Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
12. dec 2009

ozaj, Katja, k tvojej otázke, čo s druhým prsníkom, keď z neho tečie mliečko. Ja už nepoužívam prsné vložky, lebo mimo dojčenia mi už mliečko netečie ako kedysi, teraz tečie už iba počas dojčenia ako tebe. Osvedčila sa mi technika, že si jednou rukou zatlačím na ten prsník, z ktorého tečie. Pomáha to, skús.

pierkkko
12. dec 2009

potulka:hmmmm no musim sa polepsit.no ked ja stale tak vravim ze? ale ked ja radcej ak je kus casu tak radsej polezim alebo poupratujem poperem a tak.. ..ale uz musim nabratt nove vedomosti a to sa da len tu 🙂

musim sa pochvalit uz byvame sami.. pohodicka uplne o inom..

je super este kojite.ja uz nekojim asi mesiac.

prave pozeram ze mi to zozralo moju profilovu fotku 😨
to odkedy je tak ze ak tu dlhsie ako mozno hodku nenapisem tak sa musim znovu prihlasovat???niekedy tak nebolo 😠 riadna blbost .. alebo to nerobi iba vtedy ak si nastavim automaticke prihlasenie? lebo predtym som tak mala... idem to skusit..

matja
12. dec 2009

pierko, musíš mať nastavené automatické prihlásenie, mne to stále funguje

fotku máš vymazanú, ak si na nej mala iba maličkú, bez teba.

katja78
12. dec 2009

Matja - a ako presne treba zatlačiť na ten druhý prsník? akou silou? celou dlaňou, alebo stlačiť dvorec, alebo len bradavku? Ja niekedy priložím ruku dlaňou, jemne pritlačím, ale stále tečie, potom má lepkavú ruku, brrrr. Ten let down reflex mám aj mimo dojčenia silný, lebo ak nekojím cez deň dlhšie ako zhruba 3-4 hodiny a začnem na to myslieť (či nie je malá smädná), tak sa spustí mliečko samo.

pierkkko
12. dec 2009

matja: no uz som si nastavila.. ona sa mi asi vsetko povipinalo ked som tu tak dlho nebola.. nabuduce si dam aj tu fotku dokopi..

matja
12. dec 2009

katja, ty stále dojčíš aj počas dňa každé 3-4 hodiny? Super, my už nie, Paťko už nechce a ani ja mu neponúkam, lebo potom by nejedol príkrmy. Ale zato si to vynahradíme v noci, to mi nevadí, keď sa budí a dávam mu papať. Však potom hneď zaspí.
Áno, ja pritlačím iba dlaňou na prsník. Nijaké špeciálne body, dvorec, alebo tak, proste priložím ruku a trošku pritlačím. Niekedy mám aj ja lepkavú ruku, ale to sa potom umyje a viem, že mliečko bude vytekať iba chvíľku. Kratšie, ako keby som nepritláčala. Ale ty máš ten reflex stále silný, u mňa to už prešlo, viac-menej už iba pri dojčení.

nsoci
12. dec 2009

ahojte
stratena nsoci nasla cestu na komp

ste toho teda popisali tety 😉

v piatok som mala lekarsky den, tak mamina strazila matka, mam nove predne zuby a nove styri kazy... za mesiac... pomedzi to som prebehla mestom, potom rychlo domov, prisiel chlapik s teovacim strojom, potom muz s matkom, tepovali sme a vecer som bola kolaudovat byt kamoske... o jednej som sa dokotulala domov tak dnes vegetime v trojke... vecer sa chystam tancovat s naj kamoskou, zait zial nad rozchodom po 5 rokoch, ale to az v noci ked matko zahaja...

hm... lubi ja si za tou mojou teoriou celkom stojim, ze dieta je odrazom rodica, ale Ty mi ju trosku kazis 😀 tak sa asi mylim... nam sa zivot nezmenil, skor upravil, kamosi chodia k nam, na chaty chodime s malym, vecer ulozime a kecame ako predtym, raz do tyzdna si jeden z nas vyrazi sam von... prevetrat hlavu...

starostlivost... noooooo.... oholim ked nacim, malujem sa kazdy den ked idem von, lakujem si nechty, sem tam piling, maska, cvicit som leniva, kozmeticka a spol. som ani predtym, vlasy si uz nefarbim, ale tetu kadernicku idem obcas pozdravit... a vyzeram tak mladsie...asi tak na svoj vek 😉

nsoci
12. dec 2009

Joj a keby to platilo, ta teoria o povahe dietata v tehotenstve, tak by ma matko musel byt naprosty nervak a dusevna troska 😎

nsoci
12. dec 2009

Egy dak za link, tu temu poznam... 😉

Denka ale ja sa malujem vykricnik (neviem ho najst)
A suhlasim Ty posobis nenamalovana velmi jemne a sviezo...

Asansdys ako, muzik dosiel?
Denka, fuha, to mi je luto.
Pasoa mas mudreho muza. Mudry muz bud povie, ze nijaka neni pekna alebo vsetky. 😉
bershka ty mas nejak stastie na tie pliagy
inac irin ja mam tiez od porodu o dost horsiu plet...

Hm, ja tusim este santim... povedane potulkovsky.

pasoa
12. dec 2009

čo to tu bolo? poradňa "kam do kina?" resp. "čo do DVD-prehrávača?" 🙂
ja milujem Toma Hanksa, Forest Gump je pre mňa jednička nadosmrti, videla som hádam 5x a 5x som pri tom revala (ostatné 4 razy už preventívne od začiatku, lebo som vedela, aký to bude neskôr ciťák 😀 )
potom aj Stroskotanec bol dobrý, hoci už dosť americký, ale bolo tam pár momentov, čo ma dostali.
No a Zelená míľa ach jaj, tiež taký film na vyplavovanie toxínov.

Keanu rívrs je fešáčik, ale filmy typu matrix ja ee, takže som nevidela, ale... v čom to hral... dokelu... to ani nebol nejaký kasový trhák, taká klubovka skôr, no.. tak som zabudla... ech... noale tam bol superdobrýl.
No a rasl kráv je moja tuhá srdcovka, Gladiátor, Master & Commander, Čistá duša, to ja môôôžem 🙂

a ešte mám moc rada vojnové filmy (Nepriateľ pred bránami videla asi 5x)
a ešte detektívko-kriminálky, momentálne je u mňa Nr. 1 "Foylova vojna" ide na Hallmarku každý deň o 14:00 a to je spojený vojnový film s detektívkou, tak to je super super 🙂

jaj a ešte mám rada aj rozprávky 😅 😅 😅

katja, si priala matúškovi tutok o polnoci k nejakému sviatku, ale my sme žiadny nemali, to Ninka, Natalka a Viliamko 😀

pierko, vitaj a dúfam, že častejšie, nie zas o mesiac, keď ťa na fb vyhreším 🙂
Brčko - "povipinalo" a "dokopi"... 😀 bez teba to tu nemalo ŠŤAVU, vitaj späť 😀 😀 😀

Matja, som rada, že klobúk mal úspech. To nie je len taký hociaký, to je zo samotného Cypru! 😉
(ale inak taký dostať kúpiť aj na akýchkoľvek trhoch tu na SR)

nšoči, isteže je múdry, ale aj veľmi úprimný. Napr. sme si filmovali na svadobnej ceste tropické okolie a záhradu hotela a tak a išla jedna žena, veeeľmi objemná a môj muž na plnú hubu že "aká burgyňa!" no tak máme na videu túto jeho hlášku 😀

a aby ste si nemysleli, že on len tak všeobeno-objímaúc vás takto ohodnotil, tak okrem toho, že ste všetky pekné povedal, že
Labuťka a Diočka mu boli veľmi sympatické,
Denku si predstavoval ako takú našu mamu, podľa toho čo píše na MK a že aká mladá žaba (denka soryyy, to bolo myslené v dobrom 😉 )
nšoči a potulka že veľmi krásne ženy (môj muž má rád také plnšie tvary, boky, zadky - ja už vyrastám zo svojej popôrodnej vychrtlosti, tak do mňa často šťuchá a uveličene hodnotí, že KONEČNE už zase nadobúdam svoje stratené tvary - to akože mi rastie riť 😅 ) a prirodzene pekné tváre,
no a ďalej už neviem, lebo chvíľami sa mu to plietlo, že ktorá bola ktorá 🙂

no a teraz išli moji chlapi k rodine na chatu sa zabávať a ja idem prekladať ☹

egyptanka
12. dec 2009

Caute banda ... ja vas tak nemam rada ... vrrrrr ... ste sa tu bavili vcera o mrchcach a ja som dnes po roku a pol dostala kramy. Ste to privolali. 😠 😠 😀

A druha novina ... mala pomaly dochadza ako sa pije zo sosaka. Dnes poobede vypila 10ml a po olovrante tiez 10 ml bylinkoveho cajiku. Je to maly krok pre ludstvo, ale velky krok pre Natalku 🙂

egyptanka
12. dec 2009

Pavli, s mojim muzom by si si rozumela ohladom vojnovych filmov ... Nepriatel pred branami ... dobryyyy film.

pasoa
12. dec 2009

egy 😀 malý krok pre ľudstvo 😀

vojnové filmy, no to ja môžem. Ja teraz DVD nejako nemám kedy kukať, ale najradšej mám aj tak dokumenty, autentické zábery, takže u nás je najviac Animal Planet, National Geografic a Nat Geo Wild.
A na National Geogr. idú často vojnové filmy, to si aj porevem veľakrát.
A vždy si poviem, chvalabohu, že nežijeme vo vojne!

ale čo sa mi nepáčilo, to bolo Zachráňte vojaka Ryana. To bol taký americký kečup až strach! Že sa Tom Hanks na to vôbec dal brrrr 😝 😝 😝

nsoci
12. dec 2009

Tu pastu by som tusim mala kupit.
Aknekolor pomaha? v com?
Baskaj, ach jo, nerob si vycitky moja....
Ja som mango uz davala, mne to pripomina zlty melon a ten sa moze, nie? ale nie cerstve len kupenske...
Vsetko naj vymesacnikom.

Ad filmy. Potulka aj aj milujem velrybu... najma toho herca co hra tatinka, mnam. Megafesak.
Asandys Ty mi straaaasne pripominas moju maminu, ako fakt. Je vedkyna, miluje Jane austen a obcas pises uplne jak ona.

egyptanka
12. dec 2009

pasoa, mne stacilo ked som prvykrat zacala pozerat Pearl Harbour (ten americky film s tou romantikou) a potom mi hovoril ako to bolo naozaj ... sme sedeli asi tri hodiny a muz rozpraval o vyvoji druhej svetovej vojny v Tichomori ... som nevedela, ze mam takeho mudreho manzela.
Potom sme si pozreli filmy Tora, Tora, Tora a Listy z ostrova Iwo Jima.
A celkom sa pacil film Prezili sme Ardeny.

pasoa
12. dec 2009

Pearl Harbour je ešte väšia brečka ako vojak Ryan, ja také americké medovky úplne neznááááášam! 😠 Hneď na začiatku som presne vedela, ako sa bude vyvíjať "zápletka" v milostnom trojuholníku no šit.
Jediná pekná pasáž bol samotný nálet a potom zas oničom 😝 😝 😝
Ale o tomto bolo práve predvčerom na nat geo a to bolo veľmi dobré. Ako to bolo, ako špizovali Japonci, ako americká vláda úmyselne prehliadala hroziace nebezpečenstvo atď....

egyptanka
12. dec 2009

pasoa, hej aj moj muz sa smial pri tom filme, ja pripravena na tvrdu romatiku a on my vysvetloval historicky nepresne fakty ... 😉

nsoci
12. dec 2009

Egy Colina Firtha... fuuuj 😉
Heath Ledger je naj, ale Hugh tiez nie je na zahodenie....

egyptanka
12. dec 2009

nsoci, potulka moze Colina Firtha ... ja somn na Hugha Granta 🙂

egyptanka
12. dec 2009

Jaaaaaj a Nicolasa Cagea mozem ... mnamky, mnam. 😝

pasoa
12. dec 2009

egy, chrum chrum 🙂 (napr. Kód Navajo, čo? 😉)

nsoci
12. dec 2009

moja naj filmy
http://www.filmklub.sk/u/movie_list.php?id=5588

Pasojka Tenka cervena ciara si videla? Moj naj vojnovy film.

pasoa
12. dec 2009

nšoči, nemvidela... ale toť nedávno som úplne náhodou na Film+ zachytila od Spilberga Ríša slnka či ako sa to doleku volalo, či Krajina vychádzajúceho slnka alebo tak nejako, no to bolo suprové tiež.
Alebo som tam raz tiež úplne náhodou zapla a začínal akurát film o genocíde v Rwande. Iný brutus. ☹

ale raz, keď príde ten čas, že aj na DVD bude čas, tak si žičnem červenú čiaru a kuknem, ak vravíš, že je to dobré.

nsoci
12. dec 2009

Iron fajne fotky... tam som ozaj aka au naturelle... 😀
Dnes som nasla matkovi materske znamienko na brusku.... vasi uz maju?

pasoa
12. dec 2009

nšoči, matúško má na zátylku. červené. neviem, či je to ok, ale ukážem dokine, keď pôjdeme vo štvrtok na preočkovanie.

egyptanka
12. dec 2009

Mam otazku ... revu aj vase deti ked im davate podbradnik pred jedlom??

egyptanka
12. dec 2009

pasoa, jo jo 🙂

asandys
12. dec 2009

nsoci, mangel prisiel, uz stihol co to doma porobit 😉 No tak nsoci, dufam, ze s mamkou vychadzas dobre 😀 😀 A ja som zatila iba taka mala vedkyna, ale ked vyrastiem, tak bude taka velka ucitelka 😀

vidim, ze tema filmov ma prim aj dnes 😀

Adamko uz siel spinkat, strasne ho bolia dasienka, ked som ho krmila lyzickou,tak asi horne zubky 😒

egyptanka
12. dec 2009

nsoci, hej mala ma taku skvrnku pri pupku ... ked bude velka bude to veeeelmi dobre vyzerat v bikinach 😉

nsoci
12. dec 2009

No mama uz je ta ani ucitelka... uz par rokov je aj na vyske pani docentkou a garantkou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre