Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
10. feb 2010

labutka, aj ja som zvedavá. Koľko tam bolo ľudí?

kto si dá? http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=4&id=... 🙂 o chvíľu bude hotový 😝

kucina1
10. feb 2010

nsoci a aku postielku ste mu kupili? my mame uz tiez vybraty nabytok pre tomaska v ikei, tiez mu tento mesiac ideme kupit tuto postielku http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S198... a dalsi mesiac potom k nej aj take regaly takej istej znacky ako je tato jeho postel

egyptanka
10. feb 2010

labutka, no daj ...
maci, ved o tom hovorim ... ze kazdy den niekde inde ... a co sa tyka mojho muza ... tak na jednej strane nechcem aby siel do prace, ale na druhej strane si uvedomujem, ze odkedy je doma strasne zlenivel a ja makam ako fretka ... upratujem, varim, krmim malu, periem, zehlim ... vam aspon muzi raz za cas navaria, ale u mna nehrozi, aby hodil do pracky alebo pozehlil tak o tom mozem snivat ... uz ani nevytiera podlahu ako zvykol a ako volakedy upratoval byt od A do Z tak to uz dlho nebolo. V sobotu ked rano isiel nieco vybavovat tak som upratala cely byt a postarala sa o malu ... je mi z toho smutno, ze takto spohodlnel a mozno si za to mozem sama.
Ono strasne mi chyba nejaka spolocnost ... stale tie iste tvare ... manzel, mama, manzel, mama ... sem tam sestra a svokor. ☹

egyptanka
10. feb 2010

matja, to je skoro ako Marlenka ... 🙂

mgk111
10. feb 2010

egy - aj ja som mala ten pocit ked bol doma a on si to priznal, az teraz ked zase pracuje 😎 ale uzivaj si to este, lebo je to vazne pomoc... s tymi tvarami, ja tu moc ludi nepoznam, takze sa tocim tak dokola - nasi, segra, svokrovci, a zopar kamosiek... ale je pravda, ze ked je tatik doma, tak nebyvame doma stale niekde lietame potom pride pondelok a mna chyti depka, ze co budeme s kubkom robit cely tyzden tak vymyslam kam by som sla... chce to aspon obden aby som sa ja nezblaznila a bola v pohode aj s inymi ludmi a tak... skoda ze nie som v ba by som s tebou na to kafco vecer sla 😉

egyptanka
10. feb 2010

Maci, ved to uvedomujem si to, ze aspon sa zahra s malou ... ale kolkokrat by mi radsej padlo, keby on uvaril obed a ja sa vyvalila k malej a hrala sa s nou ... 🙂

egyptanka
10. feb 2010

Jaaaaaaj a baby som zabudla ... mala dnes zjedla pol jogurtu ... nastruhala som do neho hrusku a dve detske susienky a zjedla. 🙂

kucina1
10. feb 2010

no a moj tomasko uz spi v postielke a idem sa aj ja umyt, zozrala som teraz dve parene buchty fuj a dako ma z toho boli zaludok

tomasko mi prejde uz 2 metre a naozaj uz hlavne chodi ako lozi

bru noc

egyptanka
10. feb 2010

kuci, prajem vam dobru noc ... idem sa aj ja splachnut, ale este pridem ... 😉

labutka
10. feb 2010

pardon, adam bol uz druhy krat hore od deviatej... 😖
egy, chce to viac stretiek. mne tu samej doma tiez obcas pekne zasibava...
no dojmy z prezentacie zmiesane. maminy boli tusim 7 dokopy, vsetky z detmi. nazaciatku som spominala ze jednorazovky sa prebaluju 5-7 krat denne. a stopla ma taka mamina (mohla mat okolo 33 rokov), ze ona 3 krat prebali. a ja pozeram, ze ci curaju do serbla,, a ona ze nie. a ze ved na pienke je napisane, ze vydrzia 12 hodin... stale na to musim mysliet. som nevedela, ze na to treba taky zaludok... na to som fakt nevedela co mam povedat. asi som sa jej mala opytat, ci vie, kolko krat babo cez den cura a ci si aj ona meni vlozku len 3 krat za den... povedala som len (neviem ci tam este bola a pocula to), ze mne nejde o to, ci je dieta v mokrom alebo v suchom, ale premna je dolezite, aby bolo v cistom. ale - ved to je kazdeho sukromna vec, ako casto prebali svoje babo. asi sa musim odosobnit.

ajka82
10. feb 2010

😲 labutka 3x ??? kokos,sice mame pampersky s tym istym napisom ako povedala ta tetusa, ale 5x musim prebalit (v noci nie, to byva vacsinou ocurana az nadranom, ak sa moc v noci nemrvi...neprdnessom aj v noci o jednej prebalila ked vymyslala, lebo mala riadnu bombu medzi nohami)
nabuduce povedz, ze podla tvojho prieskumu sa tolko prebaluju 😉
este by ma zaujimalo ake stare ma dieta...lebo ja 3x vyhodim len srajdy 😀

mala by som pozehlit, aj ked v komode mam este bodyckaale tie sa na nej plantaju, take co su jej dobre tie su vsetky zmrvene na kope...

ajka82
10. feb 2010

labutka aty co nedojdes na kavu, ked byvas zatial tak blizko nas? (neviem dokedy)
a denka, ty mozes tiez hocikedy dojst ked nemas ine plany 😉

egyptanka
10. feb 2010

uz som spat ...
chcela som sa spytat na vas nazor na pouzivanie mrazenej zeleniny ... ja totiz ked neviem nieco zohnat tak kupim mrazene ... napr. spenat, fazulkove lusky, ...

ajka82
10. feb 2010

a aj hocikto iny sa moze zastavit, hocikedy, ak nebudeme akurat na nejakom vysetreni co ma este krpec absolvovat 😉 len berte v uvahu, ze mame maly 2izb byt, keby ste chceli dojst nahodou viacere a na kociky tiez malo miesta...

ajka82
10. feb 2010

egy, ja ked nemam, tiez hodim mrazene...len davam pozor aby kedju uz kupujem, nebola zelenina zamrznuta guca, lebo vtedy neviem, ci sa niekde neroztopila a nezmrazila znova

egyptanka
10. feb 2010

labutka, 3x .... coooooo?? tak ja mam pocit, ze prebalujem stale ... ale 3x tak to je sila ... fuuuj ... to dieta musi mat aku vystipanu ritulku. chudatko moje 😖

baskaj
10. feb 2010

labut - to mi v septembr tiež povedala kamoška, čo mala vtedy asi 1/2 ročné. že prebaluje 3x. 😲 😲 😲 som to predýchavala týždeň

labutka
10. feb 2010

ajka, presne takto som aj ja reagovala. ved som sa vas pytala ako casto prebalujete, a najmenej bolo 5 krat za den, najviac pisala egy, ze niekedy 10 krat. krpate uz chodilo, mohlo mat 2 roky...
no, adam je zase hore, idem... vyzera to na veselu noc... tak sa vyspite aspon vy. dobru.

egyptanka
10. feb 2010

labutka, ved 2 rocne musi curat ine potoky a ona ho v tom necha? ... fakt silna kava
baska, skoda slov takym matkam ☹

egyptanka
10. feb 2010

Aj u nas ste kedykolvek vitane ... mame trojizbak ... miesta koooopec, vsetko co potrebujete ... 🙂

baskaj
10. feb 2010

ale zase sestra svoju malú, čo má 2 roky a štvrť prebaľuje 2 x, ale to preto, že plienku dá len na nočný spánok a poobedný. cez deň je už bez plienky...

baskaj
10. feb 2010

či to náhodou tá dotyčná tak nemyslela...

diocka
10. feb 2010

no ja som na labutkinej prednaske nahodou bola tiez a bola som tam bez dietata (mna asi nepocitala 🙂 🙂 🙂 .
no a ja mam z tej mamicky este inu traumu. mala take velmi aktivne dieta, vkuse behalo po celej miestnosti, proste bolo zive. no a problem nastal ked ho chcela obliect, dieta sa zurovo branilo, ale ta maminka ho este zurivejsie obliekala. a dieta este viac kopalo a mama este zurivejsie obliekala. som normalne po nich kukala, mi sanka padla a som si vravela ze ak ja budem niekedy s dietatom takto zaobchadzat tak nech mi ho radsej osoberu. proste ziadna komunikacia s nim.
dnes som mala doma kamosku ktora ma tiez mimoriadne zive dieta ale ona sa ho naucila zvladat - proste ked ma dieta vzdor a na vsetko odpoveda NIE tak ona mu nepovie ze oblec sa a dieta sa automaticky brani, ale ona sa ho spyta das si ciapku a ja ti obleciem svetrik alebo si das svetrik sam a ja ti zaviazem ciapku? dieta si vyberie jednu z moznosti, je rado ze je po jeho a je to aj konstruktivne.

no a ta maminka na prezentacii vyzerala akoby chcela nejake male levica obliect do oblecka pre malych pudlikov. mozno som precitlivela alebo co ale mala som teda dost...

a este k prednaske - mne sa velmi pacila, mala som moznost si plienky ochytat co je super vec 🙂 labutka diky!!!

egyptanka
10. feb 2010

baska, ale to je o niecom inom ... to hej. Ale super, ze dvojrocna a cez den bez plienky, len na noc ... sikovna baba 🙂

egyptanka
10. feb 2010

baska, labutka pisala, ze necuraju do serbla ... citujem: "stopla ma taka mamina (mohla mat okolo 33 rokov), ze ona 3 krat prebali. a ja pozeram, ze ci curaju do serbla,, a ona ze nie. a ze ved na pienke je napisane, ze vydrzia 12 hodin"

labutka
10. feb 2010

baska, aj ja som si najprv myslela, ze nocnikuju, ale nenocnikuju. proste pozre ci neni nakadene a ked nie, tak ficia dalej. diocka aj ty si to tak pochopila?
ja som si to obliekanie nevsimla... nastastie.
a to co si napisala o tom vzodre ssa mi paci, dufam ze si to aj zapamatam. 🙂
diocka diky za pchvalu, sa mi tak vidi, ze tie posledne dve maminy to oslovilo (tvoju kamosku co latkuje nepocitam) a to je hlavne. 🙂

egyptanka
10. feb 2010

Diocka, takato komunikacia sa mi paci ... ono som zvedava ako to bude u nas, kedze Naty je zive striebro ...

ale mam uspech vo vychove ... mala uz nechodi k zaluziam a nechyta ich, som jej raz chytila rucku, povedala nono nesmies, zamracila sa a odvtedy ich uz nechyta a svokor mi vcera hovoril, lebo ju mal na rukach a ukazoval jej veci v byte, ze prisiel k oknu, mala sa natiahla za zaluziami, ale ani sa ich nedotkla a stiahla rucicku naspat ... potesi takato pozitivna spatna vazba 😅

egyptanka
10. feb 2010

labutka, takze si niekoho namotala?

baskaj
10. feb 2010

kočky idem... som sama doma, treští mi hlava a je mi na grc 😔

diocka
10. feb 2010

ta mamicka to myslela tak ako si pisala - proste plienka ma vydrzat 12 hodin a ona prebaluje citujem "rano, naobed a vecer"...

marek potahoval kable z chladnicky, a dorazne mu stale vravim NO NO. tak teraz pride pred chladnicku, obkukuje ich a "narieka" nad nimi ale nechyta 🙂 zlaty je 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre