Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
12. feb 2010

Katka, ako s malou to vie, tam nie je problem ... len si musim overovat este info ... prebalil si ju?? a tak.
Ale na ostatne domace prace zlenivel ... este riad sem tam umyje, ked ho poprosim a jedine co mu nemusim vraviet je vyniest smetie ... ale uznavam, ze som si za to zodpovedna aj ja, lebo vsetko si spravim ja ako by som ho mala o nieco ziadat ... hold muzi v tomto nemaju akosi oci ... ved spravi sa to samo ... hmm a co na tom, ze ten samo je vlastne manzelka ... xixi 😀

egyptanka
12. feb 2010

baska, bude to dobre ... a dobre si postrehla, ze sa rozplakal ked si odisla ... na tom seminari ohladom spanku prizvukovala, ze spankovy trening by mala robit ta ista osoba, aby to dieta nezmiatlo. 🙂

diocka
12. feb 2010

baskaj, velmi drzim palce. verim ze malicky si rychlo zvykne na iny sposob. aj my sme tak zacinali. a o chvilu marek zacal s tym ze ok, on bude v postielke, ale budeme sa hrat - on bude stat a vyhadzovat cumel, plienku a ja mu to budem podavat. a smial sa na tom strasne.

podla mna je dolezite ze si pri nom. a asi sa nestriedaj s muzom, aspon nie na zaciatku, marek doteraz chyta hysaky ked pride namiesto mna muz.

mgk111
12. feb 2010

egy akoze nie je ku komu na navstevu??? ved vacsia polovica marcoviek je z ba no nie? 😀 o obliekani mi nehovor, ale lepsi sa to a bude aj bez kriku hadam raz - ale radsej zabojujem pri obliekani ako byt nervozny doma...

baska - ja som to nezvladla takze prdim na to, a uspavame sa na nasej posteli... nemam srdce to znasat stale dokola ten hystericky plac 😒

kubko dostal od nas stan s loptickami, novy koberec do izby, teplakovu supravicku Nike, takeho psika Lamaze co ked stalci nozicku tak vyda nejaky ton a auticko Rastiho (lubi neviem ako sa to pise som vygumovana z vina 😀 ) a ono blika, svieti, hra a on sa ho chudiatko boji!!! neboji sa nicoho ani hukajuceho auticka sanitky co ma tak ma toto prekvapilo... druhe kolo oslav bude o tyzden s nasimi... a som stastna, ze sme nechalikupit ten stan s gulickami, cely cas tam chcel sediet a hral sa 😉

bru nocku babule a dakujeme vsetkym za gratulacie 😉

denkolc
12. feb 2010

Baška a vy máte aký problém so zaspávaním? Aj so spaním, či ako? Kojíš v noci?

Egy a nemyslíš, že možno sa Ti len zdá, že je Zdeno lenivý? Že kedysi pracoval viac - možno to bolo ešte v dobe, keď tu nebola Natalka? Možno ten čas, ktorý trávil predtým upratovaním, trávi teraz s malou.....čo Ty na to? Je to ten lepší prípad, nie? 😉 😉

A čo dostaneeee Tánička k narodenináááám - by ste neveriliiiiii.....látkovú plienočkuuuuuu...ruuužovúúú..... 😎

egyptanka
12. feb 2010

Den, ani nie lebo ked aj pracoval a mal niekedy volno tak ma poslal von s malou a on upratal cely byt, teraz take nieco nehrozi ...
... na druhej strane sa aj trocha tesim, ze ked pojde do prace, lebo to nebude tolko vyvarania ... ja si vzdy nieco najdem (tak ako Maca klobasku) a on sa naje v robote v nejakej jedalni. A varit sa bude ked bude doma. Ale rysuje sa mu aj ponuka pracovat hned vedla domu ... 2 minuty peso od nas, tak mi bude chodit domov na obedy ... juj tak sa varenia uz nezbavim 😀

denkolc
12. feb 2010

...eeeej, veru klobáska by bodlaaaa...choď kuknúť, či je už nachystaná... 😀 😀 😀 😀

egyptanka
12. feb 2010

Baby hrozneeee ... na treningu na OH zomrel gruzinsky sankar ☹

egyptanka
12. feb 2010

Den, tento tyzden uz bola ... uz nie je narok 😉

baskaj
12. feb 2010

egy - myslela som, že keď to budeme robiť rovnako, tak sa môžme aj vystriedať. ale je pravda, že je viacej zvyknutý na uspávanie mnou 😒

maci - ja som s tým bojovala už 2 mesiace, že či áno alebo nie. ale ja som slabá, on je ťažký na rukách. a keď aj v našej posteli - cez deň cez deň na našej posteli nezaspí a v noci keď je meszi nami je to zase inak a cítim, že je z toho popletený a potom nevie sám zaspať. a mňa toľko uspávaní denne strašne ničí. predvčerom som z toho skoro vracala, mám zase podráždený žalúdok a už dlho mám z toho aj bolavé kríže

den - so spaním už neni problém, aj keď v noci ešte 2-3x kojím. to mi nevadí, ešte nechcem odstaviť. problém je ale so zaspávaním a samozaspávaním. aj dnes na obed - strašne unavený ale po polhodinke už bol hore, lebo s apretočil a akonáhle je už na 1% hore, reflex, že musím byť hore alebo ma uspia. a tak bol hneď šup hore, hoci ešte zýval. a cez deň z nevyspatia nervózny... lebo nevie sám zaspať, aj ked je unavený a trochu sa prebudí na to, že sa prehodí

ach jo!

ajka82
12. feb 2010

egy to akoze klobaska len raz tyzdenne? tonemyslis vazne 😲
a k tym muzom ti musim odporovat...ja nemusim nic pripominat, ze sa ma nieco urobit...jedine co si nepamata ako podavat su lieky ked bola teraz chora, ale keby tobolo niekde napisane ani na to sa neopyta ...ani nic nemusim pripominat 😉 (par krat som sa opytala ci urobil to a to a vzdy bolo spravene aj naviac)

potulka
12. feb 2010

den, akoze ruzovu? leopardie vypredali? 😝

baskaj, mas moju podporu. u nas prave place matejko, lebo som sa rozhodla ubrat mu aspon jedno nocne kojenie. napochodoval k nemu muz s flaskou acidka, ktore vecer krasne pil, no teraz ocakaval, ze pride prso. ☹

egyptanka
12. feb 2010

baske, nie nie ... ziadne striedanie. zatial nie ☹
ajka, ale nie zartujem 😀 ... Zdeno je uzasny, mozno mam len teraz take obdobie ... ponorka s velkym strachom, ked nastupi do prace a preto sa snazim byt dokonala, aby som si dokazala, ze to zvladnem, aby bol na mna hrdy ... som truba ja viem ... tento kon ma vyhodu, clovek sa sam rozanalyzuje a nemusi cvakat vela ojro u psychiatra. 😎 😔

baskaj
12. feb 2010

ja viem, že to bude dobré. aj so mnou na veľkej posteli vedel zaspať po hodine prevaľovania preliezania ma sám, ale potom som ho musela preložiť, lebo by spadol a aj z toho bol popletený. nebolo to dobre.
akože my strašne problémy so zaspávaním nemáme, problém je iba to, že to musí byť 100% na rukách aj keby len hodinu v tichosti čumel do stropu. sám nie. a to sa donekonečna nedá.
verím, že zajtra večer to pôjde bez plaču. cez deň budeme zatiaľ na rukách. dám hlásenie.

baskaj
12. feb 2010

ďakujem kočky, som rada, že vás mám! 🙂

ajka82
12. feb 2010

egy a to pyzamo si strhla minule? 😀
neviem preco by nemalbyt na teba hrdy aj keby si nieco doma nestihla 😉 treba vzdy hladat tie pozitivne veci, aj ked ich bude nahodou menej cez den, ale len tie spomenut

egyptanka
12. feb 2010

Den, si sa dala na latkovanie??

egyptanka
12. feb 2010

ajka, jo jo ... hmmm a na druhy den som si spomenula, ze som minule mala menzes a ze podla vsetkeho som mala plodne dni ... 😖
On zboznuje zem po ktorej kracam a po ktorej lozi Naty, lubi nas nadovsetko, spravil by vsetko, nechodi po krcmach, nenahana stetky, je mi verny, jediny zlozvyk je fajcenie, ktory vzdy obrblem, ale s tazkym srdcom tolerujem a preto si ho chcem udrzat, chcem mu vytvorit pekny a utulny domov.

egyptanka
12. feb 2010

ajka, takze ak do konca mesiaca nepride opat mrcha mozem hned testovat 😕

egyptanka
12. feb 2010

Ty kokos teraz pozeram do pasu a ja ma uz vyse 10000 prispevkov ...

katka0602
12. feb 2010

Potulka, preco acidko? chystas sa pomaly odstavovat od mm? (viem ze si pisala ze nechces davat um)
ked sa matejko v noci zobudi, neda sa utisit a nezaspi iba tak, bez nicoho? lebo takto sa stale bude budit s tym ze nieco dostate jest a vlastne sa tym nic nedosiahne, nie?
nechcem mudrovat, ja tiez kojim min. 2x v noci, len sa pytam 🙂

egyptanka
13. feb 2010

Dobre rano. O 4 rano sme opäť mali plany poplach, ako každú noc. Uz ma to nebaví, lebo mala sa vždy zobudi. Este dobre ze ho v stredu ideme vrátiť a budeme kľudnejšie spat. Co mate v plane bez vikend?

denkolc
13. feb 2010

Potulka, leopardiaaa? To neni zlý nápad!!! Kto mi poradí? 😀

Egy, tak látkovanie je silné slovo...ale chcem to skúsiť..... 😉 Semo-tamo...

mgk111
13. feb 2010

egy - ja veru pre seba tolko nevarim, alebo ked navarim tak na dva-tri dni takze je to v klidku a na dalsi den mam veget 😉 a musim povedat, ze mam doma aj vacsi poriadok ked tata chodi do prace 🤐

baska - to je mi luto, kubka som naucila robit "baliky baliky" akoze si lazka niekedy sa dviha niekedy sa tuli k vankusom a tolko sa tam medzi nimi vrti az zaspi... cize musim byt s nim nezaspi v postielke, ale aspon neplace... niekedy ma mrzi ze neviem vydrzat ten plac ale co uz mam robit... na rukach neuspavam - to sme nastastie zmenili a zvladli... ale sam v postielke to akosi stale nejde... podla mna som urobila chybu ze som ho to neucila vtedy ked este sa nevedel posadit a postavit - teraz je to nerealne... vtedy by to bolo jednoduhsie... takze az na druhom mimi by som si to odskusala 😎 ja nemam pocit, ze kubkovi vadi, ze zaspi inde ako sa zobudi... sprava sa rovnako tak ci tak 😉

ajka - hmm to je asi tym ze mato je parner nie manzel 😀 ale nie, neboj to si robim srandicky... kazdy clovek je iny, kazde babo je ine a urcite aj kazdy manzel... pokial su taki, ze to nam ako-tak vyhovuje tak je to oki... a ked nie, treba sa dohodnut a narobit kompromisov..

ja ked by som doma cosi neurobila, tak za prve by si to ani nevsimol a za druhe by sa spytal, ze ci to ma akoze niekomu vadit - ze ci som bola cely den s kubkom a ak ano, tak to uplne staci k spokojnosti vsetkych podla nasho tatina 😎

no u nas noc taka, ze kubko sa zobudil o tristvrte na styri a chcel mat rano ☹ tak sme hodku boli hore potme sa gulkal, tulal, rozpraval az potom zaspal, ale strasne zle spal, sa len prevaloval... teraz som ho uhajala znovu tak na chvilu je klidek 😉 ale sme u svokrovcov takze tu je kopa ruk 😀 rozmyslame ze nechame drobceka babine s dedom a pojdeme so svagrinou a frajerom na bowling 🙂 ty koky, to uz ani neviem hadzat take gule 😀 dnes uz davam malicko vyvaru ryzoveho - som nemala ale dedko kym som vstala tak uz aj zmixoval - mam ja poklady v rodine 😵
pekny dnik vam zelam ale sem-tam nakuknem ak sa podari aj fotedcky hodime 🙂

potulka
13. feb 2010

ahojte
nase acidkove pokusy dopadli neuspesne, flasa matejka este viac podrazdila. ale muz ho pomerne rychlo zasa uspal - o 11. a potom este o 1. na hodinku. ja som sa tvarila, ze tam nie som. 😔 potom o druhej a o pol 5. som ho nakojila, cize suma sumarum, o jedno kojenie predsalen menej a to je hlavne.

katka, postupne chcem smerovat k odstaveniu, ale touto prirodzenou, postupnou cestou. rada by som si este nejaky cas ponechala vecerne a ranne kojenie, tie su v pohode. no medzi nimi su este dve nocne a som presvedcena, ze 11mesacne babo si to uz nepyta z hladu. chceli sme zacat najprv s acidkom namiesto MM, lebo to matejkovi chuti, potom namiesto neho vodu a potom nic. 🙂 na zaklade dnesnej noci to mozno pojde hned aj bez nicoho.
druha teoria je, ze matejko si pyta v noci preto kazde 3 hodiny, lebo cez den malo pije a tak to chce dohnat. nova flasa so sosacikom sa mu paci, tak mozno toho cez den popije viac a v noci sa dostavi vysledok. uvidime, zatial sme len na zaciatku.
v utorok ideme do poradne, tak sa opytam, ci sa da MM nahradit mliecnymi vyrobkami aj bez UM. skor si myslim, ze nie, ale za pokus to stoji.

denka, leopardiu plienku som sice este nevidela, ale taku kravickovsku uz hej. 🙂 skus popozerat latkovky.sk, latkoveplienky.sk, branakdetem.cz, plienocky.sk atd.

katja78
13. feb 2010

Ahojte,

Kubkovi prajeme všetko najlepšie k 1.rôčiku, aby bol zdravý, veselý a robil všetkým naokolo radosť 🙂 🙂 🙂

veľa ste prebrali, zasa nestíham, snáď sa pripojím večer. Pekný deň 😎

egyptanka
13. feb 2010

Potulka, este jedna vec mi napadla, prečo sa budí v noci. Keďže nekojis cez deň tak to chce dohnať v noci. Pokiaľ sa dieťa cez deň efektívne dojči tak nemá potrebu to doháňať v noci. Najlepsie je dojcit 5-6 krát denne. Ja dojcim 4-5 krát denne.

potulka
13. feb 2010

egy, je to mozne. ale tymto stylom sa nikdy neodstavi. 🙂

potulka
13. feb 2010

ajkina karinka tiez dostava mlieko len rano a vecer a v noci spi. z nej by sme si chceli vziat priklad. 😉

pasoa
13. feb 2010

Ahojte dievčence.
Som doma z dojčáku na priepustku, večer musím zas späť. Nejdem vás dočítavať, na to nemám vôbec čas, varím a odbieham k PC, ale chcela som si tu trošku vyliať srdce, tak začínam:

Som na pobyte s ostatnými ôsmymi mamičkami.
1. Vierka má 2,5 dcérku Emily s Downovým syndrómom. Emily len lozí, púšťa sa chodiť s oporou, nerozpráva, iba "blebleble" a podobne.

2. Evka má 3,5 ročného synčeka Filipka. Jej príbeh je smutný. Čakala dvojičky, no jedno rástlo na úkor druhého a to druhé postupne v nej odumrelo. Kým ju vzali na "pôrod", začalo odumierať aj to druhé - Filipček, takže má odumreté už niektoré časti mozgu a teda poškodený mozog. Len leží, vie sa obrátiť na bruško a opireť na lakte, díva sa stĺpkom, ale pekne reaguje na meno, smeje sa, keď ho Evka šteklí.. Doma má ešte 11 mesačnú dcérku. Tá je v poriadku, ale nemohla ju zobrať so sebou, lebo už nedojčí. (Pred 4 mesiacmi bola na pobyte aj s oboma deťmi, lebo ešte dojčila)

4. Jarmila má 2,5 ročnú dcérku Peťku. Narodila sa s rázštepom chrbtice, prekonala niekoľko operácií, ix pobytov nemocnici. Peťka krásne lozí, trošku čaptavo sa už aj postaví, ale jednu tú nožičku má stále takú vykrútenú do strany a nosí na nej "beruškinu botičku" - takú fixačnú vysokú umelú papuču. Rozpráva zato krásne, všetci z nej máme šou. "Peťa nece papať! Peťa nece cvičiť...." hovorí o sebe v 3. osobe

5. Zuzana má 1,5 ročného Jakubka, ktorý sa narodil s "dvojitou hlavou", mal na nej oooobrovský hematóm, presne taký istý veľký ako samotná hlava, takže pri hrozne bolestivom pôrode, ako sa mu stlačila tá obrovská hlavička von, sa mu na opačnej strane hlavičky spravila z toho tlaku obrovská modrina. Takže na jednej strane hrča ako svet a na druhej modrina. Mal 57cm, keď sa narodil, bol dlhý a chudý (Zuzka vraví, že ako špageta) a mal obrovitánsku hlavičku. Tiež ho niekoľkokrát operovali. Jakubko má stále dosť veľkú hlavičku v porovnaní s telíčkom, ale je to v podstate fyzicky aj psychicky zdravý chlapček.

6. meno si nepamätám, má 5mes. Klárku, ktorá sa narodila predčasne a vlastne neviem poriadne, čo je s ňou, asi je zdravá, ale tým, že sa narodila tak skoro, mala nejakú poruchu svalového tonusu (ako matúško) a tak musia cvičiť vojta.

7. Grétka - to je môj najväčší srdcabôľ, má dcérku Nikolku. Teraz má asi ... 18 mesiacov.. neviem presne....Celé tehu krása bez problémov, ku koncu dostala obrovské bolesti. Nevzali ju ani na sono, pásy, prietoky, nič.. iba ju dr. prehmatal, pozrel odspodu, že všetko je v poriadku a poslal ju domov (v Brezne). Po tom neviem po akom čase ju už brala sanitka, dieťatko malo omotaný pupočník okolo krku, narodila sa už pridusená a až po 2 minútach oživovania volali resuscitačnú. Grétka to všetko videla z pôrodného stola, kde bola stále "rozčapená" (ako sama povedala) ešte s neporodenou placentou v sebe. Videla sestru, ako volá telefónom "príďte rýchlo oživovať pridusené novorodeňa". To bolo 2 min po pôrode. Do 5 minút ju oživili, ale za tých 5 min sa jej tak vážne poškodil mozog, že Nikolka je najťažší stupeň postihnutia. Je to krásne dievčatko, keď spinká, človek by to ani nepovedal. ALe keď je hore, očká jej lietajú kadejako, ústočká stále otvorené, slinky jej tečú, telíčko nevládne, hlavička nevládna... Do 5 mesiacov bola strašne stuhnutá, ruky mala vystreté pred sebou dohora, nedalo sa jej ich povoliť, skrčiť, nič... Berie kopec liekov na podporu mozgovej aktivity, antiepileptiká (lebo má aj epilepsiu) a neviem čo všetko ešte... Vraj je slepá aj hluchá, to im napísala neurologička v Brezne. Ale Grétka vraví, že keď chodí po kuchyni a malá je v lehátku, že za ňou otáča hlavu, takže niečo isto vidí... ale čo, to asi nik presne nezistí. Aj za hračkou otáča hlavičku, tak možno nejaké tiene...
Ešte má doma 6ročného chlapčeka. A muža, čo z roboty ide do krčmy a tam pije a hrá na automatoch... ☹

7. Monika má 3,5 ročného chlapčeka Martinka. Neviem okolnosti okolo tehu a pôrodu, ale Martinko je tiež DMO (detská mozg. obrna), do toho mu diagnostikovali aj slepotu.Ale tiež ako Grétka vraví, že sa Martinko otáča za ňou, aj keď naňho zavolá a tak... Martinko sa vie dať na bruško a pásť koníčky, prevaľovať sa a takto sa vie celkom pekne premiesňovať.

Ani Nikolka, ani Martinko ani Filipko nevedia sami jesť, sami si stiahnuť stravu z lyžičky a majú problémy aj s používaním jazýčka a teda spracovaním potravy v puse. Vraj Vojtovka pomáha aj na to, lebo stimuluje všetky mozgové centrá a teda by sa to deti mali časom naučiť .
Ale to iba chlapci, Nikolka asi nemá v tomto nádej. Grétka jej všetko mixuje a papá z fľaše.
Mamičky Martinka a Filipka dúfajú, že ich deti začnú postupne pekne žuť a prehľtať. Najvyššia priorita na skvalitnennie ich životov.

8-ma je Marcela s 2,5 ročným Brankom, ktorý sa narodil predčasne, viac neviem. Nechodí, nerozpráva, nevydáva ani žiadne zvuky, ale krásne štvornožkuje a kľačí. Je tuho fixovaný na známe veci, je tam jedna hračka, ktorú má aj doma, Marcela mu ju môže schovať hoci aj za skriňu (lebo chce, aby sa hral aj s niečím iným a rozvíjal tak zručnosti atď) ale on tú "svoju" nájde vždy a zas je len pri nej, aj celé hodiny by sa s ňou vyhral...
ALe Branko v stredu ochorel 39°C a vo štvrtok išli domov.

Matúškovi nie je nič. Má CTP - centrálnu tonusovú poruchu, u neho konktrétne zmes hyper- a hypotonie (ochabnutosti a tuhosti svalstva) ale to sa mu za uplynulých 5 mesiacov krásne zlepšilo a robí obrovské pokroky, mentálne je (dúfam) v poriadku a pri tomto pobyte mi je celkom jasné, že som šťastná žena, šťastná matka a mám šťastné zdravé dieťa.

To je asi tak všetko, sorry, že tu teraz bude na pol strany môj príspevok, ale potrebovala som sa z toho vypísať.. dnes ráno, keď sme šli cvičiť, čakali sme pred telocvičnou spolu s Grétkou a jej NIkolkou a mala som čo robiť, aby som sa tam nerozrevala. A Grétka mala tiež slzy na kraji, keď mi rozprávala zas a znovu o tom pôrode, že to bol najhorší deň jej života. Až mi bolo trápne, keď som si predstavila, že môj pôrod bol pre mňa tým najkrajším životným zážitkom....

včera večer v herni, keď mi Monika rozprávala o Martinkovi a jeho slepote, som sa rozrevala a potom som sa cítila ako hlupaňa (bola tam aj Vierka s Emily a tá na mňa akosi čudne kukala, no.... čo už, musím trénovať sebaovládanie ešte týždeň....)

apropo, včera sme mali s mužom 10. výročie spoluchodenia.

Gratulujem všetkým prvonarodeninovým oslávencom.

došla moja mamča, ideme pojesť, čo som navarila, tak čaute zas o týždeň
papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre