Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
13. dec 2009

pasoa, ze by sa to prejavilo po 26. rochoch? 😀

egyptanka
13. dec 2009

a nemyslela to pasoa, ze mas tie mycossi zo stresov??? 😉

bershka
autor
13. dec 2009

ja ze z toho, ze som nelozila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

egyptanka
13. dec 2009

bershka a mozno ak z toho, ze tvoja fuňa neprisla do kontaktu so zemou 😀 😀

bershka
autor
13. dec 2009

tak egy, tak toto, no skoro som sa postala... aj muzovi som to precitala, hihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matja
13. dec 2009

sa na vás dobre bavím 😀

bershka
autor
13. dec 2009

tak fčul sa kuknite aké mám motto

matja
13. dec 2009

😀 😀 😀 😀

egyptanka
13. dec 2009

bershka, trubka jedna 😉 😀

bershka
autor
13. dec 2009

no to bol klinec vecera 😀 😀 😀 😀

lubi22
13. dec 2009

Ste sobre 😀 To hned vidiet, ze Bershka a stara Egy su spat 😀

egyptanka
13. dec 2009

a tak nevinne to zacalo ...
no ale aj ked sme plodili Natalku tak to tiez nevinne zacalo ...
😅

iron
13. dec 2009

no vy tu teda rozoberate temy....

bershka
autor
13. dec 2009

lubi? to ty si mi poslala žiadosť o priateľstvo,? na facebok?

bershka
autor
13. dec 2009

egy, no daj, jak to začalo a kde to začalo? ja som na starého vyskočila

lubi22
13. dec 2009

ano 🙂

egyptanka
13. dec 2009

bershka, no ono to bola bohapusta trtkacka 😅

bershka
autor
13. dec 2009

aspon je na co spominat. ja som musela mojho pomaly v polovičke budiť 😀 😀 😀

bershka
autor
13. dec 2009

no idem het dievčence zvrátené. cmuk

egyptanka
13. dec 2009

bershka, no vidis, ale aspon plavci vedeli plavat a jeden zvitazil. 🙂

egyptanka
13. dec 2009

bershka, bru noc ti prajem.

egyptanka
13. dec 2009

ale ja tu staaaale som ...

mgk111
13. dec 2009

pasoa - kubko byval na brusku napriek revom ale bezo zmeny... a skusame to stale ale nic sa nedeje... tak preto si myslim ze bude az rovno chodit ako jeho tatinko... ja viem ze radite, len mne to potom prislo tak, ze asi robim zle co robim chapes?... no a energie ma kubinko hodne len keby chcel lozit - aj tie snahy co sme skusali s plienkami, s dvihanim hrudnicka, davali sme ho na styri lenze on ruky este nechal dole ale kolienka ignoruje a da sa na nozicky... ach jo

egy - velakrat ked som si citala tvoje prispevky som sa pytala, ci pises za mna ale ja by som to asi nenapisala a mala len v sebe - to je ten rozdiel... kolkokrat som si myslela, ze co som urobila ze je to takto, ze nie som dost trpezliva, ze nemam v sebe to materstvo ako mnohe ine... ale to je na dlho a ty vies o com takze to nebudem rozpisovat... teraz ked je kubko kludnejsi tak to vnimam uz inak, preto somti hovorila ze sa to zmeni... radost nam robi to hej, aj ho neskutocne milujem a zaroven mam rozne pocity ... no sikovnicek neviem ci by som ho nazvala skor hnilko - sa smejeme ze sme mu mali dat meno vilko-hnilko... a pri druhom si myslim, ze by som vedela co robit, a co by som urcite robila inak ako pri kubinovi... "kupko" - uz som na to aj zabudla 😀

matja - ja to beriem ako rady v pohode... aby to nevyznelo zle, len mi to prislo luto, ze ja sice viem, preco som sa rozhodla pre choditko a podobne ale ked vam to tak pekne ide bez vsetkych pomocok... a depky su na nieco dobre, upratala som si sufliky v obyvke 😉 ale smutna skratka budem, to sa neda hned vymazat... aj mne by bolo lahsie keby lozil a vytahoval veci zo suflov ked by si k nim sadol a nie z choditka ked naraza hlavou o sufliky.. 😝

egyptanka
13. dec 2009

co zasa dnes je ... uz druhy krat hore. Nechapem.

😖

mgk111
13. dec 2009

egy - my sme mali tri noci posebe take divne 😒 ale vcera uz bolo lepsie 😉

diocka
13. dec 2009

egy, aj my uz mame 2. vstavanie za sebou.

mgk, niekoho trapi lezenie, niekoho papanie, niekoho spanie/nespanie. tie deticky su asi aj od toho ako potrapili maminky, inak by sme mala kazda aj 10 deti🙂))))
ja teraz stale citam a hladam co ja robim zle ze marek sa vkuse v noci budi, niekedy aj kazdych 20 min. vsade na internete len citam ako sa "rutim do problemu", baby tu pisu ako postupne redukuju nocnej kojenia a ja mam pocit ze nam iba pribuda. tiez by som uz najradsej bulila a 2x som uz skoro v noci stratila nervy a skoro od maleho ignorantsky odisla do inej izby spat.

egyptanka
13. dec 2009

Ja mam niekedy pocit, ze hladame vo vsetkom chybu a ked nie je nieco po nasom tak zvalujeme neuspechy na seba, namiesto toho, aby sme sa z nich poucili a prijali ich. Zial nedostatok spanku, unava, nepochopenie okolia a hlavne "dobre mienene rady" v nas evokuju pocity zlych matiek. Namiesto toho, aby sme sa tesili z usmevov deti sme vzdy v strehu a s obavami ideme spat, ze aka bude noc, s obavami ideme krmit, ze ci bude dobre jest, s obavami pozorujeme psychomotor. rozvoj deti.

mgk111
13. dec 2009

diocka - aj kubko casto vstaval a napriek tomu ze baby radili ze kase na veceru nie, tak nam pomohli aby sa naucil spinkat dlhsie... teraz mava zase mliecko len ale na papanie sa zobudi asi dvakrat a aj to rozmyslam ci by som mala odvahu skusit ten cajik ako podaktore... raz som skusila vyplul a ziapaaaaal tak som letela pre mlieko ako gula... a to ze stracas nervy je normalka, ked si nevyspata unavena... ja som vzdy tvrdila, ze nikdy viac druhe babo, ked som byvala stale hore, teraz by som si zelala viac spanku alebo prespatu noc, ale kedze je to kludnejsie tak uz by som aj to druhe chcela - teda nie hned ale pristala by som nan ... este kojis?

iron
13. dec 2009

diocka....odporucam ti fakt ignorantsky ist spat do inej izby ak mas tu moznost.
My odkedy sme dali malu do druhej izby, tak ovela lepsie spavam. Ja som sa budila na kazde jej prevracanie, zamrmlanie...niekedy sa zobudila, zaplackala a spinkala dalej........
Teraz je v inej izbe mam zapnuty monitor. Prevracanie a mrncanie nepocujem. Ked zacne plackat tak to pocujem, ale to som taka rozospata, ze lezim, kukam na to, a niekedy prestane....ak neprestava tak sa vyteperim z postele von a idem za nou.
Budievala sa mi aj 5 krat za noc, teraz je hore raz max. dva krat. Ale ono je to mozno aj tym, ze vecer ju nekojim, len v noci...no snazila som sa aby sa nestala cicikovou zavislackou....
Neviem tazko radit...no na jednu noc to mozes skusit.

iron
13. dec 2009

egy to mas pravdu, clovek hned hlada chybu v sebe. No ja sa snazim racionalne uvazovat a uz zacinam chapat, ze moje babatko zacina byt clovek s vlastnou individualitou. Proste zacina sa prejavovat jej povaha, viac uvazuje, hlada a pouziva rozne prostriedky ako co docielit. Vacsinou placom, ked ju odignorujem skusa to inak.....

Ked padne tzv drzkopad, tak ju len pohladkam a poviem, ze to sa stava a nic sa nestalo...neberiem ju na ruky a necicikam....ona na mna pozera slzicky v ockach a ked vidi na mne, ze ju chapem, ze to boli, ale ze je to v poriadku lebo ja som pri nej...tak prestane. Usmeje sa na mna a vymysla hovadina dalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre