Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
17. feb 2010

Iron ja uz mam brucho jak svet a nezapnem uz skoro nijake gate. Aj prsia mam uz o cislo vacsie. Ale co sa cudujem, aj pri Matkovi som v 9tt skoncila s normalnym obleckom. 😎

ajka82
17. feb 2010

nsoci, matkovi prajeme vsetko najlepsie k prvemu rocku 😵

mape dodatocne dakujeme 😉

mgk,chodte omrknut teren, my mozno na zaciatku tyzdna pojdeme pozret egyak sa zadari a potom vas 😀 ...ak bysa nam nezadarilo docestovat, tak az zaciatkom marca po rizikovej poradni 😉

asandys
17. feb 2010

Srdecne gratulujeme dalsiemu rocnemu super babatku Matkovi, nech si zdravunky, stastna a taky dobry ako doteraz, a nech Ti o chvilku pribudne krasna sestricka Hanka🙂)) aby si mal koho pusinkovat a ochranovat🙂)))

Tehulky, drzteeeeeeeee sa!!!!!!!!!!!!!!!!!

ajka82
17. feb 2010

doobeda sme pobehali doktorov, na ocnom vraj vsetko v poriadku, najblizsia kontrola v 3 rokoch a mame ju dovtedy naucit otacat E, vraj bude citat 😀 a na neurologii na nas pozrela doktorka,ze co tam chceme,lebo karinka si pekne cupitala po ordinacii, kym som zlozila tasku a moju bundu 😅 takze vsetko bezproblemov a mame sa vraj na rizikovej opytat ci je este potrebne tam chodit, ze uz ani teraz sme nemuseli... a kym som zaplatila za vysetrenie, poobzerala celu cakaren s chodbou a ordinaciami,doktorka za nou chodila preistotu 😝 😅
ja som akurat dotlacila dosebakopcovity tanier cestovin 😅 a pijem kavicku,karinka dava poobedny spanok a asi zaspim pri cej s pocitacom na bruchu 😅 som unavena jak keby som dve noci po sebe nespala 😒

iron
17. feb 2010

nsoci...no ja uz som tiez vytiahla tehotenske oblecko. Mne hned vidno brucho, esteze je zima 😀

No Ajka veru uz by ste tam nemuseli chodit, ved ste tam trapne...... 😉
Spinkali sme a ideme papat a ideme von...vyzera pekne, dufam ze nas von neprefacka nejaka velka zima alebo vietor.

ajka82
17. feb 2010

no my za to nemozeme, ze v rizikovej dostali naposledy papier z neurologie ze vsetko v poriadku, zodpoveda veku, a ze kontrola pri problemoch... ja myslela, ze to beru ze OK a uz take vysetrenie nepotrebuju 😒
co uz sme sa dnes ponahanali troska, LTT sme tam dosli, lebo na ocne sme este cakali, mala tam nejake malinkedvojicky a u dievcatka riesili operaciu, ze bude musiet podstupit...

mgk111
17. feb 2010

tak my vykocikovani, kamoska nesla hore, tak som upratovala "nadarmo"... ale neva aspon nemam kopu prachu, tatik sa ruti zo sluzobky, ja este okupkam kubina aby sa mohli len hrat a padim rozvazat avon a precistit si hlavu... zajtra to ockovanie - uff normalne ma to netesi dufam ze nebude moc vela kriku lebo potom sa neda ukludnit 😒

ajka - super, ako dopadli vsetky "vysetrenia a kontroly"... karinka je krasna, zdrava a sikovna slecna 😉

no narychlo som zjedla par kuskov salamy, kecup a chlebik a idem rychlo kupat kubicka 🙂 asi mu pojde dalsi zub, tak by do vsetkeho hryzol, ze az sa cely trasie chudacik...

matja
17. feb 2010

dievčatá, prosím vás, poraďte, ako najlepšie uschovať polku rozkrojeného avokáda na ďalší deň.

matja
17. feb 2010

druhá otázka, neviete, či dostať kúpiť kornflakesy bez cukru?

ajka82
17. feb 2010

matja s avokadom neporadim a tie kornflakesy cisto kukuricne su aj s cukrom? 😕 ja sa chystam na nakup, tak este neviem, nikdy som nestudovala zlozenie doteraz...

matja
17. feb 2010

áno ajka, manžel mi práve také doniesol. Nečítal zloženie.

ajka82
17. feb 2010

no mne sa nikdy nezdalo, ze by to bolo aspon trochu sladke ked som ich jedla 😅 no momentalne mam doma len ochutene

munu
17. feb 2010

caute.. mam taku otazocku..
aj vasim detickam este niekedy pukne v klbikoch? Lebo Matkovi som to este pocula stale parkrat.. tak neviem, ci je to ok.. ale asi je, ked uz tak veselo chodi a nebadam na nom, ze by mu cosi chybalo alebo po pohybovej stranke nejaku chybu.. takze dufam, ze je to vporiadku.. hm? Napiste ako je to s vasimi detickami.. ma to zaujima.. alebo ak niekto vie, ze do akeho veku sa vyvijaju tie klbiky u babatkach..

labutka
17. feb 2010

egy anketa - blbost co som kupila su take tie "bezpecnostne" sparatka do usi. na policke mi uz skoro rok zapadaju prachom. pouzivame normalne. a dalsia blost, co sme ale dostali, boli mini boticky a tenisky - sice su krasne, ale nepouzite. 🙂
munu, adamovi nic nepuka.
nsoci, som zvedava jake ste mali oslavenecke menu. potrebujem aj ja inspiraciu. a matkovi vsetko naj. 😉

a nasa chorova - teplotz zmiyli a adam sa vyhadzal. stale som nasratejsia na maminu, ktorej dieta nakazilo moje dieta. namiesto vyberania riadov do novej kuchyne som bola doma s adamom a vsetko kupil moj chlap. 😒

munu
17. feb 2010

ozaaaaj.. pre vas mozno bezne, ale pre mna neuveritelne.. dneska sme boli v meste v jednom medzinarodnom obchode.. maju tam potraviny z roznych krajin, ako polsko, slovensko, cesko, litva a neviem co este vsetko.. a nasla som tam kasu od nestle, rozne prichute, ale polsku.. no neva. hned som ju kupila a na veceru vyskusam dat Matkovi.. kupila som bananovu, lebo on banany miluje.. tak uvidime, ci bude chutit.. lebo som videla viackrat ako ju tu chvalite niektore, ze ako drobcom chutia tie kase.. tak potom vam poviem, ci aj Matkovi chutila alebo ci sa mi na nu nevyprdol a nemusela som utekat varit narychlo krupicku jeho oblubenu 😀

munu
17. feb 2010

a k tym klbikom, to je malokedy.. len niekedy to zacujem.. ale samozrejme, ze nie ako vtedy ked bol malicky, co som sa to uz raz tu pytala.. vtedy ste mi viacere napisali, ze to sa im vyvijaju este, tak to preto.. vlastne preto sa pytam, ze dokedy sa im to vyvija alebo to uz maju vyvinute.. ako to je.. ono nejako ma to netrapi, lebo Matko je sikovny celkovo, len ma tak napadlo sa spytat na to, lebo no obcas nieco zacujem..

matja
17. feb 2010

egy, ďakujem, soľ nevadí, už ide mať rok, budem postupne ochucovať aj jedlá pre neho. Len cukor ešte nechcem v žiadnych potravinách, teda ani v kornflakesoch.
Dostať kúpiť piškóty bez cukru? Pozriem ten link, čo dala egy. Spravila by som jablkovú tortu na narodeniny.

munu, malému tak nepraská, ale minule mu tak dosť nahlas v ručičke, až som sa v prvom okamihu zľakla.

dnes musím pochváliť môjho drahého synčeka. Celý deň bol veľmi zlatučký, dobrý (až na obliekanie 😠 😀 ), pekne zakaždým do 15 minút zaspal, krásne sa hral, všetko, čo mal nabraté, spapal, dokonca po večeri som mu dala ešte aj chlebík s avokádom, lebo mu bolo málo. Boli sme v materskom centre, aj tam bol zlatý, veľmi ho baví preliezať cez tunel vytvorený z takých veľkých penových skladačiek, vyškerí sa a letí doňho ako strela. Majú tam aj chodítko, ktorého sa pridržiava, raz za týždeň nevadí, keď ho používa a pekne s jeho pomocou chodí, držal sa ho iba jednou ručičkou a druhou si držal autíčko a tak cupital. Veľmi si obľúbil autíčka, dokáže sa s nimi hrať veľmi dlho a najviac asi také tie pekné klasické angličáky. Cestou domov sme sa celú cestu rozprávali, možno si okoloidúci mysleli, že som šiši, keď som spievala "tralala-na-na" - tak som učila malého spievať a on sa po mne snažil opakovať. Učila som ho aj rozdávať pusinky. Tieto chvíle pri kočíkovaní vždy využívame na rozprávanie, spievanie a učenie sa nových vecí, preto radšej vyhľadávam uličky, kde nechodí veľa ľudí 😀

egyptanka
17. feb 2010

No Naty uz spinka a vyzera ze mame opat dva spanky, dnes aj vcera dala tak okolo stvrtej taku hodinku. Tak som z toho nejaka paf ... takze je to tak striedavo oblacno.
Baby je to zle ak krmim malu pri telke?? ... no krmim ranajky, olovrant a veceru. Desiatovu polievku a hlavne jedlo papa zasadne v stolicke.

munu
17. feb 2010

labutka a matja, diky za odpovede.. no matja, Matkovi tiez tak, ze nic nic dlho a zrazu pocujem, ze mu niekde pukne.. ale nie silno.. tak potichucky, skor to len citim, ked napriklad naposledy sa to stalo dneska(preto ma to napadlo dneska sa spytat), ze chodil a ja som ho pre istotu drzala za rucku a vtedy som cosi jemne pocitila..

egyptanka
17. feb 2010

munu, aj Natalke sem tam pukne ... ale nejak sa na to nezameriavam.

otazka ... od kedy sa mozu rajciny?

matja
17. feb 2010

egy, ja idem dať teraz od roka. Mám dve tabuľky, v jednej je od 10 mesiacov, v druhej od 12. Ale nedávno som dala kupovaný príkrm a obsahoval aj paradajky.

egyptanka
17. feb 2010

matja, hmmm a fcul bud mudry ... lebo rozmyslam nad paradajkovou polievkou (ale mam len cherry paradajky), v kupovanom prikrme uz mala paradajky.

ajka82
17. feb 2010

munu, karinka puka v klbikoch, pocutto neni, ale ked ju chytim za kolienko alebo za clenok, tak je citit (samozrejme nie vzdy)

potulka
17. feb 2010

ahojte
cely den nam nesiel net, bola som ako bez ruky. 🙄
egy, podla mojich vedomosti sa paradajky uz po roku mozu, ale nepockas radsej do sezony? toto co sa predava su len take akozerajciny. moj nazor.

som zvedava na matkovu oslavu a reakcie rodiny na najmladsie indianca. ozaj, nsoci, uz davnejsie som sa chcela opytat, ci nema aj tvoj syn nejaku vhodnu inidansku prezyvku. tasunko? hatatitla? 😉

egyptanka
17. feb 2010

potulka, aaaa to mi nenapadlo ... mas pravdu. Pockam ... a spravim jej obmeneny paradajkovy salat ktory zboznujeme, len jej dam namiesto majonezy biely jogurt. ... hmmm uz sa tesim.

Nsoci, inac dufam, ze nie si na mna nahnevana ... som cely den myslela, ci moje slova nevyzneli zle. Naozaj si velmi cenim tvoj pristup, svedci o tom, ze si velmi zodpovedna mamina, ktorej zalezi na blahu ostatnych deti a nie si z tych co riskuju. (vsak labutka ... ked niekto berie soplave dieta do kolektivu).

Tak poradte aku polievku na zajtra?? ... Hraskova s cestovinou??

ajka82
17. feb 2010

a tko ma dnes pochvali?...karinka sa posrala pocas robenia kase, vacsinou to byva az po jedle, tak cely cas co jedla a chvilu sa hrala kym som nachystala kupanie mala zabalenu prdel v latkovom stvorci 😀 😝 😀 (len som musela konce zauzlit, kedze doma nemame snapi 🤐 nech neminiem jednu pampersku "zbytocne" 😉

egyptanka
17. feb 2010

ajka, no chvalim ta 🙂

egyptanka
17. feb 2010

Idem zehlit pri Panelaku, potom navecerat (objednala som si salat a muz pizzu) a navarit malej na zajtra ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre