Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
5. sep 2009

baby, mne je až ľúto, že Paťko už nepotrebuje zaspávať na rukách 😀 😀 Nechávala som si aspoň raňajšie nosenie, nech ho trošku pohojdám v náručí, ale dnes neočakávane zaspal v postieľke. Viem, že predtým ma to niekedy aj otravovalo, že nevie zaspať a musela som s ním pochodovať po byte, ale teraz by som ho rada ešte čičíkala a občas uspala na rukách. 😔 Všimla som si, že mu tam už je trošku nepohodlne, nechá sa nosiť, ale keď mu už padajú očká, tak sa chce prekrútiť a schúliť do klbka, prípadne strčiť hlavu za mantinel. A taký komfort mu ja neposkytujem. 😅

ajka82
5. sep 2009

matja, ja som mala v tabulke, ze sa moze...ale niekde som aj ja zazrela, ze je alergen, tak comu mam verit?... sak skus, ked nic neuvidis tak je dobre, ako pri kazdom druhu zeleniny co budes davat...
svokra je taka, ze ma prestudovane vsetky casopisy o zdravi, a vstekeho co by sa len "suchnut" mohlo sa boji .. takze to nejak moc neriesim...

ajka82
5. sep 2009

no mal sa uz zobudila s usmevom na tvari, prve co urobila, prekotulala sa na brusko, postavila sa na styri a ked sa chcela pohnut, rozplestila sa na posteli jak zaba 😀 😝

aj tatinko nam vstal, vcera bol zase hrat...a uz taha tabletku proti bolesti hlavy 😀 😀

mgk111
5. sep 2009

ja som myslela ze perzlen nie len kvoli tomu ze je aromaticky... ze by ho asi nechceli deticky...
ale mam ofotene speci vydanie zavadzania potravin u dojciat z mamy a ja - a je tam ze petrzlen ano od 6mesiaca... je to tam rozdelene ze mrkva, zemiak, kalerab, cuketa a potom patizon, tekvica, brokolica, nasledne karfiol, por, petrzlen a nakoniec petrzlenova vnat...

matja - prid ku nam, kubko stale zaspinkava na rukach akurat na noc nie... to pekne lezka - prevrati sa na bok do obluka a tak zaspava 🙂 cez den ani za pana.... uff ale je to niekedy aj unavujuce...

bershka
autor
5. sep 2009

matja, petrzlen je alergen jak svina. nam ho kozna zakazala

matja
5. sep 2009

mgk, vidiiis, ved to vydanie mam aj ja doma, idem si ho este raz nastudovat. Myslela som, ze to uz dobre ovladam, ale asi som kadeco pozabudala, kym Patko zacal papat 🙂
ja viem, ake to je vycerpavajuce, ked dieta je unavene a nechce zaspat a musi sa nosit na rukach. Ja som to robila do Patkovho 6. mesiaca. Aj som to prestala znamym vraviet, lebo by na mna zazerali, ze ho rozmaznavam a ze sa od toho neodnauci a podobne. Ked bola u nas navsteva, tak som sa zasila, akoze idem dojcit a pritom som uspavala maleho na rukach, nech nepocuvam take reci. Ale mne ho bolo luto nechat plakat v postielke, sam nikdy nezaspal. A vidis ho, teraz ma problem zaspat niekde inde ako v postielke. 🙂
Velmi sa tie deticky menia. Co na nich platilo vcera, nemusi platit aj zajtra. A nic sa neda zovseobecnovat, kazde dietatko je ine, jedinecne a vynimocne. A vsetky su uzasne.

mgk111
5. sep 2009

matja - ja tiez nie som z tych, co by nechali dieta vyplakat - lebo on chyti taky plac, ktory ho uplne preberie a bolo by po spanku akurat by bol mrzuty.... a kubko uz dnes druhykrat nalozil 🙂 a to som mu chcela dat na obed slivky 🙂 idem varit papa zatial

potulka
5. sep 2009

matja, podla tabulky v augustovom Dietati sa petrzlen moze od 6. mesiaca. bershka, vam ho asi zakazali kvoli sarkinmu ekzemu.

egyptanka
5. sep 2009

praci cest a robote pokoj ... a mne dobru chut k obedu 🙂

egyptanka
5. sep 2009

tak a je po obede ...

mgk111
5. sep 2009

egy dobru chut a aha uz je po nej a to preco? 🙂 a co myslis komu veris ze dnes vyhra? 🙂 my tu mame stavky doma 🙂

dzina
5. sep 2009

ahojte, 100rokov som nebola v tejto teme ,lebo vooooobec nemam kedy, chcem vas len poprosit ci nemate nejake receptiky na prikrmy od 6..mesiaca,...uz mame za sebou mrvku,zemiak, brokolicu,cuketu, patizon,ryzu,...jablcko , banan,......

inak sa mame dobre a veeelmi rychlo,......Alex mala na poradni pred 2tyzdnami 65cm a 6,5kg krasavica je to 😵 ako aj vase detusky 🙂

mgk111
5. sep 2009

ahojky - teba si ani napamatam ale kukam ze byvas niekde v okoli IL?!!! to je ako mozne a my sme sa ani nestretli 🙂 ja som z ilavy... no ja receptiky neriesim zatial iba papame rozvarenu mixovanu zeleninku ovocie ale ak odoberas mamu a ja tak aj tam byvaju zaujimave recpty... a teraz mam z mamy a ja celu knihu aj s jedalnickom ale este neprestudovanu... su tu rozne pyre a polievocky popisane ako pozeram... hmm rozmyslam ze ked by som vecer mala cas tak by som ti nieco napisala do IP ak chces...

nas kubko ma 6,3 a asi okolo 9kg - na poradnu ideme 17teho tak teraz neviem, nevazila som ani nemerala... lenivec sa neotaca a zubky este len "rasia" a aj to prvy horny 🙂

egyptanka
5. sep 2009

mgk, lebo som uz stihla vsetko zjest ... vyhoda mojej byvalej prace je, ze som sa naucila rychlo jest a niekedy si neviem jedlo vychutnat.
A kto vyhra?? ... No predsa lepsi. A to sme my 😀

dzina, ´vsetko naj k polrocku 🙂

egyptanka
5. sep 2009

ty kokos toto bola noc ... malu som mala furt na cecku. Uz som si ho ani nezakrivala, ale mala ked potrebovala tak sa pregulila nasla cecok a sala. A to kazdu hodinu a pol. Ale v podstate som sa vyspala.

dzina
5. sep 2009

mgk111: ale iste si ma tu uz videla, len som fungovala pod nickom jajuska81 ale musela som zmenit z osobn.dovodov 😒

ak by si mala cas tak to by bolo super, mama a ja kupujem len nestiham vsetko citat,..

ano dnes mame polrocka,dakujeme pekne 😉

egyptanka
5. sep 2009

joooj mala by som balit na dovolenku, ale sa mi nechce ... neznasam balenie a vybalovanie.

mgk111
5. sep 2009

egy - noo som zvedava ci ti vyjde tip 🙂 a bal pekne uvidis ako bude dobre 🙂

dzina skusim vecer...

egyptanka
5. sep 2009

mgk, idem pisat na papier co zobrat ... toto sa mi vzdy osvedcilo, najprv napisat a potom balit.

len balenie malej je pre mna novinka tak sa musim s nou popasovat.

mapa
5. sep 2009

cafte, taak taela tu spominala vcerajsiu burku, tak ja som sa doma od strachu klepala do jednej rano, lebo mal prist muzik zo sluzobky uz okolo pol dvanastej, ale prave pre tu burku lietali nad kosicami hodinu. a este debilne kosicke letisko malo na internetovej stranke, ze estimated time pre pristatie je 23:15.... 5 lietadiel denne im tam pristane a ani to nevedia aktualizovat... nastastie prisiel ok, akurat ja som sa nevyspala... az rano, ked mi ju zobral 😀

mgk, nasa stikuta koli refluxu, poznam kopu dospelakov co stikutaju hned ako zjedia nieco suche... napr soletky 🙂 a su uplne ok... tak tvoj kubko ma stikutku z rehotu, neboj urcite to nieje nic vazne a vyrastie z toho...

egyyy, balenie na dovolenku su sice nervy... hlavne ta dilema co pre malu, lebo nas viem zbalit za 10 minut... ale potom vam tam ako fajne bude.... juuu, my mame ist o tyzden na 3 dni do domice, tiez sa uz mocno tesiiim. na ako dlho idete vy? inac je to tam krasny kraj... urcite si pozrite pieniny a cerveny klastor... vzduch tam vonia krajsie ako v tatrach 😉 a tiez si daj masaz... kamoska vravela, ze ju masiroval v ruzbachoch slepy maser a ze to bola jej najlepsia masaz v zivote 😀 ale ona bola priamo v tom liecebnom dome, nie v tom hoteli.

mapa
5. sep 2009

taelka, nic si nerob z tej malej nehody, neboj, o rok ti uz jasne vysvetli, co jej je 🙂 moj synovec, ked mu segra nechtiac "dzubla" do oka, sa rozkrical na cely obchod..."mama, preco mi stale pichas do oka?!" stalo sa jej to prvy krat, ale maly ju odprezentoval ako matku-tyranku 😀

mapa
5. sep 2009

matja... heslo "co platilo vcera, dnes uz neplati" je zatial zivotnym mottom nasej malinkej 🙄

egyptanka
5. sep 2009

mapa, na tyzden ideme

mapa
5. sep 2009

matja... heslo "co platilo vcera, dnes uz neplati" je zatial zivotnym mottom nasej malinkej 🙂

mapa
5. sep 2009

fiha a to sa mi ako podarilo?

egy za tyden sa da zrelaxovat

mona1111
5. sep 2009

ahojte

egy - ja to tiez takto robim, najprv si napisem zoznam a potom este tuho rozmyslam co som zabudla, a balim podla zoznamu, ide mi to potom rychlejsie....Mne sa osvedcil zoznam aj teraz ked sme boly cely tyzden vo Zvolene na nic som nezabudla...

mapa tak u nas tiez bola riadna burka, hromy , blesky,.... aj dnes je pocasie na figu ☹ ☹ ☹

mona1111
5. sep 2009

taela ako pise mapa nic si z toho nerob uz ju to urcite neboli a nabuduce das vacsi pozor..... Karolinka na to uz urcite zabudla..... 😉

mona1111
5. sep 2009

mapa co sa ti podarilo prezrad aj nam

mona1111
5. sep 2009

matja my zaspavame vecer na fit lopte inak by nezaspal a cez den mu dam prso pocuca pat minut potom mu dam cumlik ale to az ked trosku zaspi aby nieco cucal lebo inak by som bola pri nom a nic by som neporobila a ja som sa dnes pustila do upratovania.....

baskaj
5. sep 2009

ja len chodím pozerať, či ten môj poklad dýcha. spí už vyše dvoch hodín... aaaa už je hore! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre