Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
10. dec 2009

Ja vyzeram na 40 ... neviem ja akosi nemam pocit, zeby som pri dietati omladla. 😒

mgk111
10. dec 2009

dede - dik 😉 len niekedy je to nevyhoda, pretoze sa niekto na mna mrkne a povie si, decko - mala som problem ked som isla z jednej prace do druhej a tam si mysleli ze tam mam skolsku prax 😠 ale aspon som "mlada mamina" 😀 a co nehodis fotku do pasu aj s tamarkou?

dedde
10. dec 2009

no ja sa nerada fotim ale tuším mam tam nejaku taku fotku

mgk111
10. dec 2009

egy - v tom ufe som jedla a celkom mi chutilo,... ale ja nie som prieberciva 🙂 a urcite nevyzeras na 40 - ty trdloo 😉

dede - aka je krasnaaaa 🙂 a neplace ked sa oblieka? to na nas by zatial stihli poslat socialku 😀

dedde
10. dec 2009

ale place, no nahá byť nemoze

egy nevyzeráš na 40, NEBOJ SA

lubi22
10. dec 2009

Nsoci zapojim sa do vasej filozofickej debaty. Povedala by som, ze ta rovnica pohodovy rodic = pohodove dieta= zivot ako predtym neplati vo vseobecnosti - jednak kvoli dietatu a potom aj kvoli rodicom. Prichod Samka nas zivot obratil totalne naruby, hoci bol mimoriadne vytuzene a vybojovane dieta, ale fakt neskutocne narocne. Prveho polroka sme ani navstevy neprijimali, pretoze nemalo zmysel, aby k nam dakto chodil a maly by len krical. Naopak ked zoberiem Filipka, keby sme mali prveho jeho, tak by to bola brutal pohoda. Takze isto zavisi od dietatka, niektore su pohodove, ine narocnejsie. Takisto ale zavisi aj od rodicov - my mame urcite predstavy o vychove a o tom, co je dobre pre dieta a jeho rozvoj, no a to sa veru nespaja s ponocovanim, chodenim po baroch a restikach, cestovanim do neznamych koncin a prevlekanim dietata. Hlavne nasi obaja chlapci maju radi svoj system, tomu sa prisposobujeme aj my. Ale nejako nam to nevadi, uz pomaly prijde obdobie, kedy budeme moct aj my sa viac vyzit a stoji to za to. Cize u nas spokojne deti - spokojni rodicia. Ale niektori to beru z opacnej strany ako my - ked budu spokojni oni, vsetko je ok, mozno aj na ukor dietata. Kazdy ma na to fakt svoj nazor.

Pasoi nam nikdy taky test nerobili. Za ako dlho su vysledky po teste?

egyptanka
10. dec 2009

mgk, dedde ... tak diky ... tak teda ked nie na 40 tak na 45 urcite.

mgk111
10. dec 2009

egy - ty si strasna dora 😝 to myslim v dobrom aby si sa neurazila... 😉

balicky dobalene, cokolada zozrata doslova a idem buvat...
zajtra varim pre svokrovcov a musime trochu upratat lebo sme na to kaslali a teraz je tu hrozne... ak stihnem pridem 😉

lubi22
10. dec 2009

Maci drzim manzelovi paste, nech vam to vyjde 😉

Egy, Maci, ziadne suchanie, to berte tak ze my tu v BB nemame co ine po veceroch robit, tak preto tie skoly 😀

Egy kde si prisla na to, ze vyzeras na 40? Isto nie.

egyptanka
10. dec 2009

Lubi, ze ja sprosta som sa neprestahovala do tej BB 😀
Mgk, jasne chapem ... to len sa tak v poslednej dobe citim ... chcelo by to kozmetiku a kadernika.

mgk111
10. dec 2009

egy - minule som chcela dat taky kviz ze ako sa kto o seba stara, ci este funguje kadernik, kozmetika, fitko alebo cokolvek co nas drzi pri zdravom sebavedomi... mne manzel nadava ze nejdem kozmeticke - chodila som pravidelne - kadernicku este nezanedbavam bo by mi melir vyrastal 😝 ale staram sa o seba akurat tak doma, sem tam peeling na tvar, telo, masku na tvar, kremiky a cistenie pleti kazdy den - tak aspon cosik 🙂 cvicenie - hmmm to beriem prechadzky s kocikom za fitnes 🙂

lubi - noooo jasne to ti uverim, ze tam nemate co robit a preto studujete 😉 a dakujem za mareka 🙂 dufam, ze to bude oki a budeme kazdy den spolu...

ale uz vazne dobru noc 🙂

egyptanka
10. dec 2009

mgk, peeling aj ja sem tam ... plavanie s Natalkou ma donuti aspon dva krat do tyzdna odchlpit sa. Oblecenie teraz mam na vyber len z jednej farby a nic nove som si od kedy som matka nekupila. Ak neratam sveter na pohreb.

potulka
10. dec 2009

vecerali sme vybornu prazenicu. 😉 mozno to znie humorne, ale muz ju robi taku speci s olivami a sladkou paprikou a vselicim inym, co ani netusim. mnam.

ozaj, aby som nevyzerala ako nevdacnica - dakujeme za blahozelacky k 3/4 roku. panabeka, ale to ubehlo!!
😕

no, tak k tej filozofii. ano, nieco ovplyvnuje aj povaha, nedajboze zdravotne problemy babatka. ale podla mna strasne vela zavisi od postoja rodicov k rodicovstvu a k zivotu ako takemu. samozrejme, ze s dietatom je vsetko inak. uplne inak - je tu babo so svojimi potrebami, ktore su na prvom mieste. no podla mna sa velka vacsina aktivit, ktore rodicia praktizovali bez deti, da robit aj s nimi. nie presne tak isto, ale da sa. je to nieco podobne, ako ked povedzme niekto rad hra tenis - v lete ho hra vonku na kurtoch, v zime v hale, ale stale je to ten isty tenis, len v inych podmienkach. medzi extremami (kvoli dietatu sa pomaly ani nepohnut z domu na jednej strane a vysedavanim po krcmach s dietatom v kociku na druhej strane) je este kopa dalsich moznosti, kompromisov, ustupkov a aj novych objavov. stretavat sa s kamaratmi nie v podnikoch ale pri vinku doma. cestovat nie na madagaskar ale po slovensku. pozerat filmy nie v kine ale na dvd... a mozno aj brat rodicovstvo ako novu a zaujimavu etapu v zivote. nieco, co prirodzene nasleduje po santeni okolo dvadsiatky. santenie bolo super, patrilo k tomu veku a byt rodicom zasa patri k cca tridsiatke.
sorry, ak privela mudrujem. no asi tomuto postoju vdacim za to, ze som ako mama vacsinu casu naozaj stastna a spokojna.

denkolc
10. dec 2009

Mgk, dobrá anketkaaaaa... 😎
Kaderníčku mám svoju, ale teraz nemá čas, lebo líči mŕtvoly v seriáli Prvé oddelenie - kvôli tomu mám tie vlasy furt také hrozné dvojfarebné, ale tak hádam sa to časom oblondí...

Kozmetiku mám, ale nepoužívam, ani masky ani píling, mne stačí len nivea a občas dačo na lýtka po kúpeli... 😅
Fitko nebolo, ale začnem so zumbou, kamoška si otvorila vlastný kurz. Masáže mám u profičky za 4 evri chrbátik.
Holenie pravidelné, to musí byť všetko preč.... 😀 A maľujem sa pravidelne, len odličovať sa mi nesce...a zuby si čistím...hahaha...

egyptanka
10. dec 2009

potulka, no xixi dojcenie pocas tenisoveho turnaja .... 😀

egyptanka
10. dec 2009

Denka, jeeee aj kamoska robi zumbu. Len sa obavam ci to nebude mat vplyv na mlieko.

potulka
10. dec 2009

jo a este mi napadlo - v Dietati byva taka gynekologicka poradna, ktoru vedie jeden skuseny porodnik z Antolskej v BA. raz sa tam zmienil o tom, ze to, aka je matka pocas tehotenstva (najma po psychickej stranke), sa vyznamne podiela na povahe jej dietata.

dedde
10. dec 2009

sestru mám kadernicku a sesternicu kozmeticku, takze sa nájde cas, ridu na navstevu spolu a kým jedna ma skrasluje, druhá je s Tamarkou, aspon to, lebo musim sa priznat ze holenie som posledné dva týzdne zanedbala, az vcera som na to nasla cas

malujem sa len ked fakt ideme niekam, a rnavsteva rodicov sa nerata, takze mozno tak dvakrát do mesiaca

egyptanka
10. dec 2009

potulka, tak na tom nieco je a zacinam tomu verit ... a teraz nadavam na robotu, lebo pocas tehotenstva som sa kvoli nej tak stresovala a niektori ludia ma priviedli az k placu a psychickemu zruteniu.

potulka
10. dec 2009

k mackinej ankete - kedze som toho na sebe vela neporobila ani ako bezdetna, vcelku sa drzim. 😉 no, holit by som sa mohla castejsie, to je pravda. ale ved v zime nevidno. 😝

ozaj, denka, ked uz spominas to licenie - uz davnejsie som ti chcela povedat, ze sa mi strasne pacis nenamalovana. akoze bez srandy, si velmi pekna, taka dievcenska. 🙂

pasoa
10. dec 2009

rovnica pohod. matka = pohod. dieťa podľa mňa neplatí.
Prvú mám na očiach svoju sestru, ktorá je stále rovnako pohodová, jej muž total kľuďas a má dve tak rozdielne deti - asi ako píše Lubi.
A čo sa týka toho, že aké bolo tehu, také je dieťa....tiež to platí iba z časti.

A ako píše potulka, čo sa týka zmeny života - je to o kompromisoch. Nie z extrému do extrému, ale o tom je to, čo je človek ochotný obetovať.
Ako v každom vzťahu. Či už kým sme boli deti, tak voči rodičom, voči kamarátkam v škôlke, škole, neskôr voči frrajerovi, manželovi, tak teraz voči dieťatku.
NO a samozrejme nezanedbateľné sú špeciálne potreby dieťatka, vyplývajúce z jeho zdravotného stavu. By som vedela aj viac sa rozpísať, ale nemám čas, musím prekladať. 🙂
Ale však vy aj tak viete, sa už poznáme nejaký ten piatok 😉

Lubi, som ti písala, že výsledok CRP vyš. je za minútku. Je to taký strojček malý ako prenosná jednoplatnička na varenie 😀, tam kvapne tú kvapôčku a do minútky to vyhodnotí na displayi.

denkolc
10. dec 2009

Potulka, ďakujem..... 🙂 Áno, je zopár ľudí, ktorým sa páčim odmaľovaná... ale cítim sa tak ako katastrofa..tie kruhy pod očami fialové, všade pehy, bledé mihalnice, samé žilky, bledá tvár a červené líčka, no chodiaca hrôza..
Ja sa vám babky maľujem od 13-tich rokov a prešla som spústou líčení...od liniek cez čierne tiene až po teraz dvojfarebné kombinácie...kedysi sa rodičia mojich kamarátok na mňa kvôli tomu hnevali, učiteľky pindalli a kázali sa mi umyť uprostred hodiny...ale ja som fakt taká nevýrazná a cítim sa nenalíčená hrozne zanedbane....nechce sa mi machliť sa, ale ak idem na ulicu natural, cítim sa ako keby som šla v otrhaných a špinavých handrách... 😅
Proste niektoré baby sa fakt maľovať nemusia a sú prirodzene pekné (potulka, nsoci, egy a spol.)...niektoré si ani neviem predstaviť namaľované...no a potom sú tie, ktoré si takto náročne musia zvyšovať sebavedomie - teda ja.. 😀 😀 😀

A ešte jedna vec na margo tohto skrášľovania sa...ja mám stále tendenciu získavať si chlapa, takže aj domáce tepláky mám sexy...aj keby som prosto nechcela, ja sa musím snažiť o nejakú atraktivitu..... 😅 😅 😅

egyptanka
10. dec 2009

Denka ... ze prirodzene pekna?? Hahaha ... ved ja mam taku znicenu plet, ktora teraz tak bazi po kozmetike. Asi poviem muzovi nech mi na Vianoce da nejaku poukazku na kozmetiku.

denkolc
10. dec 2009

Jaaaj a som skoro zabudla na najkrajšiu Pasou....Tebe by som tú krásu a charizmu aj závidela, ale to sa nepatrí.. 😉 😉 😉

Síce, keď sa pozriem na každú z vás, každá je niečím krásna...aj u tých, ktoré poznám len z fotiek je to tak, že na niektorých fotkách ste fakt zlatunké...mám pocit, že materstvo fakt prospieva kráse.... 🙂 🙂

egyptanka
10. dec 2009

Denka, tvoj pozitivny pristup sa mi paci ... najme tie prebdene noci prospievaju krase dokonale. 😉
Ja mam zo seba v poslednej dobe pocit, ze som nepekna, taka neupravena, nepritazliva.

denkolc
10. dec 2009

Vidiš Egy a ja som si Tvoju pleť nikdy nevšimla....Tebe by som tak maximálne mihalnice machlila, iné ništ....a čo používaš, akú kozmetiku akože?

potulka
10. dec 2009

denka, ked to takto citis, jasnacka, hor sa do make-upu a sexy teplakov. nepomozes si. 😉
chachaaa, muz mi tu nasepkava, ze ti mam povedat, ze sa mu vyrazne viac pacis nenamalovana ako s - doslovne citujem - monoklami. 😅

asandys
10. dec 2009

dobry vecer🙂)))

Konecne mam chvilku Vas trosku precitat, Dnes bola u nas na navsteve moja svagrina s 18 mesacnou NInkou a s Adamkom sa velmi pekne hrali, ona ho furt stiskala a pusinkovala a on ju capal po plienke. Boli zlati, aj hracky si kradli a potom podavali🙂)) Teraz som dovarila aj obed aj veceru pre nas na ajtra, obedik pre Adamka, poprala som, povesala, vyzehlila kopec malickych veci, a este mi ostava hodít kostrudo vane a ist sa prikryt paplonom, spat sa mi uz neoplati, o chvilu je adam hore☹(((
Vcera o pol 12 v noci sa zobudil uplen vyspaty, a hral sa potme na koberci na zemi do 1 v noci!!! Vobec sa nechcel dat uspat a mna tak bolele hlava, ze som nemohla pocuvat jeho rev pri uspavani, tak som ho enchala sa hret , nech sam od unavy odpadne. No a trvalo to 1 a pol hodky☹((( Dala som si paplon na zem ku nemu a tam som driemala. A potom o jednej som spozorovala, ze adam dal hlavau na moju ruku a zaspaval. Tak sup do postielky. No a o 4 bol zase hore, o pol 6 detto, to som dala mlieko a caj a bol klud, ale rano o pol 7 uz bol zase total prebraty, tak som sla k dedovi do izby, nech ho berie, lebo ja od unavy neviem, jak sa volam☹((( Zvladol to s nim do 9, potom mi ho doniesol prebalit, najest a uspat. Ale cez den bol velmi dobruckyyyyy🙂)))

Co sa tyka temy zmeny zivota s prichodom maleho, tak mne sa zivot fakt obratil naruby, ale o milion %. Jednak som s adamom ostala sama, takze sa vytratil pocit rodiny, jednak som prestala sluzobne cestovat, co ma dovtedy strasne naplnalo, zrazu ziadne seminare, konferencie, staze , proste nic. Stala som sa pernamentne nevyspatou, so sustavnym bordelom v domacnosti, musela som zacat vkuse varit a zehlit.

Kajta, pytala si sa lubi na phd, tak s nou uplne suhlasim, velmi to zalezi od odboru , temy atd. Pre mna bolo najtahsie asi ziskat dostatocny pocet publikacii, potom naucit sa denne pracovat s anglictinóu, experimenty a samotne skusky a obhajoby boli v pohode🙂)) Mne sa phd robilo ovela lahsie ako studium VS🙂)))

Dnes mi Juraj volal, ze mozno zajtra nepocestuje domov,a to uz ma kupene listky za 200e, ktore mu prepadnu a strasne sa domov tesil. Lebo dnes mu dal sef Nemec dajaku uplen novu vyrobu, a ja keby celu noc nad tym sedel, tak to nestihne. Skusi sa dohodnut, ze mu to posle co najskor ako to bude mozen, tak dufam, ze mu to vyjde. Ale total som nasrata na takeho zamestnavatela, ma riadne schvalenu a podpisanu dovolenku, listky kupene, kufra zbalene a teraz toto:_((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre