Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
26. feb 2010

katja, na stranke co ma Annag

"Zrelé mlieko sa počas tehotenstva zmení postupne na kolostrum. Chuť mliečka môže byť iná, bábätko môže na chuť reagovať, staršie deti to mamičke dokonca i povedia)"

katja78
26. feb 2010

Taella - mojenko malinké, ste museli byť vyľakané, chvalaBohu, že je Karolínka v poriadku 🙂

Marianka - aj my sme mali dosť veľkú vaničku, PegPerego ešte také klasické, ale už v auguste sa hanka zapierala nožkami tak ako teraz Kajka. Ozaj je to sranda, ako sa tie uzlíčky vyvíjajú každé svojim tempom.

Chcela som sa spýtať členov rambo klubu, má niekto viac ako 83 cm?

katja78
26. feb 2010

Egy - veď hej, počas tehotenstva, ale nie na jeho začiatku. Podľa toho žena nespozná, že je tehu.

egyptanka
26. feb 2010

katja, tak potom jediny naznak by boli tie citlive bradavky, fuj ja si pamatam ako pri prvom tehu (este som nevedela, ze som tehu) boleli prsia. Hrozne som myslela, ze si ich dam ufaklit ...
a nechcela som sa ist venovat muzovi? 😀

vlalu6it
26. feb 2010

egy--takze k tvojej ankete
1-spat sa ide presne o 19a to presne 3minuty vreskotu a je tvrda,,,kedze teraz idu zuby,myslim ten nas prvy,,tak sa budime v noci castejsie,,,ale vstava o 6-6.30,,chce mlieko,,a tak este spinka pol hodku..
2-o 10.30-11druhe spanie,,15minut,,,
3,,mame smolu,,poobede uz spat odmietame,,,snat tak chvilku na prechadzke v kociariku,,

my kupeme kazdy 3den,,,a niekedy aj 4,,vsak viete,,v tally to maju zauzivane inak,,tak od zaciatku sme mali tento system,,,ale ritulku rucky a tvaricku to kazdy den,,,

konecne som k veceru vstala a prve som pustila pracku,,vsade cisto,,manzel sa stara,,je uzasny,,navarene,,poriadok,,a svokra pomaha s malou,,citim sa lepsie,zuby -diery,,asi ma zacinaju tahat stichy a je to dost neprijemne,,,
moja brusna chripka snat bude uz zajtra 3den zdolana,,ale malicka mala dnes total riedku stolicu,,dufam,ze sa to na nu nenalepilo,,mozno aj koli tomu zubku,,neviem,,,

inak mala je taka prefikana,,,vybera si papakat len to co jej chuti a to su povatsine sladke veci,,,momentalne je to na psychiku,,,ona ked vidi ze jeme nieco sladke,,ona nas ide total zdemolovat,,je neskutocne tvrdohlava a priecna,,,,ale lubim ju

mapa
26. feb 2010

vladka, idem uz spat, ale to tahanie stichov- mne ked trhali osmicku, tak som mala trhavu bolest v "diere", myslela som, ze sa to tak hoji, trpela som asi 2-3 dni, kedze bolo pred vianocami pre istotu som sla k zubarovi na kontrolu a mala som tam zapal ako hrom... dal mi lokalne antibiotika a aj v tabletkach a rychlo sa to zacalo zlepsovat. diery nemaju tahat, mohlo sa ti tam dostat nieco z jedla a zapalit to, chod si to dat urcite skontorlovat... skore uzdravenie 😔

dobru noc 🙄

taella
27. feb 2010

takže noc bola v pohode , Karolínka ju pekne prespala , len ja som spala akosi nekľudne , mala som pocit akoby som ani nespala 😒 bála som sa , aby som nezaspala a Karolínke by sa niečo stalo 😖

ráno šiestej budíček a už vieme výsledok , že Kanada : Slovensko - 3:2 , manžel hovoril , že to bol trhák až do konca 😀

nsoci
27. feb 2010

Bre rano holky

idem rychlo na poradu...

Matko spal prvy raz sam v izbicke, zaspasl o osmej a vstal teraz kratko po siedmej
ale
boli sme za nim 7x, takze rovnako ako ked spal s nami

3x papal (!!!) - u nas papat znamena 240 ml mlieka a za tym rev, lebo sa mali
4x stacil dudel, pohladenie a hned prec

No a tu je problem - proste on sa budi jest kazde tri hodiny zhruba - budi sa tak ici mu v noci davame ryzovy vyvar (riedky), kasu (celu noc), riedene mlieko alebo mlieko, proste mu to je fuk - najprv sa zacne vrtiet a ak nedame mlieko skor nez sa zobudi spusti hystericky rev a strasne tazko sa uspava potom (parkrat som skusila ho ukolisat bez jedla, ale to je tak riesenie na 10 minut... hned jak odidem zacn sa zas budit), skusala som davat menej na jedno papanie, ale reval jak tur po dopapani (inak u nas sa v noci reve VZDY ako keby nevypil ani kvapku)

A kedze tolko papa, tak cura a tradicne sa v noci zobudi minimalne raz na precuranie a to uz mu davam plenu vypchatu jak futbalku 😉

Neviem co s nim, uz len kvoli zubkom (ma uz 10 vonku) by nemal tolko papat, mam otrasne zuby, tak nechcem aby dopadol jak ja... cez den jedava dobre, ale nijak megavela (na svoju vahu, tak 150 g), mlieko mava na ranajky a pred spanim... mam vsunut este jedno co ja viem na obed? sa bojim, ze potom odignoruje obed...

Babulky radte jak ho prekabatit... 5X v noci po 240 ml mlieka (ak ratam ranajky aj veceru) vsak to je dost aj na dospeleho chlapa!

nsoci
27. feb 2010

Sorry za ranny traktat, snad vladzete citat. Ja len, ze uz ked som sa odhodlala na ten velky krok (presunut ho do vlastnej izby), tak to nechcem pokazit.

A Potulka, by si neverila, pred mesiacom som si nechcela vziat svoje babatko z manzelskej postele a teraz, zo dna na den, sa to zmenilo. 😉

labutka
27. feb 2010

...my sme dnes hore uz od stvrtej... to som nakojila (cca pol hodku), uspala, polozila do postielky. hned nato rev, takze zobrala na ruky, uspala, polozila do postielky, hned na to rev, takze zobrala na ruky, uspala, polozila do postielky.

renia
27. feb 2010

ahojte.baby radte mi.vcera ma vytocil muz,tak som o 16tej vyslopala pol litra bieleho.boze,nemyslite si,ze som alkacka,za posledne 2 roky som vypila mozno 2dcl dokopy.a otazka.dnes rano som odsavala mlieko,mam ho vyliat?asi tam je ten chlast,ze?

A k ankete?kupeme kazdy vecer,miska spi polhodku doobedu,hodku az hodku a pol poobede na prechadzke.vecer zaspava okolo 20tej,a vstava medzi 5tou a 7mou rano.

Denka jasne,ze pojdeme s injusou aj vonka,neviem sa dockat.

potulka
27. feb 2010

ahojte
labutka, nie je to jasne?? adam chcel pozerat hokej! 😝
prehra 2:3 s kanadou je velmi slusna. teraz mam dilemu, ci zajtra rano vstat a divat sa. strasne rada by som, ale rada by som aj spala.

semifinale sme nepozerali, ale zato sme mali najlepsiu noc za posledny polrok. isli sme si lahnut o 11., matej sa zobudil na kojenie az o pol 3., potom o 4. sa dostal na brusko, co ho zobudilo, ale muz pohojdal a maly spal V KUSE do pol 8. 😵 😵 😵
rano som mala plne prso, kedze zvycajne ho vyprazdni okolo 5., tak som si lahla s holym nadrom a matej, sediac vedla mna, sa len pochechtaval a decentne donho stuchal prstekom. 😀 u nas teda nehrozi samoobsluha, ze by prisiel k mame a dvihol tricko. 🙂

nsoci, veru neviem, co ti poradit. mozno mu nenapadne zvysit davky normalneho jedla cez den...? a v noci zaryte ponukat len nieco na pitie.

nsoci
27. feb 2010

Renia lakoholicka? Vsak to su dva pohare bieleho, co si... ale mlieko vylej radsej ak mas. Taky mal tvorcek moze tu kloncentraciu v krvi ak este nejaka je pocitit.

lenka138
27. feb 2010

no tak ja som teda s mužom na hokej vstala, ale pozrela som iba dve tretiny a na poslednú som išla spať a zrovna v tej sme dali dva góly 😠

my máme dosť pevný režim, ale ani nie žeby som ho ja k tomu nútila, on si ho vytvoril a ja som sa len prispôsobila. Večer chodíme spať stále rovnako okolo tej pol 8, ak náhodou na obed vstane už okolo jednej, tak vtedy sa pýta spať už o 7. Ja som spokojná, že máme vytvorený režim, lebo aj malý je spokojnejší a ja viem, že kedy s ním čo môžem podniknúť, poprípade, že si môžme dovoliť vypadnúť na dlhšie z bytu a tak

taella fu, až ma zamrazilo, hlavne že je Karolínka v poriadku

renia ak si to víno pila o 16, tak už po ňom nie je ani stopy

egyptanka
27. feb 2010

Fuj som sa nejako nevyspala kvôli tomu vetru. Renia, nevylievaj to víno tam uz nie je. Ja si sem tam dám večer okolo 21 a kojim tak o 6 a v pohode. A co mal muž aké problémy, ze ste sa pohádali? Na hokej som nevstala, spanok je pre mňa dôležitejší.

mona1111
27. feb 2010

Ja som tiez na hokej nevstavala som rada ze som sa vyspala, manzel vstal si natocil budik a aj samko sa zobudil ako zvykne tak manzel mu dal cajik , postaral sa a ja som mohla spat..... 😉

U nas dnes prsi, som chcela ist vonku na prechadzku no mozno prestane a poobede pojdeme .....

Dnes mam navarene...parada....sa tesim.....

pasoa
27. feb 2010

ahojki.
my sme s mužom na hokej vstávali, ale ja som počas druhej prestávky zaspala na gauči a tak som sa počas poslednej tretiny s pocitom beznádeje odplichtila späť do postele, muž dopozeral.
Som rada, že som nepozerala, takýto adrenalín v prostred noci mi fakt netreba. Ešte ráno o siedmej hej, namiesto raňajšej kávy, ale v noci?
No lenže, sotva som si ľahla, hádam som ani nestihla zaspať a už sa mrňa začalo budiť a ešte pred siedmou už vykazoval známky totálnej vyspatosti, zato jeho rodičia pravý opak.
No čo, musela som vstať a fungovať... 😔 😔 😔

teraz sú sa s mužom vonku manducujú, ja idem vysávať alebo utierať prach alebo oboje.. aj obed mi treba robiť.. chrrrpšššš.....

potulka
27. feb 2010

nsociiiiiiiii, vrela vdaka za tip na obchod s topanockami. boli sme a ukoristili sme strasne chutne topane a aj sandalky na doma. cesky vyrobca. matej nebol skusanim nadseny, ale uz treba byt pripraveny. v sandalkach aj celkom pekne stal bez drzania. 🙂 toto su ony, tie posledne, tmavomodre:
http://www.ceska-obuv.cz/cs/kolekce/domaci-obuv...
topanocky na webke nemaju.

pasoa, tvoje dnesne pozeranie hokeja ma nabudilo, zajtra rano vstavam! ved kedy najblizsie budeme hrat na olympiade o medajlu? 😉

potulka
27. feb 2010

jaaj a este - mame nozky cislo 20,5.

pasoa
27. feb 2010

potulka, podľa čoho sa číslujú nožičky? podľa cm? to má matejko 20,5 cm nožičku??? 😕 😕 😕
lebo matúško má 10cm

iron
27. feb 2010

my mame nozky 17 mozno sa uz aj k 18 priblizime...
Pasoa, tam kde predavaju topanocky maju take metre, kde das paprc a ukaze ti cislo topanky....
Cisluje sa to inak...lebo ja mam 36-tky a veru 36 cm nohu nemam 😀 😀 😀

iron
27. feb 2010

jaj v obrazku je moj manzel s Ninkou, som ich fotila profilovo a hodila do takeho obrazku...sa to tu niekto pytal....

Egy...a to ti Natalka tu retiazku neje?...Lebo moja by to rozhodne nemohla mat na sebe, ta vsetko dava dole...

katja78
27. feb 2010

Čavte,

Hanka je bez teploty už 24 hodín 😵 soplíky sme od večera ťahali len 2x, a už nie sú žlto-zelené 😵 😵 , zato po tých antibiotikách sa vysypala na celom tele aj na tváričke ☹ ☹ už len zajtra posledná dávka, tak musíme vyržať 😨

Nsoci - to je zložitý problém, viac ako liter mliečka je ozaj dosť. Tak sa mi vidí, že Maťko má maniere dojčeného dítka, chce Ťa stále pri sebe. Neviem, ako z toho kruhu von.

Iron - som sa ja pýtala, aj sa mi zdalo, že Ninka to je, ale vyzerá to kúlovo, akoupútavka na nejaký film 😉

munu
27. feb 2010
https://www.youtube.com/watch?v=0EcD5J5iFlY

Matko ako chodi a ukazuje aky velky vyrastie.. lenze nieje moc kvalitne video, lebo bolo nahravane vecer

kucina1
27. feb 2010

ahojte baby chcela som sa opytat ci by niektora z vas nemala zaujem o presne tuto istu uplne novu autosedacku z tohto obchodu http://biga.sk/autosedacky-9-36-kg/britax-evolv... nestornovali mi ju, tak ju preberieme a na druhy den vratime, ale ak by ju niektora chcela tak ju posunieme dalej

kucina1
27. feb 2010

sorry baby prave som zistila, ze mi tu autosedacku nakoniec stornovali tak predchadzajuci prispevok si nevsimajte

egyptanka
27. feb 2010

Mama dnes na dve hodky strazila malu a my sme isli do Tesca na velky stvrtrocny nakup potravin ... takze mam plny mrazak a spajzu, staci uz len dokupovat jogurty, chlieb a nejaky salam. Najlepsie na tom je to, ze vzdy si hovorim, ze zbucham nakup za pol hodku a potom si s muzom sadneme na kavu, ale vzdy nam ten nakup trva vyse hodiny.

Iron, pytala si sa ci mi ju neje, tak nie, strasne si na to zvykla.

No idem varit na zajtra, nech mam pokoj ... pridem vas este skontrolovat. Papa 🙂

egyptanka
27. feb 2010

Munu, kraaaaasne ... no som zvedava kedy zacneme my chodit. Uz som troska netrpezliva, ale zatial si uzivam stvornozkovanie. 😀

egyptanka
27. feb 2010

Este som chcela ...

Nsoci a ako papa Matko cez den?
Uvazovala si mu dat mliecko ako olovrant a na veceru kasu? Lebo fakt, ze tri krat v noci mlieko je dost ... pripadne oblbnut cajom? Alebo mu teda to mliecko ried az sa dostanes len na vodu a to sa mu uz kvoli nej neoplati vstavat. Hmmm?

vlalu6it
27. feb 2010

mapa dik,,mam 8den po,,,snat do pondelka vydrzim,,dufam,,ze to tahaju len tie stichy,,berem algifen kvapky,,no,,,

bola som dnes chvilku von,,,ale skoro som odpadla,,v laugu,,,ale mam supi foti s tym komikom,,heh neviem ako sa vola,,,snat nahodim,,,nevladala som,,nastastie som nic na obed nejedla tak som uz nemala z coho hnackovat,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre