Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
24. nov 2009

katja, volam na nu, skerim sa a robim opicky a v poslednej dobe mame dobry figel ... obeduje pri nej tato a ona otvara usta ako vtacik.
Len za posledne dva dni som to nejako neodhadla ... mala som spravene porcie po 200g a ona este pytala.

diocka
24. nov 2009

no ten odbornik v telke si tam celkom chvalil to zariadenie kde chodi Ajka a aj egy. Ktore z tych miniplavarni to je?

egyptanka
24. nov 2009

diocka, my este nechodime, zaciname zajtra 😉

diocka
24. nov 2009

a kam to budete chodit? ako sa to vola?

egyptanka
24. nov 2009

www.mobik.eu a je to na Pasienkoch

diocka
24. nov 2009

inak egy, tie kasicky su zacarovane... pripravila som ju minule malemu, ale zaspal a kym sa zobudil tak z toho bola voda...

mgk111
24. nov 2009

kubko dal 50minut spanjku a spapal asi tak 150g zeleninky a ide sa k mame... papa

iron
24. nov 2009

moja dnes spala dohromady 30 min...od pol siedmej frci...nechcela spat tak ako tradicne, tak sa hrame... 🙂

ajka82
24. nov 2009

moja spi uz hodinku 😀 ale sme po plavani a bola unavena...
takze nas ukazali, tak sa tocime v baze a clapkame sa spolu s ostanymi a ako som ju supla s tej dosky pod vodu 😵
inac ja ju mozem hocijak "hodit" do vody a je uplne v pohode...to je taky vodny zivel 😵 minule som ju aj pustila pod vodou a v pohode

potulka
24. nov 2009

pasoa, vdaka, napisem jej. jasne, vojtovku s nim cvicit nebudem, ved to sa len tak mirnix-dirnix neda a nema, ale nieco take hrave nenasilne by som brala. 🙂
diocka, aj matejko je pevny. hrabe sa na nohy, ked sa da, ale inak sa len gula. niezeby som sa tym nejako velmi trapila, ale vidim na nom, ze by sa rad sam pohyboval roznymi smermi. takto, ked sa mu nedari, sa vacsinou jeduje. myslim, ze by sa mu otvorili nove obzory (a maminke zatvorili, cheche, uz mu potom asi budem musiet byt stale za zadkom. tusim si to cvicenie este premyslim... 😀)

ajka82
24. nov 2009

vonku vykuklo slniecko a krpec buva 😒 pojdeme zas von po tme... nechcem ju budit prenasanim aj ked je pekne vonku

potulka
24. nov 2009

egy, 200 g obed je porcia, ktora zasyti aj menej narocneho dospeleho! 😉
musim matejka pochvalit, dnes krasne papal. myslim, ze tomu napomaha, ked nie je este uplne hladny. napr. desiatu (ovocnu) sme dnes presvihli - davali sme mu ju, az ked bol riadne hladny a vtedy "nieeeeee, chcem mliekooooooo!" obed som servirovala 2 hodinky po desiate a spraskal skoro vsetko, co bolo uvarene. 😵

iron
24. nov 2009

no malu som ulozila spat....ale niekto zase nieco preraba a furt trieskaju....ale oni furt nieco robia, uz mi to lezie na nervy....kua nech uz mame ten dom.... 😠

mona1111
24. nov 2009

vratili sme sa z prechadzky, ale som aj trosku vymrzla, a akosi ma zacala ale priserne boliet hlava.....

Samko spal tridsat minut, nezvykne tak kratko, ale asi mu to stacilo, lebo ked sme prisli, tak som mu dala , vypit marhulovu stavu, vypil asi takych 150 ml...a tym padom olovrant bude az o pol piatej lebo to ho na tu hodinku zasyti....a uz sa vo velkom hraje.....pretocil sa na brusko a hraje sa s balikom kde su jeho mokre utierky....

pasoa
24. nov 2009

no keď sme pri tom papaní:
matúško práve zbašzil cca 100 ml polievočky (čistý vývar) a za tým ešte 200g zeleninkovo.jahňacej gebuziny 😀
aby ste rozumeli, my sme o 15:30 obedovali 😉

munu
24. nov 2009

Matko spinka, velky Mato odprevadeny do roboty a mysi maju hody 😀 😉

mgk, viem, ze kazde babo je ine a nie na vsetky zabera, ak nechcu spinkat, tak sa viac pohraju a potom lepsie zaspia, ale na Matka to funguje stale, tak som len chcela poradit egy, aby sa nenervoznila na tom, ze jej mala nemoze zaspat..aj Matko ma niekedy blbe dni a nemoze zaspat a pritom vidim na nom, ze je total unaveny.. ale tak u nas toto funguje stale.. 😉

u nas je take skarede pocasie, ze sa to neda ani povedat.. uz tri tyzdne vkuse je zamracene, poprsi, prestane, poprsi, prestane a tak dookola.. strasne.. na prechadzke sme neboli uz ani nepamatam.. samozrejme ak neratam vyletiky do mesta na nakupy a tak.. vtedy sme vonku aj 2-3 hodky, ale to Matko uz nema rad, natahuje sa v kociari, chce lozit a tam sa mu neda.. prenho je idealna prechadzka tak hodinku a uz von z kociara a lozit.. 🙂

munu
24. nov 2009

ja uz chcem jar alebo leto 😎 to je vonku stale tak krasne, svieti slniecko, neskoro sa ztmieva..toto mi vyhovuje, nie toto cudo, co tu mame vonku teraz 😠

munu
24. nov 2009

kde ste vsetky zmizli zase????

munu
24. nov 2009

fiiiha, teraz som si vsimla tie casove odstupy, ze to vlastne dneska to tu nejako viazne 😕 no super, zase nemam s kym popisat 😠 vyzera to tak, ze asi len moj Matko teraz spinka a vy ostatne sa hrajete so svojimi drobcekami 🙂

katja78
24. nov 2009

Munu - moje sa hrajú na deke a ja sa odlepujem od netu 🙄 nezávidím také počko, želám nech aj vám čím skôr zasvieti oskar 😀

Ajka - pozerala som tú stránku Mobiku, vyzerá to tam super, podobné to bolo v Pezinku. Škoda, že v NR nič také nemáme, teda bol jeden dobrý mimi bazénik, ale už je zrušený a ďalší nemá vraj dobrú hygienickú úroveň, ma kamarátka od neho odhovárala. Pozrem ešte na nete. Blava je blava 😎

munu
24. nov 2009

Katja, diky.. no vela sanci na pekne pocko nedavam.. blbe anglicko 🙄

katja78
24. nov 2009

a našla som:
http://www.detske-centrum-hviezdica.sk/

nepoznáte to niekto?

iron
24. nov 2009

moja dnes skoro nic nejedla...
na olovrant zjedla styri lyzicky bananu, na obed 120 g telacinky so zeleninkou na olovrant styri lyzicky jogurtu...ja neviem kedy zacne papkat ..... zacinam byt z toho smutna...
spala doobedu 30 min, poobede 30 min
Budte radi co mate doma papkacov....A mame doma brutalnu krizu 8 mesacnych...musim byt stale s nou. Ked ma nevidi strasne place....a hlada ma. Ale to je taky ten plac, ze Neopustaj ma....ako keby som zomrela alebo co

munu
24. nov 2009

Iron, my taku krizu este nemame asi, lebo Matko to este nijako neprejavuje.. je pravda, ze ked som s nim sama doma, tak som stale pri nom a ked musim po nieco odbehnut napriklad hore na poschodie do spalne, tak ho beriem stale so sebou.. ked idem len do kuchyne napriklad, tak to som za par sekund naspat, tak to mu nevadi.. a ked je doma aj Mato (muz), tak je s nim on, ked ja nieco robim inde, takze je v pohode... kedy prichadza ta kriza? po 8mich mesiacoch niekedy? Alebo aj neskor?

munu
24. nov 2009

Matko dneska nedopapal 200gramovu vyzivku, spapal mozno vacsiu polovicu.. potom som mu dala dva jogurtiky, tie spraskal raz dva.. a teraz predtym nez zaspal, tak spapal tiez mozno okolo 120g zeleninoveho prikrmu, ale uz bol velmi unaveny,aj sa mu odgrglo, tak mal asi dost, tak uz som donho viac netlacila.. ked vstane, tak mu asi ponuknem este ten zeleninovy prikrm, alebo mu urobim krupicku.. uvidim, ci bude chciet papat.. a mlieko najnovsie vypije len ked je uplne zaspaty, to znamena, ked spinka a zobudza sa na mliecko, tak ja len rychlo nabehnem aj s flasou mlieka a pije, ked este skoro spi.. vtedy hej, ale inac ho nechce ani vidiet.. tak ja to nechapem...

ozaj a prirazili sme jeho postielku k nasej posteli, takze spi teraz vlastne hned vedla mna, ale na svojej postielke, nie na nasej posteli..ale neviem,asi dame postielku do povodneho stavu ako bola predtym, lebo v noci ked sa zacne pretacat na brusko, tak hned je na styroch a lozi a zaspi naspat, len ak ho dam medzi nas do postele aj tak.. a tiez sa bojim, aby ked tak v noci lozi, mi raz nespadol z postielky, lebo ja spim dost tvrdo v noci a ked bude Mato na nocnej, tak budem nepokojna a ani sa nevyspim, lebo budem stale v strehu, ci nezacne lozit a ja sa nezobudim na to a spadne mi dole.. a bojim sa toho.. takze zajtra doobedu asi napravime postielku naspat ako predtym.. chcela som vlastne len vyskusat, ci nebude lepsie zvykat na postielku takym sposobom,ale nezabralo to uz dve noci, tak asi nic z toho.. asi potrebuje len cas, nech povyrastie a pochopi, ze to je jeho postielka a ma sa v nej spinkat a nie hrat sa

munu
24. nov 2009

a cosi som sa vas chcela spytat este, ale som uz zabudla co to bolo.. viem, ze to boli dve veci.. prva o tej postielke, ktore mate prirazenu postielku, ci sa nebojite, ze zaspite tvrdsie a drobec polezie a spadne na zem.. a druhu som zabudla.. tak porozmyslam, mozno ma napadne este.. 😖

munu
24. nov 2009

ozaj, citala som clanok, na stranke markizy, ze detske postielky su velmi nebezpecne.. zevraj si dietatko moze sposobit v nich zranenie, ako zlomena rucicka alebo nozicka, alebo dokonca smrtelne zranenie.. no boli tam popisane aj hluposti nejake.. ale ma tak napadlo.. ze Matko stale vstava na nozky v postielke a on niekedy neporozmysla, ze ked sa pusti, tak spadne a uz sa stalo parkrat, ze keby som tam nebola, tak skaredo spadne a udrel by si hlavicku o mriezky, alebo spadol tak zle, ze by dopadol uplne vykruteny.. takze aj z toho dovodu ja nejdem skusat tu techniku uspavania, o ktorej ste tu minule pisali, lebo by som ho nemohla nechat sameho bez dozoru a ze pridem o tri minuty.. za tri minuty smiesne by sa mohlo stat nieco, co by som si potom v zivote neodpustila.. a tiez ho nenechavam nikdy plakat.. takze aj preto nie..

munu
24. nov 2009

hej a este tam bolo, ze neviem kolko tisic deti rocne(uz nepamatam cislo), sa naozaj takto zrani v postielke.. 😔

munu
24. nov 2009
matja
24. nov 2009

munu, presne tieto dni, ako sa Paťko začína stále stavať v postieľke, som sa zamýšľala nad tým, že taká postieľka je v podstate dosť nebezpečná. Doteraz sme mali všade dookola mantinel, tak mi to nevadilo, resp. som si to neuvedomovala, ale teraz drobec zhodí mantinel a naťahuje sa. Ako to máte vy? Máte niečo dookola postieľky? Lebo my máme z jednej strany karimatku, z druhej ten klasický postieľkový mantinel. Ale uvažujem, že to dáme preč, lebo pomaly to aj tak na nič neslúži a malý to iba obžúva a strháva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre