Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
9. feb 2010

Iron, moja co ma tie papucky tak maju pevnu patu ... a male velkosti maju v obuvi v starom Tescu. Aspon tam mi mama kupovala a tiez sme potrebovali 17.

labutka
9. feb 2010

petrzalcanky, zajtra mam plan ist pred tretou do petrzky, na tu strecniansku a budem kruzit okolo drazdiaku... kdo sa prida? 🙂

iron
9. feb 2010

no musim skusit tam....len keby sa mi tam chcelo trepat.....
idem spat som odpalena..odkedy mala spava raz denne som ako vygrcany rezanec...papa

denkolc
9. feb 2010

Iron, inak ja som bola minule na Nám. Hraničiarov v tom starom obchode OBUV a na moje prekvapenie tam mali dosť veľký výber topánočiek už od čísla 16 (?)....proste mini tam boli...ale také na jar skôr....

Ja chcem kúpiť prvé topánočky na doma, také sandálky a rozhodujem sa medzi týmto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7695355
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6507487

potulka
9. feb 2010

teraz budem za blbu, ale - podla coho sa cisluju detske topanky? 😅 nam coskoro tiez budu potrebne, tak nech nie som uplne mimo. 🙂

labutka
9. feb 2010

den tie prve su krasne. 🙂

egyptanka
9. feb 2010

Den, tie prve (355) su krasne, ale z hladiska praktickeho, aby mala pevnu patu su lepsie tie druhe (487) ...

egyptanka
9. feb 2010

labutka, zeby som sa dokopala von???

labutka
9. feb 2010

potul to ani ja neviem , ale ponozky mame 17-19. 🙂

idem spat. dobruuuu.

elenam
9. feb 2010

Ja som malej kúpila v Deichmane botasky. Aby mala pevnú nožičku, lebo v papučkách stále nožičky krivila a ja som sa bála, aby sa tak nenaučila chodiť. Botasky sú super, len sa v nich spotí nožka a ja dosť často mením pančuchy. Už ju nechám aj bosú. Vraj aj to je dobré.

egyptanka
9. feb 2010

idem aj ja spat ... je mi nejako zle ... ☹ 😝 😖

baskaj
9. feb 2010

den - na doma by som brala radšej tie druhé, aby sa vetrali. v celých papučkách aj keď sú iba látkové, sa nožička potí. a tie prvé sú aj tak hrubšie. ale neviem, či neni lepšie papučky osobne vyskúšať.

v látkových papučkách päta nejak extra spevnená neni. neurologička vravela, že keď už začne chodiť, tak normálne spevnené topánočky s pevnou pätou, nie papučky. ale neviem, či to myslela aj na doma...

elenam - aj my sme mali u dokiny botasky. ale povedala, vraj také nie, lebo sú moc hrubé, aj podrážka je neohybná a bráni chôdzi.

lubi22
9. feb 2010

Kuci blahozelam k vytuzenej Lucinke 😵

Potulka neboj, vidis ze to ide, tak mozno aj vy budete mat po Matejkovi Hanku 😉 Ja som len hovorila, ze v nasom okoli nie je ani jeden pripad prveho chlapceka a druheho dievcatka, ale mozne to isto je, treba byt spravne naladeny a nemat za manzela mojho muza 😀

Katka ano Romer a Britax je to iste, oni maju tych autosedaciek viac a v inych nazvoch na rozlicnych trhoch. Ale su asi najlepsi, vo vacsine testov su na prvom mieste 😉

Dobru 🙂

munu
9. feb 2010

Den ta autosedacka je strasne super, jednoznacne si urobila chybu, ze si ju nekupila,, sorry ale musim ti tak povedat.. citala som o nej recenzie (ako su s nou spokojni ini) a mala 4.8 hviezdicky z 5! Kazdy hovoril, ze je strasne pohodlna, ze deti v nej krasne spinkaju alebo sa im pohodlne sedi, niesu v nej nervozne, velmi sa im paci a je aj super z hladiska bezpecnosti.. takze jednoznacne dobra kupa to bola 😉

dakujeme za pochvaly na Matkove fotky.. a z toho co Potulka pisala, ze sa nema este podavat detom.. tak podobne ako Ajka aj my sme na tom.. len Matko nemal este aj cesnak..

a este som chcela, sa tu bavite o papuckach, ci topanockach a tak.. mne moja mama poslala zo slovenska balicek a v nom botasky pre Matka a troje papucky.. jedny boli hned male od zaciatku uz, takze ostanu pre Matkovho surodenca 😉 a jedny uz vynosil a druhe nosi teraz.. ja som len tolko chcela k tym podrazkam.. ze Matkove papucky na doma maju pevnu podrazku, pevnu patu, ale niesu take ohybne asi ako by mali byt v prstoch.. proste klasicke papucky detske, asi ako boli kedysi za komunistov alebo ako to mam vysvetlit.. ale Matko s nimi nema problem.. a tieto papucky vdaka tej pevnej podrazke ho naucili dostupovat na cele chodidlo.. dokym ich nenosil, tak chodil po spickach.. odkedy nosi papucky, tak uz aj ked ich nema, tak dostupuje krasne na cele chodidlo, uz vobec nie na spicky nikdy a navyse, tieto papucky ho naucili vdaka tomu dostupovaniu chodit 😉 takze ja nedam dopustit.. nech si hovori kto co chce.. 😅 🤐

munu
9. feb 2010

KUCINKA ZO SRDCA BLAHOZELAM K VYTUZENEJ LUCINKE 😵 😵 😵 drzala som ti palce 😉

munu
9. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3044618

nieco take ma Matko.. len Matkove maju klipsu na boku na zapinanie (nie taku gumu ako tieto) a maju aj otvor na prstekoch (nie kryte).. ale inac, tento material, tato podrazka a tiez take vzorovane (len Matko ma tam psikov) 😀

baskaj
9. feb 2010

a teším sa s kucinovcami z vytúženej baby! 😵

nsoci
10. feb 2010

Bre ranko

jej zasa topanockov tema...
my mame na doma sandalky kozene vzadu vysoke , aby drzali nozicku... snaha bola, ale viem, ze by mala byt podrazka ohybnejsia a vzadu vyssie, aby este lepsie drzali nozicku... takze munu, dobolim si poponovat a aj denke zrusit jej vyber... myslm, ze doslapovat nauci kazda topanka, lebo proste nie je taka ohybna... ale kupovat cez net topanky je tazko, treba chutit do ruky, odskusat (cislovania su rozne)... komancovske papucky su mi tiez najsympatickejsie, ale fakt je, ze cela nasa generacia ma skoliozu a ploche nohy a z cohosi to bue... a ze to neni sranda, ked clovek chodi zle vidim na sebe, znicim kazde topanky do dvoch mesiacov, lebo zle doslapujem...

Ja som presla uz X obuvi, ale vsetko je proste tvrde a na Matka nemaju "prve topanocky" ma cislo 22, dokonca obcas 23... takze...

Potulka ma napadlo na to pribratie co tak skusit Pangamin? Podporuje chut do jedla 😉
http://www.pangamin.cz/sk/web/clanek?klic=7

A s tou hlaskou z konc februara... clovece to si pamatam to boli ine fukoty... ale teraz sa vobec uz nebojim, nejak bude, aspon uz co to viem o malom babu a treba si vytvorit system a ono to pojde... 😉 vcera ma snehulienka presviedcala, ze s dvoma detmi uz nebudem tolko behat ako doteraz.... Tak na to sa pozrieme 😎 😉

Labutka uzi si prezentaciu... ja nemozem dojst, nieco mame... no a vis, ze ja slapem na stvorcoch a tam moc co prezentovat neni... a ozi Baska si sa pytala co s druhym babom a latkovanim, no nic, budu srat dvaja do stvorcov 😉 teraz mal Matko par dni papierove kvoli srajde (ten rotavirus prezije aj pranie v pracke) a clovece baby, nechapem jak to robite, ma velkost 7-18kg, ale trikrat v noci total prestana plena a este som mu aj ten gel co sa tm tvori raz nasla na pipiku... juuuj tak som rada, ze zas latkujem... 😀 a ad. satkovanie... to ma nejak nikdy nelakalo... neviem... manduca ok, ale viazat to... co ja viiiiiim?

mgk111
10. feb 2010

ahojte, my sme buvali do siestej a v noci sice dvakrat hore ale len cajik pil a okolo pol stvrtej sa budil na mlieko inokedy a dnes nie 😉 hadam sa nauci spinkat celu noc... kedze vstal na neho skoro, o pol deviatej zalomil, tak rychlo varim pre neho obed, kukala som panelak a vyvesala pradlo...

nsoci - neviem ake papierove ppouzivala si teraz, ale nam sa teda teraz uz vobec nestava ze by to preserinkal alebo precikal... a to teda bolo... inak nalez nebol rotavirusovy, vy ste taky mali??? neviem dokedy mam davat ten ryzovy odvar porad babo 🙂

nic sa mi nechce, aka si som depkoidna ani neviem preco... zeby mi chybalo slnko? 😒 asi dnesok stravime vonku a uz sa bubacik hlasi papa

nsoci
10. feb 2010

Nam nerobili vytery. To len tak tipujem, podla smradu.... taki ako minule ke mal rotavira.
Mgk a vy ste ockovani, nie?
Ja idem dnes skusit jogurtik. Vcera som dala do kase dve lyzice UM, zatial v poho.
Iem este spat tusim.
Kokos ten net zere cas.

mgk111
10. feb 2010

nsoci -hej sme ockovani, ale smrad bol taky ako vsetky opisujete... UM davam normal do odvaru... a nist pohoda...

nufanek
10. feb 2010

Ahojte, napiste mi prosim, co davate drobcom na ranajky, resp. desiatu. My sme prevazne susienkovo ovocny, ale Paulinka zacina odmietat akosi, asi jej to uz ide hore krkom. Ako riesite olovrant? Ja ju stale nemozem presvedcit na jogurt, skusala som cisty biely, aj s ovocim, aj nejaky krem, co moc nechcem davat, a aj sladku aktiviu, ale da si par lyziciek a koniec.

nufanek
10. feb 2010

Jeeej, Nsoci, gratulujem, teraz som si vsimla 😉

labutka
10. feb 2010

adamovi prave doviezli postielku, huraaaaaaaaaaaa. sa tesim. skoda ze som namiesto jeho postelneho pradla dala oprat rifle, mozno by sme sa stihli skor prestahovat. 🙂

nuf, my davame co ma napadne. bud ovocie (nastruhane jablko) alebo nejake kupovane, alebo biely jogurt (ked mam chut dam mu donho susienky alebo nastruham jablko), alebo chleba z lucinou alebo chleba s cottage cheese. a olovrant tak isto. snazim sa aby nemal to iste na desiatu aj na olovrant, vecsinou to vyjde. 🙂

obed pre gulita uvareny, veci na prezentaciu nachystane, mamina osprchovana, gulito uz spi, idem sa k nemu pridat. dobru noc.

nufanek
10. feb 2010

A este jedna podotazka k tomu. Ako vam jedavaju chlebik? Davate im kusocky, alebo ho ocmulavaju. Ja ked vidim, kolko si obcas urafne, tak mam strach ☹

matja
10. feb 2010

ahojte.

nuf, môj obžúva celý chlebík,alebo aj kúsočky, to je jedno. Na celý chlebík som ho naučila dosť skoro, vlastne hneď, ako som mu začala dávať lepok, dostal celý chlebík do rúčky. Ja som síce veľmi opatrná, ale v tomto som sa nebála... Ako sa to ináč naučí? Je pravda, že párkrát si odhryzol veľa a nevedel, čo s tým, kašlal, nešlo mu to ani von, ani dnu, ale nič sa nestalo. Prvé dni som dávala pozor, koľko si odhryzáva, potom už nie. Proste sa naučil. Teraz, keď si odhryzne viac, tak to vypľuje. Rovnako ako aj jabĺčko...

Paťko sa už naučil zliezať z postele 🙂 A je veľmi ukecaný, veľa opakuje, aj keď sa s manželom o čomsi medzi sebou bavíme, tak keď začuje nejakú slabiku, ktorú vie povedať, hneď ju opakuje 🙂
Ale stále má slabé nožičky, nevie sám stáť, vždy sa mu podlomia kolienka... V jeho veku by to už mohol sám dokázať, nie? Neviem, ako ho to naučiť, čo skúšam, nič nefunguje. Asi mu musím iba nechať čas...

bavili ste sa o nočníkoch... Paťko na ňom chvíľu obsedí, keď sa s ním hrám, dnes dokonca hodinu aj štvrť a za celý ten čas v nočníku neskončil ani len cvrk... A to som ho dala asi 5 minút po zobudení. Či to už bolo neskoro? Labutka? Keď skôr sa mi nechce vstávať z postele, ja som ešte v polospánku...

katja78
10. feb 2010

Ahojtéééé 😀

Hanička už viac ako 24 h bez teploty, dýchanie sa zlepšilo tak o 50%, noc sme prežili už v horizontálnej polohe 🙂 🙂 🙂 Ráno spala do 7,30, teraz odpadla od únavy na prse za 5 minút, dem spraviť jesť aspoň na 2 dni, čínu sa chystám.
Inak dievčatá, dávajte pozor na tie kvapky do nosa (Nasivin, Vibrocil, Otrivin,...). Ja som to s nimi prehnala (nemajú sa dávať viac ako 7 dní v kuse) a zrejme to bola hlavná príčina toho, že sliznica v nošteku Hanke opuchla a sopel ani dnu, ani von 😒 Teraz radšej odsajem, keď aj každú hodinu, streknem Mar plus a zvlhčujem v spálni.

Maťka - šikovné sú tie deťuchy, stále čosi nové. Paťko bude za chvílinku po vlastných, nacvičí skoky z postele a posliní si svalíky na nožkách 🙂

Nufanek - tak podobne ako Labuťka, snažím sa, aby sa jej ten úzky sortiment striedal. Chlebík ako kúsočky, ocumláva kôrku.

Maci - postupne znižuj podiel vývaru v mliečku, až ho úplne vysadíš.

mgk111
10. feb 2010

matja - nie je to neskoro, ale parkrat sa premoz a uvidis ci to bude ine a on potom vydrzi dlhsie to udrzat a nepustit do plienky 🙂 u nas trvalo tyzden kym si zvykol ze sa tam cika tak neklesaj na duchu a momentalne tam necika lebo ho nestiham tam davat ked este kaka...

nufanek - my papame chlebik po kuskoch... na ranajky mame stale len mliecko a desiata je cerstve ovocie, obedik zelenina masko, olovrant bud jogurt, kasa, chlebik... potom podla toho ako je hladny a vecer zase mliecko...

kubko zaspal tak sa idem na obedovat a potom s nim von ked sa aj on nadlavi... dnes pride segra, tak si stihnem utriet prach hadam a pozehlt 😉 zajtra stvrtok a pitaok velkeeeeee oslavyyyyy 😀 ideme ku svokrovcom a oslavujeme kubka, svagrinej meniny a svokrine narodky 🙂 paradickaaaaa 😵 😵 😵

mgk111
10. feb 2010

kati - dakujem tak dnes dam aj trosku vody s vyvarom... zda sa ze je vsetko ok, ale nerada by som to pokaslala... tesim sa ze je hanicke lepsie 😉 a este tie probiotika ma douzivat alebo ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre