Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
13. feb 2010

den- aj my mame obdobie, ked povieme nie, tak pride taky srdcervuci plac - betar jeden, ale nechame vyplakat potom pomojkame a opat povieme nie aby vedel, ze to skratka nedostane 😀

bershka- veru hej 🙂 reve dost casto, ale hadam je to len obdobie a pominie... niektory den je lespi, niektory horsi ale musikm povedat, ze odkedy sa hybe tym svojim stylom akoze "svornozkovania" tak je to lepsie, lebo sa uz niekam dostane tak nereve uplne stale...

kubko sa vie uzasne hrat s autickami 😎 a tie lopticky a ten stan to bol milionovy napad a nakup veru u nas 😵 😵

bershka
autor
13. feb 2010

boze, lebo ja mam take nervy uz z toho, ze sa bojim ze jej jednu zavesim. ☹
strasne je jedovita, jaci jak zlna. denka aj u vas to takto vypadalo? mojkat sa nechce, hrat sa so mnou nechce....

ajka82
13. feb 2010

dovolila som si zmenit prvu cast fotek 😅 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
ale tortu mame na videu,ked budevpocitaci, tak sa mi hadam podari aj foto z toho vyrobit, tak zatim bez torty aktualna foto 😉

katja78
13. feb 2010

Pekný večer 🙂

oslavujeme drahého narodky 😎 popíjam si šampáňo, hádam ten 1 pohár 2-3 hodinky dosŕkam.
Baby a jeden tip mám. Ak by sa vám podarilo niekedy nezjesť celú tortu, dajte do alobalu a do mrazničky, najlepšie do šuplíka, kde nič nie je, aby nechytila odór. Večer pred oslavou dať do chladničky a na druhý deň je ako čerstvá. Mňamy. Teda aspoň tá, ktorú mám v bruchu, taká bola. 😀

Baška - veď keby vás nedočítam, tak neviem, ako sa máte. Je to také zvláštne, ja vtedy tak telepaticky sa s vami rozprávam 😀 Hanke už druhý deň neodsávame, ale dakde v dutinkách stále niečo počuť, ale oveľa-oveľa menej, ako pred týždňom. ATB už len zajtra, probiotiká, Mar plus a na noc máme pustený ten náš zvlhčovací zázrak 🙂 Damko ešte soplíkuje?

Maci -tiež nevydržím, keď decko plače. Ale keby si Jakubka chcela naučiť na postieľku, keď ešte nevedel sedieť ani stáť (cca pred 6-tym mesiacom), reval by ešte viac. Len by sa nevedel posadiť, ale na to môžeš vziať jed, že by si išiel dušu vyplakať. Pamätáš, aké boli minulý rok hice v lete? To bol jeden z dôvodov, prečo som začala kojiť po ležiačky a nechávať Hanku spávať medzi nami. V postieľke s hniezdom, kde neprúdil dobre vzduch, by nebola spokojná.

lenk30
13. feb 2010

babule nestíham dočítať. totál náročné obdobie. štvornožkovať ho nebaví a stále chce chodiť za ruku, len zle, že len za moju, muž -mamina-segra-kamoška-svokor-babka-dedko........zoberú ho za ruku a on sa hodí o zem, príde po mňa našteluje tie pršteky do mojej ruky a idemeeeeeeeeeee. a takto chodíme celý deň. v kočíku aj v sánkach jačí. tak von chodíme len tak na hodku- a to na rukách, alebo ked sme s tatom na koni a potom po návštevách, kde je kľudný, lebo zmena. ale vôbec nič si doma neurobím. tiež zúri. dnes mu nešli vybrať baterky z ovladača, tak mi ho drbol do šálky s kávou až šálka vyletela a je oliata celá stena.............nesťažujem sa, len chcem podporiť ostatné a pevne verím, že s prvým vlastným krokom to prejde.
tak brú noc

egyptanka
13. feb 2010

Den, ze jazyky ... si si mala na ne sadnut 😝
Bershka, u nas sa nemozem vzdialit, furt na rukach, ked sa jej nieco nepaci tak rev, aj na wecko chodi so mnou. 😔

bershka
autor
13. feb 2010

hmm egy, no vidim, ze nie som sama. ale nastastie je to len par dni. u teba je to uz dlhsie co?

mgk111
13. feb 2010

ajka ma inspirovala - https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... rocny kubicek 🙂
ostatne popisem neskor tatinko ma komp...

zaznela otazka od manzela ze "preco sa to vlastne vola "modry konik" ci je to symbolika alebo co... vie niekto?

egyptanka
13. feb 2010
egyptanka
13. feb 2010

bershka, u nas sa to v poslednych dnoch zacalo nejako prejavovat ...

egyptanka
13. feb 2010

haloooooooo

katja78
13. feb 2010

Egy - ženo, Ty si jak agent CIA, všetko vygúgliš 😉

Pasojka - aj mne je ťažko, keď som prečítala Tvoj príspevok. Ochkám si, aký bol tento týždeň náročný, keď bola Hanka chorá, vymýšľam, či náhodou nemá dáke skryté choroby 😒 Ruku na srdce, aj pre mňa sú postihnuté detičky nepredstaviteľný kríž 😔 Obdivujem každú jednu maminku, ktorá sa deň čo deň stará o svoje chor dieťatko a rieši veci, o ktorých nemáme ani šajnu.

Den - to som rada, že ste v poriadku 🙂

denkolc
13. feb 2010

Môžem sa spýtať, prečo v tom albume, čo dávate link teraz, my nie sme? 😀 To je čo za neporiadok tu? 😀 😀 😀

egyptanka
13. feb 2010

katja, coby agent CIA nie ... ja som estebacka 😀
fuj dala som si dva deci vinka teraz sa potim ako v prechode ...

denkolc
13. feb 2010

Egy, čo robíš chúťky s jazykmi??? 😝 😝 Som najprv nechápala, že o čom, ale potom som sa dobre pobavila... 😀 Ty vieš, čo je dobré... 😀 😀 😀

Maci, tak to je super, že sa tam Kubinkovi páči....podľa mňa guličky tieto deti hrozne bavia....moja ako sa na nich šúľa, raz nahrám a budete sa šúľať tiež.. 😉 😉 😉

Katuli, no veru....aj ja som rada, že som tam dakde neostala...na noc to musí byť iné peklo....by som nešla ani za nič....a myslím intenzívne od rána na Diocku, ako sa im ide na Oravu...uff ufff...

Lenka, Ty ako to zvládaš všetko....neni ten Tvoj potmehúdko nejaký hyperaktívny? 😅

katja78
13. feb 2010

som chcela najprv napísať ŠTB, ale reku, eše sa Ťa to dotkne 😀
A ako si to myslela s tými plodnými dňami, som nejak nepochopila (niežeby ma to malo interesovať) 😨

katja78
13. feb 2010

Den - snáď fučí len tuna na dolňákoch 😕

denkolc
13. feb 2010

Kati, fučí, veru fučí...ale prejsť to treba.....našťastie diaľnice by mali byť v pohoooo... 😕

mgk111
13. feb 2010

katka - asi mas pravdu, ja teraz skratka uspavam na posteli nasej a dufam, ze raz z toho vyrastie a hotovo 😵 a ked nie, tak co uz, zatial je to nase jedine babeno a uzivame si ho...

leni- len treba vydrzat a bude lepsie 🙂 ako vidim, vsetky mame lepsie a horsie dni 😉

egy - jeeej dakujem za vysvetlenie 😉

den - bud je vnutri a zameta rucickami, ale je vo nku a vybera ich po jednej a rozhadzuje, alebo davaju s dedom do vreca a nesmierne ho to vsetko bavi - dufam, ze aj doma bude 🙂 rad hadze, nahana ich a konecne za nimi aj "chodi" po tej ritke sa tak sucha s jednou nohou pod sebou... so stvorkovanim sme sa rozlucili ale takto sa uz dokaze bezpecne premiestnovat, tak je to super 😎

egyptanka
13. feb 2010

katja, no ked som to tak ratala, tak sme zrovna mali tutu mutu bez gumy pocas mojich plodnych dni ... hmmmm ... ved vravim, ked do konca mesiaca nepride mrcha tak testujem.

egyptanka
13. feb 2010

Naty ma novu zabavku ... pride k zrkadlu a hraje so sebou barany, barany duc 🙂
A tie lopticky z Dina ked jej povieme baaaac tak hodi o zem ... podarena je 🙂

egyptanka
13. feb 2010

Den, dam si trocha vinka a som rozsafna ... a to mam take kojace pyzamo s otvormi na cecky. 😀

katja78
13. feb 2010

Egy - jaaaaaj, ale veď prednedávnom si mala menzes, či nie? jak to letí... Inak ja som to kojace pyžamo zrušila, mám normálne, vyhrniem a celú noc je mi zima 😅

egyptanka
13. feb 2010

katja, no ved prave ... ze som mala menzes a ja som si to akosi neuvedomila, az na druhy den 😖
no ja mam prave preto rada to pyzamo, ze mi nie je zoma na krize

mgk111
13. feb 2010

egy - aj kubko to robi a ked bucne tak este sa zacne rehnit 😀 ja mam taku len nocnu koselu a bolo to podla mna uplne zbytocne, lebo mi to zavadzalo a este aj tak to ma flaky po mastickach ktore som natierala, lebo na zaciatku sa kubko nevedel pricucnut a myslela som, ze mi bradavky odpadnu... takze je tam kdesi v skrini zabudnuta, zalozena ale v lete mozno vytiahnem 😉

no idem na kute dobru nocku babule..

egyptanka
13. feb 2010

Maci, dobru nocku ...

Ja som uz vyvesala dalsiu varku pracky ... zajtra uz len hodit prat Natyne veci a mam pokoj 🙂

egyptanka
13. feb 2010

Teraz som si spomenula co sme si spievali s krstnym ked sme chodili na hriby a bola som taka 6 rocna standa ...

... my ideme rovno a najdeme hovno ... 🙂

a este ina z detskeho sudka ... to som si spievala s ocinom

... tralala, tralala Petruska sa posrala ... 🙂

hmmm a teraz to vyzera, ze cele moje detstvo sa spievalo o srackach. 😀 😖

/sorry za vyrazy/

egyptanka
13. feb 2010

Potulka, este tebe som chcela ... myslim, ze davanie acidka nie je najstastnejsi sposob na odstavenie ... zvykne si, ze bude dostavat jest ... ja by som sla skor do caju alebo do vody.

baskaj
13. feb 2010

no tak dnešné uspávanie:
- trvalo cca 1 hod (včera 1,45 hod)
- bolo lepšie ako včera
- už od začiatku sa striedavo sám ukladal a striedavo vstával. asi 1/2 hodku. poskúšal všetky tyčky na postielke, že ktoré sa točia a škrípu a ktoré nie, potom bola úúžasná sranda, keď sa zo stoja púšťal na zadok do sedu, ale potom si pri jednom páde trochu vykrútil rúčku, tak začal plakať. a tak striedavo plakal až do zaspatia. nie že "vááá, zober ma na rukyyy!!!" ale "šak teda zober ma na ruky! nie? tak teda aj tak budem plakať, lebo sa mi nedá samému zaspať". takže striedavo plakal a bol ticho, keď sa snažil spať, ale potom mu vždy trklo, že veď ja sám nezaspím a zase plakal...
- ku koncu, aby zaspal, som striedavo ššš-kala a šúchala postieľkou. (ale veď aj tak sa to zo začiatku ráta, nie?)
- záver - omnoho lepšie ako včera. cítila som, že už pochopil, že tam má zaspať sám, iba sa mu nedalo (včera plakal ešte kvôli tomu, že chcel ísť na ruky). včera som bola z toho strašne citovo nešťastná, aj ráno, som sa bála, že ma už nemá tak rád, že som ho sklamala
- a stále som bola pri ňom, ukladala, hladkala, bozkávala, ššš-kala

🙂 no hádam sme na dobrej ceste 🙂

egyptanka
13. feb 2010

baska, urcite ste na dobrej ceste ... super, strasne sa s vami tesim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre