Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
14. feb 2010

ajka, aky prijem ked som poberala len matersku? ... snad bude stacit rozhodnutie o prideleni materskeho... a ked nie tak kaslem na to, na socialku sa nechce utekat.

ajka82
14. feb 2010

mgk, natieram ju kremom raz za mesiac, ked sa mi zda ze ma suhsiu pokozku...inak pouzivame iba penu do kupela v ktorej je pridany olejcek...ale to musim vystihnut jej dobru naladu, nech vydrzi na mieste aby nezdrhla...
prebalujem po leziacky, teda snazim sa ju nejak zabavit aby vydrzala lezat pol minuty, ked neoblezi v kuse pol minuty tak ju nahanam s plienkou po izbe...obliekame posediacky, postojacky v lahu v behu...ako sa dari...
chody ako kedy, ale malokedy jej dam dva, nechce sa mi varit aj aj...a snazim sa jej dat hustejsie polievky alebo privarky, ked maso tak na stave s prilohou...

aljusik, zuby mame stale len dva spodne, tak neskripe...akosi sa jej zastavil rast ostatnych :-s

egy, jedlo dostane cerstvo uvarene, este si sem tam musi pockat 5 minut nech ochladne na optimalnu teplotu, varim totiz kazdy den cerstve...ked dostane prikrm, vykydnem ho do termotaniera, do neho vlejem horucu vodu a za chvilu je teply jak ma byt...ked sme boli v restike, ohriali prikrm v mikrovlnke (asi 2-3x)

ajka82
14. feb 2010

egy, sak tu matersku si prijala 😉 mala by si mat potvrdenie alebo cosi na zaklade coho budu vediet , ze ju poberas

egyptanka
14. feb 2010

ajka, hej to mam ... len by som sa necudovala, keby to nestacilo a chceli by este nejake potvrdenie ... ja sa uz fakt nedivim v tejto byrokratickej spolocnosti nicomu. 😠

egyptanka
14. feb 2010

Jaaaaj a trochu bulvaru ... Puskarova porodila Leonarda 😉

mgk111
14. feb 2010

aljusik - dakujeme 🙂 kubko skripe zubami tiez a pytala som sa zubarky, je to uplne normalne, pretoze zistili ze je to cosi nove a ked ich trapia zubky tak to pridava na intenzite...

aj vam babule za odpovede...

egy - ja uz davno nezohrievam vo vodnom kupeli... a dobry bulvar 🙂

uz sme dosli domov, krpca sme dnes nekupali, dostal mliecko a zachrnel okolo osmej, uz sme vybaleny, umyvacka zapnuta, pracka nachystana na rano no a ked vidim prach na dlazkach a vsetkom tak uz sa teism na zajtra 😀 predtym som povedala ze sak co bude, aj tak ideme prec a teraz ma to pockalo 😠 tak mi treba... uvidime aky bude kubinko zajtra...

egyptanka
14. feb 2010

Maci, si mohla povedat by som prisla k tebe, ja som dnes u nas umyvala dlazky, ale nechcelo sa mi vyberat mop tak som umyvala handrou kolenacky, som si povedala, ze nebudem dnes upratovat, ale vzdy som si nieco nasla ... pranie, vyprasenie diek, utretie prachu, vylestenie skiel, umytie umyvadla a wecka ... uz sa citim ako debil ... ja ked okolo niecoho idem tak musim do toho pichnut. Vrrrrr ...
... idem do sprchy kym je tepla voda.

labutka
14. feb 2010

den - 1gbp = 1,13 eur. sama neobjednam nic, ak sa niekto prida, tak mozme... 🙂
egy, mne poslali z prace potvrdenie o prijme, ze mam dat manzelovi, aby si namna mohol odpocitat. neviem ci este nieco potrebuje.

mgk111
14. feb 2010

egy - ja som bola taka tiez, vzdy som musela mat vsetko tip-top a potom prislo tehu a dlhe lezanie a moje priority sa zmenili - niekedy ma to trapi a beham ako fretka, ale zvacsa sa niecomu prisposobm a urobim iba daco, co treba a som s kubkom... ale mozes dobehnut aj zajtra - aj prespat mate kde - aj postielky mame dve jednu cestovnu 😀 ja budem strazit kubka a natalku a ty mozes makat 🤐 😉

matja
14. feb 2010

ahojte 🙂
odpovede na vaše otázky:
1. kedysi som natierala pravidelne každý jeden deň, až kým ste ma nezrušili, že to nie je až tak dobré 😀 Teraz natieram skôr výnimočne, keď mi napadne...
2. obliekam a prebaľujem tak, že ho naháňam a keď ho chytím, tak ho položím na chrbátik. Paťko sa zase otočí, odíde, ja ho zase chytím, položím a takto pokračujeme, až kým ho neoblečiem... 😀
obliecť viem aj v iných podmienkach ako poležiačky, ale prebaliť nie...
3. Paťko papá iba jeden chod, buď polievku alebo "druhé"

Zubami našťastie neškrípe 😀 brrrr, až mi zimomriavky po tele chodili, keď som čítala, že vaše detičky áno 😅

Jedlo zohrievam v termomiske, čiže vo vodnom kúpeli.

egy - starbunz plienky by som nekupovala kvôli tým chobotom a ušiam a nosom a čojaviemčomu.... Podľa mňa to vyzerá pekne, keď nie je na tom body, ale ináč to musí robiť v nohaviciach guču....

egy, citujem ťa: "ja ked okolo niecoho idem tak musim do toho pichnut" - manžel nešiel okolo? 😀 😀

egyptanka
14. feb 2010

Maci, juuuuj zajtra nemozem ... zajtra este vybavovacky ohladom dani.

matja
14. feb 2010

lenk30, to máš domá iné vzrušo s tým tvojim divoškom 😕 😅

baby, ja už sa niekoľko dní pripravujem psychicky na to, že už Paťkovi začnem dávať pomaly našu stravu. Stále to neviem akosi prijať. Jasné, že nevhupneme do dospeláckej stravy razom, ale aj tak, bábätkovské obdobie nám týmto načisto skončí...
Ajka, ty už tuším dávaš vašu stravu. Varíš každý deň mäso? Paťko doteraz jedával 6 x v týždni mäso a 1 x žĺtko. Ročné deti už nepotrebujú každý deň mäso?

egyptanka
14. feb 2010

matja, ved tie plienky na leto ... len tricko a plienka 🙂 ... ale ja nie som latkarka
a to skor muz by mal pichnut 😀

denkolc
14. feb 2010

Mati, tak isto sme sa báli, keď sme začínali s príkrmami....a už je to pre nás rutina....neboj, ešte dlho to nebude úplne dospelácke jedlo......to skôr my dospeláci začneme viac jesť detské jedlá... 😀 😀 😀

matja
14. feb 2010

veru denka, my budeme jesť detské jedlá. Len ako o tom presvedčiť môjho manžela?? 😀

môžete sa vyjadriť aj ostatné, nie iba ajka.
- ako plánujete stravovať deti po roku? 6 x za týždeň mäso? To mne teda toľko mäsa chutiť nebude.
- budete dávať aj teplú večeru?

egyptanka
14. feb 2010

matja, no mojmu muzovi by veru nevadilo maso aj dva krat za den a kazdy den takto ... 😀

nsoci
14. feb 2010

Ahojte

tak sme spat z makova, bolo tradicne vyborne 😉
idem docitat ci som vam chybala

Kuci kupili sme tuto, ale farba borovica (zmen napravo od obrazka)
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598...

Sakris, prave mi pise Snehulienka, co tu boli v utorok, ze den na to srali a vracali aj oni
Tie virusy si dobre dlho prezivaju v prostredi

Teraz sme zas boli na papierovych plenach (preventivne, ak by mal este virus v hovnach)... ale teda prebalovala som 7x denne (viem podla poctu plen).

Ja mam tiez mrazenu zeleninu - vlastnorucne naporcovanu na jesen z mrazaku. Vsak aj to sa rata.

egyptanka
14. feb 2010

nsoci a ten stvrtok plati??

matja
14. feb 2010

egy, dík za link... ale podľa toho, čo sa tam píše, tak to stále nie je dospelácka strava:

"Príliš aromatické a orientálne korenie ani karí je pre deti absolútne nevhodné. Nepoužívame čierne mleté korenie, mletú papriku, chilli, sojovú omáčku, opatrne s horčicou, majonézou, kečupu rovnako menej, kvôli vysokému obsahu cukru."

asi sa toho nebudem doslova a do písmena držať. Ja to s korením aj tak nepreháňam, tá trocha hádam nebude vadiť...

egyptanka
14. feb 2010

matja, u nas sa tiez nepouziva velmi cierne korenie, u nas sa preferuje len sol a cervena mleta sladka paprika. Zboznujem bobkovy list a rascu.

ajka82
14. feb 2010

matja ja davam aj nasu (to povacsine privarky a perkelt, ked som teraz robila) ale varim aj jej este zvlast, ked sme same doma a mne sa nechce nic speci varit 😅
doteraz stale 6x maso, 1x vajce a moj plan: 5xmaso, 1x vajce, nieco na "sladko"(ryzovy nakym, zemlovka, palacinky...) + polievka(isto k tomu)
a mne maso kazdy den nevadi 😉

nsoci
14. feb 2010

Den super, Tanicka je sikulka 😉 Musi nam to prist ukazat niekedy.

Matko pije poleziacky z Avent poharika so sosacikom.
Potulka v meste pravdupovediac neviem kde je. Ale je tam, bo som ju kupila. Medzi zeleninou kdesik.

Ad sople. Jasne ze nie do kolektivu. Ale napriklad hento srajdovanie, kokos ako je mozne, ze tyzden po srani nakazil Snehulienkinu Adelku? To uz fakt clovek aby bol tri tyzdne doma v karatene.

Matja Matko sa postavil na zaciatku novembra, chodi od polky novembra popri nabytku, ale nepusti sa ani za svet.
Inak uz sme presli na papanie s nami. Na dovolenke tlacil co to dalo, zemiakovu kasu, vyvar, halusky... aka parada, ze uz su velki 😀

egyptanka
14. feb 2010

nsoci a ostatne s hnackami ... to ste mali rota alebo co to je???

ajka82
14. feb 2010

matja...a teplu veceru netusim...doteraz mavala stale kasu, este to tak nejaky cas bude, ale asi casom budem striedats chlebom, alebo neicim podobnym.

nsoci
14. feb 2010

K upratovaniu...

Ja som typ co neobsedi, takze furt cosi porabam doma a matko pomaha. Ked varim dostane hrniec a vari. Naklada a vyklada mi pracku (vacsinou opacne ako potrebujem, ale co uz) 😀 Ked umyvam nieco dostane hubku a drhne aj on (podlahu, chladnicku, mna... potom okostuje ako chuti hubka). Ked vysavam spaciruje za vysavacom ako za choditkom a potom dostane hadicu na najmensom vykone a vysava aj on. Vysavat musime casto, lebo Matko vezme roztek a obide cely byt a roztek je vsade len nie v matkovi.

Juj Egy ja ked Ta citam, tak mna by svihlo do tyzdna. Ja som asi sebecka, ale vecerny ritual nehrozi, niekde sa zaspi... jeme uz kedy nas napadne (dnesne menu - ryzova kasa, rozok s nami pri ranajkach, obed, zemiakova kasa, jablko, kusisko chleba, tatove bryndzove halusky.... a momentalne nemame doma UM, tak bude kasovat aj v noci... nem problem)... ked sa mi nechce varit dam kupenske.... proste treba trposku zvolnit zo svojich predstav... ja som tiez na seba velmik prisna a rada sa tyram predstavami podriadenia vsetkeho blahu mojho dietata, ale bojujem ako lebv s touto strankou svojej povahy a kazdy den si prikazem na nieco sa slavnostne vydlabat... skus to aj ty... je to velmi osviezujuce.

denkolc
14. feb 2010

Nsoci, ale postavila sa len raz...odvtedy nič...stála by veru, ale sama sa dvihnúť nesce.... 😅 No ostatné pohyby, techniku sedenia rôznej formy ukáže, to hej....len škoda, že nie tento štvrtok... ☹

ajka82
14. feb 2010

nsoci...a matko ti hubku nezje? jasom hubkyzrusila,lebo naposledy z nej kusok chybal 😖 a nechcem aby sa dlavila spongiami 😀

egyptanka
14. feb 2010

nsoci, uz som upustila od jedenie v stolicke ... doteraz som ju tyrala jedenim v stolicke kazdy chod, ale viem ze je to nespravne, ale ranajky a vecernu kasu davam pri telke (zapnute TV Bebe) a mam istotu, ze to zje. Jedine co vyzadujem, je jedenie v stolicke obed a to vzdy pri nej obeduje aj muz tak ma ako taky navyk. Pomedzi hranie dostane nejaku tu chrumku, pripadne kusok bananu, par lyziciek vyzivy ...
... trocha ma len hneva, ze stale nema trpezlivost na jedlo ... lyzickou jej nahanam usta a ona sa furt vrti a stale sa snazim do nej dostat jedlo i za cenu mojich tecucich nervov. ... tak preto aspon tie ranajky a vecera pri telke.

egyptanka
14. feb 2010

Den, preco nie tento stvrtok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre