Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
23. jan 2010

Egynuška a Ty si mala aký deň? Sa Ti upratuje, keď máš doma fešiho, čooooo...ja nestíham nič.....kurnik....a to už ani nežehlím... 😅

egyptanka
23. jan 2010

Den, a kedy bude stretko v Bieli?? 😀
No ja uz som dala dole 3/4 bielej cokolady.
A naco mu je kucharka, ked je stale busy?? 😲

denkolc
23. jan 2010

Egy, nekukávaš reklamu? Chlap nepotrebuje sexy ženu, nepotrebuje parádne fáro, chlap sa potrebuje PORIADNE NAJESŤ...a to je aj Janov prípad.....to je prvá vec, ktorá ho napadne, keď sa ho spýtam, čo by ho urobilo šťastným.... 😀 😀 😀

egyptanka
23. jan 2010

Den, ja no Naty dnes toho nepospala ... 50 minut poobede a 50 minut pred obedom a tak to aj s jej naladou vyzeralo, ved uz o 19 zalomila.
Dnes som neupratovala, uvarila som len obed nam a malej a poobede som vybehla len tu do Kauflandu nakupit ... tak hodinku som vypustila a bola som medzi ludmi 🙂
No upratovanie je jednoduchsie, ze sa muz s Naty zabavi, ale aj tak je 80% starostlivosti na mne (krmenie, prebalovanie, dojcenie, uspavanie), na nom je len zabavanie a sem tam prebalenie, pripadne ak ma smenu tak kupanie. Najme to uspavanie ma vycerpava ... o co jednoduchsie by bolo, keby som len nadojcila, polozila do postielky a on by ma vystriedal, to by som doma stihla ovela viac.
Ale su dni, kedy je rodina pre mna dolezitejsia a kaslem na domacnost a len sa vylehnim v destkej izbe na zem a len tak relaxujem a pozeram sa na Naty ako sa hra, stvornozkuje sem a tam, stavia sa pri gauci a hada so sebou v zrkadle co je na skrini ... sem tam si pri nej zavriem oci a zdriemnem si na par sekund.
Len mi je luto, ze akosi uz viazne komunikacia s mojim muzom ... sustreduje sa len na prakticke veci, o pocitoch, snoch uz sa nerozpravame ... vyprcha akakolvek romantika. ☹

lenka138
23. jan 2010

v prvom rade KARINKA všetko najlepšie 😉 😉 😉

ste tu rozoberali niečo o fľaškách s cumľom, tak ja mám šťastie, čo môjmu synáčikovi ponúknem na pitie tak to prijme, takže u nás sa využívajú aj fľašky s cumľom, aj učiace poháriky a aj obyčajný pohár, ale z toho je celý strašne mokrý 😅 , ja mám šťastie, že nemusím nejako extra vymýšľať, ked sme doma, tak pije iba čistú vodu a ked ideme niekam von, tak mu urobím detský ovocný čajík do termosky, aby to bolo teplé. Ja mám doma fakt takého zlatúšika

ked k tomu KM, tak ja som spomínala, že už mu nejaký ten týždeň robím krupicu z KM a ked domíňam UM čo mám v zásobe, tak potom mu už idem zaviesť KM aj na raňajky a na večeru. Uvidíme...

Lenk ono to s tým UM iba komplikovane vyzerá, ale ked si zvykneš, tak je to v pohode, ja si to teraz neviem vynachváliť, v podstate som rada, že sa maý odstavil sám. Dám si prevariť vodu a nechám vo fľaške vychladnúť, ak potrebujem hned, tak v studenej vode je behom chladná ☹

mgk111
23. jan 2010

egy - dakujem aj my sa tesime z nasho slniecka... a ani ja nedavam stuzovac, dam to do chladu a to uplne staci a do rana stuhne 😉 hmm ak by si striehla na nejake akciove veci tak kludne povedz, ti ich mozem poslat... aj tete tak posielam do ba lebo jej tam nedavaju ziadne zlavy ked si objedna...
hmm k tej romantike - manuelik tu nalial vinko, zapalil sviecku, drobec buva a ja krava konikujem 🤐 tak radsej bezim 😝

leni - jasne - len zvycajne sa kupu chlapi a ja potom drobceka vytiahnem a obriadim a tatinko pride aby nakrmil 🙂

denka - to vazneeeee? no chcela by som velmi, len neviem ake je to velke, ked je to zabalene, aby si s t ym nemala starosti 😉 boze by som ta teraz vybozkavala - ale viem ze na to mas jana a bambulku 😀 pekny dni ste mali ako citam...

lenka138
23. jan 2010

ten posledný smajlík bol dosť od veci, to mal byť tento 😉

lenk30
23. jan 2010

lenka, ja pochopila. ved viem, že keď je už sa to zabehne........len si neviem predstaviť tie noci. niekedy pýta o 21, niekedy o 22 a potom non stop na cicíku..............tak to by som si urobila pred 21 mlieko a čakala....on sa zobudí s takýýýýýým revom, akoby týždeň nejedol. to nechápem, ako to máte vyrátané? veď to nie je ako na začiatku - kedy boli ako tamagoči/teda aspoň môj Filipko/, kedy papal presne po 3 hodinách.
A reagoval inak na krupicu s KM? ja si osobne myslím, že UM sú len obchodné ťahy.......

egy, viazne komunikácia? a to je čo? ja si tak uvedomujem, že mi iba o malom a pracovne. je to smutné, ale už sme si tak aj zvyklii. takže ked niečo chcem s mužom riešiť, tak sa mu zdá, že je to normálne.....a tak.......tak neriešim.........

labutka
23. jan 2010

setko naj karinke k 1.roku.. 🙂
ja som bola takto pred rokom na rizikovom... a nechceli ma pustit domov, tak som si na zajtra (akoze pred rokom na zajtra) dohodla fotenie a zdrhla som na 3 hodky... 🙂 ale neze to niekomu poviete.

nase dnesne spanie - v noci sa zobudil adam o jednej, dostal jest, potom o tretej, to som ho utriasla, potom o piatej dostal jest a o siedmej sa zase zobudil, to som ho zase utriasla a spali sme do 8.20.
doobeda to zase vyzeralo vselijako, sice zival, potom zaspal na koze, ale po pol hodke sa zobudil. tak som ho utriasla na fitlopte a dali sme este pol hodku.
o stvrtej poobede zaspal vonku v kociku, do siestej...
a teraz vecer kasa (len 80g, nemala som viac MM odstreknuteho), a potom skoro hodinove kojenie.
egy, mam pocit ze nerobim nieco dobre. adam sice zaspi sam od seba vnoci (ked nakojim, pusti kozu a zaspi), ale cez den nam to moc nejde... jak si dosiahla samozaspavanie ty? ja som ho uz asi dva krat cez den skusala drzat na mojom bruchu a natriasat aby zaspal, ale nefungovalo to... proste len reval.

asandys
23. jan 2010

lenk, prave som dojedla druhu tablicku cokolady, vsetko uplne sama bez pomoci deda 😀
A este kukam, ze by som si daco sladke mohla vykutrat zo skrine.

Mgk, ten domcek som uz adamkovi pozerala pred vianocami, len sa mi zdalo 30 eur trosku vela, no a teraz mali tri kusy iba za 20 e, tak som uz neodolala, len ked som ho rozbalila, tak som bola prekvapena, aky je velky. Músela som reorganizivat spalnu. JA si neviem, predstavit, ze by som sa cez leto nepresta´hovala. Vsak v tom povodnom malom bytiku, by som zakopavala o same hracky a kociky 😀 Inak som myslim uz pisala, ze som si kupila v akcii sportovy kociar chiccco simplicity, lebo ten , co mam teraz, ma sice sportovu verziu , len je velmi tazky. Tak na jar a leto bude chicco a na zimu Antlantic.

potulka
23. jan 2010

ahojte

este stiham? karinka, vsetko najlepsie k prvemu roku a ajke vsetko najlepsie k predrokomzvladnutemu porodu. 🙂

egy, jogurty urcite tie tucnejsie. a biele, bez sajrajtov. my davame zvolensky alebo sabi. kedze matej ho ma ako prve jedlo dna (zaroven s nasimi ranajkami), tiez ho vyberame z chladnicky a potom mu ho ohrejem - prekydnem jogurt do skleneneho poharika, dam do misky s cerstvo prevarenou vodou a miesam, kym jogurt neprestane byt studeny. ale stalo sa mi parkrat, ze hlad bol urgentny a dala som aj priamo z chladnicky. samozrejme, to len v nudzi. dost som sa bala, ci potom matej nenachladne. 😔

matejko dnes veceral kasu zo psenovych vlociek so susenymi marhulami. vdaka za tip, matja, velmi mu to chutilo. mne vobec. 😀

labutka
23. jan 2010

teply jogurt? bleee to by som nejedla. 😝 ja vyberem z chladnicky, a do 10 minut ho uz jeme. 😀

ja som dala piect briosku z orechami, hrozienkami, susenymi marhulami a mandlovymi lupienkami. uz to tu voniiiii 🙂 dojdite na ranajky. 🙂

asandys
23. jan 2010

jak tam citam tie nase nocne pribehy o spanku marcovciat, tak ma napada jedna velmi ale velmi dolezita vec.!!!!!
Ze na nasej stretavke budeme musiet urobit aj ubytovaci poriadok, podla toho, ako deti v noci spia resp. nespia.

Vsetkych plakajucich nespacov na jedno poschodie, aby sa tie spinkajuce deti vyspinkali 😀 😀 😀 😀

labutka
23. jan 2010

asandys, tak to ja pojdem spat k tym spiacim detom, a adama necham (ked nebude dovtedy spavat aspon 8 hodin vkuse 😀 ) na tom poschodi pre nespave deti. 😀 😀 😀 😀 😀

asandys
23. jan 2010

labutka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

potulka
23. jan 2010

labutka, vsak som nepovedala, ze teply. len aby nebol uplne ladovy. 😉

asandys, vidis, velmi dolezity bod. co tam po tom, ci varia alebo nie - mali by sme vyberat penzion podla toho, ci disponuje zvukotesnymi izbami. 😀

potulka
23. jan 2010

dokelu, o chvilu asi kojim, letim do sprchy.
dobru noc

labutka
23. jan 2010

asandys aj vy mate dnes vymesacie? 🙂 gratulujeme, ale adam neposiela adamovi pusu. 😉
idem aj ja spat. teda najprv sa umyt a tak.
brioska dopecena, je taka tmavsia na moj vkus, ale manzel a svokra a svagrovci (kam zajtra ideme) maju radi este tmavsie nez jaku som urobila. takze kompromis.

inak ja ked davam adamovi jogurt, tak ho ani nedrzim v ruke (ten jogurt), aby nezteplal. ja nemam rada teple jogurty.

munu
23. jan 2010

Ajka myslela som na vas dneska poobede, ale som sa nemohla dostat k pc.. tak dodatocne vsetko najlepsie Karinke k 1.rociku, vela zdravia, stastia a lasky a nech vam robi len radost a rastie do krasy nadalej 🙂

PS: Ajka este sa ozvem zajtra 😉 bru nocku vsetkym

lenka138
24. jan 2010

lenk, tak krupica z KM mu veľmi chutí. Na večeru vždy spapá z 3dcl mlieka 😲 a striedam to ešte s vločkami, tie mu tiež chutia, nechápem, mne to vôbec nechutí 😝
a ja väčšinou mliečko dávam pred tým ako idem spať, o tej pol11 až 11 a potom vydrží až do rána, ak sa náhodou v noci zobudí, tak si len cucne trochu vodičky a spí ďalej. A na noc som mu kúpila to mlieko Hami hajaja, to je trochu sýtejšie a chutí mu

my jogurt papáme okolo 9, takže ja si ráno vyložím z chladničky, ale ak zabudnem, tak ho tiež hrejem rovnakým spôsobom ako potulka

jaaaj dnes som nejaká hrozne unavená, už sa teším na malého doobedňajší spánok, aby som si pospala s ním

lenka138
24. jan 2010

ozaj o akom domčeku ste to hovorili, hoďte link

egyptanka
24. jan 2010

Dobre ranko,

dilema jogurtu vyriesena ... Naty sa pri nom skrucala a zacala revat, ze ona to nechceeeee. A to som jej ho davala s bananom. Horko tazko som do nej dostala 5 lyziciek. ☹
Och joj preco sa jej tazko znasaju nove chute, to iste aj so sosovicou a aj por nechce. Som z toho smutna.

Noc do pohody, o druhej hore, nakojena, ulozena za 15 minut, potom o pol piatej to muz vystartoval z postele a iniciativne mi doniesol malu na kojenie, pozeram na neho, ale uz som nechcela saskovat a vysvetlovat mu o pol piatej, ze pracujeme na jednom kojeni a mal ju uspat v postielke, pripadne dat cajik. Tak som ju nakojila a spala s nami tak do tristvrte na sedem. Som sa ho rano spytala, preco mi doniesol malu na kojenie o tej pol piatej a on na to, ze nevie. Ze diky ... len aby potom nevedel, preco sa mala zrazu zacne tak casto budit.

egyptanka
24. jan 2010

Som sa vcera vecer vecer vytratila tak bez rozlucenia ... ale testovali sme s muzom spalnu bez Naty 😵 ... potom sme asi dve hodky len tak lezali a kecali, takze lenk beriem spat predsa len nejaka komunikacia je, ale bavili sme sa len o Naty a o pracovnych moznostiach mojho muza 🙂

labutka, ako som dosiahla? No robila som to co vecer, ono vystihnem moment, kedy vidim, ze je malatna, priviera pri kojeni oci, tak odpojim a sup do postielky, niekedy bez revu, niekedy si minutku pomrnci a potom je klud, este jej drzim zadok, pohladkam, ona si este hlada polohu a potom zaspi ... ale cez den zaspavanie dlhsie trva, niekedy aj s kojenim cely proces aj 45 minut.

nsoci
24. jan 2010

Bre ranko

Karinka vsetko naj k prvemu rocku! Ale to letiiii...
Holky co tak ozivit nase albumceky? Taella, Ajka podte nam prikladom 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Vcera som bola s kamoskou v meste, dosla som o pol 1, tak som mleho prebalila, nachoval akurat to tak vyslo, potom hodku kukal von z okna... o stvrtej tradicne mrncal, muz zo spanku zamrmlal: Ved ja som nic neurobil 😀 ale zaspal... ranajky o siedmej, ja som potiahla do deviatej a uspala mleho... pohodaaaa

Egy vazne? U nas je jogurt hit cialo jedna...

mona1111
24. jan 2010

ahojte

nebola som tu asi dva dni...... mozno vas neskor aj precitam.... v prvom rade....

Karinka vsetko naj naj naj k prvemu rocku.....Samko posiela boztek.... 🙂

manzelik kupil Samkovi velke prekvapenie, bol v Lidli a kupil mu domcek s 250 - timi loptickami... Bol to vynikajuci napad, lebo Samko sa s loptickami velmi rad hra.... a teraz sedi pred domcekom a vybera lopticky hodi ju a pozera ako sa gula... mam co potom upratovat ale ked je taky stastny nech ich vyhadzuje a velmi sa mu to paci....

Je to vynikajuci darcek aj k prvemu rocku...

U nad jogurtiky maju velky uspech kupujem jogurt sabi a ked nemaju tak zvolensky....a ked mu dam jogurtik s rohlikom alebo piskotkami je to najvacsia pochutka...

clea333
24. jan 2010

Ahojte, ja som tu tiez vcera nestihala ist, takze

Karinka, prajem vsetko dobre k 1. rocku a hlavne vela zdravicka!

Mona, ja som tiez kukala na ten domcek, ale neviem ako by sme to spratali do bytu, zase tu nemame tolko miesta, ale vyzeral ten domcek suprovy a zabavny!

Nas drobec vcera spal vyse dve hodky podvecer az som ho musela zobudit na kupanie a papanie, lebo potom by v noci nespal.

Anketa:
Robite nieco aj pre seba odkedy mate deticky?Myslim sport, kadernik, masaz, kozmetika....

denkolc
24. jan 2010

Clea, anketa už bola rozoberaná....vymysli niečo nové... 🙂 🙂 😉

Moni, domček som radila predvčerom, je zlacnený v Lidli....nezaberá vám moc miesta? 😅

Nsoci, my marcovky sme rozdelené na dve skupiny??? Som nevedela... ☹ ☹ ☹

Chcela som sa opýtať tých,čo majú už vrchné jedničky vonku.....máte veľkú medzeru medzi nimi???

clea333
24. jan 2010

Den, prepac, nechodim tu kazdy den, nestiham vsetko citat 😉 ...co sa tyka zubkov, mame medzeru dost velku, ale to sa zmensi, ked dorastu 🙂

mona1111
24. jan 2010

deni mame velky byt a teraz sa samko hraje v obyvacke takze aj domcek mame v obyvke a nezavadzia.......

clea - kadernik predvcerom som sa bola ostrihat a kadernicka mi aj zafarbila vlasy, vlastne prvykrat v zivote mam zafarbene vlasy vacsinou som mala melir.... takze teraz velka zmena....

kozmeticka bola som uz davno na vytrhanie obocia, bolo to hadam este v lete, teraz som si vytrhala sama...

dnes ma manzel berie na masaz, a k samkovi pride dedko (moj ocko.....).....

Sport chcela by som ale nula bodov ked sa venujem cely den malemu a domace prace, prechadzky nechce sa mi cvicit aj ked je to blba vyhovorka, ale mala by som sa nad sebou zamysliet....

mona1111
24. jan 2010

Deni aj nas ma medzierku medzi zubkami ale u nas to moze byt aj dedicne lebo ja mam medzierku medzi zubami... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre