Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
3. jan 2010

no mne dojcenie v noci ako take nevadi ... dojcim 2 krat v noci, mne skor vadi to ze ked sa nadojci tak nevie zaspat a trva niekedy hodinu a viac kym ju nejako uspim. Takze napriklad vcera ... zobudila sa o 1 ... ulozila sa vynimocne po 40 minutach ... a potom sa zobudila o 4 a to uz po hodine jej blabotu ju musel uspat na rukach muz a zaspala az o 6 a spala len necelu hodinu. ☹ ... takze samo dojcenie mi nevadi, vadi mi jej opatovna neschopnost po dojceni zaspat. ☹

mgk111
3. jan 2010

egy - k tym knizkam - neviem aky zaner mas rada - ale ja mam rada "oplzly" styl Jackie Collinsovej 😀 alebo beletriu ako taku pri ktorej sa da oddychnut...

egyptanka
3. jan 2010

... a keby som si ju nechala na prsniku celu noc tak to sa duplom nevyspim, lebo ona strasne kope, rukami skrabe a to mi vadi ☹ ... a niekedy ani na tom prsniku nechce byt.

egyptanka
3. jan 2010

mgk, ale hej upratuje ... ked mu poviem ked idem s malou von tak aspon tie podlahy pretrie alebo riad umyje, alebo ja odidem k mame a on vygruntuje byt (okrem kupelne ... to ostava na mne), ale predsa len by som niekedy prijala taku iniciativu, zeby zobral malu von.
Asi fakt zacnem praktizovat dve prechadzky vonku ... doobednu bude mat na starosti muz (ja zatial porobim doma, navarim obed) a poobednu ja, kym je doma. Mozno nam to pomoze aj v tom spanku.

a knizky ... sladka literatura mi nic nevravi (typu Steel), mam rada celkom z historie alebo z dnesneho sveta ... typ Maxim Matkin je moja nota.

matja
3. jan 2010

egy, aj ja mám problém sa vyspať, keď je medzi nami. Ak si ho necháme niekedy medzi sebou, zobudím sa celá dolámaná a dokopaná a vždy ma rozbolí rez po cisárskom... Bolo by to omnoho jednoduchšie, keby sme nemuseli vstávať ku postieľke, ale ináč sa to nedá. Manžel vstane a donesie mi ho. Malý našťastie zvyčajne hneď zaspí. Stalo sa, že mu to niekedy dlhšie trvalo, ale to je skôr výnimka. Takže aj preto mi to nevadí a som rada, že dostane mliečko. Dnes som sa ho celý deň pýtala, či chce mliečko a nechcel. Keď som si ho priložila, tak iba párkrát potiahol a zutekal... Tak aspoň večer a niekoľkokrát v noci vypije vždy oba prsníky.

iron
3. jan 2010

fuha baby to fakt?....no mojmu musim tiez vsetko hovorit, ale urobi vsetko. Ja mu to opakujem ked nevladzem. A ked sme spolu tak chodime na prechadzky spolu. Este ani raz sa nestalo zeby som isla sama ked je on doma. On si malu strasne vychutnava, lebo je s nou len cez vikendy a trosku vecer ked pride z prace.
Najlepsia kniha aku som zatial citala je Mika Waltari - Egypťan Sinuhe

egyptanka
3. jan 2010

mgk, a v kociku uz potom nereve ... to len cumakuje, reve asi minutu dve, ked ju dam do lezatej polohy, ze ide sa spat ... ale ked sa pohybujem je klud.

matja
3. jan 2010

aj ja mám rada knižky zo súčasnosti 🙂

egyptanka
3. jan 2010

iron, no mozno sa to zmeni, ked si najde muz pracu, ze mu bude Natalka vzacnejsia a preto bude chciet s nou stravit viac casu, takto je s nou v podstate vkuse.
dik za tip na knihu.

matja
3. jan 2010

ja sa na svojho muža nemôžem sťažovať. Mávame dni, keď sa jednému z nás nechce prstom pohnúť, vtedy upratuje ten druhý. Koľkokrát sa manžel sám chytí roboty. Aj dnes poupratoval celú kuchyňu a nebolo toho málo. Návšteva nám zanechala veľký bordel. A umyl aj schody, mali sme na poschodí službu. A aj s malým ide vonku, keď ho o to požiadam. Väčšinou však chodíme spolu, ak je doma. Práve som napísala jednej kamarátke z Nemecka mail, kde som toho môjho vychválila. 😉
mgk, ty si teraz nahnevaná, ale keď bude zase všetko OK, budeš opäť inak hovoriť. Už ťa natoľko poznám 🙂 U mňa je to tiež tak, keď som mrzutá, vidím viac vecí čierno, ako keď je všetko OK.

denkolc
3. jan 2010

Čo sa týka chlapov - je fakt, že by som mohla mať takého, čo by mi aj modré z neba zniesol......poupratal, raňajky do postele nosil, či Táničku chodil venčiť...ale ja nesceeeem...mne takéto typy zvyknú liezť na nervy.... 😅 Mám rada, ak je trošku aj rebel.....no a ten môj manžel, to je fakt prípad na stredu....ale už musím na neho pekne hovoriť, lebo dnes sa vyjadril, že chce s Táničkou bývať....neviem síce kedy, ale asi sa to blíži... 😕

Egy a zase si šla bezo mňa? Inak Rančík doporučila aj Iron...vraj tam môžu aj havkovia....tak nabudúce si tam dávame čaj? 😉 Minimálne Petržálčanky?

Kati - že Kláry Zetkinovej...hehehe.....už neviem, kerá to bola, ale pamatám ten názov....ja bývam na vtedajšej Bierutovej... 😉 😉 😉

egyptanka
3. jan 2010

Denka, ja sem isla aj okolo Hrobacky ... ale saaaak ty si sa minule vyndrila, ze kocikovanie po Peeeetrzke ta nebavi. Tak co sa na mna osopujes cica? Haaaa? 😀 😀

denkolc
3. jan 2010

Diocka, šak konečne sa budete aj nám venovať... 😉 😉 😉 Smer Ikea... 😀

Iron a Ty des bula? Aspoň dobre bolo? Stále zaspáva Ninka samučká?

Egy, ja som už uvažovala, ako budem odstavovať Táničku, že už po roku kojiť nebudem....ale vyskytla sa tá vec, že chcem ísť s malou do USA a počas letu je vraj lepšie dojčiť...tak som teraz na pochybách, čo urobiť... 😅

diocka
3. jan 2010

aj mna zoberte🙂))

a prave som sa muza spytala ze ci pozna zetkinovu a bierutovu ze jasneeee🙂, katja, ja byvam na namesti hraniciarov a tak sme vlastne byvale susedky - akurat sme sa minuli 🙂)))

neviete nahodou kto s to ti hraniciari???

egyptanka
3. jan 2010

diocka, jasne berieme 🙂

no neviem kto su ti hraniciari ☹

egyptanka
3. jan 2010

Denka a zoberies aj nas do USA?? 😀

iron
3. jan 2010

ja ešte som u rodičov pod Tatrami. Ninka zaspinkáva samučká, len dnes nejako protestovala a to preto, lebo celý deň ju nemám toľko ako v BA tak jej chýbam. Keď som si ľahla k nej zaspala hneď. Ale oba spánky doobedu aj poobede zaspinkáva sama.

egyptanka
3. jan 2010

to co je dnes ... uz 4 krat hore s revom ... ja nechapem.

denkolc
3. jan 2010

Macka a ostatné, ktorých manželíkovia idú pracovať - už som na vás dlhšie myslela, že na dobré si človek rýchlo zvykne 😉 🙂 ....teraz sa musíte prepnúť na nový režim, na ktorom aj ja fičím....ale buďte radi, že nefičíte na núdzovom režime spánkového deficitu kvôli plakaniu našich dietok.....teda mňa osobne to dosť štve... ☹ Ako vravím - keby som sa vyspala aspoň 3-4-5 hodiniek v kuse - život by bol nááááádhernýýý! A vôbec by mi nevadilo, že nemám muža na pomoc.....ale aj na starosť....🙂 🙂 😀

diocka
3. jan 2010

egy, dnes maju asi marcove deti nejaku zlu konstelaciu hviezd ci co. aj nas vyvadzal jak nikdy. ruky mam ako orangutan vytahane ale uz spinka.

egyptanka
3. jan 2010

diocka, ale my sme apriloviiiii 😖 😀
denka, 5 hodin spanku vkuse??? ... fuuu to aky dobry sen. To je asi sci fi. 😕 Ja som rada, ak sa nam pri dobrej voli podari 3 hodinovy spanok.

iron
3. jan 2010

baby no neviem, ja som taká šťastná že sme Ninku naučili spávať v postieľke, je to strašne dobré. Ja mám kľud a aj ona je spokojná. Normálne sa mi zmenila na malého anjelika. Nemôžem sa teda na ňu vôbec sťažovať. Pekne mi papá, spinká, je vysmiata keď je hore....no šťastné dieťatko. Klop klop nech jej to vydrží.
Teraz čakám, kedy príde ďalšie zubkobolenie že si zase užijeme.

diocka
3. jan 2010

deniska, skus na par dni ist spavat na noc do Bielu, povedz manzelovi ze to kvoli Tanicke. 🙂 🙂 🙂
a skuste ju davat spinkat do inej izby nez spite vy. nam najviac pomohlo asi toto. resp. iba toto sme zmenili a maly sa uz nebudi kadu 3/4 hodinku ale 2x za noc.
a mas pravdu, zivot je hned 10x krajsi

iron
3. jan 2010

Mne sa budieva v noci raz, na papanie, inak asi tak trikrát, ale to si len premrnčí. Dokonca som ju minule vystihla ako kuká na strop v noci...ono asi fakt funguje ta filozofia, že bábatko tam kde zaspí sa chce aj zobudiť. Ak sa tam nezobudí, je to pre neho neznáme prostredie a plače. Lebo odkedy zaspáva v postielke ked sa prebudí v nej, tak zacne vykecavat alebo ked je este unavená tak spinka dalej. Ked sme ju uspavali na rukach alebo velkej posteli a potom preniesli tak bola nespokojna.....
Joj ale sa mi hovorí, čo?

iron
3. jan 2010

diočka plný súhlas s tou druhou izbou.

xixi7
3. jan 2010

My sme boli vcera na navsteve, kde boli dvaja chlapci 14 mes. a 3 rocny a popri nich je nasa mala anjelik. Ked vidim besnejsie deti, tak ma to hned vylieci, ze moze byt este horsie. Jej muz sa ani raz nepostavil, behali sme za detmi len my zeny, muzi v klude debatovali.
Ako vas citam s tymi muzmi a pomocou, tak mam pocit, ze je to vsade viacmenej rovnako.

egyptanka
3. jan 2010

Iron, nieco na tom musi byt ... no ja uz tiez uvazujem o prestahovani do inej izby.
Len este nemam gule na metodu vyrevania ... mam strach, ze zlyham. Ale budeme to musiet doriesit este pokial je muz doma, nech si navzajom pomozeme.

iron
3. jan 2010

nebudem presviedčať, len hovorím ako to teraz u nás funguje. Ono keď už začnú chodiť a budú vedieť vyliezť z postieľky tak to bude horšie...Neviem. Ja som si vedomá, že prídu obdobia, že sa bude často budievať. Že v noci nebude chcieť spinkať ale sa hrať, ale pokiaľ to takto funguje tak som spokojná.

A dnes sme sa boli sánkovať a ideme chodievač na prechádzku len so sánkami, pokiaľ tu je sneh...sa teším ako malé decko.

xixi7
3. jan 2010

Diocka,
ak sa nemylim, hraniciari (pohraniciari) boli ti, co udatne strazili ostnate hranice pred imperialistami zo zapadu. Teraz nas chrania na Ukrajine pred nelegalnymi imigrantmi a pod.

iron
3. jan 2010

Lúčim sa s Vami, odchádzam spinkať. Majte sa pekne, raz niekedy sa zase ozvem....teraz je sneh, tak si ho užívam...papapa 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre