Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
7. jan 2010

no citam citam a veru nezavidim to s tym spankom. Moja sa budi raz co jej dam jest a inak tak dva krat..takze dokopy tri krat. Vsimla som si, ze potrebuje pevny rezim, rovnako chodit spat, vstavat, jest a prechadzky. Ked jej ho trochu narusim tak ju davam dokopy dalsie dva dni, je velmi nesvoja. Napr. ked pride navsteva alebo ideme my, tak to je koniec....to je umrncana a v noci sa budi s placom. Pripisujem to tomu ze sa jej nieco sniva. Lebo reve ale oci ma zatvorene.
Je to strasny stereotyp, ale vydrzime, kym bude starsia.

Ked ju v noci nakojim tak sa mi budi...no nema uz dost, lebo na ranajky zje potom take kvantum ze kukam. Tot dnes 210 ml mlieka a krajec chleba s Lucinou....a to o hodinu este tlacila do hlavy banan.
No vyzera to tak, ze ju odstavim aj od nocneho kojenia a dostane pekne mliecko...
Baby co ste odstavovali,...ste brali potom nejake lieky alebo ste si len trochu odstriekali alebo nechali to tak a ono sa to upravilo?...aby nebol problem.

katja78
7. jan 2010

Ahojte,

Potulka - zlatúšik Matejko, to máš super, že dokážete odchytávať kaku 🙂

Egy - niekde som čítala, že bábo v našom veku mätie, keď zaspí na prsníku u maminy v posteli a zobudí sa vo svojej postieľke. Tuším to písal autor vzťahovej metódy vo svojej knihe (nemám pamäť na mená). Možno preto sa začala Natálka zasa budiť. Ja mám tiež takéto pokušenie, začať Hanku prekladať do jej postieľky, ale tuším, ako by teraz reagovala 😒
Voľakedy mi bolo ľúto, že Maruška nevedela zaspať pri mne, len na prsníku. Keď som ju odstavila, ani za nič. Bola už zvyknutá na svoju fľašku a postieľku. Tak je to dodnes. Tak aspoň jedno mimino mi ostane v posteli 😀

iron
7. jan 2010

ozaj..ja plaštenku nedavam ked snezi....tak jemne, ked je metelica tak dam...
Denka...ja ked mam niekedy nervy z malej tak na nu nekricim, odidem von so psom precistit si hlavyu. Samozrejme ze vychovne na nu dviham hlas uz teraz ked robi zle....a dokonca ked jej poviem nono, tak uz vie ze nesmie.

mgk111
7. jan 2010

matja - no kym som davala bebu tak ho zapekalo, potom nutrilon hami a babylove a to uz kakame redsie,... a ked dame ovko na desiatu tak mu to ide jedna radost... ja som vdacna lebo sa vzdy trapil ale takto sa mi tazko "upratuje" 😀

potulka - no vidis proste sa chcel vykakat - aj mna raz kubko prekvapil so spankom (ale len raz 😀 ) tak si to uzivaj nech spi aspon hodku 😉

a ja ked mam nervy, tak si to zlizne manzel 😝 teda to bolo doteraz, uvidime co vcul ked som sama 🙂 kubko dal 4éminut spanku a idem za jeho asistencie doutierat prach a ked sa napapa tak von... sice snezi ale neva... hadam bude mat zazitok z toho 🙂

katja78
7. jan 2010

Iron - Ninka aký apetít má 😉 mne sa tvorilo mlieko pri Maruške ešte asi 2 týždne, Lubke teraz pri Filipkovi menej. Lieky na to existujú, ale často z nich bolí hlava (Parlodel, len na predpis)

matja
7. jan 2010

iron, pi šalviový čaj

potulka, aké prekvapenie ti pripravil Maťko 🙂 Môj ma takto prekvapil dvakrát. Ale ležal v postieľke a bolo to už dáááávno 😅

iron
7. jan 2010

Katja...ano mas pravdu, je to aj v knihe Kazde dieta sa vie naucit spat. Tam pisu, ze tam kde dieta zaspi tak sa chce aj prebudit a ak to tak nie je, tak je zmatene a citi sa ohrozene, preto zacne plakat a vystraja. U nas to tak funguje...ma to nieco doseba.

egyptanka
7. jan 2010

mgk, hej davam plastenku ked snezi... malej to nevadi.
potulka, tak cista zavist.

a ked sa doserie az na chrbat?? ... poutieram vlhkou utierkou to najvacsie hovno a potom sup na ruky a do umyvadla umyt.

matja
7. jan 2010

Moje dítko spí už skoro dve hodiny. To sa mi nestalo, už ani nepamätám. Asi dospáva noc. Keby mi dal aspoň náznakom vedieť, ľahla by som si aj ja... Ledva držím oči otvorené, zišiel by sa mi poriadny spánok...

egyptanka
7. jan 2010

A som sa chcela spytat davate detom vankusik na spanie?

egyptanka
7. jan 2010

iron, katja ... ale ona nevie v noci zaspat ked sa zobudi. A to je jedno ci je v postielke alebo s nami v posteli.

katja78
7. jan 2010

Egy - myslela som, že jej bude vadiť, ale lepšie mi s ním spí. Ale len taký ultratenký. Ona sa lepšie cíti, keď okolo seba cíti vankúše, periny, proste niečo mäkké a hrejivé.
Ideme niečo rýchle ukuchtiť a zbodnúť. Hanka stále málo papá, stále odkašliava, tak asi tie hlieny v žalúdku jej vadia 😖

egyptanka
7. jan 2010

Iron, hej na stop laktacii salviovy a matovy caj, homeopatika Communis Ricinus 30CH ... ked budes mat tlak v prsiach tak odstriekaj rucne len to, aby sa ti uvolnil tlak a pomaly sa ti tvorba mlieka zastavi.

katja78
7. jan 2010

Egy - a keď sa zobudí medzi vami, tak jej hneď ponúkneš prsník? Alebo pokúšate sa ju inak uspať?
Podľa mňa mala taký svoj stereotyp, že keď sa zobudila, priletela si, hodila prsník do pusy a spala. A to jej asi vyhovovalo. A možno tým, že ju chcete uspať aj ináč, tak je v strehu a nevie zaspať.
Možno je to ale úplne inak 😕

katja78
7. jan 2010

😅 😅 😅 tieto babské rady na zastavenie laktácie neovládam, by som hneď každého tabletkami napchávala 😅 😅 😔

egyptanka
7. jan 2010

katja, najprv uspat inak ... niekedy to takto robime aj hodinu a viac a nic ... neboj vsetko mame odskusane, uspavanie bez prsa, s prsom, nosenie, drzanie za zadok nech sa nedava na styri a nesnazi sa o nas postavit ...

katja78
7. jan 2010

Aha, a nemala Natálka chvíľu také obdobie, že sa Ti už do polnoci nebudila? Alebo je to viacmenej stále rovnaké a začali ste skúšať všetko možné?

katja78
7. jan 2010

Už mi cigáni v bruchu vyhrávajú, fakt už ideme 🙂 Bon apetit 😉

lenk30
7. jan 2010

denka, nervičky? tak ju daj na chvíľu mamine a to prejde.
Ráno sme boli u dokiny, takže hnisavá angína - aj antibiotiká. malý je umrnčaný, celý deň na rukách, nechce nič papať, ani piť, ani cicík. celú noc ho naťahovalo........chúďatko moje malé

baby, dnes som sa za filipka normálne akoby hambila u doktorky. všetky detičky tam v kľude. on jačal ako besný, samozrejme bez slzy, aby ho popočúvala, tak sme ho traja držali. vážil sa po stojačky, kopal do sestričky, doktorke roztrhol retiazku, tak jej ju muž bol dať do opravy.............kokso ja viem, že je chorý, zle sa cítil. ale tak tam minule vystrájal aj keď sme boli na poradni. ved on taký nebýva. sestrička mu tam robila opičky s plyšákmi, ich hodil o stenu........doktorka sa akože zasmiala, že no to budete mať s ním ťažké, už vás má v hrsti. no tak fasa.

mgk111
7. jan 2010

egy - my mame taky malicky tenucky vankusik pod hlavku a okolo vsetky ktore najdeme, ked zaspi dame prec 🙂

lenka - babo je babo, s tym nic neurobis a ver oni su zvyknute tie doktorky na vselico takze pre nich je to normalka... drzim palceky nech sa filipko skoro uzdravi... my sme tiez mali anginu bleeee tri dni hroza a potom lepsie... nech sa vam dobre buvka a nech pije kolko sa da...

katka - dobru chut 🙂

my sme napapany vsetko zjedol a ideme von papa

katja78
7. jan 2010

Pasoi - až teraz som pozrela silvestrovské foto 😎 😎 😎 najviac sa mi lúbia tie ocinkovsko-synčekovské momentky a Matúškova mini-baranica 😀

iron
7. jan 2010

Egy,...ale ked Natalku uspite, tak ju vzdy prelozite do postielky, nie? aj ked je na rukach aj ked je medzi vami. Takze sa zobudi inde ako zaspi.
Ci stava sa aj tak, ze zaspi sama v postielke a potom ked sa v nej nebudi tak je taka?....
neviem teda...uz mi naozaj ostava len to co napisala Katja, ze je naucena mat prso a ked nedas tak je pruser....

denkolc
7. jan 2010

To plávanie robí zázraky! Boli sme raz a Tánička odštvornožkovala do kuchyne, potom sa postavila a sama prešla asi dva metre....

ajka82
7. jan 2010

deni, skoncili ti pekne kludne casy 😀

aby ste si namysleli, karinka je posledne dni upistana, umrncana, nevie co chce a v noci spi chvilku a potom je velky rev so zatvorenymi ocami, nevie sa ulozit a len reev, hmyri sa atd...ked zaspi tak len s prsom vustach a ked pusti tak zas nevie najst polohu a je zle... dufam ze to je zubmi a prejde to(aj ked ziaden sa zatial neprerezava dalsi a biele bodky na dvoch uz ma odkedy sa prerezali tie prve dva)

a dnes rano som sazobudila na buchot, ze niekto buchal na vchodove dvere a sramoti ticho na chodbe...a to karinka si zliezla z postele a isla asi hladat tatinka kde je...a ked nenasla doma nikde tak zostala na chodbe pri dverach 😕

ajka82
7. jan 2010

teraz ,mi po vyse polhodinovom reve a vreskotu zaspala, vobec sa nedala ukludnit, ani na zemi, ani na rukach, ani chodit ani sediet,ani hrat, spievat, v nosici nic, dokonca ani prso...tak odkvecla na gauci v obyvacke, ked sa vzpierala, ze lezat nebude...

lubi22
7. jan 2010

Ahojte 🙂

Blahozelam dodatocne vsetkym malym vymesacnikom a Munu k narodeninam 😵

Pasoi isto vam bolo na chate super 😉

Iron mne trvalo tyzden, kym mi mliecko odislo uplne. Brala som homeopatika Ricinus Communis 30 CH 5 granuliek raz za den, odstriekala som mlieko iba ked boli prsia plne a napate, po 3 dnoch to uplne preslo, do tyzdna boli aj posledne naznaky mliecka prec. 😉

Egy tie homeopatika Sedativ su aj pre male deticky. Neviem presne davkovanie, kamoska ich davala malej a tiez potom lepsie spinkala. 😉

My sme boli vcera aj dnes na sankovacke, super s oboma drobcami 😵 Tatinko by sice Samka uz najradsej postavil na snowboard, ale tento rok ho este uchranim 😀 Moje tazko nadobudnute dieta a uz by ho pustal dole svahom, to si nenecham 😅

Denka Tanicka vybila energiu na plavani 😉 Sikulka 🙂

Filipko prejde sam tak dva krocky, viac nie. Ale je velmi vnimavy, staci mu vsetko povedat iba raz a uz si pamata, napriklad na jednej babike sme mu ukazovali, kde je ocko, nostek, ustocka, uska, rucky, nozky a potom to iste nam ukazal na moncicke, a aj na nas 😵 Je to taky maly rozumcek, musim si zvyknut, ze uz to nie je male babenko ale maly chlapcek, my tym ze je mladsi ho stale berieme ako babo a to on uz nie je 😅

Na nocnik ani neskusame, my sa teraz vytesujeme, ze starsi Samko uz nekaka dva tyzdne do plienocky. My sme zvolili metodu - nechat to na dieta, ked je pripravene samo, samozrejme, ze sme vysvetlovali, ze ako je lepsie kakat a cikat do nocnika, ale nikdy sme Samka na nocnik neposadili, ked nechcel, no a tesime sa, sam si to uvedomil a uz sa pyta. Cika este ako kedy do plienocky, ale aj to pride 🙂 Napriklad kamoska ma dvojicky, chlapceka s dievcatko, budu mat od dva mesiace tri rocky a dievcatko v pohode, pomaly bez plienociek a chlapcek ani pocut, ani sekundu na nocniku, a pristupuje k nim rovnako. Takze zavisi od konkretneho dietatka.

lubi22
7. jan 2010

K ankete: nechtiky strihame kedy podrastu, cca to vychadza tak raz za tyzden, Filipko mi sice berie rucku, ale ked ho niecim inym zabavim, spievam, tak sa to da. A obsah plienocky - ako kedy, najcastejsie bobky a potom redsie.

denkolc
7. jan 2010

...a potom som sa zobudila..... 😀

iron
7. jan 2010

Ja moju zacnem ucit chodit na nocnik v lete. Ja som toho nazoru, ze do isteho veku to deti nerobia vedome a nevedia to ovladat.
ale je to induvidualne ako napisala lubi

nechtiky striham kazdy treti den normalnymi manikurovymi noznickami. Je to rychle, ruky drzi, resp...ju trosku pozabavm..cca 2 min.

iron
7. jan 2010

Ja som malej uz hadam dva mesiace nic nekupila na oblecenie..teraz mi doslo...no co uz, nerastie nejako vela, stuplik moj maly.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre