Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
7. jan 2010

nsoci...Pollyannu som citala vsetky diely...uzasne to knihy, naozaj je par takych po ktorych clovek kadeco prehodnoti.
a daco som este chcela...uz neviem co...

iron
7. jan 2010

no diocka...tak to netusim...
moje dieta je dnes akesi zmatena...no hej bola navsteva. Dala som ju do postielky a furt mrnka...no trdlo je to male.

potulka
7. jan 2010

diocka, aj najtragickejsie prispevky zneju tvojimi slovami neuveritelne humorne. 😀 takze toto nas caka o par tyzdnov?! 😲 😅 😉

ajka82
7. jan 2010

karinka nono, nesmies chape, aj prestane robit, odide z miesta kde nesmie, ale za par minut je tam znovas usmevom...v tom lepsom pripade o par hodin, alebo dni... neviem co je pravdy na tom, zedeti si dlho nepamataju, aleasi nieco hej...

dnes po mojej malej staznosti, celkom pekne veceranie...nechcela si nechat viest ruku ako naberat kasu adavat do pusy, to musela sama, ale lyzicku si po dvoch zazoch otocila opacne aani za ten svet si ju dat spravne, tak som "nedrazdila" lebo zurila, kasa bola len na celom bodynku, aj ked ma velky brindak, vo vlasoch, ociach, nose, cely stolik, stolicka od kase, zem by teraz nebola, keby nezhodi lyzicku na zem...tak zatial najlepsie papanie...
inac krmi sa sama a ja jed davam druhou lyzickou este medzi to aby nepistala, ze to nejde poriadne do pusy...
a ocenenie davam tanieriku, co mame s tou uchytkou naspodku, abysa mohol prilepit o stolik 😉 inak by tanier asi letel hned na zem...

egyptanka
7. jan 2010

No baby ... bude to tazky boj ... o 19,30 zaspala o 20 sa zobudila stojaca s placom (takze asi nieco s tym, ze sa budi a nie je tam kde zaspala nieco bude), tak som ju dala poleziacky do postielky, revala ... neustupila som, hodinu to trvalo kym zaspala ... 50 minut revala, bola som pri nej, drzala som jej zadok nech sa nestava na 4 a druhou rukou hladkala, hovorila jej ako ju lubim, baby ten rev bol neskutocny, po 20 minutach mi musel manzel doniest mobil ... napojila som sluchadla a pocuvala hudbu. Srdce mi to trhalo ... ale povedala som musim vydrzit, je to pre jej dobro.

Pred takymi 15 minutami sa opat s revom stojaca zobudila, polozila som do postielky, zamrncala, pohladkala som ju, a spala dalej ...

... len sa obavam noci, to ju mam nechat vyplakat aj v noci v tej postielke??? Na to fakt uz nemam gule, to uz nezvladnem.

denkolc
7. jan 2010

Idem ozrejmiť narýchlo dáke tie pojmy....

Ďakujem za reakcie......no a takto...jasné, že je lepšie svet vidieť krajšími očami...ja som sa len bála, že som vadná, ak mám fakt že stres a pocit, že to nezvládam...rána sú vždy krajšie a baby akože fakt - mať doma dobrého muža, je tá najväčšia devíza..takže mojkajte si ich, aby im bolo pri vás dobre... 😉 😉 😉

Ajka - zajtrajšok platí...ale tak o pol jedenástej, skôr sa mi nepodarí všetko zmáknuť....ufff......nemám ešte ani žiadosť.... ☹

A to štvornožkovanie bol len ftip.....potom som dodala, že a potom som sa zobudila z toho krásneho ale krátkeho sna... 😀 😀 😀 Nie, nie...Tánička pekne sedká a hrajká sa na mieste s hračkami... 😅 Zatiaľľ.... 😉 😉

Nono podľa mňa deti rozumejú...najnovšie však začala Tánička točiť hlavou, že nie, nie, nie....taká je zlatá pri tom....ja poviem nie a ona točí hlavou zo strany na stranu..... 😀

denkolc
7. jan 2010

Jaaaj a ešte som chcela k mojej mame.....Tak ona chodí do práce.....keď nejde do práce, obeháva doktorov, to je dosť častý jav.....potom, keď príde, tak našťastie sa hraje s malou, ale...je tam to ale....pretože je to v dobe, keď je šušeň vyspatý, tak chvíľku je dobre, ale potom začne mrnčať za mnou....ja za ten čas sa snažím obehnúť byt, niečo uvariť, spraviť, ale dlho mi to nevydrží, lebo hentá mrnčí a mrnčí, až kým nedojdem.....a to moja mama zatvára dvere a sedí pred TV....ostatok je zase na mne....a uspať ju nevie...

Kedysi to bolo lepšie - mama malú povarovala, pokočíkovala....dnes nevytiahne v kose päty z domu a malá je pri nej urevaná....takže vďaka aj za tú zlomkovú pomoc, že áno.... 🙂

egyptanka
7. jan 2010

lenk, ziadne z popisanych priznakov nerobi a to kaslanie mi pripada take umele a ten hlasok moze mat aj od toho ako cely den pisti od radosti 🙂

nsoci, nono a nesmies nejak u nas nefunguje, skusa vzdy ako daleko moze zajst, a stava sa ze poviem nesmies, skaredo sa na nu pozriem a ona skrivi usta a zacne mrncat.

Velkost oblecenia ... no je to rozne napriklad bodycka s kratkym rukavom co jej davam v noci pod pyzamo su jej dobre 0-3 😀 a inac bodycka s dlhym rukavom nosi 6-9 a velkost nosime 74 ... nieco oblecie aj 62/68.

Potulka, my stvornozkujeme uz vyse dvoch mesiacov a od kedy sa vie stavat tak je to s tym spankom horsie ... takze Denka plana nadej ☹

Diocka, u nas mame na Natyne nevyspane oci taketo motto "ma oci ako vevericka pi.ka" ... a s tym vstavanim je u nas to iste ... ked dojdes na pricinu daj vediet.

denkolc
7. jan 2010

.....má oči ako veverička pi.ku....ja poznám.....znie to logicky... 😀 😀 😀

Ajka, čo si urobila s tými rolákmi? Má ich Egy? By som sa na ne rada mrkla, čo sa s tým dá urobiť..... 😅

Jaaaj, bude kojenie a potom si možno dve hodinky pospím....a možno len hodinku..uvidíme... 😅

egyptanka
7. jan 2010

Denka, vratila som ich Ajke ... ved som ich nepretiahla cez hlavu malej.

egyptanka
7. jan 2010

Blavacky kde kupujete maso do prikrmov?

ja som zvykla kupovat to Sedliacke kuracie psra z Tesca a len to davam (ine domace neviem zohnat), ked som chcela aby mala ine maso tak som kupovala zel.-mas. prikrmy, ale uprednostuje viac domacu stravu tak jej chcem ponuknut aj nieco ine ako kuracie maso.

asandys
7. jan 2010

Ahojteeeeee, dhlo som nepisala, bo som si uzivala manzelovu pritomnost doma, ael v nedelu uz odchadza po mesiaci a ja sa musim vratit do stareho rezimu a hend v pondelok do prace 😀

Adam sa za posledny mesiac povahovo velmi zmenil, co je muz doma, tak sme mali asi dve noci, kde sme spali vkuse tri hodiny, inac je adam stale po hodine az hodine a pol hore, kazdu noc. Teraz ked bol muz doma, tak som ho vrestaceho vzala z postielky ku nam, tak zaspal po dlhom hadzani sa po paplonoch, ale teraz ked zase budem sa ma, tak si ho nevezmem do postele kvoli padu. ZAse budem uspavat na rukach. Na vrieskanie v postielke nemam odvahu, lebo adam vresti a mrnci skoro cely den. Je velky nervak. Vsetko strasne demoluje, nejviac si to odnasa psik, nemozem ani na sekundu sa otocit. Na neho nono vobec neplati, este viac sa rozreve. Moje nervy su totalne na bode mrazu ☹ Je to taky maly tyran, presne jak vravela neurologicka, ked daco si nevydobije tak sa ruca o zem. Z postele aj z gauca zlieza jedna radost, na vsetko sa splha, taha sa rukami , a visi vo vzduchu. minimalne 5x denne sa dakde buchne.

Ja kupujem sedacku babypoint, objednavam z netu z dajakej ceskej strany, je tam o dost lacnejsia.

Nechtiky striham tak, ze mu ukazujem, ze co robim.

Prebalovanie a obliekanie hotova odysea s rucanim sa dozadu ☹

Vsetkym choruckym zelam skore uzdravenie.

A mame 6 zubov, dva dole a 4 hore. Ale tie hore ma riadne krive, a dost daleko od seba, teda ma medzierky medzi zubami, zatial.

Este Vam musim napisat ako sme sviatkovali. V lete sme sa stahovali do noveho bytu v novostavbe. Dali sme za neho neskutocne prachy, a cele sviatky sme boli bez kurenia!!!!!!!!! A na troch kralov aj bez teplej vody. V byte sme mali 16°C, mame neskutocnu pliesen po stenach, kazdy den ´kopec vody na oknach, parapetach a samoska vsetko steka na podlahu, ktora hnije☹((((((( No jasne, ze bombardujeme predavajuceho, je to beh na dlhe trate. No a kurenie sme nemali preto, lebo niejaki susedia, co byvaju v inom vchode volali spravcovi pred svatkami, ze maju strasne horuco v bytoch, tak spravca dajako stlmil kotol, oni mali pohodicku a mi total studene radiatory. Cele sviatky spravca samoska nedvihal mobil, tak som musela zbalit celu rodinu a 26 sme evakuovali z bytu. Spravca prikuril az 28. Chvalabohu, ze adam neochorel. No a na troch kraloch, to iste s tym kurenim. Uz sa neskutocne tesim na dalsiu domovu schodzu, uz teraz si chystam svoj prejav☹(((((

egyptanka
7. jan 2010

Asandys hrozne s tym byvanim ... dufam, ze im to poriadne osladis 😠 na domovej schodzi a fakt klop klop ze Adamko nebol chory.

asandys
7. jan 2010

Vankusiky ma adamko v postielke dva, jeden taky tenucky a jeden maly normalny, on spi tak, ze si cely cas stiska vankus v ruckach, abo si ho taha na hlavku.

Nocnik zatial nepouzivame, ale akurat mi dnes mama vravela, aby som jej ho doniesla, ze ked bude adamko u nej, tak sa budu spolu ucit.

asandys
7. jan 2010

Egy,vidim uz dlhe mesiace , ze nase deti sa nemienia naucit spat, neviem, dokedy to vydrzime a kam to cele povedie☹((

egyptanka
7. jan 2010

Asandys, no snad v ich 15 budu zaspavat same bez potreby dojcenia 😀

asandys
7. jan 2010

Egy ja aspon nedojcim, mam pripravenu vodu v termoske, tak 1x davam v noci mliecko a potom 1x cajik.

egyptanka
7. jan 2010

Asandys, no v 15 budes mat pripravenu ploskacku 😀

ajka82
7. jan 2010

denivpoho, sak nas tam niekde uvidis 😉 ked sa chces na ne pozret, tak ti ich donesiem, ak ich najdem...

kokso, ta mala ma na tatinka nejaky senzor. jak dosiel domov hned sa prebrala, dokym nedosiel za nou ju trosku ponosit tak znova zaspat nehrozi...

diocka
7. jan 2010

veru potulka, chystaj sa na dive noci s matejkom🙂))

mohli by sme si zaobstarat tuto na fore par veci ktore by sme si podla potreby poziciavali - napr. kvalitne stereosluchadla ktore prehlusia krik dietata v postielke ked ho budeme utisovat (ako prve navrhujem pozicat egyne🙂, ja sa hlasim ako prvy adept na postielku s popruhmi, asandys by ako prva vyzila ohrievac, denke by sme objednali nejakeho "manzela na prenajom" - ktory by ju v noci vystriedal pri tanicke a aj cez den by jej pokocikval nech sa moze v klude ucit do skoly 🙂

ajka82
7. jan 2010

egy, mali by si dat este dozoznamu prac aj kocikovanie, zabavanie a prebalovanie deti ... to by sme mohli denke potom aj takeho objednat k nejakemu sviatku 😀 😝

egyptanka
7. jan 2010

ajka, jo jo 😀

baskaj
7. jan 2010

ahojte. kukám terminátora... 😅

no, my keď sa máme zle, tak o tom nepíšem preto, lebo sa mi tým nechce zabíjať čas - na čo! aj tak sa každá nejako trápime... rady vás ostatných si prečítam, keď tým problémom prechádza niekto iný. no a načo vám to budem písať znova?

denka - ty to máš s tým sťažovaním sa iné - ty sa doma nemáš komu požalovať! na to máš MK 😉

nsoc - pollyannu mám celú sadu 😉

lenk - rýchle uzdravenie prajeme! mať choré dieťa je na prd! poznáme...
a aj mne sa strašne vysušili ruky, aj brušká, až sa popukali do rán. kúpila som garnier krém v tube na veľmi suchú pleť - popraskané ruky. červený obal. 2.25€. zatiaľ vyzerá dosť dobre. za 2 dni sa mi to podstatne zlepšilo.

asandys - no to s tým bývaním je sila!!! normálne na pokuty!

egy - my vankúšik nemáme, deti min do roka nemajú mať. ale spíme s "handričkami" a pod...
nechceš si ty normálne poriadne naštudovať tú knihu - každé dieťa sa vie naučiť spať? ja som to začala čítať, ale rozhodla som sa, že ešte chvíľu počkáme. ale keď to máte vy také ostré a rozhodla si sa nechať liu aj vyplakať, aby ste to nerobili tak polovičato a netrápili sa zbytočne... tam je asi osvedčenejší návod a tak... neviem...

látkarky! prúser... dnes som pred prechádzkou malého zabudla prebaliť, tak išiel v mokrej plienke a keď sme sa po 1,5 hod vrátili, tak keď som ho vybrala, tak mal úplne prečúrané celé gate. a pastelku som mohla žmýkať. ešteže máme teplučký ovčí fusak, takže v studenom nebol. dúfam, že z toho neochorie alebo čo...

my máme zlé noci - 3, 4, 5x hore... ale čo píšete vy - že po 1,5 hod... no čo do riťky je s tými našimi deťmi???

terminátor už skončil... brú... 😔

munu
8. jan 2010

ahojte...
hlasim sa vam, ze krpec isiel spat vecer o 21.30.. o 2hej sa zobudil a bolo po spani..2 hodky bol hore a zaspal zase.. len ja som este vas trochu precitala a idem spat spolu s nim zase.. s Matom sme nevyspati a Mato ide dokonca do prace, o hodku a pol vstava..strasne.. takze nieste v tom same, ze vam nechcu spinkat deturence.. my uz mame par takych noci za sebou, taky zivot..oci sa mi zatvaraju, tak si idem zase lahnut, aj tak bude chciet coskoro zase pit mliecko, je velky hlados..

Katja, postielku s popruhmi si objednavam aj ja 😅 ani za ten svet nechce byt v postielke, ma ju tak akurat na vysantenie, ked stale lozi, vstava, zase sadne a tak dookola.. a zaspat v nej sam, to uz vobec nehrozi, ani keby som ho tam pridrzala v lahu.. to by bol este vacsi krik, takze neviem co s tym..proste spi medzi nami kazdu noc a postielku mame na paradu.. asi zostane ako nova pre druhe babatko dakedy 😀 asi sa zda, ze ma dobra nalada neopusta, ale opak je pravdou momentalne.. som unavena a nevyspata ako ten pes..

tak dobru nocku este

mgk111
8. jan 2010

dobre ranecko - musim zacat pozitivne 🙂 no kubko sa asi bude budit ako tatino vstava do prace, ked dnes siel tatino len na vecko tak spustil plac, ze preco ide prec... tak sme vstali, prezliekli sa, umyli si zubky a dostal papat... potom som sa ja najedla, spratala zopar veci, teraz som mu nachystala desiatu, naliala do vecka cisit a pojde to vycistit, dnes by som chcela umyt kupelku ale ci sa zadari 😀 kubko zaspal o osmej, so zvedava dokedy... hore neviem kolkokrat parkrat bol na brusku a potom ho to rozculilo a budil sa, ale raz som dala mliecko a potom cajik... takze tak... fhusto snezi tak neviem ci sa niekam dostaneme... ale rada by som...

zatial papa musim to tu obmedzit lebo inak nic nestiham 😝

matja
8. jan 2010

pozerám, že po postieľkach s popruhmi je veľký dopyt, pridávam sa 😀
diocka, doslova presne to isté máme doma pri uspávaní aj my. A takto pri postieľke stojím niekedy aj viac ako polhodinu. Musím ho držať, lebo aj z posledných síl je ochotný postaviť sa. A čo je najhoršie, niekedy sa bojím, že mu nechtiac ublížim, keď ho tak pevne držím. Na jednej strane aj z nervov, na druhej aj kvôli tomu, že je veľmi silný a musím ho držať fakt pevne.

munu
8. jan 2010

matja a diocka, my sme na tom uplne presne ako vy pri uspavani... matja viem presne o com hovoris, ze ho musis drzat pevne a mas strach, aby si mu neublizila 😖

egyptanka
8. jan 2010

Ahojte no ja som zaviedla tiez uspavanie metodou drzania, vcera vecer otras, ako plakala ... ale o 2 sa zobudila, nakojila som ju ... polozila do postielky, zamrncala tak som ju pohladkala a o 5 minut uz spala, horsie to bolo rano ... zobudila sa o 4,30 chcela som ju uspat bez kojenia, ale strasne hladala prsnik tak som jej ho dala, kojili sme sa a nevedela zaspat tak som ju pred 5,30 dala do postielky a drzala, po hodine zaspala, rev nebol az taky, ale stale mi trhalo srdce.
Teraz pred obedom som ju opat takto uspavala a zalomila po 25 minutach.

Ale vyvstava tu dalsi problem ... na to, aby sa ukludnila zacina vyhladavat cumlik, co doteraz rezolutne odmietala a skor ju rozculoval. Tak pokracovat v spankovom treningu s cumlom s vyhliadkou, ze potom odducat od cumla?

A mam strach ci taketo "drasticke" uspavanie nenarusi jej malicku nevinnu dusicku, ved je este taka mala. Mozno nie je pripravena na taketo zaspavanie.

Neviem ci to dalej vydrzim ...

diocka
8. jan 2010

jaj, egy, kazda rada dobra. ja ked ho drzim tak aspon nereve. a mam prd sebou ospravedlnene ze ho tak "znasilnujem" pretoze vidim ze by spal len si este nevie poradit s tym ze sa spi poleziacky nie postojacky.

cez den uspavam nosenim a pohojdavanim, cez den na tieto metody nemam ani cas ani nervy.

a podla mna sa neboj cumla ked natalku ukludnuje. aj marekovi velmi pomaha - ked uz nevie co so sebou, strcim mu cumel a je to akoby som mu dala makovy odvar. a nedavam mu ho stale, iba ked je nekludny. dokonca ho ani nevyzaduje vzdy pri zaspavani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre