ajka82
23. nov 2009

katja, karinka dakuje 😵

katja78
23. nov 2009

a zajtra kukneme Dámsky magazín

mgk111
23. nov 2009

katja - hej je super 🙂 povedali sme si ze uz nebudu velke darceky a ona nam dala korunky ze mame kupit a doniest pod stromcek aby nekupila hovadiny, a mne sa zdali drahe a ona ma presvedcila ze si ich mam kupit pod stromcek a hotovo 🙂

matja - to by sme aj my radi, ze aby zaspal sam ... mozno raz aj motyka vystreli 😀

ajka - gratulujemeeee 🙂 kubko posiela boztek karinke 🙂 a leti to strasne rychlo...

ja som uvarila na zajtra kubkovi - ryza brokolica a zajacie masko, nam (tu uz zlyhavaju moje napady) hustu sosovicovu polievku na kyslo... hodila som si sprchu, drobec zabuval asi na tu jeho pol hodku a potompojdeme kupkat a asi spat s nim lebo leda vidim...

smekam klobuk pred tymi co stale v noci casto vstavaju... ja som ako machom udreta...

k ankete kolko meria nozicka - noooo kubko ma hodne malicku na taku postavu 😝 tata zmeral 10cm - zda sa mi to strasne malo tak neviem - ale hadam vie merat 🤐

iron - a tie nase spanky su pr. dnes - vstal okolo 6, prvy spanok od nejakej 8,45 do 9,20, dalsi okolo 11,45 - do 12,30 a teraz zaspal okolo 17,45 - a tiez neda dlho... z casu na cas spi hodku alebo viac, ale to je malokedy... a potom okolo siedmej - osmej zaspi a ma noc...

munu
23. nov 2009

mgk, vobec niesi zla mama a mna to tu tiez nebavi to rozoberanie, kto co dava papat svojim deturencom..je to kazdeho osobna vec.. 😉

k ankete, kolko meria nozicka - neviem, ale slubujem, ze zmeram a napisem.. este som nemerala doteraz, ale tiez sa mi zda Matkova nozicka malicka.. 😅

a nas Matko bude pri nas v spalni asi tiez do druheho tehu a spinka tiez tak trikrat denne, niekedy dvakrat.. ale on dokaze spinkat zase aj tri hodky vkuse vacsinou poobede..

Ajka a vsetko najlepsie Karinke k 10tim mesiacikom... kocica, rok je uz za dverami 😉

mgk111
23. nov 2009

munu - 😝 a kubko je dost velky a nozicka mala... na chlapa je to divne no nie? 😀 a ze tri hodky v kuse?! to co mu davas makovy odvar denka?

munu
23. nov 2009

no aj mne sa zda, ze Matko ma na chlapa malu nozku 🙂 ale co uz... nedavam mu makovy odvar 😀 uz sa ma to ktosi tu raz pytal 😀 on je asi spachtos po mne.. ja straaaaaaaaaaaasne rada spim...

ajka82
23. nov 2009

dakujeme, mgk aj munu
karinka ma 10 cm od paty po palec, riadne natiahnuty 😀
aj mne dokaze spat krpata 3 hodiny poobede, ale musim lezat vedla nej a to je vtedy jediny denny spanok 😉
inac spava vacsinou 2x

ajka82
23. nov 2009

karinka mi vyhadzuje vsetky farebne darcekove tasticky, co mam na spodku skrine ulozene a velice sa tomu smeje 😀
a dnes sa rehotala vonku ked videla ako labute chodili po travicke pri jazere 😀

munu
23. nov 2009

ajka, aj ja ked som bola s Matkom na prechadzke popri rieke, tak na zabradli sedeli cajky a stale ked sme sa k nim blizili s kociarikom, tak odlietali a Matko dobre nevyskocil z kociara, ako ich chcel pochytat a smial sa na nich 😀

potulka
23. nov 2009

mgk - doktorke sa nezdalo, ze sa nevie sam posadit. ked ho posadime my, tak mu to ide, pekne vydrzi. ale to by sa nemalo robit, takze len minimalne; ked papa a ked je vo vani. podla mna to nie je ziadne oneskorenie a keby aj, ved kazde deculo je ine. zvlast rambovia, ktorym zavadzaju sunky. 😀 a aj kazdy doktor je iny. 😉

ajka, matejka vie strasne rozosmiat, ked hladka zajka. asi mu je prijemna jeho srst na dotyk. 🙂

nase spanie: 3x za den. doobeda a podvecer zvycajne po pol-tristvrte hodine, po obede niekedy tiez len tak, inokedy 1-2 hodinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre