Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

natalii6
29. nov 2009

baby moj maly ma dneska cely den stikutku neviet z coho by to mohlo byt? davam mu aj caj a nejak nezabera 😠

ajka82
29. nov 2009

natalii no neviem s tou stikutkou, moja niekedy dostane ked ma chvilu studene ruky alebo ked sa preje a niekedy tiez nenajdem dovod, ze preco stikuta, po caji na par minut prejde a potom znova...ale ked to neni kazdy den, tak to nechavam tak
inak mala tiez mala take supinky a vobec som jej nedala tu mast na hlavu, doktorka nam raz aj nieco predpisovala uz ani neviem co a ani to som nepouzila...stacilo to vycesat po kupani, ked mala mokru hlavicku a vycesala som to aj bez masticiek...a bez problemov...
tak mozno sa uvidime aj na plavani a nie len na nejakom stretku 😉

natalii6
29. nov 2009

ajka82: teraz neveim ci som si to dobre zapamatala ale ty uz chodis na to plavanie ze?kedy si zacala?a co sa stikutky tyka tak ju mava ale nie ze cely den a taku hroznu je teraz pri mne a len sa to tak ozyva 😀

ajka82
29. nov 2009

natalii do mobika od septembra, ako otvorili a predtym sme boli na jednom pobyte tyzdennom kde bolo aj plavanie babatiek

nsoci dobre 🙂 tusim zvlada kraken vsetko bez problemov podla toho co pisu...som rada 😵

natalii6
29. nov 2009

nsoci: som si to pozrela a ze sedenie zatazuje chrbticu a moj sedi ale neposadi sa este sam a zase lezat mi dlho nevydrzi a lozit tak to ani nahodou 😠

natalii6
29. nov 2009

ajka82: a to tak dlho tam chodis? ved jeden kurz ak sa nemylim trva mesiac 😉

denkolc
29. nov 2009

Nsoci, už si opravila toho Tomáška?🙂 😀
Ajka, tak Karinečka je v dooooosť dobrej pohode....to je jasné..... 😉 ...a u Táničky bude tá chôdza tak okolo roka až......tak som jej to naplánovala, aby na jar začala chodiť.....cez zimu nech pekne ležká v kočiariku... 😀

Ale to plávanie už ideme aj my absolvovať....prcek má vodu rada, taťku má plavca profesionálneho, tak neni o čom...a už je zmierený aj s cenou... 😅

Dani, inak ja idem zajtra ku svokre do Rače...nemohla si napísať skôr? By som sa nesľúbila...bo vianočné trhy zbožňujem...ale asi až v utorok....hm...

Natali, u nás je štikutka bežným javom.....tu je totiž kosový byt, takže je to zo zimy....asi najčastejší prípad pre deti....a nepomáha ani pitie, nechávam, nech prestane samé...väčšinou až pri zaspávaní...chúúúďatko... ☹

ajka82
29. nov 2009

natalii teraz v decembri nemame normalne kurz ale cerpame nahrady...

potulka
29. nov 2009

ahojte

jaaj, ako dobre, ze som si nenechala citanie na zajtra, bo by som nestihala. 🙂 mam rada taketo dlhe prispevky plne filozofie.

pasoa, tej ronie som zatial nepisala. citala som si tipy na motoricke cviky, ktore tu v piatok zavesila diocka a vidia sa mi velmi fajn, take hrave. uz sme s nimi vcera zacali a dnes rano, kym sme este lezali vsetci traja v posteli, nam matejko predviedol dvihanie ritky (s nosom v matraci) a take kvazi preliezanie cez nas, kde mal vystrete nozky aj rucky. 😵 myslim, ze to pojde uz rychlo.

k prizvukom - ja som taka, ze ked sa co len chvilku vyskytujem v blizkosti niekoho, kto rozprava trosku inak, uz preberam jeho prizvuk. 😀 takze po stretku v MT som krasne makcila, po piatkovej polhodinovej ceste domov v spolocnosti labutky som NEEEkala jedna radost. ked pride na navstevu svagor s rodinou z prahy - mluvim. ked sme u kamaratov v kosiciach - zatahujem a hutorim... atd. 😀

egy, toto mozno bude zniet dost rypavo, ale nemoze byt natalka taka nespokojna prave preto, ze ty si dost casto nespokojna so vselicim? viem, ze na povel sa neda len tak zmenit nazeranie na svet, ale aspon trosku, postupne... brat niektore situacie s vacsim nadhladom a tak... viem, ze mas teraz za sebou velmi tazke obdobie, mozno nie je vhodna chvila, aby som do toho vrtala. 🤐

ha, na internete je uz superstar, tak asi predsalen nedocitam... 😉 zatial pa.

natalii6
29. nov 2009

denkolc: tak tu zimu nemame ale maly mal studene rucicky ale uz spinka tak je dobre 😉 a stikutal vela ked bol malicky teraz je to obcas ale dneska neunosne 😠

ajka 82: a dokedy tam budes este chodit?

ajka82
29. nov 2009

natalii, este neviem ako dlho, ale malej sa velmi paci vo vode, ma rada ine deticky a vyzera ze sa tam citi velmi dobre a pre mna je to taka zmena...takze este tam urcite pobudneme dlhsie ale mozno nie kazdy mesiac ale kazdy druhy...

denka, no asi je...my sme prve mesiace akosi meskali a nerobila vsetko spravne ale pekne si to dobehla 😵
teraz mame o zabavu pekne krasne postarane 😝

denkolc
29. nov 2009

Ajka, tá fotka piatich generácií nemá chybu.....a ešte jak sa podobáte.......no totok!!! 😲

mgk111
29. nov 2009

jeej ajka - to je super foto 🙂

natali - no je tu vela deticiek, kojenych a nekojenych a vobec nie je pravidlo ze nekojene buvaju 🙂 ajkina karinka prebuva celu noc a je kojena a kubko dostava UM a je dvakrat hore... no tak si vyber - mas stastie na davidka spachtoska 😉 a na stikutku pomaha ked sa hneva dietatko, ze zacne plakat a tak...

nsoci - joj tak kubko vselico nerobi - keby som sa mala divat na to,ze co ma kedy robit tak chytim mindraky.... 😒

kubko uz je asi piaty krat hore odkedy zaspal - takze nam asi ide zubok alebo coooooo... esteze je tatino vyspinkany do ruzova dnes 🙂

natalii6
29. nov 2009

mgk111: no ved to kazde dieta je ine a ja len dufam ze nocny spanok sa Davidkovi nezmeni ale este nas cakaju zybky lebo my sme zatial bezzuby 😀

ajka: tak mozno koncom decembra alebo kedy bude dalsi kurz sa tam stretneme 😉

zienky prajem dobru nocku a co najmenej vstavania k vasim pokladikom 😉 😅

ajka82
29. nov 2009

natalii az po sviatkoch...takze januar 😉 to tam budeme, dufam ze sa podari

egyptanka
29. nov 2009

Ahojte,
dnes den opat nespokojnosti ... ale aspon ma potesilo, ze pekne papala obed ... zjedla skoro 300g kuskusu s mrkovou, kalerabom a fenyklom a kuracim maskom. Olovrant asi 150g vyzivky a taktiez okolo 150g kase (plus - minus). Uz uvazujem, zeby som mala zaradit aj desiatu, ale obavam sa, ze nezje tolko toho na obed.

A co sa tyka mojich pocitov, ktore mam teraz ... citim sa strasne vycerpana, nie fyzicky, ale psychicky ... Natalka je strasne narocna, furt sa jej nieco nepaci, nie je ani minutku v klude (mozno len vtedy ked uz neviem kam s konopi a zapnem jej TV Bebe), vyzaduje si stalu pozornost, prebalovanie, obliekanie, sadanie do stolicky na jedenie, davanie obycajneho podbradnika je hotovy boj a rev. Uz ma jej plac tak psychicky depta, ze radsej nic nevravim, snazim sa to rozdychavat, ale fakt ze uz meliem z posledneho.
Na jednej strane si uvedomujem, ze je este malicka, ale na druhej strane zacinam mat pocit, ze zacina s nami poriadne manipulovat. Stale si vsak hovorim, ved take male stvorenie este nevie co je manipulacia.
Trapi ma to, ze aj ked si ju zoberiem na ruky tak sa zacina metat, stale otacat hlavu dolava-doprava, skakat nohami do priestoru, saha mi na prsia a pritom je najedena a dostala pit z prsa pred chvilou, spekuluje a snad by mi z tych ruk vyskocila. Trapi ma to, ze sa nevie v mojich rukach ukludnit, zesa nevie pritulit a o jej pritulenie musim bojovat.
Trapi ma to, preco je taka aka je. Som typ, ktory nema rad nezodpovedane otazky a ked nieco neviem tak som z toho zufala. Rozmyslam, kde som urobila chyby vo vychove, ked mi nechce spat ... Denke nespi od 4 mesiacov, ja som na tom lepsie mne nespi v noci od 5 mesiacov (cest vynimocnym nociam a tie by som vedela zratat na prstoch jednej ruky). Stale hladam pricinu a neviem ju najst. Skusam vselico mozne. Nic nepomaha ... kasa-nic, posunutie spanku-nic, vyspatie cez den-nic, nevyspatie cez den-nic, najedena-nic, so spacim vakom-nic, nez spacieho vaku-nic, lahko oblecena-nic, naobliekana-nic, zavreta ventilacka-nic, otovrena ventilacka-nic. Nic, nic, nic. Ked sa zobudi v noci a chcem jej dat cumlik tak sa tak rozculi, da sa luku a zacne hystericky revat, ze uz mam pocit, ze na mna niekdo posle socialku. A to uz je uplne hore a tu uz pomoze len prsnik, niekedy ani to a to uz len improvizujem, dam si ju na svoje brucho, musim ju uhojdat, ale tu povacsinu protestuje a reve jako pavian, lebo jej drzim zadok a ona chce liezt. Unavuje ma to. Zasa su noci, ze sa rano zobudim uplne vyflusnuta, vysata, lebo ju mam celu noc na prsniku, do toho ma bolia krize a krcna chrbtica, lebo sa nemozem polozit na chrbat, ale celu noc na boku.
Ono mamina mi radi, ze mam v noci dat cajik ... ale tu narazame na to, ze mam strach dat Natalke flasku. Mam obavy, ze sa odstavi a ja ju nebudem vediet inac uspat. Uvazovala som nad tym preco mam ten strach ... a vychadza mi, ze vsade sa pise dojcene dieta nemaju poznat flasku.Nedavat mu ju, tak ako mam dostat do nej ine tekutiny??? Preto jej nedavam pit nic ine okrem MM, sem tam jej ponuknem vodu s toho sosakoveho naustku, ale to mi len hryzie, sem tam dojde na to, ze ked potiahne tak je tam voda. Obavam sa, ze ked jej dam na pitie nieco ine ako vodu tak z nej vychovam sladica, ze mi vodu bude odmietat. Ono rad by som jej dala nejaku stavicku, cajik ... najme teraz v zime by ju asi teplejsi cajik zahrial, ale mam strach. A ani neviem preco sa obavam, ale asi tym, ze vsade sa pise, okrem MM nedavajte dietatu do 10 mesiaca nic ine. MM nahradza tekutiny. A preto sa toho drzim. I ked mi to pripada, ze sa vyhybam niecomu prirodzenemu, ale tu narazam na to, ze si neviem zodpovedat otazky ... kolko ma toho vypit? ako casto davat pit? ako spoznam, ze je smadna a nie hladna?
Add. cumlik ... hanbim sa niekedy na stretkach, ze ho Natalka ma. Najme pred dojciacimi mamickami, lebo sa vsade pise, ze dojciacemu dietatku cumlik nepodavame. Mam pocit, ze vyzeram divne, ze naco ho ma, ked dojcim. A uvazujem, ze som tam spravila chybu, ked som jej ho po navrate z porodnice ponukla. Tym padom som si asi nevyvinula instinkt na to, kedy je hladna. Ale z 10 pripadoch sa aspon 4-5 krat pomocou neho ukludni.
Nocny spanok som uz rozobrala ... co sa tyka denneho tak tam je to hroza. Na rukach ju neviem uspat, nikdy nebola nejak uspavana na rukach ... jedine muzovi a mame sa to sem tam podari. Plati na nu len prso, ale to musi byt fakt, ze unavena. Alebo plati kocikovanie ... ale nie, ze ja obidem blok a zaspi, ale kocik musi byt permanente v pohybe ... vcera tri hodiny prechadzania, dnes som sa tiez prechadzala, ale uz som bola taka smadna, ze som musela vbehnut do obchodu kupit aspon nejaku vodu a dopadlo to tak, ze akonahle som vosla do obchodu a zastala mala bola uz hore a opat uz nezaspala. A to netrvalo viac ako minutu. Tieto dlhocizne prechadzky su na maslu, ked musim vymyslat kam ist, kde je klud, lebo ona ma strasne plytky spanok a akykolvek hluk ju dokaze vyrusit.
Doobedny spanok s nou musim spat ja a to spi tak, ze je opat na mojom bruchu, najprv ju nalomim prsom a potom prelozim a uhojdam na bruchu.
Jedlo ... to ze sa rozpapala ma nesmierne tesi, uz som si aj zvykla, ze nam papanie trva cca 20-30 minut, lebo ju pri jedeni zaujima vsetko mozne okrem jedla. Otaca hlavou dolava doprava, usta otvorene a je na mne, aby som sa do nich trafila. Kedze je teraz muz doma, tak zvacsa ked papa Natalka tak on obeduje a ona sa sustredi na neho a otvara usta. No na to, aby pekne papala musi byt odpocinuta inac je to boj. A preto obedujem tak skoro okolo 11-12 ked je tak pol hodinu po zobudeni.
Ono niekedy je Natalka taka protivna, ze vo mne kypi zlc a nebyt toho, ze je taka drobucka tak by dostala vyprask. Musim sa priznat, ze par krat dostala cez plienku po zadku. Potom som sa citila ako neschopna matka, lebo mojou nervozitou som vyeskalovala situaciu do neznesitelna.
Mojim velkym negativom je ze som netrpezliva, chcem vsetko hned a zaraz. Ale myslim si, ze uz po xy nevyspatych tyzdnov (ani jednej komplet prespanej noci) by som si zasluzila, spokojne, usmiate dieta, ktore prespi noc bez problemov.
Uvazujem, ci si za to nemozem ja ... ze som si vychovala pricucnika mliekoveho.
Rozmyslam, preco sa niekedy trapim, ze preco si vyberam cestu vacsieho odporu, ked sa to da jednoduchsie (napr. flaska s cajom v noci) ... zeby preto, aby som sa dostala na psychicke dno?, aby som bola martyrka?. Alebo je to tym, ze vzdy v zivote som hlada jednoduchsiu cestu k cielu a teraz sa mi nuka robit nieco poriadne ako sa to ma. A ako sa to vlasne v materstve ma spravne robit??
Niekedy si vycitam, ze nedavam na instikty (mam pocit, ze ziadne ani nemam), ale vsetko robim podla nejakych priruciek.
Ved mi robi problem dat Natalke do ruky obycajny rozok, chlebik medzi jedlom, keksik ... A preco to?? Preco jej to nedoprajem?? Len z obycajnej obavy, aby zjedla riadne jedlo. Ale ved pribera, tak preco jej nedopriat nejake zhresenie ... len preto, ze nikde nepisu ze sa to moze a ze to moze viest k nespravnym stravovacim navykom. A co chcem ja?? Aby mala spravne stravovacie navyky.
O tom, ze obdivujem ako niektore zvladate domacnost, peciete, stihate si zit nebudem pisat. Ja nestiham domacnost, radsej si teda lahnem s malou a mam ten doobedny povinny oddych, ved jedlo sa dat obejdnat, alebo v poslednej dobe ma zasobuje mama. Upratovanie?? Upratuje vo velkom manzel, alebo teraz mi vygruntovala cely byt a pozhlila moja mama. Vianocne pecenie nehrozi. Cela moja pozornost sa venuje malej, allebo radsej som tu na konovi ... je to urcita forma relaxu.
Vycitam si, ze sa neviem uvolnit a i napriek svojim depresiam mam obavy dat malu do opatery inym kvoli jej narocnosti. Aby si nemysleli, ze ju rozmaznavam. Nie kazdy by bol zvyknuty na jej specificku povahu. A tak radsej som stale s nou, kam sa da ide so mnou. Alebo ju necham na max. 2 hodiny s manzelom alebo mamou. Ale aj tak mam vycitky svedomia, ze im nechavam na obtiaz take narocne dieta a pri tom, vnutro mi hovori, ze je to OK, ze si poradia, ved manzel a mama to s malou vedia. A nikdy mi nepovedali, ze ich to obtazuje. Je to len moj vnutorny pocit, lebo nerada niekoho zatazujem a ziadam o pomoc.
Stale hladam odpovede, Preco? a asi ich niekedy nenajdem.
Snad raz Natalka vyciti, ze ju lubim, ze jej nechcem zle, ale ze jej maminka je momentalne na tom, strasne zle, ze najradsej by zapila smutok.
Ono som si uvedomila, ze mi skoncilo detstvo ... uz nikdy nebudem ockove dievcatko, ktore dychtivo pocuvalo ocinove historky, uz nikdy si ma nikdo nebude doberat, nikdo si ma neprivinie tym ockovym sposobom a nebudu tu tajomstva a tajne spiklenecke dohody medzi dcerou a ocinom. Uz nikdy nebudem milovat tak ako som milovala. Zavidim Natalke, ze toto ma??
Zlakla som sa zodpovednosti ... citi toto Natalka?? Moze byt taka senzitivna??
Asi som nebola stvorena na materstvo.
Som na seba prilis prisna?, Ocakavam od Natalky prilis vela?? alebo ocakavam nadluske vykony od seba a titul Matka roka.
Som kto som a cakam na dni, kedy bude lepsie.

Prepacte za dlhy prispevok ... ale musela som.

mgk111
29. nov 2009

egy - skusim nejako v skratke... si na seba az prilis tvrda, pretoze sa asi dost riadis tym, co je "oficialne" dobre pre malu... keby si mozno polavila v narokoch na seba, mozno by ste boli obe kludnejsie... aj ja niekedy rozmyslam, ze ci som mala byt matkou, ked nemam dost trpezlivosti - ale tych chvil depkoidnych nie je tak vela a potom si nadavam, ze co robim... alebo mi prehovori do duse manzel, ze nemozem od seba chciet neviem co, ze nie kazda z nas ma vyupratovane, navarene, napecene, oprate, ozehlene a spokojojne dieta k tomu... tak sa na vsetky prace vykaslem a hoci je kubko narocny tak som s nim... ja robim veci, ktore prirucky "zakazuju"... kubko nechce lozit ani za pana, takze je hrozne nervozny a nevie si vybit energiu nijako inak ako v choditku, ked ho tam dam zmeni sa na nepoznanie, santi beha a par krat som mala vycitky kvoli tomu, ale na druhej strane mame byt doma vsetci nervozni z neho alebo ho nechat... tak si radsej poviem, ze aj my sme boli v choditku a sme v pohode tu a zdravi...
davam mu jest kadeco len aby sa normalne vykakal... cajik pije asi od zaciatku... na vela veci asi pozeram inak - ja som ako dieta nechcela MM ani UM takze ma mama vychovala na caji, plakala nado mnou, ze nechcem jest, spat a podobne... tak si vzdy poviem, ze co ja by som este nechcela od kubka...
egy - musis trosku polavit, kasli na prirucky, vyskusaj nieco take obycajne ako ten caj - mozno bude chciet, mozno nie - my sme si vybudovali rezim, ako do neho caj dostat - vzdy dostane tak hodku po jedle a potom nukam kazdu pol hodku,hodku aby som mala istotu ze dost pije... ale tiez mi to trvalo skoro 8mesiacov, kym sa dalo povedat, ze tusim co chce... nehladaj otazky ani odpovede, ked budes nieco vidiet, skratka vyskusaj nieco nove... mozno ti neradim spravne - je tu vela bab, ktore by ma asi zvozili pod zem za tieto slova, ale v prvom rade musis byt ty v pohode - neriesit, len "zit"... ak ty nie si v pohode, urcite sa to prenasa dalej... viem, ze si v tazkej situacii, mas moj obdiv, ze napriek tomu "fungujes" dalej... a bude lepsie, neboj, vsetko sa meni kazdym dnom...

nemas sa preco ospravedlnovat - my sme tu na to egy... kazda z nas potrebuje podporu a pomoc obcas..

ajka82
29. nov 2009

egy ja by som ti napisala len par slov v skratke, nebud na seba taka prisna, prirucky su "na prd" 😝 mozes si ich precitat, ze co asi by sa mohlo vyskytnut ale neriad sa nimi "doslova"...nesnaz sa naordinovat malej rezim za to ze vtedy by mali deti spat, vtedy by mali jest atd... o tom caji v noci uz som ti tusim pisala, kludne skus... mozno caj bude lepsi ako obyc voda, aspon to bude mat nejaku chut a mozno ho aj vypije (ja som krpatu ucila pit zo sosaka tak, ze prve razy dostala bez toho ventilu, nech vie ze nieco z toho tece aby jej caj natiekol sam do pusy a potom to slo aj s ventilom)
a myslim, ze natalka byva nespokojna, lebo ty nie si v pohode (to tu potulka nacrtla, ale tiez som s tym nechcela rypat 🤐 )
mgk ja ta nezvozim...teoreticky si myslim to iste co ty 😉

mgk111
29. nov 2009

a k tomu ze by si obtazovala mamu, resp. manzela... to je velka blbost, nech nase deticky placu cely den, su umrncane, usmiate, hraju sa - skratka nech su akekolvek, tak si ich tie nase maminy uzivaju a vychutnavaju kazdy moment tomu ver... my rozmyslame inak, sme nervozne - ale oni tym uz raz presli a pozeraju na to s nadhladom, ze teraz placka, potom nebude a pod... a co sa tyka manzela - keby sa vam role vymenili, tak by si stopro pre svojho muzika robila to co on pre teba alebo nie? nechcela by si mu pomoct, ako sa len da?... takze kludne nechaj malicku s nimi a oddychuj...

mgk111
29. nov 2009

ajka - 😉

bru nocku, kubko sa stale budi, tak cakame narocnu noc ... ale aj tato prejde ako kazda ina a on ked bude mat vsetky zubky, urcite bude vysmiaty 😝 dufam, ze mi ten optimizmus vydrzi po celu noc 😀

diocka
29. nov 2009

egy, ja ti y vlastnej skusenosti a skusenosti 2 mamiciek okolo mna viem povedat, ze vsetky 3 davame nasim detickam vodu a cajik z flase a deticky neodmietaju prsnik. podla mna deti vedia rozlisovat ze od maminky dostavaju mliecko a z flasky vodu a cajik. tak sa podla mna tak velmi neboj tej flasky.

diocka
29. nov 2009

inak, aj my uz patrime z malym lezunom 🙂)))) zda sa ze tie cviky celkom zaberaju 🙂))) sa tesiiiiiim ako blazon🙂 vyzera to strasne smiesne - ako plaziaca sa husenicka - zadocek dohora, pritiahnut nozicky a ako posledne posunut telicko dopredu.

denkolc
29. nov 2009

Egy, ja už som Ti na margo tohto celého písala...Uvoľni sa, prosím...ako tá relácia....musíš to nejako urobiť, inak Ti prepne...nejde to donekonečna...bude to čoraz horšie a horšie, ak nezmeníš názor, prístup...

Nevyčítaj si také veci, že malá nespí a je akčná a podobne....žiadna zlá výchova ani nič také....pozri....moja tiež poriadne nespí....a furt sa metá a furt sa zobúdza....a už sú aj riadne revy z toho...a ja mám v noci nervy, že by som ju dala najradšej niekam do úschovne...aj ju poplácam po tej riti plienkovej, čo ju aj upokojuje, ale iný by si myslel, že jej fakt nakladám.... 😀 Ale musíme toto zvládnuť....bude to lepšie raz...

Nechcem Ti kaziť ilúzie, že čajom by si niečo vyriešila...ak Ti hryzie do sosáka, bude s najväčšou pravdepodobnosťou hrýzť aj do cumla od fľašky...takže asi ťažko ju teraz naučíš na fľašku...aj keby si chcela...hehehe....ona nechce..a nebude....ako moja....nehrozíííí, kdežeeee....proste asi ich musíme kojiť, hoc aj celú noc, spať pri tom kojení, mojkať ich a dúfať, že sa to zlepší...prípadne skúsiť napr. metódu, čo u Iron funguje....U nás sú noci stále horšie a horšie...ale jednoducho musím to vydržať...čo iné...ak sa budem nervovať, bude všetko len komplikovanejšie...

Takže Egy - sú dva druhy problémov..tie, ktoré sa dajú vyriešiť a tie neriešiteľné....Tie riešiteľné treba čo najskôr vyriešiť a tie, čo sa vyriešiť nedajú - nestoja za to a je zbytočné sa nimi vôbec zapodievať...však aj tak sa nedajú vyriešiť, tak čo... 😀 😀 😀

mirko
29. nov 2009

ahojte, nepatrim sice k vam 09 ale k marcovkam 07...iba tak som kukla
egy, kasli na nejake hlupe prirucky....a cajiku z flase sa neboj, ja som patkovi davala cajik od nejakeho 1 mesiaca, dokonca som istu dobu musela aj prikrmovat bebou, a vobec sa mi na flasu nenaucil, kojila som ho do 8ho mesiaca.skus ak ti ten cajik bude pit a nebude hryzt cumel, kludne jej ho daj. no uvidim ako bude teraz Kristian ten mi flasu zas nechce, tak to tiez kojim na poziadanie.

mgk111
30. nov 2009

diocka - ake cviky? zeby som kubkovi mohla nejako dopomoct k pohybu... a vam jasnacka ze gratulujem 😅

a co to? ked pridem tak tu nie je nikoho - ani proste rano ani vecer? tedaaaa

blazniva noc, dosledok uz je vidiet, ciarka biela horna... hlava mi tresti, a to mi este svorka pomohla ked uz ho pocula plakat rano ked vstala o pol siestej tak mi ho zobrali a manzel mi ho doniesol spiaceho do postele okolo tristvrte na sedem - do pol osmej sme spali a teraz sa hra... v kuse bol chudiatko hore, plackal, sopliky - tie mavame zo zubkov, ani dudku nechcel... len sa hadzal a hadzal... ale teraz je vysmiaty 🙂

a egy - k dudlikom - kubkovi sme ho doslova nutili lebo sa nechcel nijako dat utisit ani ako babenko... a teraz s nim "spylnul" 🙂 je mi fuk, ze niekto povie, ze dudle nie, ked vidim, ako ho vie ukludnit a nema predsa vela rokov, aby som sa za to mala hanbit alebo co... a sam si ho nevypyta - davame ked ide buvat, alebo ked place...

mirko - tak ty uz mas nase starosti za sebou i pred sebou 🙂 tak drzim palce nech je druhe babulo kludnucke a ty si to mozes uzivat naplno 🙂

dedde
30. nov 2009

egy- také pocity bezmocnosti, uzkosti a nervozity ám niekedy aj ja hoci moja spí v noci bezproblémov, ja si vyčítam iné veci, ved tvoja mala je ovela šikovnejšia ako moja, od zaciatku som sa riadila príučkami no trošku som uz polavila a som spokojnejšia ja aj Tamarka.

Ja mám uplne zlý príklad a vzor pri sebe, švagrina má 13 mesacnu dcéru, takze malý vekový rozdiel medzi dievcatami, este ked sme boli obe tehotné som sa tesila ze budem mat niekoho pri sebe ked nebudem nieco vediet ved sme z jednej dediny a ona uz má dve staršie dcéry vie ako s detmi a ja budem neskusená, no ked sa narodila malá ZOE ja som bola este tehotná a sklamane som pozerala ze asi si od nej rady nevypytam, nekojila, uz od tretieho mesiaca jej dávala mlieko z obchodu, od štvrtého mesiaca papavšetko, to naozaj všetko, či je to guláš z bravčového masa, či je to plnená paprika proste to čo jedia oni a korenené ako to jedia oni, čokoládu a lízatká od šiesteho mesiaca v pohode, chodítko u nich fungovalo od piateho mesiaca, proste paktizuje výchovu našich babičiek, a malá Zoe je spokojne a štastné dieta a sikovnejsie ako moja, v šiestm mesiaci uz vedela tapusky a pa pa, od desiateho mesiaca chodi sama, proste vo všetkom je šikovnejsia a ani starším dievcatam nic nie je a ich vychovávlal tiez tak, no ja som to odsudzovala a neriadila som sa podla nej ale podla príučiek a niekedy si pýtam ci robím dobre, ci nerobí lepšie ona ked má také siovné a spokojné dieta, no z niektorých veci som uz upustila ako od chodítka, dala mi ju svagrina, ja by som nekupovala ani Tamarku moc do choditka nedávam fakt len vtedy ked robim nieco také ze sa je neviem venovat ako krájanie masa ci podobné veci a to je priblizne dvakrát do týzdna je v chodítku na 10 min. a dám jej do ruky medzi jedlami rožok ci chlieb, minule jedla špenát co som navarila nám, troška soli tam bolo, no nie vela mi sme to este dokorenili, nedá sa asi ani podla príučiek sa drzat



ináč dnes sm sa ale vyspali, malá mi spala do pol deviatej ráno

taella
30. nov 2009

včera vyšiel Oliverovi druhý zub , tak to bol dôvod jeho nespania v noci 😅 ale aj túto noc spal veľmi zle , tak dúfam , že idú ďalšie zuby 🙄

dedde
30. nov 2009
zuzic1
30. nov 2009

Ahojte babule...

naša situácia je asi takáto: žiaden zub, no ďasná na prasknutie...cez deň spí tak max hodinu dokopy, zato noci sa lepšia...stále je na nohách, nechce sedieť, iba stáť a už som hotová z toho behania za ním a istenia ho, aby si neublížil...
stále sme nepapkáči, aj keď občas blisne iskierka nádeje , ale potom zasa nič...už to ale nejdem riešiť, veď sa musí naučiť papať raz...len dúfam, že to nebude nejaký zdravotný dôvod, prečo mu nechutí...
náš tato je od dnes bez práce, neviem, čo bude s nami ďalej, dúfam, že sa toto všetko čoskoro zmení na lepšie časy, lebo už poriadne strácam nervy...

Bóóóóóóže ako vám závidím tie Vianočné trhy, plávanie s drobcami, materské centrá a všetky tieto veci...u nás v týchto zabudnutých končinách také ,,vymoženosti,, nenájdete, tu môže ísť matka s dieťaťom tak max do krčmi-baru...už som začala uvažovať, že sa sama do niečoho tu u nás pustím, určite veľa žien by bolo rado...

Iron: Tá autosedačka je super...dobrý typ si dala, ďakujem...

no a moja alergia sa vyriešila na kožnom...jedinou mastičkou a na pohotovosti mi predpísali hormonalny liek a ešte jeden ďalší...to sú doktory...No veď ale bývam na Kysuciach, tak čo chcem...Takže mám alergiu na oblečenie...tak mám prikázané nosiť len bavlnené oblečko na tele a nesmie byť tmavej farby...

egy: my by sme si mohli spolu pekne podepkovať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre