Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
4. sep 2009

... ahojte chybala som vam?

iron
4. sep 2009

ahoj egy, chýbala....
kajuska to tvoje uspavanie je uplne rovnake ako moje....moja zaspala o siedmej na 15 minut. A teraz v postielke krici hystericky, az uz dych nevie chytat a ani zvuk vypustit....

to ktori debil napisal ze kazde dieta sa nauci spat.....S mojou to ide dole vodou....

pasoa
4. sep 2009

egy, no chýbala. dnes pri správach somna teba myslela, bolo, ako sa tuho chystajú ochranky na ten futbalový zápas s českom 😉
sa tam nepobi s niekým 😀

ajka82
4. sep 2009

moje dieta trenuje ako sa postavit na styri, bez opretia hlavou a vydrzat tak nejaky cas 😵

ajka82
4. sep 2009

aaaaahoj egy 😵

mgk111
4. sep 2009

ahojte - egy zvlast 🙂

no my sme dnes mali navsdtevu znamych s malym Dankom ktory bude mat rocik, tak sa s kubkom okukavali, hladkali a usmievali sa 🙂 lenze potom som sla ku kadernicke, kubkovi nachystala odstriekane MM a tatino skoro prisiel o nervy, ze maly len plakal, a asi ho trapilo brusko, lebo nic nepomahalo, az mi volal ku kadernicke ze kedy prideme... ale nedalo sa lebo som mala na hlave alobal, takze to nejako dobojovali - krpec bez jedla - odmietal vsetko a ked som prisla tak chvilku buval, zobudila som ho, ked som ho prezliekala do pyzamka, a zacal sa veselo usmievat... taaaak a potom tomu mam uverit ze bol "zly" 🙂 ale nie dali sme bananik a asi nechce von...
teraz kukam panelak a som akasi grogy... a ked kukam na to pocko, ze takto ma byt aj zajtra - brrrr

mapa
4. sep 2009

aaluska, tesi ma 🙂
pasoi ta stolicka je super, aj my sme malii jednu v rodine este s tou dzurou na serbel 😀 sikovny svagor ju vyplnil drevom, ale uz sa niekde stratila 😒

mapa
4. sep 2009

he,lou egy, presne ako pise pasoa... hlavne sa napobi 😀

iron
4. sep 2009

idem spat...stafetu prebral manzel...tak uvidime kedy zalomi krpata....potom sa vymenime...ALebo vymenim ju... 😠

egyptanka
4. sep 2009

baby, no mala som toho dost, pomalicky prehodnocujem svoj zivot ... potrebujem dovolenku ako sol - resp. vypadnut z BA. A tak sa tesim na tie Ruzbachy a po navrate chcem zaviest nejaky rezim, tak aby domacnost nestala, muz bol najedeny, dieta spokojne a mamina spokojna.
Aspon raz za tyzden si najst pre seba nejaky cas. Oprasit odsavacku a odsat mliecko, aby som mohla ist s kamoskami na kavu, ist na nakupy, ku kadernicke a tak. Uspokojit potrebu byt zenou.
Ono uvazovala som odstavit sa uplne od konika, lebo mi len hltal cas ... ale moj muz bol proti. Vravel mi, ze konik je pre mna urcita forma relaxu a ja potrebujem sem tam vypnut a preto mam nadalej konikovat.

iron, mgk dakujem ...
pasoa, nepobijem slubujem.

matja
4. sep 2009

egy, chýbala, včera večer som sa pýtala, čo je s tebou. A dnes mi chýbalo to tvoje tradičné "dobré ráno", ktorým nás zdravíš okolo obeda 😉

pasoa, chceš návod na prípravu čoho? Do toho hrnca sa naleje iba voda, nastavíš čas, koľko sa má zeleninka alebo mäsko pariť a ono to fičíí. Alebo myslíš nejaké recepty? Ja žiadne neviem, pre Paťka parím zeleninu a mäso bez akejkoľvek inej úpravy, ochutenia a podobne. Iba nakrájam na kocky a parím.

tento vyzerá dobre: http://www.obchodny-dom.sk/tefal-vc400330-vitam...

matja
4. sep 2009

egy, dobré rozhodnutie 😉 a som rada, že si to tu na koníkovi nevzdala definitívne 😉

egyptanka
4. sep 2009

matja, tak dnes by som vas iba vyprovokovala ... som vstala kratko pred desiatou a dcera hodinu a stvrt po mne. Dnes mala akysi spavy den. Zobudila sa o piatej papala, potom uplne vstala okolo siedmej. Do osmej sme sa v posteli hrali (manzel pred odchodom do prace doniesol veci na prebalenie, tak som nemusela z nej vstat). O osmej som zacala kojit, mala zaspala a ja som spala do tej desiatej (stihla som sa osprchovat, nalicit, naranajkovat, spravit bezny poriadok doma, obliect, prichystat veci malej na oblecenie). 🙂

pasoa
4. sep 2009

matja, my máme tento http://www.najnakup.sk/Porovnaj_parne-a-elektri...

egy, som rada, že si s5. pozdravujem zvlášť tvojho manžela, ktorý to veľmi dobre pochopil. veď modrý koňo je virtuálne "idenie na kávičku" s kamoškami 🙂

Kúp si sept. číslo Mama a ja. Sú tam moc dobré články 😉
aj o častom plačkaní detí

baskaj
4. sep 2009

aaluska - a pre aké plienky si sa rozhodla?

mapa - závidím ti tú kajkinu váhu. ja mám z damča už celé ruky vytrasené. nosič príď!!!!!

matja - ten parák vyzerá dobre! a ja že myslíš tlakový (Papinov) hrniec. ja v takom varím vždy mäso. hentaký podobný parný majú práve v akcii v metre.

pasoa - v nedeľu krstíte? tak nech vše dobre dopadne! a ozaj, matško sa na teba už pozerá? spolu s tebou na tú chvíľu čakám, tak potom daj vedieť 😉

egy - to zajtra ideš na ten futbal? tak poriadne tam skanduj, aby sme vyhrali, bo môj muž vsadil 10€! 😀

egyptanka
4. sep 2009

pasoa, v poslednom case na teba tak strasne myslim ... mozno je to tym, ze obe bojujeme o kazdy gram tuku na nasich detoch.
Mne je do revu ked malicka zacala strajkovat pri papani, ... aj v stredu hodinu plakala, nechela sa prisat, akonahle zacitila prsnik tak hystericky rev. Skoncilo to tym, ze od vysilenia som ju uspala, take cervene ocka mala. Som si na teba spomenula, ze takto to mozno vyzeralo u teba. I ked u mna je to iba strajk.

egyptanka
4. sep 2009

baska, hej uz zajtra. Mamina pride strazit.

pasoa
4. sep 2009

Egy, u nás to takto vyzerá každý večer, niekedy iba to posledné papanie, niekedy aj poobedňajšie aj večerné. Dnes o siedmej polhodinové revy ... a teraz nás čakaá ešte papanie o desiatej, tak uvidíme...

ja sa dosť obávam, že to nie je tou cystou v hrdielku, lebo to tvrá dlllhoooo a medzitým mu robili vtedy keď sme boli v nemocke tú laryngoskopiu v narkóze (kuk do hrdla až po hlasivky) a nenašli mu nič, čo by mu malo spôsobovať bolesť pri papaní... sú také obdobia, že to ustane na pár dní a potom zas, rev, akokeby ho na nože brali.
niekedy vyvaľuje jazyk z pusy, akokeby ho mal 10x väčší ako ústnu dutinu, akokeby nevedel, čo sním?? bohvie, netušíme s mužom, v čom je príčina, iba s tým bojujeme, ja vždy do matúška hudiem monotónnym hlasom nejaké ukľudňováky, manžel má zas inú taktiku...

ale ako som povedala už 100x, treba pozitívne myslieť, takže tie obavy zaháňam a nerozoberám ich a opakujem si stále, že tá operácia mu veľmi pomôže a už budeme iba pekne papkať 🙂

neboj egy, bude lepšie a lepšie... na počudovanie sa teším na zimu (ja zimu moc nemusím), lebo už bude matúško väčší a možno už to nebude taký horor pri papakaní... tak veľmi v to dúfam.

pasoa
4. sep 2009

baskaj, no .. sem-tam sa už kukne ale vždy sa odvráti so smieškom, akoby sa hanbil. v jeho veku nie je možné,a by sa hanbil, tak to považujem za istý druh hry alebo čo.... ale zlepšuje sa to 🙂

matja
4. sep 2009

pasoa, však na stretku sa na teba Matúško pekne usmieval 😉

egyptanka
4. sep 2009

pasojka, obe vkladame velke nadeje do prikrmov ... a ja nemusim zimu, ale v zime "vymrznu" vsetky neduhy nasich deti a na jar sa ukazu dietky v plnej krase a dobrote 🙂

mapa
4. sep 2009

egy neboj, aj kajka mala taky tyzden bojkotovy.. ono tie nase blsky priberaju, sice pomaly, ale priberaju 🙂 a hlavne karla pribera v ohromnych skokoch... minuly tyzden sme boli u (sice ineho) lekara a tam mala iba 5600gr... takze za tyzden akoze pribrala 450 gr, co je blbost, lebo u tej lekarky mi vzdy vazi viac, ale urcite nemaju rozdiel az taky rozdiel medzi vahami.. a ja si vzdy beriem a zverejnujem tu "lepsiu" vahu 🙂
pasoi, tiez prajem, nech ten krst dobre dopadne a nech je z matuska spokojne bozie dietatko 😵

pasoa
4. sep 2009

egy, dohodnuté 😀

jaj baby, mňa dnes táááák straaašne bolí chrbát. ja som ako môj dedo, ktorého boleli vždy za takéhoto počasia kolená a iné kĺby...
som sa práve označila za starú rachotinu rozpadávajúcu sa. Iba som sa naklonila nad matúška a už ma tak seklo v chrbte.. hrôza...

matja, áno. niekedy vydrží pozerať aj pár dlhých sekúnd. 🙂 Je to ale iné ako u "normálnych" detí, ale pre mňa je to to najkrajšie na svete. Pre ten pohľad a úsmevček vydržím všetko na svete...

bože.. kukali ste dnes Súdnu sieň??? nemôžem prestať na to myslieť. som sa musela ísť počas toho vyrevať do kúpeľne, aby som pred matúškom nie... ach ach, hrôza hrôza ☹ ☹ ☹

mapa
4. sep 2009

no pisem jak diliny, ale snad si ma pochopila... idem zalomit, lebo kajka mala zas v noci hodinovy koncert.. a ta moja blba nespavost 🙄 ...

ajka82
4. sep 2009

baby vobec vam nezavidim tieto problemy, uz nech je u vas len lepsie... ja som rada, ze nas postihol iba takyy zaciatok ako sme mali a uplne mi stacilo, klop, klop ...

mapa
4. sep 2009

pasoi, nekukaj sudnu sien... neber si este cudzie nestastie na svoje plecia! romanticke komedie typu dennik bridget johnsovej, alebo rozum a cit si pozri... 😀

ajka82
4. sep 2009

pasoa ja take nepozeram, radsej kuknem nejaku romantiku, komediu 😉

mapa
4. sep 2009

ajka 😉

egyptanka
4. sep 2009

mapa, ta moja nie a nie pribrat ... ona je strasne ativna. Minuly tyzden som ju vazila a mala 5070g a dnes ju muz vazil a 5100g. Takze pribrala 30g. No hroza. Ale chcem dojcit minalne do ponuknutia prveho prikrmu. I ked v poslednej dobe ma cez den dojcenie strasne vycerpava.
A nadavam si, ze keby som ju nenaucila na cumlik tak by som vcedela viac rozoznat, kedy je hladna. My stale dodrziavame 2,5-3 hodinovy rezim ako v porodnici. Cez noc ako si vypyta. Mozno by uz mala viac na vahe.

pasoa, o com bola? nepozerala som.

baskaj
4. sep 2009

baby, idem urobiť banánový koktejl, kuk telku, a potom hajá. brú noc mačičky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre