Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
14. dec 2009

nšoči, úprimnú sústrasť.

katja... no, pri tomto filme som tak revala, že chcel muž so mnou odísť z kina, lebo som úplne nahlas vzlykala 😕 😅
(chvalabohu som nebola sama)
ale tá pasáž, čo si dala, presne tak to je. ajem hír - ja to tiež tak cítim. 😉

mgk111
14. dec 2009

egy - aj mne sa zda skoro ucit na nocnik - ale asi preto ze kubko sice sedi ale vie uzasne kydnut na hlavu...

katka - tak dik za ukludnenie, hadam aj kubko bude normalny a jeho energia sa neprenesie do hyperaktivity 😉 a kedy sa ti maruska naucila na vecko? resp. na nocnicek? krasna ukazka citov 😉

nsoci - uprimnu sustrast...

matja - dnes som skusala vasu radu, dat kubka skratka na zem - nooo kym sa hneval tak sa dalo, potom uz reval ako pavian, tak sme si s manzelom povedali, ze vyskusame aj ked nemame na to nervy a srdce, dopadlo to tak, ze od zurivosti, placu si parkrat este obuchal hlavicku o zem a plakal este viac... potom sme ho hodku nemohli utisit... 😒 vecer sme to skusili zase na posteli kde je makksie a znovu too iste len strasne revy... ptoom je cely usopleny a stale place a hovori mama mama mama... skusime este parkrat isto ale ak sa neobjavi ani len naznak akehokolvek pohybu tak toto mu robit nebudem chuda male polovicu dna prereve...

inak sa v noci dost budil, raz bol dokonca pokakany - to sa nam este nestalo ze v noci... vam deticky kakaju v noci??? potom sme papali, skusala som dat aj cajik, vypil 20 a zacal plakat, takze to je nula bodov, ze by potiahol viac... az na mlieku sa ukludnil a zaspal... a rano boo okolo pol siestej zase pokakany s placom si ho manzel zobral a ja som dala este hodku a potom som isla pozriet co robia a oni buvali tak som sa k nim pridala a vstavala som okolo osmej 🙂 pritom ako si dnes otrieskaval hlavku (aj zo sedu) tak som upratala obyvku a spalnu a prisla som o jednu vazu - hmm tak som potom uz radsej nic nerobila... poobede sme sli von, vysse dvoch hodiek - kym sme dosli domov, tak sme kvalitne premrzli akurat kubikovi bolo fajne a spal hodku a nieco... a mam pocit, ze ho malo obliekam, podla toho co som citala - my len bodycko, pancusky s ponozkami, na to nejake akoze papucky, na vrch este nieco s dlhym rukavom ale nie moc teple a sup do overaliku... jasne ze ciapka, sal, rukavice... a mam fusak ale neviem ci je dost hrejivy, sice kubko je vzdy teplucky, tak hadam hej... bez deky bez nanoznika... mi to pride tak,ze ked sa viac ochladi, co by som davala potom?? ... takto mam v zalohe 🙂

a este mi dnes kubko pred odchodm na prechadzku stihol grcnut do vlasov tak ze som musela ist umyvat hlavu, zhodit oblecenie a nemala som tolko sil, aby som to oprala - nechapem ze jeho kakanicky mi nevadia a grcky ano?!!! 😒 no dufam, ze si zvyknem...

idem cosik este robit a skoro spat lebo som ako machom udreta...

denka - drzim palce nech je to za akukolvek znamku len nech je 🙂

lenk30
14. dec 2009

Ahojte. dlho som nemala čas tu kuk, tak vás všetky pozravujem. Ja už asi končím s kojením, lebo stále ma na scvhal hryzie a rehoce sa, ani ty ty, ani po ručine.......nič nezaberá, urobí ty ty aj on mne a rehoce sa. bradavky už si ani necítim, ani podprdu nemôžem nosiť, takže asi tak. ved už má 10 mesiacov, aj tak som rada ako sme to potiahli. ved ešte uvidím zajtra!
Ja tak teším, na piatok máme lístky na prvú lyžovačku na Martinkách. minulý rok som tehu na lyžiach nestála, tak teším ako malé decko.
Filipko nám stále nespí........len jediný krát - zo soboty na nedeľu, to som mala asi narodeninový darček spal od 20hod - do 8. sme ho s mužom kontrolovali, či dýcha a boli v šoku. takže malý mi doprial spánok a od mužíka som dostala 13 červených ružičiek.

iron
14. dec 2009

mgk...nekaka moja v noci. Len cez den aj dva krat nalozi.
lenk30, skus mu pritiahnut hlavku k prsniku, tak ze nemoze dychat na chvilku....moja to tak pochopila a v niektorom casaku som o tom citala. On vtedy povoli tlak. A maj s nim vzdy ocny kontakt, moja to zvykla robit ked som kukla inde.....skus ci to pojde... 🙂

ja take filmy nekukam, zivot je dost kruty aj bez takychto filmov...

lenk30
14. dec 2009

iron, ďakujem za radu. vyskúšam. ale očný kontakt môžem vylúčiť hneď, lebo on sa na mňa kuká, rehoce a hryzie.....

mgk111
14. dec 2009

lenka - pekne od manzela aj od drobca ze ti dal buvaci darcek 😀

katka - kubko santi v tom choditku asi az moc, vsetky rohy mame poobijane, on sa rozbehne, ked ho nahanas rehni sa a zavrie oci a skratka "bezi"... take otocky hadze, ze nechapeme velakrat ani my, ze ci to ma vyratane alebo co... toto si uvedomuje, kde sa ma ako otocit, natocit - ako prejst prah a podobne... ale to lozenie mu nevonia... za rucicky uz chodime a ked je oprety a neuvedomi si strach tak sa neopiera a urobi krocik apotom sa nalaka a padaaaa 🙂 jasnacka ze na hubinku 🙂 ucime ho ze po hlave nie, ale akosi mu to nejde... jemu sa totiz dole hlavou paci, aj sa tak nataca 🙂 trdlo nase malinke 🙂 dnes sme slis manzelom okolo skolky a ja ze kubko sem budes chodit za taky rocik a pol za dva... a manzel - ale ved to budes doma s druhym nie? xixi... len dufam, ze pride obdobie ze prespi noc... stale cakam ako aj ty na to, ze toto obdobie pominie 😀

no vytiahla som si zehlenie tak idem na to...

lubi22
14. dec 2009

Ahojte 🙂

Nsoci uprimnu sustrast 😔

Katja ani ja som to nepochopila - suvislost medzi tou ukazkou z filmu a niecim, co hovorila Magdalenka 😕

moncicii2000
14. dec 2009

ahojte
.. som tu len na par min .. idem si kuk superstar a spat dokym aj maly lebo maly bol cely vikend mrzuty .. a dnes sa mozme pochvalit druhym zubkom ... nejak sa to rozbehlo .. predtyzdnom vykukol prvy a ted dalsi :D ... takze dva spodne uz mame ale kedy pojdu dalsie to si este asi pockame ...
viliamkovi sa tiez velmi dobre buska vonku .. vzdy zaspi 🙂 .. nam sa podarilo spat celu noc asi 2 razy odvtedy je maly vzdy aj tri krat hore .. dufam ze niekedy sa to upravi a vyspim sa :D ...
... pa pa .. 😉

lubi22
14. dec 2009

Katja dakujem krasne za tip na dovolenku 🙂 Ja mam Chorvatsko velmi rada, boli sme so Samkom, ked mal rocik, ale je tam par veci, co mi prekaza. Skalnate pobrezie, velke skalky na plazi, musi byt stastie na dobre pocasie, a ak nahodou sa pokazi, zo dna na den je voda absolutne studena. Ale uvidime, paci sa mi celkom aj Omis, ma pieskove plaze, my by sme sli letecky len by musel ist dakto s autom, aby nas vyzdvihol. Zatial sa s nami chystaju svokrovci, no ja zvazujem, ci by sme toho roku na dovcu nesli radsej sami. Vy sa chystate s dievcatkami sami, ci berete aj dake posily?

mgk111
14. dec 2009

iron, lubi - ak som spravne pochopila tak katka narazala na to, ze nie kazdy mame pevne nervy nechat drobcov plakat a ta ukazka je o tom, ako to citi katka - ze ona by plakat nenechala ale bola by pri drobcovi... lebo som hovorila ze ja som moc makka co sa tyka kubkovho placu...

mgk111
14. dec 2009

moncici - mozno cakat nebudete dlho - nam tiez vyliezol jeden za tyzden druhy a o dva tyzdne rovnaky scenar 🙂 teraz tak kaka a ozuzlava kuse, ze cakame kedy cosi objavime...

kde ste vsetky? to mam ist spat, som ozehlila tu trochu co som mala a este by som mala nachystat obedik pre kubka...

inak u nas vobec nesnezilo, iba krasne svietilo slniecko a ked zaslo, zacalo ist do minusu 🙂

pasoa
14. dec 2009

mgk, ja som tu. a ako vždy - prekladám 🙂

mgk111
14. dec 2009

pasoa - ja ta obdivujem, neviem kolkokrat v noci vstavas ale ja som vzdy vecer ako citronik vydzimany.. a ty prekladas 😉

ajka - aj kubko by rad spal medzi nami, ale je v postielke minimalne do stvrtej a potom podla toho aku mame noc, ci sa da ulozit ho do postielky, alebo ho suchneme k nam aby sme aj my zavreli oci 😉 a on chce byt v posteli kvoli tomu ze v postielke ma malo miesta na jeho prevalovanie 😝

mgk111
14. dec 2009

a kubko uz druhy krat za hodku placde takze ja sa lucim a idem radsej k nemu ... asi to nevesti opat dobru noc 😖

aspon vam zelam nech vam deticky dopraju spanok...

pasoa
14. dec 2009

mgk. nechcem to zakríknuť ale ja KLOP KLOP v noci KLOP KLOP nevstávam KLOP KLOP.
matúško KLOP KLOP prespí KLOP KLOP celú noc KLOP KLOP už od cca 3-4 mesiacov KLOP KLOP

som častokrát hore, že ho kontrolujem, ako leží a tak, elo má vyvýšený matrac a sem tam sa všeliako zgúľa, ale nie je to KLOP KLOP nejaké vstávanie na nohy KLOP KLOP a úplné budenie sa KLOP KLOP KLOP KLOP KLOP KLOP 😀

ajka82
14. dec 2009

pasoa, mam ta potesit??? 😀 😝 karinka od narodenia prespala celu noc a teraz sa posledne dni budi, ze nechce spat sama v postielke a chce ist ku nam, ked ju tam nechceme dat, tak sa zobudi aj trikrat 😝

a uz neviem co som vsetko chcela, lebo sme mali vypadok netu ked som pisala

ajka82
14. dec 2009

nsoci, uprimnu sustrast
mgk, karinka sem tam ked sa zobudila v noci a chcela papat, tak sa aj pokakala (to bolo to jej ranne sranie) 😅

denkolc
14. dec 2009

Tak mojej malej vôbec nevadí, že sa pokaká...nikdy jej to neprekážalo, našťastie teraz je smrad indikátorom...aspoň...hehehe...

A čo dostane Tánička od svojho tatinka na Vianoce? Volal mi, že mám ísť vo štvrtok do veľkoskladu s hračkami a vybrať jej čokoľvek...Inak, samej sa mi tam moc nechce ísť... ☹ Čo si tam počnem..ja a tony hračiek...ach, jaj...keby som to bola vedela, inak veci zariadim.... 😨

Mgk, určite napíšem, či Tvoja energy dorazila....a presne jak píšeš - na známke nesejde... 😉 😉 🙂 🙂

iron
14. dec 2009

mgk....no zase aby sa to nechapalo zle...ze u nas mala jaci a reve a ja kukam telku...to nie. Len ju niekedy necham poplackat ak nejde o nic vazne....nedolamem si kvoli tomu nohy....to nehovorim, ked sa riadne tresne. Plakat je zdrave.... 😉

iron
14. dec 2009

kde sa da kupit razna muka?.. alebo chlebova muka?
videla som nejaku ze spaldovu...ale za 400g chceli 1,5 Eur...to akoze nech si nechaju...

xixi7
14. dec 2009

Ahojte kocky,
davate dietka von spat v tejto zime? Ja som mala dilemu, obvolala par ludi a je to pol na pol. CHcela som ju dat von,ale nakoniec skoncila za zasklenymi dverami s pootvorenym oknom.

xixi7
14. dec 2009

Iron,
nejaku taku speci muku som videla v Terno Coop Jednota v Petrzalke v oddeleni Racio ci bio.

iron
14. dec 2009

xixi ...jaa moju nechavam spat pri okne dokoran v kociku, zababusenu ako na prechadzke,...ked mi este spi, ked prideme domov....
ale tu v byte nechavat spat von, nejde.. ☹

xixi7
14. dec 2009

Iron, ides piect?

iron
14. dec 2009

hej, santa claus doniesol pekarnicku v predstihu tak trosku chcem vyskusat....ale obavam sa ze tie muky budu drahe aj tak...no kuknem to....

xixi7
14. dec 2009

Ja som to tak doteraz robila, ze kratka vychadzka, ked zabuvala, preklopila som do kocika a spala vonku na terase. Ale ked pocujem, ze niekto bral dietko na lyzovacku, ono mu zaspalo a umrelo na podchladenie a na druhej strane su aj take rady, ze kludne nechat do -5, tak som z toho jelen. Asi zostanem pri tom otvorenom okne zatial a predtym kratka vychadzka.

iron
14. dec 2009

xixi...von by som asi nenechala.....uz ide byt tuha zima...

xixi7
14. dec 2009

Katja a co budes robit, ked mala bude revat v obchode, ze nieco chce a nie a nie prestat? Myslim, ze tento pripad tiez uvadzaju v knizke. Kupis jej a bude pokoj a tisko, alebo ju nechas samu sa ukludnit , co asi bez toho revu hned zozaciatku nepojde.
Kazda si to svoje dietko pozna najlepsie, neexistuje univerzalny recept, ale treba vyskusat.
Iron a ty podla mna neber nic osobne. Oznacujes sa, ze si salamistka, ale z toho co pises, salamistka urcite nie si. To by si ju nechavala pokakanu lietat v zime v sandaloch 🙂)).

iron
14. dec 2009

jaj to nie.....ale to uz hranici s poruchou v hlave, vies.....
tak to poviem tak...v porovnani s niektorymi mamickami som salamistka...ale zase nie extremna....predsa je to moj pokladik....

pasoa
14. dec 2009

iron je salámistka napr. v porovnaní so mnou. 🙂 🙂 🙂

xixi, ja chodím s matúškom von aj v tejto zime, aležeby mi umrel na podchladenie v kočíku, to nehrozí, ja mu sem-tam skontrolujem, či má teplé ručičky, noštek, pri krku a tak. ale máme taký fusak (retro ovčí), v ktorom je tepluliinkoooo....
a tiež nikdy nie sme von tak dlho, že by to bolo nebezpečné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre