Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
25. jan 2010

dítko mi už skoro 2.hodinku spí. to je život! tak som si nachystala veci do roboty, ale mám čas aj na MK 😀

egy, to je krásne mama, že? som bola fest happy, ked to bolo 1.krát uvedomele.
mgk, no kukám, že máš výživu ako ja.....že klobása. mne sa tiež nechce variť pre seba samú.
A dnes som malému robila zelenú fazuľku so zemiakmi, smotankou a teľacinkou. som myslela, že to bude aj pre mňa.....ale zistila som, že v taške len 2zemiaky, takže zasa horalka!

potulka, to nemyslíš vážne, že si ho nenechala papať s prstom v nose? kokso, čo vymyslia?

renia
25. jan 2010

ahojte bambulky.zas vas idem obtazovat mojimi otazkami.
Ja este jogurty nedavam,ale uz chcem davat,vy davate ake?dokyna mi povedala,ze activiu bielu,a ked davate biely jogurt,tak co donho,aby chutil?
A este,tie co davate um,ake davate?lebo ja odsavam,odsavacka sa pokazila,do roka este vydrzim,ale potom dam um.neviem ake,mam doma krabicu hami,ale asi dam nutrilon.ake um davate?

Pasojka,ty do kedy planujes odsavat?

Moj muz nasiel pod gaucom chrumku kukuricnu a pyta sa ma,ci ju ma ist umyt...uplny puk.

Baby,na exprese som pocula davnejsie,ze nieco nieje v poriadku z nurofenom sirupom pre deti,neviete nieco o tom?mam ho vyhodit,ci ako?

Tu lucinu davate vsetky?to nevadi,ze obsahuje tvaroh?aj ja som ju chcela kupit,a v bile nemali.

egyptanka
25. jan 2010

lenk, xixi som bola tak rozospata, ze som si to akosi neuvedomila, ale uz to nepovedala ☹

labutka
25. jan 2010

konecne umrncane dieta zaspalo. ale objavila som pricinu mrncania - ide mu trojka vpravo hore. a to dvojka sa mu este cela neprerezala...
renia, davam zvolensky smotanovy jogurt, najprv ohrnal pusu (tak jak na vsetko, co davam prvykrat), ale teraz zozere cely kelimok. niesu tam ziadne E-cka. activia mi nepride ako fasa jogurt... ale to je len moj nazor.
lucinu davam normalne na chleba. aj to zje adam.
nurofen sirup tu ma svoju temu, nejaka sarza je zla. skus pohladat...

denkolc
25. jan 2010

Čauteesa!
Reni, ja obyčko jogurty biele, neznačkové. Activia ani mne nechutí...a dávam do jogurtu zvyšok výživky z desiaty alebo olovrantu, niekedy nič, aj tak dobre...UM som vybrala Sunar, je chutnejší ako všetky tie drahé blivajzy aj pre mňa... 😉 Ten Nurofen sirup Ti vymenia v lekárni - mali by. Lučinu zatiaľ nedávam...malej je jedno, či je chleba bez nátierky alebo s nátierkou...chlebík chutí aj len-tak...

K tým NEspaním by som asi toľko....ja som naučila Táničku na vlastnú postieľku až prednedávnom a to na Nsocin princíp, kedy je jedna strana z postieľky preč a celá je prirazená k mojej...teda je o nejakých 8 cm nižšie, ale Tánička stade nevylezie....a je to fakt úžasné, aj keď sa často budí, vždy ju nakojím a spí ďalej...v prípade, že sa jej tlačia zuby a má bolesti, tak nepomôže ani nakojenie....ale aj keď mám nervy, musíme tie deti pochopiť, veď majú bobo v ústach... 😅

denkolc
25. jan 2010

A ďalej by som chcela podotknúť, že deťom robí veľmi dobre tlapkanie po zadočku....určite to neplatí na všetky deti, ale pre mňa to je super spôsob, ako malú uspať....Položím ju večer na bruško (alebo aj cez deň) a tľapkám po plienočke....najprv tak aktívne a postupne uberám z intenzity aj z taktu....do 10 min. dieťa spí...veeeľmi dobrá technika (klop-klop-klop) a hlavne - ak sa v noci zobudí a mrnká, stačí ju pár krát pobúchať po riťke a zase spí...(dúfam, že tým, že som to prezradila, sa toto kúzlo nezničí... 😀 😀 )

denkolc
25. jan 2010

Ešte poslednú vec pre tých, ktorých by to zaujímalo (ale aj vás ostatných s tým zaťažím) 😉 🙂 : rehabilitačná dokina zhodnotila, že Tánička je riadny Gumkáčik...chcela povedať, že má slabé svaly, ale nevedela ich nájsť...ju chytala a nechápala...mne konzistencia jej tela pripomínala tie cukríky Jo-Jo... 😀 😀 😀 Tak jasné, že jej nožky ohýbala všetkými smermi, hypermobilita jak vyšitá a hypotonická je tiež....ale cvičiť nejdeme, začali sme s magnetoterapiou a potom sa uvidí...hlavne, že tam nie je žiadna vada...akurát nešlo tej dokine do hlavy, že ako prebiehal pôrod, lebo vraj majú byť v správe hodnoty 10/10 a ja tam mám 8/10...to je čo? Neviete????? Pýtala sa ma, či Tánička nedýchala, keď ju vybrali...a to jako mám vedieť, však ju pakovali preč... 😲

lenka138
25. jan 2010

egy spáva s nami v spálni, postielka je rovno oprotá o moju stranu, takže ho mám dosť blízko a v noci ked sa nachvíľku zobudí, tak si cucne z vodičky, to len v polospánku prestrčím ruku cez mrežu, a spinká dalej

renia ja dávam jogurt, biely smotanový, zvolenský, našťastie mám doma zlatíčko, ktorému ho nemusím zvlášť ochucovať, ked je treba, tak spapá aj čistý, ale dávam mu do neho bud banán alebo jablčko
UM dávam hami, na deň normálne a na noc, to hami hajaja a ja som spokojná. I ked môj muž veľmi nie, lebo ten by chcel aby som kúpila sunar, podľa zloženia sa mu zdá najlepší, ale mne tá značka nie je moc sympatická, tak neviem
a nutrilon, myslím, že zbytočne drahý a určite nie lepší
lucinu nedávam, ak tak tak iba chlebík s maslom

labutka
25. jan 2010

denka, asi myslela Apgar - ked si mala (respektive tanicka mala) 8 z 10, niečo jej chýbalo. ale predpokladám že 3-minútový apgar bol už 10.
hodnotí sa farba kože, frekvencia srdca, svalový tonus, dýchanie a odpoveď na podráždenie.
skore 8-10 znaci normalny novorodenec. Adam mal minutovy apgar 9.
a to ze mala 8 neznamena ze nedychala... 😕

labutka
25. jan 2010

pardon, apgar sa robi po minute a potom po 5.minutach, nie po troch. a ked po 5.minutach nieje skore 10, tak sa robi po dalsich 5 minutach (10-minutovy apgar.).

denkolc
25. jan 2010

Labuťka, nie, že by som Ti nerozumelaaaaa...aaale snažím sa.....asi najdôležitejšia vec je, keď píšeš, že "skore 8-10 znaci normalny novorodenec. ".....tak to mi stačí....heeeej, ale aká si Ty múdra dáka....super, super....ďakujem Ti peknučko....a čo to tá dokina trepala? Však my tu na koníku sme tuším múdrejší ako oni... 😀 😀 😀

lenka138
25. jan 2010

denka Táničke budem držať palčeky a ako dlho to asi bude trvať, kým sa jej to svalstvo spevní

renia
25. jan 2010

tak zajtra kupim zvolensky a este nejaky iny biely,ta activia sa mi nepozdava.asi ohrnie nos,nejako nad vsetkym ohrna nos.
A ten nurofen som nasla,mame dobru sarzu,jupiii.

Denka,nasa Miska mala hodnotenie 9/10,neviem co to presne znamena,hodnoti sa zdrav.stav babatka hned po narodeni, 10/10 je najlepsi,a 1/10 najhorsi.tusim je to 5 oblasti,a za kazdu su 2body.urcite to tu niektora mamicka rozpise presne.

Babulky a co planujete kupit k 1.rocku?ja som rozmyslala nad tym odrazadlom hrochom od fischer price.hm?

renia
25. jan 2010

nooo,labudka to vie presne,este ma aj predbehla...

lenka138
25. jan 2010

ja ani neviem čo drobcovi kúpime, už mám aj tak pocit, že má v tej detskej nejako veľa vecí 😨 ale ak dáte nejaké tipy, tak budem rada

lenka138
25. jan 2010

Jurko mi už spinká 2,5hodiny, už ho aj výživka s piškótkami čaká na stole a on len drichme a drichme, ale to preto, lebo doobeda málo spinkal, lebo sme boli u doktorky.

denkolc
25. jan 2010

Ďakujeme za podporuuu... 😵 😵 Budeme mať 3xtýždenne magnetoterapiu, spolu 3 týždne, plus cvičiť doma, plus plávanie a potom sa uvidí, ako to bude vyzerať....ja to vidím veeľmo pozitívne... 🙂

Reni, ja už som objednala k narodkám toto, má to prísť dnes abo zajtra: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Ale v pondelok má šušník meniny....a čo sa dáva k meninám takým malým deťom? Bonboniéru, vínko alebo kávičku asi ťažko.. 😅

mgk111
25. jan 2010

denka - aj my sa tlapkame po zadocku ako hovoris aj s intenzitou znizujucou sa 😉 myslim ze to boli apgard skore ale ked boli 8(10 tak to je v pohode a urcite dychala... hmm gumkacik - nezne oslovenie a dufam, ze ta magnetoterapia jej pomoze... ja si totiz ani neviem predstavgit o com hovoris ze ohybat nozicky akokolvek... si predstavujem cosi ujete... a ona sa nejako hybe sama ci nie? ci sa neda kvoli tej diagnoze gumovej?

my sme boli vonku, kubinko dal asi 40minutovy spanok a potom zblajzol jogurt ja som si spravila rozteky so sunkou a aj s tymi mi pomahal 😀 neviem kam to dafva, teda viem, uz ma pekne gulate bruseno 😝 a teraz sa hrame, ja som si urobila kaficko bo som akasi zmorena a kukam ockom po nom ale musim ist za nim, sam sa teda stale nezahra 😒
som zvedava ci nam tatinko pride dnes domov alebo nie...

renia - my jogurty zvolenske a UM ma asi kazdy ine, ale my sme presli cez bebu, nutrilon az k babylove... a lucinu nie, lebo to moc nechce, radsej masielko... alôe papa jogurty a mliecka dost, tak sa nebojim, ze ma malo mliecnych vyrobkov...

labutka
25. jan 2010

ok apgar:
farba koze: bleda alebo modra = 0 bodov, telo ruzove, koncatiny modre = 1 bod, ruzova = 2 body
frekvencia srdca: neda sa zistit = 0 , pod 100/min = 1, nad 100/ min = 2
odpoved na podrazdenie: ziadna = 0, vyraz tvare = 1, plac, kasel alebo kychanie = 2
svalovy tonus: chabý (ziadna alebo slaba aktivita) = 0, ojedinele pohyby koncatin = 1, zive pohyby = 2
dychanie: ziadne = 0, pomale, nepravidelne = 1, dobré, plac = 2
hodnoti sa v prvej, piatej a desiatej minute zivota, ak dosiahne skore 10, uz sa dalej nehodnoti.

ak sa nad tym ja laicky zamyslim, ak tanicku fakt prepustili s apgarom 8, tak niekde tie 2 body musela stratit - a podla mna to mali dovysetrovat, preco nedosiahla 10 bodov.
deni ale to je len moj laicky nazor.

adam mal minutovy apgar 9 bodov, stratil 1 bod na farbe koze.
inak sa to da vycitat v porodopise, ale k tomu sa uz len tak lahko nedostaneme. ja som si to precitala, ked nam pred vizitou dali na postel nase zdravotne karty, tak vtedy sme mali na izbe citatelsky kruzok. 😀

atemi
25. jan 2010

Ahojte zienky. Vsak ja som tu hadam 2 mesiace nepisala. Ale dnes mam chut 😉
Denka, to co sa deje? Posledne ked som citala, tak som myslela, ze mas zbytocny strach o Tanicku. Ale vidim, ze materska intuicia nepusti... Tak sa drzte! Hlavne, ze si to nenechala tak, si suprmam 😉
My zase riesime Kubkove usi, coraz viac sa skrabe, normalka ma usnice do krvy doskrabane ☹ Usny zobral vyter, ze vysledky vo stvrtok, ale neboli... a ani v piatok, ani v pondelok, ani v utorok,... to som uz prinutila sestricku zavolat do labaku. A ze vraj vysledky su OK, ze ma asi len suchu kozu v zvukovode, ze mam premastovat. No uuuuurcite, kvoli suchej kozi si zoderie uska do krvy??? A nervny je, place viac... chudatko, stale ruky na uskach. Ja viem na 100% ze to nema ok a zacinam pochybovat, ci nahodou tie vysledky nepomylili/nestratili alebo co. Myslite, ze by si dovolili povedat, ze je to ok? Zajtra ideme na poradnu, ale dr mi uz asi neda listok k inemu usnemu, budem za hypochondricku matku, ze neverim doktorom, a hlavne poistovna by asi 2x nepreplacala vyter len preto, ze matke sa nieco nezda. Musim najst nejakeho sukromneho ORL...

atemi
25. jan 2010

jogurt - my tiez davame zvolensky, pretoze mne chuti najviac 🙂 Ale vraj je dobry aj Hollandia. Neviete, ktory z jogurtov ma najkratsiu zaruku? Ten by mal obsahovat najmenej chemie...
Planujem davat Kubcovi aj domaci, ale neviem ci uz teraz, robi sa z mlieka a mlieko same este nemoze... Ale zase tie kupovane sa asi tiez robia z mlieka, nie? Vcul bud mudry

egyptanka
25. jan 2010

Baby mozem dat malej maso z mladeho domaceho kohuta?? ... doniesol mi svokor od jeho rodicov.

atemi
25. jan 2010

Egy jasnacka, ved to je ako kuracinka... a ked vies od koho, tak to je ciste masko, to je naj.

mgk111
25. jan 2010

atemi - aj nasmu kubcovi robili nejake vysetrenia lebo sa mi tiez nezdalo ze sa stale chytka za uska, ale je to aj tym ze idu zuby... a tiez tzo bolo ok a povedala mi ze púatri medzi deticky ktorym sa robi viac usneho mazu a to ho stekli, ze nech nevytierame len tycinkami ale nech ich namacame do olejceka...

egy - hej to je ako slepica 🙂

jupiiii tesim sa teta evka nam kupila pre kiubka ten domcek s loptickami.. ja som taka radaaaaa 😀

labutka
25. jan 2010

dajte link na ten domcek.... ked ho tu uz vsetky tak ospevujete. 😉

egyptanka
25. jan 2010

Nase Apgar 6/8 - bezprostredne po narodeni dieta nekrici, cyanoticke, pritomna bradykardia (co to je??) 😲 , odsate velke mnozstvo zelenej plodovej vody, taktilna stimulacia, dieta pre hypotrofiu prelozene na JIS

atemi
25. jan 2010

Docital som aj predoslu stranu - lamem rekordy 🙂
Nase nocne spanie je stale katastrofa - vstavame tak 3-4 razy so straaaaasnym placom a utisi sa a zaspi len a len na prse... Nemozem ani nikam ist lebo je kazde 2-3 hodky hore ☹ Kym som bola tehu som mala taky sen o mojej kamoske, ze mala pre malu specialny kocik s umelym prsom, a mala sa nacucla ked sa jej chcelo 😀 Bolo by treba nieco take vymysliet 😀 😀
Kym ideme spat spi vo svojej postielke a potom uz s nami. Egy nehovori to nic o tom aka si matka, u mna je to z cistej pohodlnosti, ze ho nechavam pri nas spat...

egyptanka
25. jan 2010

Nam jogurty nesmakuju ... neviem preco ☹

egyptanka
25. jan 2010

labutka,
kuk sem jedna januarovka ho kupila
http://www.facebook.com/photo.php?pid=124270&l=...

atemi
25. jan 2010

mgk, co to maju ti Kubkovia za usi? 😀 Uz davnejsie si nieco pisala a sa mi zdalo ze su si nejak podobni vo vela veciach 🙂 No kym sa len chytal, tak som nestresovala nejak, ale teraz sa velmi skrabe az ma ranky zvonku a je mrzuty a vyslovene vtedy sa skrabe ked je najmrzutejsi... ked ho kojim, tak mi chyti moju ruku a pritlaca si ju na uska... To je pocit, akoby ma prosil o pomoc, moj krpcek zlaty... to sa neda nechat tak, uznaj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre