Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
21. dec 2009

ahojte
aj my ideme zajtra do poradne a tusim tiez ockovanie. ci nie? nepamatam si... 🤐
matejko sa dnes rano v nasej posteli posadil, ked som mu drzala nozicky. 😵 a potom hned aj bez vyzvania ukazal, aky bude veliky, pricom vyskal "aaaaaaa" (= taaaaaaaaaaaaaaaaaaky veliky). 😵 teraz sa dava na styri a chcel by pokrocit vpred. uz ma k tomu celkom blizko, len musi v hlavicke zapanut spravne koliesko na spravne miesto. 😉

pasoa
21. dec 2009

xixixi, aj matúško sa dáva na 4 čoraz častejšie, ale stále to končí šípkami s pristátím na čele. ALe tiež mám pocit, že vidím, ako niekedy rozmýšľa, že čo teraz, ako ďalej...uch... ech....och.... už-už na to príde, ale stále nie, stále sa ešte nerozsvietila tá žiarovka 🙂

potulka
21. dec 2009

tak, tak, presne. a zda sa, ze tieto akrobaticke kusky su ovela dolezitejsie ako spanie. prave na mna nakrical, ked som ho chcela doobedne uspat. hmmmm... hadam aspon po obede pospi.

pasoa
21. dec 2009

cheche, potulka a čo konkrétne kričal? 😀

potulka
21. dec 2009

mamaaaa, nieeeee, nebudem spaaaaaat, so si sisiiiiiiiii? daj ma prec z posteleeeeeee! ja vlastne neviem, co chceeeeeeem, ale spat teda rozhodne nieeeeeeeeeeeeee!!!! maaaaaaamaaaaaaaaa, si ma sklamalaaaaaaaa! 😠
a zrejme aj nejake nepublikovatelne vybrane slova... 😀

pasoa
21. dec 2009

😀 😀 😀 😀
môj syn zas povedal po raňajkách... mama, mám v paži hrazdičku s hračkami, tá tvoja odsávačka je taká monotóna chrrrrrrrrr 😔 😔 😔 😔
a spí už hodinu na gauči 🙂

pasoa
21. dec 2009

vlastne už skoro dve hodiny 😕

pasoa
21. dec 2009

no jasné, keď má pasoa frí, tak tu nikoho... 🙄

pasoa
21. dec 2009

fríííí éz e brrrrrd 🙂

kajuska111
21. dec 2009

ahoj pasoa, ja som tu, len som pozerala este emaily...vas docitat ani nejdem 🙂

kajuska111
21. dec 2009

fiha, Matusko je uz tusim hore 😉

potulka
21. dec 2009

fotky z poslednej vacsej stretavky:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

dievcatko84
21. dec 2009

pasoa a potulka, klobuk dole nad vasim tlmocenim vasich krasnych synov 😉 zlate ste!

potulka
21. dec 2009

dievcatko! no vitaj! 🙂 ako sa vam dari?

kajuska111
21. dec 2009

ahoj dievcatko 😉 ako sa dnes mas?

katja78
21. dec 2009

Čaute,

sme krásne vymrznuté, napapané, teraz sa haninka plazí odo mňa do chodby a späť, pri mne sa vyštverá na dve, zase si ľahne na bruško a plazí sa ďalej...milé, ako sa vie sama vyšťaviť 😀

včera sa ma môj otec pýtal, či je v tých mäsovo-zeleninových príkrmoch z obchodu mäso, lebo ho tam vôbec nie je vidieť. Tie druhy čo kupujeme mávajú okolo 10 g mäsa. Nezdá sa vám to málo??? Dávnejšie som dakde čítala, že sa to množstvo má postupne zvyšovať na cca 50 g. Čo vy na to?

ajka82
21. dec 2009

katja pokial viem tak by malo byt 20-50g masa v porcii jednej... ja som akurat kukla tie prikrmy co kupujem ja a tam je minimalne 20g masa, podla toho ktory to je...

fuuuj a tak ma na obed rozbolela hlava ze som isla rozpravat na zachod s misou 😖 ... ani obed som nedala aby nesiel nahodou von...ale uz je dobre, tak sa idem najest...
neviete co sa moze dat v takych pripadoch od bolesti ked kojim este (sice len rano a vecer)...paralen a panadol nezabera na to... 😔

ajka82
21. dec 2009

inac karinka nechce byt s mojim bratom 😒 tak som si ranajky robila tak ze mi visela na teplakoch, pri bratovi revala... tak som zvedava jak si naberem obed...

katja78
21. dec 2009

Ajka - no, paracetamol je myslím jediný liek proti bolesti pre kojace. Ak Ti nezaberie na tú bolesť hlavy 3x 500 mg Paralenu alebo Panadolu (ak máš Panadol Plus, tak ten nie), vyskúšaj po večernom kojení 1 tbl. Brufenu, ten je vyslovene zakázaný v treťom trimestri, pre dojčiace ženy na odporučenie lekára.
Aj Hankami takto ľúbi "visieť na teplákoch" 😀

katja78
21. dec 2009

http://www.shmu.sk/sk/?page=987

vyzerá to zatiaľ tak, že zajtra ráno bude "rozbiriť" 😲 😲 😲

ajka82
21. dec 2009

no ked kojim po 10-12 hod tak hadam neublizi, ked je po dohode s lekarom... ibalgin zabera pomaly pri takom mojom stave, ale lepsie jak trpet vsetko cely cas 🙄 (aj tak mozno vyleze zo mna skor jak sarozpusti 😅 )

inac ta predpoved pocasia na vianoce, to co je??? ze plus8

dievcatko84
21. dec 2009

ahojte kocky, no nechodim sem uz akosi 😅 ale s niektorymi z vas som v kontakte na FB 😉 dufam, ze sa vam dari a hlavne ze deturence su zdravucke!!! A ozaj, prajem krasny predvianocny cas krasavice 😉 a ziadne velke stresy!!! 😉 Ved co by sme dali takto pred rokom keby sme vedeli, ze budeme mat krasne zdrave deturence, ze? 😉 tak nech si uziju usmiate mamky a nie vystresovane otrokyne domacnosti 😉

matja
21. dec 2009

katja, áno, je to málo, raz som mala výživu, kde bolo napísané, že je tam 8 % mäsa, to sa mi zdalo tiež máličko.

dievčatko, chýbaš nám tu 🙂 Aj tebe krásne vianočné sviatky 🙂

katja78
21. dec 2009

Matja - potvrdzujem Tvoje slová, je to málo, Hanku som mala na kolenách, keď som dávala večeru Maruške - mäsko s ryžou, a ona mi hltala kúsky mäsa. Ryžu nechcela 😨

egyptanka
21. dec 2009

Ahojte tak my sme vcera boli u nasich ... teda u mamy (stale hovorim u nasich i ked tam ocino uz nie je 😢 ) ... aj sme tam spali, muz zatial doma vygruntoval cely byt, postavil a ozdobil stromcek, vecer ked mala u mamy zaspala tak hor sa na nakup potravin domov ... som mala vybrakovanu domacnost ... nechali sme tam 100 € za potraviny a jedny plienky. Skoro ma dr.lo a to sme nekupovali ziadne sprostosti, ale veci co su potrebne.
Mala celkom do pohodky spala (len 4 krat hore, 😉 ) len uz o 6 rano buntosila, ... moja mama sa vyjadrila, ze radsej pojde farat do bane Novaky ako uspavat malu. ... dnes doobeda bola neznesitelna, ale aspon jedla.
Viem ze sa to nema, ale aby som zaujala jej pozornost tak som jej zapla TV Bebe a tak pekne bez reptania papala. ... ale ma novy manier, pocas jedla si strhava podbradnik.

Manzel teraz kupe, pojdem kojit a este hor sa do Auparku pozriet na nejake darky. Nemam nic kupene ... ja proste nemam vianocnu naladu, nechce sa mi slavit Vianoce, okrem stromceka a vianocnej ruze u nas nenajdete ziadnu vianocnu vyzdobu.

A davnejsie som sa pytala ake caje davate dietatkam. Ja by som chcela nejaky ochuteny ale pozerala som a v kazdom v tom granulovanom je cukor ... 😠 😠

nsoci
21. dec 2009

Ahojte,

na cintorine som vymrzla do kosti, pol hodiny som si necitila koncatiny. Ale kiezby to bolo to najhorsie.

Mame stromcek v kochliku, taky bol chudacik osamely, krivy, posledny, za 9 EUR, tak sme ho prichylili. 🙂 Umely vencek za 1.5 EUR som vyzdobila prisitymi ozdobami, sviecky, servitky a spol. s 5o percentnou zlavou, obchod vyzeral jak po bitke... Kto neskoro chodi vraj sam sebe sam, ale ja som spokojna, aspon sme sa vyhli predvianocnej mega prirazke.

Dievcatko, Aaluska (viem, ze si ankukla dnes), stavte sa castejsie....

egyptanka
21. dec 2009

no ide sa kojit ...

nsoci
21. dec 2009

Egy ja davam z lekarne bylinkove sackove. Dnes rano mMatko kaslal tak som mu ochutila jeden troskou medu a raz dva bol v nom. Inak aj Alnatura ma dobry bio caj. Matkovi chutil Lerros na kasel, tusim bol od 6. mesiacov.

egyptanka
21. dec 2009

nsoci a tie su nejake ochutene?? lebo bylinkove mam pocit ze jej nechutia ... za den da len cca 30 ml caju a preto ivazujem nad niecim ochutenym.

mala spi tak ja utekam do Auparku ... pekny vecer prajem.

pasoa
21. dec 2009

katja, hej, napr. v Alnature s hovädzím mäsom je iba 8% mäsa. A práve preto som ju kúpila, že taký malý pomer hovädzieho ešte znesiem.

matja, ako patriček? čo to bol za kašlík? dúfam, že ste zdraví (taktrochu aj kvôli sebe, zajtra ideme na preočkovanie) a nebudete Vianocovať s chorobou 😉

nšoči, akí samaritáni, že osamelý krívý stromček 😀
My máme už tretí rok umelý a aspoň je pokoj.

egy, ja nedávam čaje, takže neporadím. mne matúško vytrvalo odmieta akékoľvek pitivo, tak mu aspoň na obed dávam zo decko polievočky (vývaru), aby mal aspoň nejaké tekutiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre