Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
28. dec 2009

stale nikto? 😕

kucina1
28. dec 2009

munu neviem este kedy budeme vediet co cakame, ale ja by som to asi tentokrat mozno ani nechcela radsej vediet lebo som presvedcena, ze to je fakt lucinka a ak by mi povedali, ze to nie je lucinka tak by som bola nestastna lebo uz toto je moje posledne tehotenstvo. do poradne idem v 17 tyzdni a potom az po tom 20 sa robi ten morfologicky kde uz vedia povedat aj pohlavie ak sa dieta chce ukazat. za 2000 sk som si to mohla dat zistit aj z krvi ale to som odmietla a nepojdem ani na 3D ultrazvuk

egyptanka
28. dec 2009

Ahojte, tak my celkom do pohody den ... noc stale o tom istom, len mozno dnes o promile lepsie. Furt sa budi okolo tretej a nie a nie zaspat a kazdu hodinu az hodinu a pol hore. A to som myslela, ze uz si raz a navzdy zapamata, ze sa kojime len dva krat maximalne tri krat do noci.

... ale na prekvapenie sa Natalka zobudila az o siedmej a do osmej sme este driemali v posteli, kym sa hrala v postielke. Normalne som ju musela premiestnit z nasej postele aby zasa nespadla (lebo dva krat som zadriemala a spadla mi z nasej postele). Bola som dnes hrozna matka, mala bola rano pokakana, ale nam sa nechcelo vstavat tak sa tam hrala asi pol hodinu s pokakanou ritou ... ale nejako jej to nevadilo. 😉
O osmej si ju vzal muz, prebalil pohral a ja som este hodinku a stvrt lehnila v posteli, potom som jej dala desiatu. Ulozila na spanok, spala asi hodinu a pol, mozno by spala aj dlhsie, len prievan tak zalomcoval dverami, ze sa rozbuchali a to ju zobudilo, medzi tym som navarila nam aj Naty obed, prebehla domacnost, spravila si make-up, skocila do sprchy. Po zobudeni papanie, hranie, oblecenie a hybaj von ... zbehla som do DMky dokupit zasoby kuskusu a ryzovej kase Babylove (ta jej chuti najviac a je aj lacna) a nasla som ovocne stavy Hipp bez cukru tak skusam ci nebude viac pit. Vonku spala hodinu desat minut. Som musela prechadzku prerusit, zavolat muza nech pride pred barak, lebo mne taaaak strasne trebalo curat, ze kazdy krok mi robil problemy. Po vycurani som sa citila super a prebrala som kocik po manzelovi a hybaj dalej sa prechadzat. Prisli sme domov ... mala premieru surova hruska s baby keksami. (zjedla necele dve hrusky). A potom aka romantika od 15,45 do siestej sme boli s muzom pri malej ked sa sama hrala, popijali v klude kavu a citali si ... muz knihu a ja casopis a mala v klude sa hrajkala az na to, ze raz sa posmykla a udrela si celo o dvere a ma tam mensi fialovy sram, ale pomojkali sme ju, dala som jej cucnut a potom o 5 minut uz vyvadzala a nic ju nebolelo.

A k novorocnym predsavzatiam, ako som pisla viac sa venovat domacnosti mi napadlo, ako som onoho casu citala v niektorej diskusii tu na MK, ze jedna ma pre mna dost dobry system. Ma rozdelene dni kedy co robi ... napr. v pondelok utieranie prachu, utorok umyvanie kupelky a WC, streda pranie, stvrtok velke nakupovanie, piatok zehlenie, sobota pecenie, nedela volno, medzi tym kazdy druhy den vysavanie pripadne utieranie dlazky a samozrejme kadzy den umyvanie riadu a varenie. Takto mi to pripada ucinnejsie na udrzovanie poriadku doma a ked jednoduchsie na system.

Kucina, fiiiha normalne taka ticha zavist, ze budete velka rodina ... vidis uz aj mna to chytilo. 🙂 My uz sme zacali ratat s muzom nad dalsim dietatom. Ale pracovat na nom budeme az tak o rok - rok a pol. Ono ja som si povedala, ze po Natalkinej narocnosti a zivej povahy ma uz nic neprekvapi a tak snad Ferko bude ovela kludnejsi a pohodovejsi.

Zajtra chcem Natalke robit prvy krat cervenu sosovicku ... ako ste ju robili?

A vcera aky sen sa mi snival ... 😲 ... ze som zhanala darcek (parfum) pre mojho milenca 😀 😀

Denka a moj muz mi minule, ze kedy ta zavolam na kavu, ze treba si ist niekam sadnut aj s drobcami 🙂

nsoci
28. dec 2009

Juj dnes ake slniecko, potesilo.
Matko je nejak urevany, stale na rukach, boji sa, chlapatko moje male, u mamy ma nespustil z oci.

egyptanka
28. dec 2009

No ide sa kojit a uspavat ... 🙂

mona1111
28. dec 2009

ahojte

konecne sme doma, od lekarky sme zasli este k nasim a vyuzili sme navstevu tak, ze sme im Samka nechali a my sme si pobehali nejake obchody...... ked sme prisli tak nam moja mamka povedala, ze naco sme sa tak ponahlali to sme boli prec 3,5 hod.... lebo Samko zaspinkal na 2,5 hod... tak nemali nejako sa ani casu pohrat....

Tak sme tam ostali a prisli pred hodinkou, to sa maly vykecaval v aute a ked sme prisli domov tak pozerame a on spinka, vyzliekli sme ho a ulozili do postielky.....

Vazime 7850 g a meriame 70,5 cm....

egyptanka
28. dec 2009

Dokojene, a uz spime ... zaspala za 9 minut, ale este pol hodku som s nou lezala a vychutnavala si ako sa v spanku ku mne tulila 🙂

pomoze mi niekto s tou sosovickou?

pasoa
28. dec 2009

egy, preberiem, premyjem v sitku a bachnem do hrnčeka s vodou a varím, kým si nespomeniem to vypnúť, potom scedím a pomixujem ponorným mixérom.
Ale ja ju robím väčšinou s niečím - ryžou natural, pšenom, pohánkou...

potulka
28. dec 2009

egy, tak ako hovori pasoa. ja to ani nemixujem, bo sa rychlo rozvari.

egyptanka
28. dec 2009

pasoa a nemusim ju namacat? ... mne sa k tomu viac pozdavaju zemiaky

pasoa
28. dec 2009

egy, nenamáča sa. švacneš do vody a varíš.
ale ja to nepodávam s ryžou ako prílohou. ja to varím všetko dokopy, ako som písala, raz stým inokedy s hentým a potom mixnem.
ale samú ju ani mixovať nemusíš 🙂

nsoci
28. dec 2009

ja ani nepreberam 😉 svacnem, zabudnem nu a servirujem... u nas mala premieru na stedry den a matko sa siel zabit

egyptanka
28. dec 2009

no ja uz by som pomaly chcela prestat mixovat, nech si pomalicky zvyka na vacsie kusky ... kuskus uz nemixujem, dnes mala cestoviny a ked som to mixla tak len tak aby tam ostali take kusocky a zatial do pohodky.

jaaaj a dalsie novorocne predsavzatie ... zmysluplne varit pre malu, zatial to co varim sa vobec nepodoba na nasu stravu ☹

egyptanka
28. dec 2009

davate do tej sosovice aj masko??

pasoa
28. dec 2009

egy, ja som dala morčacie. ale to som mala už predvarené, pomleté a zamrazené, takže som to len rozmrvila do misky priamo do toho.

egyptanka
28. dec 2009

Tak nakoniec som tu sosovicu spravila dnes a mam na zajtra pokoj, som tam svacla kuracie co mam naporcovane v nadobkach na lad.

Zajtra nemam muza doma ... idu s mojou maminou a sestro na turu na ocinove miesto. Isla by som aj s nimi, ale keby nebola zima. Lebo malu by som nemala kde obriadit ☹ ...
... a na stretko, ktore som vyhlasila nik nepride tak budem depkovat doma ... 😖

potulka
28. dec 2009

egy a nemozete zobrat natalku do nosica + na chrbat ruksak s proviantom? a prebalit pred a po ture v aute? ci je to dlhy vylet?

lubi22
28. dec 2009

Ahojte 🙂

Egy ja som sosovicku davala dnes prvy krat Filipkovi a chutila. Ja varim tak, ze dam uvarit zemiacky nakrajane na kusky, postruhanu na hrubo mrkvu, ked je to makke pridam sosovicku, ta je uvarena za 5 minut, ak chces rozvarit, tak 10. Na konci pridam par kvapiek olivoveho oleja a trosku nasekanej pazitky 🙂

Munu tak ich upozorni, ze chces, aby Matkovi hovorili Matko a nie inak 😉 Jedni nasi znami maju dcerku, sice uz starsiu ma vyse 3 rocky, vola sa Veronika. A ked isla do skolky, velmi sa tesila. Ale v skolke boli Veroniky dve, a ucitelka - ocividne super pedagogicka, malej povedala, ze ju bude volat Verona. Ta sa na smrt urazila a odvtedy odmieta do skolky chodit, chodi tam s placom, musia ju brat skor a mala stale opakuje, ze ona nebude chodit do skolky, kde ju volaju Verona. Takze mozno sa to zda dospelym nedolezite, ale pre take male dietatko to je zaklad - nemenit oslovenie, na ake je zvyknute.

mgk111
28. dec 2009

ahojte - nam kubko zaspalo po kupani okolo pol osmej, rychlo som cosi pozehlila - uz tretia pracka od prichodu domov sa susi... a urobili sme si pekny vecer pre seba... izba bez telky, len sviecky a hudba 😉

a teraz som grogy - este predtym sme si dali brusaky a slubili ze dnes uz nepapkame nist... zatial dodrzane 🙂

egy - ja som robila vcera sosovicu a robim ju ale inak, dam varit zemiacky, mrkvu a masko a potom to tam svacnem - nepremyvane a necham dovarit - zeleninu som popucila, ostatne zmixovala a chutilo...

dnes sme boli na navsteve u znamych, aj si tam kubko zdriemol, dost sa zo zaciatku hanbil a rasta aj bal, ale potom bolo ok, ale tiez som sa nemohla hnut do inej izby od neho... neviem co je to za obdobie... a dostal este vianocny darcek teplaciky a taky pulovrik 😝 a najdolezitejsie bolo, ze sme dohodli silvestra - pridu ku nam oni, lebo maju vysoke postele a to by kubko asi z nich kydol a my by sme si to sotva vsimli 😒 zakazali nam cokolvek chystat ze vsetko donesu - jasny nesuhlas od nas, maju radi aj zabijacku takze budeme mat zabijackove hody a nieco prirobime 😀 no ak sa podari hodime na fbc ako vyzera "nase lozenie"... to ako tu rozpravate ze stvornozkuju a podobne, tak nam je jasne, ze kubko sa to nenauci - skratka to nejde len sa smejeme... 😀

egyptanka
28. dec 2009

potulka, v lete bez problemov, ale teraz moc nie ... ono je to tak 2 hodiny tam a a 2 hodiny spat z chaty za Hornymi Oresanmi.

egyptanka
28. dec 2009

😅 munu, aky chutnuckyyyy ...

mala by som si ist umyt hlavu, ale asi to necham na rano ... vstanem s malou, to bude muz este doma, odchadzat bude tak okolo pol deviatej. Potom pojde mala drichmat, naranajkujem sa, obriadim sa, prichystam veci na von, potom malej obed, obliect a hybaj von ... pojdem asi sama do Sadu a mozno skoncim ako komercacka v Auparku, kde malu nachovam a hybaj domov.

egyptanka
28. dec 2009

baby tak tieto saticky su uzasne cool 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

matja
28. dec 2009

egy, pekné šatočky 🙂

munu, aj ja som sa stretla s tým, že Paťkovi hovorili niektorí (konkrétne 3 osoby) Paťo. Mne sa to nepáči, on je buď Patrik, alebo Paťko. Až mi to uši trhalo. Nepoviem, 15-ročnému chalanovi sa tak možno bežne hovorí, ale nie malému dieťatku. Nič som však (zatiaľ) na to nepovedala. Ale zase u nás neplatí to, čo si písala ty, ja nemôžem povedať, že by nemali malého radi. Určite majú...

baby, dnes som videla u nás úplne úžasný retro kočík, pasoa, išla by si na ňom oči nechať. Chcela som maminku aj zastaviť a pochváliť kočík, ale bola ďaleko a išla iným smerom. Juj, fakt bol perfektný a to ja na retro až tak moc nie som, ale tento mám ešte stále pred očami 😉 Presne taká tá retro konštrukcia, úžasne hojdajúci s veľkými bielymi kolesami, pekná vanička... Proste paráda 🙂

egyptanka
28. dec 2009

mgk, este som ti chcela, ak ti nabuduce bude hovorit, ze Kupko chodi po spickach tak jej s kludom mozes povedatm, ze je to OK, lebo ked sme boli u ortopeda (moja pediatricka ma tam poslala kvoli chodeniu po spickach) tak pediatricku vysmial, ze nas poslala uuuuplne zbytocne, lebo je to urcita faza dietata a je to normalne, ze dieta vystrieda pri stavani na nohy a chodeni az 7 stylov chodenia az kym sa jeho chodza neustali a chodenie po spickach je prorodzeny jav. Tak len to som chcela.

egyptanka
28. dec 2009

matja, normalne uvazujem, ze by som ich kupila do buducna 😉

munu
28. dec 2009

Lubi a Matja, tak mi poradte, akym stylom by som im to mohla povedat.. lebo mna nic nenapada.. nechcem, aby sa urazili, ale aby pochopili, ze sa to nehodi na take malicke babatko... oni ho tak volaju odkedy sa narodil a uz by fakt stacilo...

munu
28. dec 2009

Egy dakujem 😀

a inac, chcela som este povedat, ze oni sa s Matkom stretnu fakt mozno dva-trikrat do roka, takze Matko nieje zvyknuty na oslovenie Mato 😠 a mne sa to vobec nepaci.. ako Matja pisala, presne vystihnute, az mi to usi trha 😒

egyptanka
28. dec 2009

munu, mozno by som to povedala ako pisala Matja, alebo to mozes zaobalit tak, ze u vas v rodine sa rozlisuje, ze Mato je tvoj muz a Matko je syn a uz je zvyknuty na oslovenie Matko tak aby ho tak oslovovali. 🙂

munu
28. dec 2009

Egy, to je dobry napad vysvetlenia 🙂

Matko tu akurat blaboce.. bababa tatapapap bab tapapa tata 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre