Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
7. dec 2009

snehu, furt sa v noci budi, volakedy dokazala spat do polnoci bez zobudenia, teraz sa zobudi aj 5 x, dnes cez den sa jej vobec nechcelo spat ...
... ja len dufam, ze ked pride druhe dieta tak to bude vacsi spachtos.

asandys
7. dec 2009

☹ lubi, priklanam sa na stranu tych bab, ktore ti radia prestat kojit. Filipko je predsa velky zdatny chlapcek, a UM je dnes dostatocne kvalitne. Adam vypije rano 230ml UM, vecer 230ml a v noci 200ml. Okrem toho ma kazdy den jogurtik, alebo syrik, zeleninovo-maskovy prikrm a este aj ovocie. Plus niejake 2-3 susienky. Myslim si, ze spapa dost, ale aj tak vazi malicko.

baskaj, lutujem , ze si musela tak vel aupratovat a strach co si zazila, ale chvalabohu to ostalo iby pri tom upratovani.

egy, u nas taketo noci pokracuju. Stale stoji a reve o dusu v tej postielke. Napr. dnes spinka od 8 a to uz som bola 6x!!!! pri nom, ho polozit, dat dudlik, zakryt. Ale dajako si vkuse chyta lave usko celou dlanou, a zajtra mame ist na 2x davku provenaru, ci ako sa to vola. Tak neviem, ci nepojdem miesto poradne hned rano k dr s uskom.
No a v pondelok zase kontrola na neurologii po dvoch mesiacoch. Tiez zvazujem, ci tam mam ist. Rady typu: Kupte si knizku Ako zvladnut maleho tyrana: fakt nepotrebujem 😒

nsoci, Matko je teda riadny papkacik 😀 😀 😀

A mne je zase luto, ze vypadol Bendik, tipovala som Chodura konecne. Kolko ludi, tolko chuti 😉

A v sobotu je Juraj doma na cely mesiacccccccccccccccccccccccccc 😵 😵 😵 😵 😵 Dnes kupil Adamkovi kocky drevene v Nemecku, kus su predrazene, ael ma z nich taku radost, tak mu ju nekazim 😀

U nas Mikulas nechodil, nevadi, zrejme netrafil, este nemame zvonceky, ani menovky, 😀

asandys
7. dec 2009

Matja, to preco tolko ratas tu matiku??

Pasojka, ja nemam robot, iba klasicky slahac a tycovy mxer a dostatocne mi stacia🙂))) Na robota uz nemam ani miesto v kuchyno-obyvacke 😀 Ale piecku na chlebika, tak to mam, len este som ju akosi netestovala, musim vydumat dajake recepty, abo pockam na JUraja, ked pride, on velmi rad experimentuje v kuchyni 😀

snehulienka
7. dec 2009

egy, a naje sa dost vecer?
mozno to je len take obdobie alebo zuby. my sme tiez vselicim presli, taraz celkom ok. aj ked mohlo by byt lepsie.

egyptanka
7. dec 2009

Ja by som zasa prijala pekaren na chleba, ale muz sa tomu brani, ze to bude dalsi lapac prachu, ako kavovar co stoji v kuchyni a nepouziva sa. Uz neviem ake argumenty mu mam hodit, aby som si ho mohla kupit ... asandys, potulka, pasojka moje poradte.
Alebo si ho kupim na tajnasa???

asandys
7. dec 2009

egynka, ja som si vydupala pekarnicku ako vianocny darcek🙂))) Tak Juraj nemal namietky, teda aj keby ich mal, tak by som si to kupila sama. Ale aspon pochopil, ze to chcem, nasiel celkom lacnu a mi to aj objednal. A uz stoji v kuchni a prisla spolu s rychlovarnou kanvicou ako darcekom🙂)))

egyptanka
7. dec 2009

snehu, spapa toho dost ... ja sa obavam, ze sa nebudi z hladu, ale z toho, ze ma potrebu ma citit.

ajka82
7. dec 2009

tralala...nazdarvie 😝

potulka
7. dec 2009

baby, ake ste zlate s tou superstar. 😀 minuly tyzden som sa poucila a hoci ma to cukalo, na kona som preistotu nesla, aby mi ajka zasa neprezradila vyhodnotenie. vidim, ze som dobre urobila. a ajka ma spravne odhadla. 😀

v nedelu sme matejkovi kupili UZASNEHO hojdacieho konika, oranzoveho, dreveneho, no laska na prvy pohlad. mala som rozpracovanu jednu ponuku na mimibazare, ale ked som uvidela v Twiggi toto, vedela som, ze je nas. 🙂 teraz je ustajneny v spajzi a tesi sa pod stromcek.

kojenie - moj mliekoholik ma MM na ranajky, po obede a vecer pri uspavani + v noci 1-2x. staci mu v poslednom case jedno prso. rozmyslala som, ci sa v noci nebudi preto, lebo je po celom dni smadny. vodicku z novej flase(perfektnej! - odporucam, canpol babies) sice pekne pije, ale dokopy mozno 50-100 ml. mlieka vypil kedysi urcite viac.

baskaj, myslim na vas v tychto pernych bacilovych, upratovacich, oslavovacich a vajicka zoskrabujucich dnoch... 🤐 😉

egy, u nas frci piecka na chlieb minimalne 2x do tyzdna. kupovany chlieb jeme len ked sme niekde na navsteve. a to prosim pekne pekaren vymyslel a zohnal moj muz a kym som chodila do roboty, piekol hlavne on. ja si myslim, ze ta jednoduchost pecenia toho tvojho chyti. akurat si bude treba zvyknut na inu chut chleba. od kupenskeho to ma velmi daleko. ale je vyborny.

katka0602
7. dec 2009

Ahooojte! je tu este niekto??

Ja sa len chcem pochvalit a zaroven povzbudit "nepapkacov" (Zuzi, Labutka...) ze tie nase drobce asi na vsetko potrebuju cas. Moj uz tyzden velmi pekne je, zatial vsetko co som mu dala. A to predchadzajuce dva mesiace absolutne nic! A zo dna na den uplna zmena, zjedol skoro 100 g. A takto to pokracuje uz tyzden, mam z toho radost. Stale kojim rovnako casto ako doteraz, 6-7x ale uz sa to asi bude pomaly menit. Mam taky pocit, ze onedlho mu uz bude uplne stacit obed lyzickou. Len mi zatial nechcel nic ine pit, tak dufam ze sa postupne zmeni aj to.

Baby, obdivujem vas ze sa tu trapite matikou, prekladmi, ci inymi duchaplnymi cinnostiami... Ja len hlupnem ☹ Nejako sa neviem k nicomu dokopat.

Pasoa, ja mam kuchynsky robot co nema odstavovac. Hm, ale teraz rozmyslam, ze ci sa nahodou nan neda dokupit?? Ale moja podmienka bola ze som chcela taky, aby sa misa lahko umyvala, tzn, ze aby nebola v strede taka "tycka" na ktoru sa pripevnuju nastavce lebo to sa zle umyva (hlavne po kys.cestach). Aby som sa vyjadrila, proste aby sa misa pripevnovala na nejaky podstavec a nastavce boli pripevnene a pohanane na inom mieste. Asi sa to neda pochopit z tohoto mojho opisu???

Lubi, prajem rychle uzdravenie!
My sme boli tiez obaja na antibiotikach, teda uz som iba ja. 😢

nsoci
7. dec 2009

A ja mm na skrini parny hrniec pod stromcek. Verim, ze vzuyijem. U nas prach sadal len na posilnovacie stroje, na zracie nikdy. Za tri dni padli tri balenia tofife. Sme s muzom chytili slinu. Sladke nekupujeme, takze ked dostaneme sme jak kobylky.

Egy a co znamena, ze sa zobudi? Zamrnci a treba ju ist upokojit, strcit dudel? Ci je uplne, ze hore? Lebo Matko tak mrncavo bol od osmej hore uz patkrat, z toho raz jedol.

katka0602
7. dec 2009

Ked sa tu rozoberali kuch. spotrebice, co by teda mala mat taka pekarnicka? Bez coho sa nezaobide? 🙂

katka0602
7. dec 2009

S tym budenim v noci sa to zmenilo aj u nas. Tiez sa zvykol casto budit, ale iba mrnkal a stacilo mu dat do ust cumel a zaspal. Teraz sa budi s placom, nie gradujucim a hned poriadnym a neutisi ho nic iba prso. Neviem ci robim dobre ked ho tisim takym sposobom, ale vypije oba prsniky, tak si myslim ze je hladny? Ale Egy, ak iba mrnka, skus ju iba pohladkat a mozno zaspi. Alebo u nas este lepsie fungovalo, ak to robil muz. Maly proste vedel, ze od neho nic nedostane a zaspal dalej. Len hovorim, posledne 3-4 tyzdne to u mojho maleho nie je gradujuci plac alebo iba mrnkanie.

egyptanka
7. dec 2009

nsoci, no ona nemrnci, ona sa rozreve ... este do polnoci ked ju zoberiem na ruky, pochodim par minut tak zaspi v pohodicke, po polnoci uz to nepomaha, lebo sa uplne zobudi, tak jedine dat si ju na prsnik.
Dudel nepomaha, lebo akonahle jej ho chcem dat, tak spusti taky sialeno brutalny az panicky rev, ze sa zobudi uplne.

katka, dobra otazka. A ja mam dalsiu k pekarniam ... ako sa tam pecie, co vsetko sa tam ma dat, aby som upiekla chleba?? A nepripali sa mi??

egyptanka
7. dec 2009

katka, tvoj opis bol presny a jednoduchy. Ja som ho pochopila a to je dolezite. 😅

nsoci
7. dec 2009

Aha... hm... no mne Matko na rukach nebude ani za nic na svete, tak som neuspavala uz od troch mesiacov a aj mi to je luto... teraz dam dudel, pohladkam, prilahnem si k nemu, podam rucicku... a sa ukludni a zahaja...

mne sa nejak nechce spat
uz treti den takto buntosim... nechapacka

asandys
7. dec 2009

katka ja mam jednoduchu pekarnicku etu, ma 12 programov, od klasickeo chleba, cez zemaikovy, bezlepkovy, sladky, toustovy, jemnozrnny atd., dalje program na marmeladu a este nevem na co. pre mna bolo dolezite, aby sa dalo zvolit, ci chcem chlebik mensi 600g ccca alebo vacsi od 900-1300g. Da sa nastavit, ci chem chlieb svetly, tmavsi, da sa navolit tzv. odlozeny start, ze si naprogramujes aby sa spustila napr. nad ranom a rano jak vstanes mas chlebik hotovy. Ono podla mojho mini prieskumu vacsninou maju tie pekarne uz skoro rovnake parametre , co sa tyka vykonu, spotreby energie, typu programov. Staci si iba vybrat🙂)) Ja som vyberala aj tak, aby sa mi farebne a typovo hodil do kuchyne uz k inym sporebicom, co mam. Proste zena 😀

nsoci
7. dec 2009

Fakt mi nejde do hlavy preco sa deti neprikrmuju az od tych 7 mesiacov. Jak tu tak citam, vela z nad by si usetrilo dva mesiace nervov. lus tie polrocne deticky, vsak to este nesedi, tak ako sa ma naucit prehltat a jest. sa im ani necudujem, ze nechcu. Zao mne as v pololehu papa najlepsie... 😉 pred telkou.

egyptanka
7. dec 2009

nsoci, u nas dudel akosi zacina bojkotovat ... ja uz neviem preco. Da si povedat len ked sme vonku v kociku a aj to hodi najprv rev.

potulka, aka flaska? ...

nsoci
7. dec 2009

Objednala som si tankiny. Zbokom bikiny... 😠 😅 ...uvidime sa v lete... snad.

Bru bru... idem veru bo zas budem rano nadavat, ze som nedospala.

asandys
7. dec 2009

egy, existuje kopec vyrobcov uz hotovych chlebovych zmesi rozneho druhu, a vtedy uz potebujes k tej zmesi iba pridat vlaznu vodu a nic viac, a vsetko sa urobi samo. Na domace recepty sa este nechytam, ael tusim Taella, ma v talone niejaky fajn recept n zemiakovy chlebik. Inac mne ku pekarnicke dosla aj taka knizocka s receptami 😉 Potulka ma urcite tiez nejake super receptiky 😉

nsoci
7. dec 2009

K tym chlebom... kamaratka je odkazana na pecenie, ma celiakiu a ned dopustit na klasicku formu do rury 🙂 pekarnicku nema... tak som si povedala, ze by som veru aj ja mohla takuo spachat...casom...vsak vymiesi cesto robot...

egyptanka
7. dec 2009

Baby mozem davat uz kopor malej do jedla? Moze byt aj mrazeny?

katka0602
7. dec 2009

Nsoci, presne to som rozmyslala uz aj ja - inak som nasla taku formu a je to skoro klasicka hlinena nadoba - skoro ako si dala link ty 😀
Kuk:http://www.amazon.com/CERAMIC-BAKERY-BAKING-RECIPES-IN...
Len tu ide o tu jednoduchost a pohodlnost, ze to tam nahadzem, zapnem a sup, je to hotove. Teda tak si to pecenie v pekarnicke predstavujem ja.

nsoci
7. dec 2009

S uderom olnoci super recpt a uz fakt padam bo uz je zajtra
http://www.dobre-jedlo.sk/domaci-chlieb/domaci-...

egyptanka
7. dec 2009

Aj ja uz padam, uz ked sa muz chysta na spanok predo mnou tak to uz je co povedat. ... Bru noc.

katka0602
7. dec 2009

Tak teda dobru!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre