Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
2. jan 2010

katja, robila si tie tiramisu jednohubky? riadna papračka... 😝

ajka82
2. jan 2010

katja, samozrejme ze uz karinka spinka, uz zacala spavat skor, aj ked nie o vela...klop, klop
a ja akurat zehlim, jej nove veci co podostavala na vianoce...aj tak este nie su vsetky oprate 😅 ...prat sa bude dalej az od zajtra

ajka82
2. jan 2010

jaka parada...veci dozehlene...inokedy som len teraz alebo neskor rozkladala zehlenie... mozem ist s kludnym svedomim spat, ze som nieco urobila dnes 😝 (aj ked sme cely den boli na navsteve)

mona1111
2. jan 2010

ahojte

Karinke prajeme vsetko najlepsie 🙂

Samko ovlada taktiez dada, dede, vava, aaaaa, brrrrrrrrm,raz sa mu podarilo rano ked sme este lezali v posteli tak povedal ma a pozrel sa na mna a potom sa usmial.... bolo to nadherne......

ked sa ho opytam aky velky vyrastie a dvihnem rucicku hore tak sa smeje, sam vie tapi tapi tapusky, hocikedy ho napadne tak si krasne tapka s rucickami, alebo ked ja zacnem tak sa prida.....

Ajka nas samko prebral stafetu od Karinky, on sice zaspi aj okolo osmej ale o hodinku niekedy aj skor je hore a spanie nikde, tak niekedy zaspavame o desiatej, inokedy o pol jedenastej....

mona1111
2. jan 2010

ja som zehlila na silvestra, aby som do noveho roku nemala nepozehlene veci a dnes som prala take tri varky , takze v pondelok ak sa bude chciet tak mam o robotu postarane....

xixi7
2. jan 2010

Nasa robi tapusky, ukazuje na babikach ocko, na mne ho ukazat nevie 🙂. Teraz ju ucim usko na sebe, jedna handrova babika nema ucho ani nos, tak ju vynechame. Ked povieme kde je ohen, pozera na piecku ci krb ci co to mame, robi aka je velika. Pusy nevie davat, mava na papa len slabo, akokedy.

Mixujem ak je zelena fazulka, lebo tam su take fuzy, inak aj karfiol je taky fuzovity, ale uz ho vzala na milost. Dalej mixujem aj ovsene vlocky, lebo sa nimi drhla a mixujem cerstve jablko a samozrejme maso co mam v kockach v mraznicke.

Katja ja som pozerala Mini talent show mne sa velmi pacil cigansky chlapec, co spieval Gombitovej Vyznanie..a jedno dievca co spievalo tak muzikalovo a zaspievala si duet Streisandtky a Celine Dion so Zimaniovou.

mona1111
2. jan 2010

chrumky . zatial nedavam, .....ale piskotky basti s vyzivkou jedna radost....

ja uz dlho davam len popucene jedla,chvalabohu mu chuti, aj ked kupujem prikrmy tak kupujem len ked su tam vacsie kusky.....
ked mu cez den davam ovocne stavicky tak tie by vypil aj pol litra uz sa nam stalo, ze vypil pol litrovu flasu.....
a to ked mu dam pit z flase a vidim ze uz vela vypil tak chcem skryt ale ked on je niekedy rychlejsi hned zbada a zacne sa zlostit.....
ked ma cez den cajik tak horko tazko vypije v priebehu dna 150 ml....
po papani trosku pockam kym sa mu grgne a potom mu dam aj vypit ale ked papa tak mu nedavam medzitym pit....

ajka82
2. jan 2010

mona, karinka tiez ked kedysi zaspala pred desiatou tak bola do 20min hore a potom spanok az okolo polnoci...tak som sa ju snazila udrzat hore kym nepadala z noh 😅 teraz uz v pohode buva od deviatej vacsinou 😵 ani som to nejak nenutila, sama sa "umudrila"
my sme len prveho podvecer dosli domov, podlhsom case, tak som dala prat nejake veci ale este tak dost velka kopa caka...
a zistili sme ze mame este v chladnicke smotanovu tortu, teda uz je predomnou na stole 😵 ...a za chvilu uz vobec nebude... 😀

mona1111
2. jan 2010

a este som zabudla ked sa opytam kde mame stromcek tak sa hned otoci pozrie na stromcek a sa krasne usmeje....
velmi sa mu pacia bombule na stromceku.....

mona1111
2. jan 2010

ajka - daj si aj za mna 😉

katja78
2. jan 2010

Ešte nespím, hľadám na nete veci do kanclu 😝

Matja - no, veci na jednohubky som už mala rozložené, krém nachystaný a na poslednú chvíľu som si to rozmyslela a spravila normálnu tortu do misy, lebo som si predstavila, že zliepať 2 veľké pakle piškótov 😝 😝 😅 a ten kréééééém, mňami-mňami-mňami. Si myslím, že kľudne môžeš dojčiť. Alkohol, čo sa vstrebe z krvi v žalúdku sa dostane najskôr do pečene, tam sa drvivá väčšina detoxikuje, ak človek naraz neexne 2 deci, pravda.

Mona - Ty máš naozaj alergiu na vaječný žĺtok? som ešte nepočula 😕

Xixi - aj ten druhý chlapec bol fajn, len si vždy vravím, že takýto chlapci so sopránovými hlasmi ešte zmutujú a hlásky už nebudú také pôvabné. Ale teraz spieval nádherne, to je fakt, ani Partlová to tak vysoko nevytiahla.

potulka
2. jan 2010

ahojte
tak sa aj ja hlasim spat z civilizacie. 😉 sumar podavat nemusim, pasoa vam porozpravala aj za mna. bolo nam sppolu vyborne. a ako sa tak divam na hodiny, tusim sme na chalupe nabehli na novy vecierkovy rezim. 😀 budem este niekedy vyspata? 😅
asi vas nebudem docitavat, bo by to dlho trvalo a doma treba skor upratovat a nakupit.
len maly update - matejko sa neuveritelne rozkecal, najpopularnejsie je teraz pismenko L, hovori take ljoljoljo... strasne je pri tom smiesny. 🙂 vie, kde je lampa (to aj ukaze), mama, ocino, teta (pasoa), ujo (pasoin manzel) 😀 vie hadzat loptu, dokonca, ked ho drzime pod pazuskami, do nej aj sem-tam kopne. a uz pomerne suverenne stvornozkuje, prejde par metrov, udrzi sa aj na 3 a rucickou chyta predmety okolo. 😵
dobru noc.

renia
3. jan 2010

ahojte babulky.
Mixujem stale a vsetko,ked zle pomixujem,dieta sa mi drhne.
Chrumky asi 8ks denne
Choditko nemame,dostali sme od mojej mamy,ale predala som ho,som proti
Miska vie len dat ruku na to,a pozrie sa na stromcek a zizu,ked sa opytam kde je,ine nic nevie a som z toho smutna

Kuci-miske ked niekto dava to co nemoze,tak razne zakrocim,ze to este nemoze,a vsetci to respektuju.uz ma poznaju,a nic jej nedavaju,len sa opytaju ci toto a hento moze.ani mi do toho nekecaju.

A uz som zabudla,co ste sa este pytali..prave som sa dodojila,tak idem pa pa.

mona1111
3. jan 2010

ahojte

Katja ja nemam ziadnu alergiu. neviem ci si to pisala o mne......

denkolc
3. jan 2010

Čauteeee!!
Mati a kto je Maxim? ja neviem o tom, že je odhalený.... 😲

Čo sa týka literatúry, už som dávno nič nečítala, ak nejde o bibliografiu do školy... 😀 Ale odporučili mi napr. Mafiu....ak si však mám vybrať nejakého nášho autora, začala by som čítať Slušného R., Slušného J., Slušnú O. a podobne... 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

Kuci - to prečo si dovolila, aby Tominko jedol také veci? chudáčik maličký...tak mi ho je ľúto...taký maličký a už môže mať aj pokazené bruško..... ☹ ☹ ☹ Ja by som im dala!!!! 😠

My máme teraz doma hlavne mamamamaaamamamama....🙂 Je to zlatunkéé.... 🙂

kucina1
3. jan 2010

ahojte

baby ved ja dufam, ze sa tomasove jedlo upravi, ved on tak krasne papkal a dnes mi jedol hodinu banan, horkotazko som mu strcila kus do ust on to pomackal, premielal v puse a nakoniec tu bananovu kasu vyplul a dalej sa s tym hral. skoro ma uz slaktrafil. uvidime co povie na obed teraz chrume zase vdaka svojmu tatkovu mrkvu 😒

chrumky uz vobec nechce uz asi dobre 2 mesiace
mixujem ked sa mi chce, ked nemixujem zje len pokrajane alebo pretlacene. nema problem ani s velkym kusom jablka

my mame aj choditko, aj hopsadlo aj take to choditko kde dieta len stoji a tlaci si ho sam. skusenosti s choditkom a hopsadlom su u nas pozitivne, chcel v tom byt ale len kratkodobo. choditko sme pouzivali tak 2 mesiace a hopsadlo tiez tak akurat len 2 mesiace. podotykam, ze v tychto hrackach nebol kazdy den, niekedy len raz za tyzden a vydrzal v tom od 5 do max 20 minut. teraz to zapada prachom. choditko kde len stoji dostal na vianoce a to si tlaci zatial hlavne po kolenach lebo mu to velmi uteka a ma trosku este strach. sam mi vie chodit ked si tlaci smetny kos 🙂

denka u nas mame same mamamamamama tiez 🙂 uz ale dlho
a uz je kustik 4 zubu vonku

ja som asi mesiac necitala ale od kedy sa mi pokazil notebook stihla som precitat za 2 tyzdne 3 hrube knihy

egyptanka
3. jan 2010

ahojte, idem s malou von, lebo od rana este nespala ... mam v plane dlhu prechadzku. Uz aj cajik mam spraveny, dieta bude snad spat ...
... och joj noc vcelku do pohody, ale uz som unavena z toho skoreho vstavania malej ... buntosi uz v rozmedzi od 4 .... dnes to bol rekord a vstala pred 5,30 ale aj tak je to skoro a potom nevie spat. ☹

Potulka, Labutka!!! ... davam vam bojovu ulohu. Ked bude najblizsie stretko tak mi pekne krasne donesiete kusok napaceneho chleba z pekarnicky, nech presvedcim manzela a mamu, ze kupa pekarnicky nebude zbytocna a nebude to dalsi lapac prachu. Dakujeeeeem 🙂

no utekam sa obliekat, muz uz oblieka malu tak aby nefrflal.

pekny den

pasoa
3. jan 2010

katja, ešte som zachytila, že si sa pýtala na tú flautu. Je moja, ale nehrám na nej. Dal mi ju vlani ježisko, lebo ako dieťa som takú mávala - drevenú, a ja som za celý rok urobila iba to, že som si zohnala školu na flautu a Ďalej ani ťuk... tak bol ježiško smutný. Sľúbila som mu, že keď matúško podrastie, pustím sa do toho 😅

matja, Parfum som veru čitala, už veľmi veľmi dávno, ešte v edícii STOPY 🙂
Keď prelúskam tieto 4 Potulkovie knihy, tak uvidím, čo ďalej. Hocí Parfum mi prišiel nekonečne depresívny, neviem, či by som to chcela ešte raz čítať...

apropo, začala som s prvou z tých 4 knižiek a mala som čo robiť s prvým odsekom... budem si k tomu normálne musieť zobrať SLOVNÍK!!! To nie sú pojmy ako "vyťahovač závlačiek" a podobné cukríky, ale normálne som chvíľu premýšľala, čo za vták je Adler, chápeš to??? Ma tie katalógy náradia úplne pokazili 😠

michaelamia1902
3. jan 2010

Ahojte maminky a detičky kedze som tu tento rok este nebola, tak by som vam vsetkym - vasim rodinkam chcela najprv popriat vsetko dobre v novom roku vela zdravia stastia a rodinnej pohody.

Tie ktore mate nove Dieta - ak sa vam paci tato fotka https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
s ktorou sutazim v rubrike smiesko pod cislom 14 mozete za mna zahlasovat.
DIETA SMIESKO 14 a vase kontaktne udaje.
Dakujem
Ella

clea333
3. jan 2010

Ahojte,
ja som dnes uplne znicena, dolieha na mna unava.Manzel isiel s malym von nastastie, aj obed navaril.
Konecne som zacala citat knihu, zatial len prvych 5 stran, ale uspech.

Vcera som vytiahla malemu ten hrncek na ucenie (mam uz ho dlho, ale predtym nechcel z neho pit), cuduj sa svete, viac mu chuti z neho pit cajik a vodicka. Vcera vypil hadam aj 180ml a dnes mozno stiahne aj 150ml, hura.
Inak aj pekne papal, musim ho pochvalit-dnes som mu po dlhej dobe dala hotovy prikrm-z Alnatura maju taku tekvicu+zemiaky+fenikel a do toho som dala uvarene masko, co mam naporcovane v mraziaku. Drobcovi to strasne chuti, aj ked mne eee,smrdi to riadne.
Aj slivkovo jablkova vyzivka od Hami frutapura chutila.

Co sa tyka tych choditok, my to tiez nemame, davnejsie sme sa zhodli s muzom, ze to nekupime, lebo vraj to nie je dobre, ale vcera som mala take pokusenie, ci mu nemam aspon to co sa tlaci pred sebou kupit, lebo vsetci to kupuju v okoli a na mna sa divaju ako na prizrak, ked to nechceme, tak vdaka babule, ste ma ukludnili 😉

Kuci, som videla v albumiku, ze mas sedatko do vane, si s tym spokojna?Ja o tom uvazujem.

katja78
3. jan 2010

Čaveste,

želám pohodovú nedeľu 🙂

Mona - prepáááááááč, som sa pomýlila, jedná sa o Cleu. K omylu došlo tak, že ani jedna nemáte v pase foto 😅

Clei - tak teda Teba sa pýtam: máš alergiu na vaječný žĺtok??? lebo poznám len na bielok 😕

Pasoi - ach tááák je to s Tebou, flautou a Ježiškom 😉 ja som mala dakedy sen, že na priečnu flautu, ale je pri tom veľmi zaťažovaná jedna strana tela 😖 a zobcovú mám odloženú pre Maruš. Ja hrám na klavír 😉
toto sa mi páči:

https://www.youtube.com/watch?v=kwd5f6dJpdw


A čo súto "závlačky" ???

katja78
3. jan 2010

A pre romantické duše:

https://www.youtube.com/watch?v=vD2pS1O-21U

Len sa do Maxima nezakukajte 😨 ženatý, jedna dcérka 😀 😀 😀

clea333
3. jan 2010

Katja, ano mam alergiu na zltok, ked som bola mladsia, tak to bolo horsie, teraz uz v norme.Takze malemu nedavam zatial nic co obsahuje vajcia.

Baby, ake mate tie odrazadla?Viete mi poradit?Nejdem este kupovat, len si robim prehlad, kupim v nejakom februari.

pasoa
3. jan 2010

katja, podľa vysvetlenia odborníka Potulka je to taká kolíková zarážka, ktorá sa prevlečie cez dierku v nejakom hriadeli, aby to, čo na tom hriadeli je, sa z neho nevyvlieklo. 🙂)

nsoci
3. jan 2010

ahoj princezne

my od vcera soplikujeme, juuuj, si nadavm teraz, ale col uy narobim, asi mu nostek ofuklo, zvzsok tela bol tak naobliekany, ze sa ani pohnut nemohol... konecne zaspinkal tak vegetim

vo noci bol hore od 22.30 do 0.30, sal od piatej, tak sa mu to nejak doplietlo, sme si s muzom ustali v detskej na zemi a varovali obaja...

dnes som upiekla francuzsky chlebik a urobila celly obed na pare... normalne ma to bavi a este aj zdrave, juuj, kiezby som tie moje sunky fakt straisla postupne... lubi Ty sa kedy chystas zhadyovat kila na segrinu svadbu? a kolko? a ako?

potulka asi si rehliadla moju otazku - kde kupujete muku do pekarnicky na chlieb?

munu
3. jan 2010

clea aj my mame sedatko do vane.. strasne super vec!!! 😉

katja78
3. jan 2010

Clei - sorry, že sa vypytujem, ale ma to zaujíma. Ako sa tá alergia prejavuje? A bielok môžeš jesť, či radšej ani ten nie? A alergologické testy Ti to potvrdili, že je to len žĺtok? Preto tak vyzvedám, lebo ak by si náhodou nemala alergiu na žĺtok, ale len na bielok, tak seba (a zrejme aj Filipka) ochudobňuješ o dobrý zdroj železa, vitamínov, cholesterolu.

munu
3. jan 2010

matja a tebe som chcela podakovat za mile slova ohladom toho ucenia Matka a za super rady.. urcite ich vyskusam, mozno to bude aj na nasho krpca fungovat 😉 fakt mile, ze si mi odpisala 🙂

munu
3. jan 2010

brrrr...vonku je strasna kosa...nikde ani mracika, jasna obloha, aj slnko svietilo vkuse, ale ta zima.. normalne minusove stupne.. a keby ste videli anglicanov debilnych ako chodia poobliekani.. nenormalne daco.. normalne, ze bermudy mal jeden chlap a sveter navrchu.. alebo dievca malo iba elastaky tenke, cizmy dole take len nad kotniky a len sveter hore a sal.. strasne.. ti musia byt vkuse chorlavi.. 😕

a som isla pisat, ze minusove teploty 😀 a potom mi tuklo, ze ake teploty, snad stupne,nie? 😅 ved teploty su o pluse a nie minuse 😅

munu
3. jan 2010

a kde ste zase vsetky? zase ja mam cas a tu nikoho 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre