Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
19. jan 2010

nasa dnesna noc - od deviatej spanok , my sme si lahli okolo pol 11, potom o jednej kojenie, od tretej do stvrtej sme ho nosili uspavali, az nakoniec zaspal manzelovi na bruchu a zobudil sa pred siestou na kojenie, este trochu pospal a o pol osmej uz sme stavali. zato doobeda zaspal relaivne rychlo, behom 10 minut. a spal presne do pol jednej.

ja pokakany zadok nenahanam, kedze adam kaka do serbla, tam ho drzim a rovno mu utrem zadok. zato ked prebalujem tak lepsie sa mi teraz bali do plienok na patentky, tie viem zapnut tak jak treba aj ked je uz na styroch a niekam odchadza. 🙂

adamova najnovsia zabava je zvesavat pradlo zo susiaka. hlavne ked ho vytiahnem z pracky a povesam ho, tak dolezie, a nieco mi da dole... 🙂 a ked sa zadari, tak si to odnesie niekam cez pol bytu a poutiera dlazku. 🙂

munu
19. jan 2010

caute..

uz sme boli celkom dole na stranke 😕 😅

Hlasim PRVY ZUBOK na ceste, uz trosku prerezany 😀

vcera sme buntosili do 01.00, Matko nemohol zaspat, ale bo hrozne unaveny a nakoniec odpadol od unavy a konecne sme isli spat.. ale spali sme vkuse do 07.00, potom dostal mliecko, vypil 230ml a zalomil zase do 10.00 tak som aj vcelku vyspata nakoniec.. no ste ho mali vidiet, ako sa salil, krical aj smial sa zaroven, lebo ho dasienka zrejme priserne svrbeli a hryzol vsetko ako manial.. mame puzzle na zemi, sme nedavno kupili, tak si s nim suchal po dasienkach, az to tak piskalo smiesne.. chudatko, aj som ho lutovala, ale zaroven som videla, ze sa smeje a zakrical a pozrel hned na nas, ze ako sa tvarime a smial sa, tak sa mi nedalo a smiala som sa aj ja..

vcera sme boli poobede na prechadzke, nieco strasne to bolo.. teraz uz viem, ze na vine bol ten zubok.. aj ked mam pocit, ze mu idu hned 2 naraz.. plakal celu cestu domov z prechadzky.. davala som mu cajik, trosku vypil, pomohlo asi na 3 minuty a naspat plac.. bol unaveny tiez, tak som ho davala lahnut, ani za svet nechcel, sadnut tiez nedobre.. strasne chcel ist na ruky, tak sme utekali domov a tu som ho polubila, pritulila, vypusinkovala, tak sa ukludnil, ale chudatko az vzlykal ☹ tak mi ho bolo luto.. a potom som mu dala gelik na zubky a do 5 minut zalomil.. ale konecne uz niesme bezzubi ani my 😅 teraz by sa to uz malo rozbehnut snad a budu vychadzat dufam pekne jeden po druhom..

inac, akurat spinka, vratili sme sa z mesta a zaspal v autosedacke.. typicke prenho 🙂 ked sa zobudi, tak sa napapa dufam, lebo teraz co mu idu zubky, tak ani papat nechce.. len donho cpem vsetko co sa da.. zabavam ho, robim zo seba sasa, len aby aspon polovicku beznej porcie zjedol.. no co uz.. vsak sa to upravi, ked mu zubky daju na chvilu pokoj potom.. ale ma mrzi, ze zrejme schudne nieco, ked takto nebude chciet stale papat kvoli zubkom..
boli u nas kamosi cez vikend a hovorili, ze Matko vyrastol, vytiahol sa aj schudol tym padom.. ale ked on chvilku neposedi, je strasne akcny.. neuveritelne..

ozaaaaaj, som skoro zabudla.. Matko vcera urobil SAM PRVY KROCIK BEZ DRZANIA!!! 😀 taka dolezita vec a ja skoro zabudnem.. ale to urobil len jeden krocik a potom sice nespadol, ale zostal stat.. asi sa cudoval, ze co to.. odvtedy to este nespravil, ale verim, ze sa skoro rozchodi, lebo uz vie stat sam bez drzania a klaknut si a naspat sa zodvihnut, bez toho aby spadol, alebo vie stat sam a akoby poskakovat, no nie az zo zeme samozrejme, ale tak ze pokrci nozky v kolienkach a tak.. ak viete, ako mam na mysli.. tiez vie stat sam a hodit nieco, ze sa normalne rozmachne s celou ruckou.. takze si myslim, ze uz ma celkom dobru rovnovahu chytenu.. uz len to doladit a behame po nozkach 😀

ok, varim mu obedik prave, tak idem skontrolovat a cosi poupratovat.. dneska nevarim, takze pohoda.. 😅
a necitala som vas este dozadu, lebo to by som musela precitat nejakych 14 stran myslim, tak sa nemozem k tomu dostat.. mozno poobede, ked krpec zalomi, tak budem sama doma, lebo Mato ide do prace, tak si vas precitam..

tak sa majte super zatial.. a ak ma niekto vymesacie alebo rocik, tak vsetko najlepsie prajeme 😀
a ak je niekto este chorucky, tak skore uzdravenie samozrejme a drzte sa.. caute zatial 😉

denkolc
19. jan 2010

Nsoci, tam ma napadlo, že Tebe treba ešte jedno dieťa, aby si videla, že ozaj je každé dieťa iné a Tvoje je najinakejšie..... 😀 😀 😀

Labutka, super so spanim... 😉 evidentne sa to lepší, nie?

Munu a Ty si de bola? 😅

My sme absolvovali dnes dáky ten odberík, moč sa mi nedarí odchytiť... ☹ A boli sme aj u neurologičky, takže všetko je už tak, ako bolo povedané...hypermobilita jasná, aj mi ukazovala na Táničke, aké má ohybné tie klbiky, jak z gumyyyyyyyyyyyyy....No nič....tu treba proste cvičiť, cvičiť a cvičiť a ešte aj plávať....Takže už sa teším, že KONEČNE sa začne niečo diať a pomôžeme jej... 🙂

Inak, bol tam jeden chlapec v čakárni a asi mal hyperaktivitu....lebo to bol hotový uragán a nestačili na neho ani matka s babkou..mohol mať tak dva roky, ale fičal jak na perníku....kokso....chválabohu len za hypermobilitu... 😅

dedde
19. jan 2010

Den tak to más uz isté, ale nesmut, nie je to také zlé, su aj horsie veci, budete cvicit a bude vsetko v poriadku

a aby som ta potesila, v noci sa mi o vás snívalo, mali sme babsky den, ceý den v meste s drobcami a vecer sme isli do baru si zatrsat, to je sen co 😉

dedde
19. jan 2010

my zas ideme zajtra do blavy s malou, budu jej robit rovnitko na palce, má ich trosku krivé, dufam ze sa to upravi

inac vsetko v poriadku, mala uz stvornozkuje konecne, no casto padá, máme parkety a sa jej to smika, tak hned je buc na hlavu

je mi luto ako sa trápite s drobcami v noci, moja od narodenia spí dobre, nemali sme este ani jednu prebdenu noc

denkolc
19. jan 2010

Dedde, díkyyyy...🙂 A sen si mala superský....ale nie nereálny...kedy ideme?? 😀
a čo s palčokmi? Jaké rovnátka, to som ešte neočula... 😲

munu
19. jan 2010

Denka, no ja som akosi len nemala cas popisat a citat tiez velmi nie.. max tak prebehnut ocami poslednych par prispevkov.. Matko dava zabrat a aj vonku chceme ist, aj sa pohrat a ked zaspal, tak trebalo cosi porobit doma a tak fuuurt daco 😝 😅 ale teraz som tu a asi vas pojdem uz poctivo docitat 🙂

dedde
19. jan 2010

proste prsty má ako staré babky, palce sa jej krivia, na jednej nohe az tak, ze palec má uz pod druhým prstom a ten prst jej tlací hore, tak jej pediatricka predpísala nejaké rovnítko palcov co má nosit cez noc, ci sa jej to vyrovná ked nie tak asi operácia, lebo takto nebude vediet nosit ani topánky

den nie je to nereálne, ja by som si uz aj isla niekam zatrsat, odkedy som otehotnela, nikde som nebola

nsoci
19. jan 2010

Hm

Pasojka vies, ja to pocuvm odjakziva 😉 😎
ze mam super rodinu, super manzela, super robotu, super kamosov a super dieta
a ze ak by som to nemala vsetko tak super, urcite by som pochopila, preco to maju ostatni tak tazke 😕

Tak bud mam fakt v zivote take obrovske stastie 😀
alebo si proste vela veci tak neberiem. 😉

Ale mozno ma druhe dietatko fakt prekvapi. Ale pokial nebude chorucke, tak myslim, ze nie.

Asi nie som na seba taka prisna ako vy holky.

A voooobec, negativnej energie je vsade dost, tak ja budem presadzovat, ze vsetko je super (ak sme zdravi, mame z coho zit a nie je vojna).... az kym ma yivot nenuci. 😀

nsoci
19. jan 2010

Munu gratulujem k prvemu krociku.
Dedde, Vladka zelam stastne operacie... nech uz je vsetko dobre.

denkolc
19. jan 2010

Nsoci, z prílišného optimizmu môže byť dosť zle.....to nevieš, že sa nehovorí, že sa máš výborne? Aby Ti ostatok sveta nezávidel??? 😀 ...stačí dobre..... 😀 😀 😀
A na čom to vlastne fičíš??? 😀

munu
19. jan 2010

jaaj, co tu riesite baby? ci sa ma niekto super a ma super rodinky a podobne..
ja si len precitam a dobre... ved kazdy si hovori,co chce... ja si tiez hovorim, ze mam skveleho manzela, nadherne a sikovne dietatko, ale hlavne, ze sme vsetci zdravi 😉
a tiez Matko napriklad v noci spi dobre, ale kym zaspi na nocny spanok, tak sa nacakam.. 😀
taky zivot.. hlavne, ze vam vsetkym vyhovuje vas vlastny sposob zivota, no nie? 🤐 😉

munu
19. jan 2010

Nsoci a diky za gratulaciu 🙂

munu
19. jan 2010

a ja by som vam este cosi povedala, ale nebudem zacinat... len tolko, ze nebudte k sebe take... 😖 🙂

pasoa
19. jan 2010

nšoči, to ti písala Den, nie ja 😉

ja si nemyslím, že sú super životy a ťažké životy. Ja si myslím, že sú ľudia s rôznymi prístupmi k životu. A ty ho máš úplne v poriadku 😉

egyptanka
19. jan 2010

Nie zeby mi moj nechybal, chyba mi a velmi, stale to boli ... ale dnes mi chyba o cosi viac ... chyba mi otcovske objatie, jasenie, chyba mi rozhovor, ktory by ma naviedol na spravnu cestu zivotom ... dnes obzvlast zavidim Natalke, ze ma otca. Viem, ze to znie divne.
Muz lezal na zemi v idetskej zbe s Naty a hrali sa, ja som plakala v kuchyni, isla som k nemu sa pritulit, stale som plakala ... v tom dostvornozkovala Naty, polozila ruku na moje lice, potiahla mi vlasy a usmiala sa. Nevedela som ci sa mam smiat alebo plakat. Chcelo sa mi stale plakat, ale jej usmev vycaril usmev aj na mojej uplakanej tvari.

A info z poradne ... okrem toho, ze som sa vytocila.
Vaha ... 6730 g
Dlzka ... 70 cm

denkolc
19. jan 2010

Jaaaa? Ja s tým nemám nič spoločné.... 😀 😀 😀

munu
19. jan 2010

egy, to bolo krasne, co urobila Natalka 🙂 akoby vedela, ze ta nieco trapi a ze nemas byt smutna, lebo mas ju 😉 zlatuckaaa 😵 a preco si sa vytocila?

nsoci
19. jan 2010

Jaaaj, no tak s DEnkou sa nejdem hadat 😀

mgk111
19. jan 2010

moncici - ak mozem byt indiskretna - otec tvojho dietata si ta nechcel vziat? ked pises ze nemas ani priatela, t.z. ze on s vami nie je? ak nechces neodpovedaj samozrejme 😉 a ako robis puding? ake mliecko a klasicky puding kupovany?

nsoci - my mame pozicany kocik ktory nemozem supnut do auta tak dnes sme sa spacirovali podobne s kubkom na rukach, ty kokso ale aj chrbat citim nielen ruky 😉 neviem kolko vazi ale predpokladam ze o nieco malicko menej ako matko 😎

labutka - tak vzdy oper aj handru a aj dlazky mas vybavene jednym vrzom 😀

munu - gratulujeeeeem 🙂 k tomu zubecku uz to pojde ako po masle uvidis 😝 uuu a kt omu krociku este viac gratulujeme 🙂

denka - tak drzime palceky nech sa tanicka co najskor "rozcivci"

kazdy ma nejaky zivotny udel a svoju cestu a je len na nom ako sa ku tomu postavi 😉 ja som stastna a spokojna, no jasne ze si potrebujem pofrflat, lebo som unavena ale sama si za to mozem, kedze som kubkovi najskor choditko dala a teraz vzala 🤐 ale sem-tam uz stoji pekne rovno na celych nozickach a vsimala som si dnes, ze stale som davala papucky a tam uz tie nozicky nehrbil tak si hadam uz zvyka 😎 momentalne spi hore ritkou vypucenou - nadherny je ale pojdeme budit aby siel spat v nejaku normalnu dubu a neprevratil si ten rezim uplne...

inak sme boli dnes na citorine s malym na rukach, pozriet jednu tetu-znamu-ktora sa kubka nedockala ☹ tak sme si posmutili, potesili sa z kubka napriek tomu a sli domov... aaa uz je drobec hore aj sam tak papa

potulka
19. jan 2010

mne sa odjakziva zdali ludia, ktori su so vsetkym spokojni a vo vsetkom vidia nieco dobre, podozrivi. taki volajaki sfanatizovani alebo co. ale da sa to aj bez fanatizmu - nsoci je toho dokazom. je tak zdravo pozitivna. 🙂 uz to tu vyzera, ako keby som bola do nej buchnuta... 😝

egy, ked dokojis, napis nam, preco si sa vytocila. zasa vas posielaju k ortopedovi? 😅

dedde, to som nevedela, ze aj taketo malicke deti mozu mat haluxy. v nasej rodine to maju skoro vsetky zeny, dokonca aj moj muz, ale az v dospelosti. drzim vam palce. (ehm, vo vasom pripade toto zelanie vyzera trocha provokativne... 😅)

den, takze len ta hypermobilita, to je super. 🙂 a kedy zacnete cvicit? na rehabilitacnom aj odpadnu, ked tam dokvitne tanicka v leopardom cvicebnom ubore. 😀

egyptanka
19. jan 2010

Dufam, ze ste pochopili z prispevku, ze mi chyba otec ... slovo otec mi vypadlo ☹

egyptanka
19. jan 2010

Munu, Potulka ... nie ortoped nie. Na toho si ani nespomenula ...
... ale ked sme tam boli naposledy tak mi povedala, ze sa budu stahovat do novych priestorov a nech na buducu (cize dnesnu) poradnu pridem uz tam. My sme sa tam s muzom ponahlali, lebo aj tak sme isli neskoro, mala bez obeda ... a tam kde mali byt neboli, tak som jej volala a ona, ale ved my sme este na povodnom mieste, my sme sa este nestahovali, ved ste mi mali zavolat ci uz budeme prestahovani ... tak rychlo nalozit malu a hybaj na povodne miesto. Tam vsetko v letku, mala plakala, ked si ju doktorka premeriavala, kvoli odvazeniu a pomeraniu vyzliect malu ... a potom, ze ak mate otazky tak sa pytajte ... tak som sa spytala na tie mliecne vyrobky a vraj ich uz mozeme davat ... ale chut na dalsie otazky ma presla ako som bola nasrana.
Ono prisla s nami na to nove miesto aj ina maminka s dietatom na poradnu a tiez sa prehnala, vraj jej tiez nepovedala, ze si ma pred tym zavolat. Vrrr.
To bola posledna kvapka ... idem fakt menit pediatricku, mam v merku tri v nasom zdravotnom stredisku pri baraku. Uz len vybrat si.

pasoa
19. jan 2010

egy, len sa kľudne vyplač, to je úplne v poriadku. A buď sťastná za svoju dcéru, že má oboch rodičov a tí že sa ľúbia. Že ste kompletná rodina 😉

a čo ťa vytočilo na poradni?
Inak, ste o 25g ťažší a o 2cm kratší 🙂
takže sa o to predsedníctvo Liliput klubu podelíme rovným dielom, ok?
ozik... a máme v tom klube aj nejakých členov??? 😕 😕 😕

nšoči, ti zredlo pred denkou, čooo???😀

a napíšem vám príbeh o chlebíku:
včera prišiel muž z roboty veľmo hladný. a doma nič a ja som už musela utekať na brušné (orientálne tance), lebo už bolo veľa hodín. Vravím mu, kúpim cestou z tancov hambáče.
Ale to mu bolo neskoro (za 2,5 hod), tak reku upeč chlieb 6-tku, ten superrýchly, za 1,5 hoďku je hotový.
nalistovala som to v knižke, zistili sme, že nie 6-tka program ale 5-ťka to je...
Kým som sa vychystala, muž nahádzal ingrediencie do pekárničky a zapol ju.

O dve hoďky idem z kamoškou z brušných, keciame a ideme cez mesto a zrazu SMSka od muža "kúp teda tie hamburgery"...
???
akurát sme boli pred Fritom, tak som teda kúpila.
Kým som platila, už mi muž aj volal, reku, ja som naozaj zapol program 6 a to je miesenie cesta na pizzu... takže nemáme chlieb, iba dobre vymesené cesto. čo s tým mám robiť?
poradila som mu, nech to dá piecť nanovo na normálnom "pečúcom" programe.
Keď som prišla domov, chlebík už sa piekol a muž mi povedal ostatné detaily.
Pekárnička zapípala, že koniec a on že on si vôbec nevšimol, že nie je upečený chlieb, chytil nádobu a vykydol to na kuchynskú linku 😀
Takže cesto bolo úúúúplne všade, vykyclo sa odtiaľ a pekne rozpleslo po celej linke 😀
Potom mi volal, že čo s ním... no tak ho potom kyckal do nádoby nazad. A keď ho tam nakyckal, tak si všimol, že tam zabudol dať vrtuľku chachacha,
Ja som sa smiala, až mi slzy šli 😀

ale chlebík je dobrý, len tentokrát taký Nšoči-ovský a teda dosť hutný a dosť nízky, asi mu neprospelo toľké miesenie 😀

pasoa
19. jan 2010

egy...kratší a ťažší ako my, som myslela samozrjeme. Nie, ako ste vy boli predtým (lebo aj tak to mohlo vyznieť) 🙂

potulka, no tak si tú nšoči nejako podelíme, keď už aj ty po nej ideš :-*

egyptanka
19. jan 2010

pasoa a kolko mate vy?

egyptanka
19. jan 2010

pasoa, uz som nasla... no mam pocit, ze v nasom klube je len Matusko a Naty ...

potulka
19. jan 2010

pasoa, slzime aj my s muzom. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre