Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
30. aug 2009

ja mixujem na mixeri rucnom. preco sa to nema?

asandys
30. aug 2009

bershka, neiktore maminy pisali, ze ked mixovali detickam stravu, tak potom mali problem prehltat vacsie kusky, ked boli starsie, tak neviem, moj nazor je , ze ked chce babo papat mixovane, tak radsej take ako ziadne🙂)))

bershka
autor
30. aug 2009

asandys, nema zuby, ako by to spracovala? 😨

lenk30
30. aug 2009

mgk, tak to máš super. mne aj kašu a fakt min. 15 krát na mne, teiž LEN cucne. Ja viem, že to nie je o hlade, ale o pocite. tak nejak to ešte vydržím, len neviem dokedy. spí u nás v posteli a tento týžden sa začal točiť ako hodinky dookola a vytláčať nás z postele. takže spím nalepená na mužovi a ten chudák skoro na poličke a Filipko rozvalený.............

ja striedam mixovanie a pučenie vidličkou, podľa toho čo má. napr brokolicu vidličkou nerozpučím, tak mixnem

lubi, kukala som ti foto papania mrkvičky na fcb, super ksichtík. Ten starší Samko aký je krásny. a aký sú zlatučký spolu. To je taká naozajstná rodinka. Ale máš môj veľký obdiv s tou tortou. môj mužík má zajtra narozky, ale ja lenivec, keď už som dávala robiť tortu pre toho kamoškinho synčeka na 1rok, tak som dala aj pre mužíka. Och ja gazdina.

bershka
autor
30. aug 2009

ja si myslim zas, ze ked si zvykla celkovo na prikrmy, tak si zvykne aj na vacsie kusky

egyptanka
30. aug 2009

bershka, ze uz chystaju kulehu na B2B jooooj coho som sa ja po tolkych rokoch obetovania vo firme dozila?? ... no skusim zajtra brnknut kamoske co je na tom pravdy. pripadne hod nejake blizsie info do IP.

lubi22
30. aug 2009

Lenka dakujem 😵 No Samko sa podoba skor na mna, len je blondavy a modrooky, Filipko je cisty tatinko, tak su pekne rozdeleni. Ale zlatucki su spolu, Filipko uplne bazi po Samkovi, stale ho sleduje, ked sa mu Samko prihovori, je v siedmom nebi, docahuje ho 😵 Mali braskovia 😵 Tortu som robila ovocnu ananasovu, aj ja som vahala, ci neobjednat, ale potom som si pomohla tymi tortovymi oblatkami na dekoraciu a uz to nebolo tolko roboty. Blahozelam muzikovi 😉

Bershka, niektorym detickam to robi problemy prejst potom na nekasoviu stravu, inym zase nie. Ja dufam, ze budeme patrit do druhej skupiny. Takze budem aj mixovat aj pucit, ako co. Hlavne ked je masko, tak je to tak stravitelnejsie pomixovane.

mgk111
30. aug 2009

bershka - jeej promin tak aj tebe dakujem 🙂

lenka - ja ho prekladam do postele nad ranom okolo takej piatej ked zacne vykopavat nozickami, nakojim a supnem ku nam - potom je kludnejsi - ale tiez oblozim ho vankusmi (ktore si uz vie dokonale odhodit prec) a z druhej strany cez neho prelozim ruku, aby som mala istotu, ze sa neprekruti a nespadne z postele a tak ma kopec miesta a my dvaja sme natlaceni na sebe 🙂 nuz co by sme pre tie deticky neurobii ze? ale riadne ma niekedy boli chrbat z toho kriveho lezania...

ja davam len pyre lebo mi to nestoji za to, aby sa z toho dovracal a ziskal akurat tak nechut k niektorej zeleninke a podobne... takze radsej vydrzim to, ze bude papat neskor vacsie kusky...

a manzel ma vystriedal v zehleni - paradicka 🙂

asandys
30. aug 2009

idem si farbit hlavu, som zvedava jak to dopadne, bo uz nemozem na seba kukat v zrkadleeeeeeeee. Maly spinka, mangel uz tiez nieje na skype, otec v nocnej, no co s nacatym vecerom? Supdo vane. Tak papa zatial.

mgk111
30. aug 2009

lubi - a masko od kedy? vobec netusim kedy mut o zacat davat...

bershka
autor
30. aug 2009

bruuu noc

mgk111
30. aug 2009

tak aj ja pozdravujem deticky a mamickam zelam kludnu noc... papa

lubi22
30. aug 2009

Mgk ked si dietatko zyvkne na zeleninku (cca 2-4 tyzdne), tak je do nej dobre pridat pomixovane alebo posekane velmi dobre uvarene masko (najlepsie zacat kralicim alebo hydinovym). Jedna porcia by mala byt asi 20 g, t.j. polievkova lyzica plus zeleninka.

egyptanka
30. aug 2009

lubi, kraaasne fotky na FCB.

... az som revat zacala. 😢

lubi22
30. aug 2009

Cela davka porcie obedu pre babenko by mala byt 150 az 200 g zeleniny, ta by sa mala dosiahnut za 2 az 4 tyzdne a nahradit jedno kojenie. Ale u niekoho to moze byt aj dlhsie.

lubi22
30. aug 2009

Egy dakujem.

Kvoli comu places? 😕

egyptanka
30. aug 2009

lubi, taka krasna rodinka ste tam a tak mi doslo, ze mi sme si toto leto vobec neuzili, muz stale v praci ... len co sme na dva dni vypadli do BB. Stale len tu v BA ... ziadne kupalisko, ziadna priroda (ak neratam jednu-dve prechadzky v lesoparku). Inac stale len 4 steny v panelaku, prechadzka k nasim ... co byvaju kludnym kocikovnym krokom 40 minut peso (5 minut autom), ani u svokrovcov na zahrade sme nemohli byt kvoli hnusnym komarom a ked bolo aj pocasie, ze komare sa skryli tak muz cez vikend v praci a sama by som tam nesla. No proste ako sa spieva v jednej pesnicke ... Summer in the city.
... asponze ideme na buduci tyzden do tych Ruzbach, ale vraj sa m strasne ochladit tak mi je smutno, ze zasa niekde v budove zalezeny.
... a preto sa strasne tesim na buduce leto, kedy by som chcela fungovat ako stastna rodinka. Kupaliska, ZOO, nejake akcie pre deti ...
no nieco kde nebudem trpiet ponorkou.

potulka
30. aug 2009

ahojte
doma sme. styri dni ubehli ako voda, ani sa mi domov nechcelo. 🙂 boli sme na lietavskom hrade, v ekoskanzene v lietavskej svinnej, v plickovom muzeu v blatnici, v skanzene v martine, na stretnuti s pasoou a matjou (davam do pozornosti, ze tieto zeny su uzasne! 🙂), vo vychylovke na parnom vlaciku, kupat sa v rajeckych tepliciach a na prechadzke v gaderskej doline. perfektna dovolenka. urcite aj vdaka ubytovaniu - myslim, ze ak budeme robit o rok hromadne celoslovenske stretko marcoviek, mam jeden vyborny tip, kde byvat. matej bol zdatny turista, iba s parnym vlacikom si nerozumel; bal sa ho a prevrieskal celu cca 20 minutovu jazdu, uboziak. 🤐 potom sme mu to vynahradili dlhym pobytom v bazene. 😉
co sa tu zatial zomlelo? citala som, ze si mame ponechat len jeden marcovkovy album - ale funguju oba, takze ako to nakoniec dopadlo?

lubi22
30. aug 2009

Egy v Ruzbachoch si to isto uzijete a urcite si aj oddychnete. Zmena prostredia Ti aj vam vsetkym isto urobi dobre 😉 A neboj, buduce leto bude uz Natalka riadna partacka, budes ju nahanat po parku, kupkat sa s nou v bazeniku, uzijes si to riadne. 😉 My mame tu vyhodu, ze muzik ma cele leto volno, tak sme v kuse spolu vsetci a chodime od jednych rodicov k druhym. Ale uz aj nam to konci, este tyzden a bude stereotypu viac.

egyptanka
30. aug 2009

potulka, kde? daj link.

egyptanka
30. aug 2009

lubi, par dni v Ruzbachoch budu s nami aj moji rodicia tak sa tesim ze aj s muzom budeme mat na seba viac casu a asi tam troska predcasne oslavime nase 10. vyrocie zoznamenia sa.

lubi22
30. aug 2009

Egy tak to je este lepsie, aspon si uzijete aj vy dvaja sami seba, ked vasi postrazia Natalku.

potulka
30. aug 2009

zrychlene dohanam zameskane citanie
matja, takze predsalen drapla patka nejaka choroba? dokelu... 😠 drzim palce, aby to malo rychly priebeh.
pasoa - vylet na maguru? ako bolo? nase fotky niekedy hadam budu aj zverejnitelne - tym chcem povedat, ze musim muza uz tradicne dokopat k stiahnutiu a uprave. no mozem uz teraz povedat, ze je tam zopar vynikajucich zo srdecneho objimania mateja s patrikom a aj velmi pekne portrety teba s matuskom. 🙂
egy, nesmut za letom 2009 a hor sa do planovania toho buduceho. alebo vlastne este aj na jesen sa daju robit kadejake vylety po okoli, ved tu toho pekneho mame habadej - cerveny kamen, pajstun, devinska kobyla, na zochovej chate sa da fajn poprechadzat, alebo kusok za rakuskymi hranicami je zamok schlosshof - velke zahrady, remeselnici... aj z malych vyletov sa da tesit, nie? a tie ruzbachy - parada! 🙂
no, hadam by som mohla aj dovybalovat a ist spat. 😉

lubi22
30. aug 2009

Dobru 🙂

potulka
30. aug 2009

egy, tutohla sme boli:
www.penzionkunerad.sk
majitel chlap ako hora, stretnut ho v tmavej ulicke tak mi riadne stiska zadok, ale vyklul sa z neho velmi prijemny clovek, ustretovy, poradil nam kadeco a hlavne ma velmi rad deti. matejovi sa vzdy prihovoril, raz si ho aj popestoval... sam ma trojrocne dvojicky, takze vie, o co pri detoch ide. 🙂

egyptanka
30. aug 2009

potulka, kraaaasne ... tam by sa deticky vysantili ... idem aj ja do hajan. Bru noc 🙂

asandys
30. aug 2009

egy nesmut, ja vobec neviem, ze dajake leto bolo. Najprv lietanie po xxxx uradoch kvoli predaju a kupe bytu, stahovaniu atd. ... Mangel cele mesiace prec, s mojou mamou sa da tak hodinu pokecat, vypit kavu, a uz je nervna, ze vysla zo svojho denneho stereotypu. Aspon, ze mam svokru a konecne sa vraciam aspon na par hodin do prace medzi moje super kolegynky, Uvidis, ze z Ruzbach prides ako vymenenaaaaaaaa. 😵 😵
K tomu vsetkemu ani s Adamkom som nemohla nikde chodit, lebo Dr. povedala, ze Adamko je velmi biely, typ pokozky dajaka 0, teda medzi 11 a 16 ani nevyliest z domu, lebo aj v tieni ho moze opalit, v jeho pripade totalne spalit do cervenych pupencov. TAk som vychdzala vomku kolo 5 a kremovala som ho faktorom 50 aj do tiena. No jasne, ze som to porusila niekedy, ale furt som la prehodenu plienku cez kociar.Taku pokozku ma po muzovi ☹ TA ja sa tiez iba s obdivom kukam na krasne fotecky a vsetky mozne aktivity ostatnych maminiek. Dr. povedala, ze buduce leto uz si Adamko pomaly zacne zvykat na slniecko, ale to tiez iba v malych davkach.

potulka, super dovolenka a aj perfektne miesto na ubytovanie. 😉

nsoci
31. aug 2009

Auuuuuuuuuuu

Dorazili mi kramy s intenzitou dostatocnou aby som si ich uvedomila aj v kome. Este nam ostal niekto v klube MMZT? (Marcovky mozno zasa tehulkuju?)

Babulky potrebujem poradit... Matko si posledne dni chyta an athuje uska (hlavne lave). Predvcerom bol troch umrncany (malo spinkal cez den), vcera uz ok, dohanal spinkanie tak zasa furt chrnel. Vcera v tom lese bola dost kosa tak ma dnes napadlo, ze mu stlacim uska, reku ci ho nebolia. Tak som dost silno zatlacila na tu makku cast pri hlave ako je otvor a hned sa zacal vrtet, druhykrat aj zamrncal. Tak neviem ci to je normalne, predtym som to neskusala. Inak je normalny, spinka, papa, smeje sa, teplotu nema a ani sopliky. Tak nefim. Dnes sa chystame opekat na zahradu, tak mam teraz v hlave chrobaka.

Potulka tesime na fotky, jaky akcni, sa nechytam 😉 Boli ste s Matkjom v normalnom bazene? A v poho? Na to som sa ceste neodvazila.

Egynka fuha, viem si predstavit ako sa citis, ja s Tebou vzdy aj prezivam tu chut na dve deci ci pivko, aj moje piatkove vecery vyzerali podobne.... a asi yb mi dost chybalo nemoct si obcas vyrazit, dat polliter. Jedine co Ta moze potesit je, ze kazdym dnom si blizsie kope vyletov 😉

Lubi krasne fotecky... Ten Tvoj sibal uz aj stvornozkuje ci zatial len startuje? Sikovnik! Na tej fotke kde sfukujete sviecky sa mi prave zda, ze sa podobate uplne opacne ako si napisala.... 😉

No do kelu bolia ma krize, podvozok, brucho...co rodim zas?

nsoci
31. aug 2009

Potulak fajn flek, trosku drahe, ale to sa asi len mne zda, co spavam za dve supy vsade... Ale na stretko super, nefajciarske... parada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre