Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
12. mar 2010

Ale tie pijavice majú niečo do seba, len keby tie pokecy okolo neboli na úrovni 3. triedy ľudovej školy.
Napr. pri liečbe ťažko sa hojacich, infikovaných vredoch na nohách sa používajú larvy Bzučivky zelenej, špeciálne na tieto účely ju chovajú na jednej farme na Záhorí. majú schopnosť požierať odumreté, infikované tkanivo a ranu dokonale vyčiastia.

mgk111
12. mar 2010

ajka - hej on sa tomu hihna ale mne sa to nelubi, lebo aj ked si tasne hlavicku moc, tak sa smeje, ale keby padol tak ze si ju buchne tak to zase nie - to uz baci 🙂

asandys - nechapem na com ficis, ze vydrzim tak dlho hore a vsetko robit a starat sa o drobca 🙂

taaaak a rozhodli sme sa ze kubko ide do druhej izby dnes, ja budem prve noci pri nom, aby sa nevydesil ze kde sa zobudil, ale rozhodnute je... zobudil sa o pol siestej - rusili sme ho my a tatino ako vstaval... uvidime ci pride zmena... pol siestej sa mi zda moc skoro, ked chodi spat az okolo pol deviatej a este sa ajbudi... uvidime... dostal mliecko, stihli sme sa prezliect a vetrame spalnu... tak som to zabudla odoslat a uz je vyvetrany cely byt, varim obed ryzu a masko ala cina, kubko prave zaspal po dlhom prehovarani a mala by som trosku upratat a preorganizovat izbicku aby sme tu mohli dat kubika...

nsoci - no neviem ako je to u nas - ja si nemyslim ze je to zvyk, veceru ma mliecko, kasu do neho nenarvem ani keby som sa na hlavu postavila... tak uvidime ci pomoze vedlajsia izba v niecom... a velakrat pocujem ze mu skvrka v brusku okolo tej tretej, takze preto mu dam...

k pijaviciam - aj mne odporucali kvoli jednej hmmm ako to nazvat zrazenine? neviem mam skratka nafuknuty prst asi nejaky blby sval alebo co na prste, tak to mi hovorili, ze by mi mohlo pomoct, lebo to mam bolavy ukazovak za ktory ma kubko stale chyta a ja stiskam zuby o dusu ale neviem sa na ne odhodlat - ja sa bojim 🤐 😖

egyptanka
12. mar 2010

Maci, osobne by som pri nom nespala. Ked som dávala Natalku do izby tak hneď na ostro.

mgk111
12. mar 2010

egy - a nemyslis ze by mohol ma des z toho ze je zrazu inde uprostred noci?

egyptanka
12. mar 2010

Baby som taká smutná, vcera som sa chcela porozprávať s mužom o tom mojom kojeni, vedel o tom, ale pozeral telku a spat išiel pred polnocou. Tak sa na mňa vybodol. :(

pasoa
12. mar 2010

maci, každé dieťatko je iné. Tak, ako aj dospelí sú iní. Sú ľudia, ktorí majú radi kolektív, nové veci, nové zážitky. Sú takí, čo sa ľudí stránia, radšej sa idú prejsť do prírody a neradi skúšajú nové veci.
Deti nie sú výnimka.
Musíš jednoducho za ten rok už poznať svoje dieťa a inštinktívne vycítiť, čo by zvládol a z čoho by mohol mať stres, nebodaj traumu.

Ak si myslíš, že Jakubko by zniesol spávať sám v izbičke, no bojíš sa ho tam "capnúť" hneď samého na noc, tak ho s tou izbičkou najprv zoznám, počas dňa sa tam hrávajte, ukladaj ho tam na denný spánok, toto pár dní, kým začneš s nočným spánkom a potom večer tam buď pri ňom, kým nezaspí.

egyptanka
12. mar 2010

No tak ako Pavlinka písala, u nas predchádzalo hranie sa v tej izbe, tak bola na nu zvyknuta.

mgk111
12. mar 2010

pasoa - v tej izbicke sa hravame uz dlho, je tu jeho koberec a hracky, auticka, pozerame z okna na hava, je tu korytnacka (ktoru musim premiestnit) takze to tu pozna dobre, len som sa bala, ze sa zobudi sam a bude sa bat - ale mas pravdu vlastne sa nema coho... denny spanok tu v tejto izbe hmmm to mi vobec nenapadlo... len je to zlozite tu je roztahovaci gauc, kubko nevie zaspat v postielke, vzdy na nasej posteli sa gulka a potom ho premiestnim a vlastne ani sam nikdy nevie zaspat, takze my sme vzdy pri nom... niekedy dvaja niekedy len jeden z nas...

a kubko sa zobudil 🙂 dik za rady babule

pasoa
12. mar 2010

no, idem si pochystať veci, nakŕmiť brumka a ideme do "dojčáku" na kontrolu. môj macík má sily ako lev a tak sa pri cvičení bráni, že jeden cvik s ním už takmer týždeň necvičím, lebo ho už neudržím.
to by jeden nechápal, ako sa také malé dieťa dokáže vymaniť zo zovretia. fakt ako lev. bude sa krútiť, zapierať sa nohami, rukami, vytáčať hlavu a ja by som potrebovala - ako trefne raz napísala Potulka - prenajať chobotnicu, aby mi pomohla ho držať.

tak mi hádam naša RHB sestrička Aďka ukáže nejaké nové grify 🙂

a cestou späť kúpim klobásku a potom si uvarím fazuľovú kyslú mňam mňam.

matja
12. mar 2010

katja, to o tých pijaviciach som počula, bývalá suseda to normálne skúšala.... brrrr.... a s tým orgazmom, čo si napísala 😀
Takáto medicína veru nie je na mňa...

tie reborn bábiky sa často dražia aj na mimiaukciách, mne sa teda vôbec nepáčia.

egy, Paťko spáva 2 x denne, ale vidím na ňom, že by zvládol aj 3 x. Nedávam ho spať ten tretí raz, aby večer dobre zaspal, však poobede preberá "šichtu" manžel, čo je pre malého zase zmena, tak trochu ožije a zase sa pekne hrá.
U nás na mrzutosť dobre zaberá, keď sa zoberieme a ideme von. Lenže teraz, keď zistil, že si môže po vonku aj cupitať, tak už nechce byť moc v manduce ani v kočíku. Vydrží chvíľu a potom by najradšej vyskočil.

potulka, aj u nás počúvame slovíčko "to" stále dookola. Hocikedy Paťka napadne vystrčiť prštek, ukáže na nejaký predmet a povie "to". Raz bol podarený, bola u nás kamarátka, tiež jej všetko možné poukazoval a zrazu vystrel obidve rúčky, každú iným smerom, povedal " to"a prštekami ukazoval na dve rôzne veci. 🙂

katja, pochopila som to správne, že si v noci žehlila a robila poriadky v papieroch? uff, ty máš teda energie na rozdávanie 😅

naše budenie v noci - nezvykne byť už častejšie ako 4-krát, zvyčajne už iba 3-krát. Aj túto noc tri razy. On sa vždy postaví na nožičky a vtedy už nie je cesta späť, dostáva prso.

ja som akási nachladnutá, povedala som si, že keď malý zaspí, že si pôjdem zdriemnuť aj ja, nuž ale keď som otvorila koníka, samozrejme ma to prešlo, oddychujem tu 🙂

nsoci
12. mar 2010

Mgk no ked ma vecer iba mliecko, mozno mu to fakt nestaci, ved je taky valibuk jak ten nas.
Matko tiez par dni spal v novej izbicke cez den. A teraz spava sam, obcas s mojim trickom, ked mrnci. 😉

clea333
12. mar 2010

Ahojte maminy,
naposledy som pisala, ze mame vsetci 3 nadchu a tatino kasle. Ked to vsetko preslo, som sa tesila, ze konecne je dobre a potom dostal drobcek vysoke horucky 39,5.Uz to trva od nedele, nevedeli, co mu je, ale nakoniec sa vysypal, takze vraj ta Siesta choroba.

Labutka, Nsoci, tusim vy ste to mali. Za ako dlho vam presiel ten vysyp?Brali ste aj nejake lieky, my len na znizenie teploty sirup Panadol a davala som zabaly, lebo usny teplomer ukazoval az 39,8 😢 😠

Inak sa neboji, stale sa pusta, spravi par krokov sam, ale este origos nechodime. Njaradsej si nosi kyblik s kockami co sa vkladaju a vysypava ho. Este zboznuje knizocky a ukazuje tam rozne zvieratka. Idem sa usulat, ako napodobnuje kravicku, robi pri tom take smiesne grimasy.

Este som tu len prisla a maly je hore, musim utekat kuknut ho. Tesim sa uz na to stretko, co je v aprili, tam hadam stihneme pokecat viac.

kucina1
12. mar 2010

uf este musim poumyvat podlahy a pozametat a mame cely byt vyupratovany, zajtra pojdeme kupit do detskej koberec, borduru a garnizu a keby nam vyslo nahodou financne este dakych 80 euro tak jednu skrinku a tomaskovi tam prenesieme postielku a moze mat z polovice detsku izbu, ktora doteraz splna zatial funkciu "skladiska"

ale som sa uz riadne unavila

potulka
12. mar 2010

ahojte

my cez den najnovsie zaspavame tak, ze si matejka na nasej posteli pritisnem chrbatikom o moje brucho, hlavicku ma na mojom pleci a ked uz zavrie ocka, ale este uplne nespi, preteperim ho do postielky. tam trosku pozmurka a do takej minuty chrni.
vecer ale zaspava vacsinou pri kojeni na nasej posteli a tam aj celu noc ostane. hoci napr. vcera bola vynimka, kojenie ho neuspalo, nuz sa toho chopil muz vyssie uvedenym sposobom a matejko spal v postielke az do pol druhej. to je tusim rekord. 😵

mona, nas matejko zasa strasne smiesne napodobnuje macka. namiesto brum hovori ba-a-a-a-a takym vrzgavym sposobom a tvari sa pri tom trpitelsky. 😀

kuci, brusko riadne - to sa lucinke roztahuje, ked jej ho tomasko predpripravil! 😉

matja, presne, aj matej ked sa zobudi, okamzite ide na 4 a ak ma oporu, aj na 2. niekedy ho staci polozit a spi dalej, ale zvycajne treba tiez tasit prso. nastastie uz len 2x za noc. 🙂
inak, ako to robite, ked deti spia v postielke a odkopu sa? tym, ze spi s nami, to mame pod kontrolou, ale keby spal sam a nemrncal by, my sa nezobudime, t.j. ani ho neprikryjeme. 😅

nsoci
12. mar 2010

Clea nam presiel tak za dva-tri dni. Ani neviem. Ale asi iba jeden den bol fakt, ze bodkovany.
Juuuj my sme takto chory uz od januara, furt nieco a vlstne dokopy nic, len furt izolacka... dnes ujo rosnicka tvrdil, ze az prvy jarny den sa zjari.... 😉

Matko mi riadne capol, stal na posteli a nejak sa smykol, vzadu an hlavicke ma typel ajk svet, chvilku reval, vtedy som mu tam capla mrazenu zeleninu, potom uz nechcel a tvari sa normalne. Aj mi hned do revu bolo, ze sa mu nieco stalo, ach jo... snad vsetko ok, klop klop

Moje nastvanie malo vyznam, volala mi veduca, ze sa osparvedlnuje a ze dnes ten kocik bude, ze to vybavila... juuuj, ja sa bezne nestvem, ale toto ma fakt, ze vytocilo, zeby tehu hormony?

nsoci
12. mar 2010

Potulka tak spi odkopany. Kedze ma pyzamko a v izbe 21 stupnov tak ma to netrapi. 😉

xixi7
12. mar 2010

Kocky co davate malym UM mohli by ste mi prosim poradit?
My sme sa prave odstavili od materskeho a tak rano namiesto prsnika zarabame Nutrilon. Lenze dost dlho trva, kym sa voda prevari a vychladne (ja ju prelievam z pohara do pohara) a ona jaci, lebo chce pit hned...ako to rano robite?
Idem si este vyhladat starsie stranky, kde ste pisali, kedy a cim ich cez den krmite..touto um. vyzivou sa nam to trochu poprehadzovalo.

nsoci
12. mar 2010

Lenka dakujem... hm... no ja asi Babylove nekupim, neda mi to moj ekoterorizmus. To radsej anucim fesaka v noci necurat. 😀

A neviem ci som sa chvalila, vydrazili sme autosedacku Romer King Plus za 50 juuuuro... dnes po nu ideme do rakuska 😉 neni nova, ale vyzera ok...

kucina1
12. mar 2010

xixi ja som prevarala vodu do 7 mesiaca a to tak ze dopredu, vychladla, ostala v dzbane a potom som si naliala vodu do flasky a zohriala v mikrovlnke, teraz vodu vobec neprevaram, davam mu obycajnu z vodovodu a ohrievam v mikrovlnke

tak drobec uspaty a ja pojdem varit, ale musim si odpocinut bo ledva uz stojim

renia
12. mar 2010

Ja mam vodu prevarenu,nachystanu,potom zohrejem v ohrievacke,v noci nechavam na radiatore-ale neviem,ci sa to takto moze.kazde rano prevaram novu,a tu ma aj na pitie-vychladnutu,a na mlieko potom zohrievam,kolko potrebujem.moze sa to takto?

denkolc
12. mar 2010

Potulka, chcela som k tomu spaniu vo vlastnej postieľke...predstav si, že Tánička, keď ju v noci nakojím, tak sa sama odgúľa do svojej postieľky a tam spí....neni to sranda? 😀 😀 😀 Normálne sa naučila, že aj jej je lepšie vo vlastnom....a nezavadziame si...aspoň na niečo to je dobré.. 😉

Xixi, kamoška to robí tak, že má aj studenú prevarenú vodu, tak ich zmieša....čo ja vieeeem.....ja keď chcem mať dačo chladnejšie, dávam to do ďalšieho hrnca s ľadovou vodou a vychladne to rýchlejšie ako prelievaním...

mgk111
12. mar 2010

xixi - ak mas termosku, priprav si vodu taku o nieco teplejsiu, ona ti v priebehu noci trosku vychladne ale to bude tak akurat... mozes rovno nasypat mliecko a ides 🙂

prave sme s kubkom dovysavali, on sa este tvari ze vysava 🙂 este utriet prach a poobede von 😉 chcem aby sme mali cezvikend s tatinkom a drobcom veget, nech nemusime nic robit okrem varenia...

katja78
12. mar 2010

A dnes má svoj 1. narodkový dník hneď 6 marcovčiatok ! Takže milí:

Ninka od Iron,
Alexandra od Elenam,
Jasminka od Boldy,
Viliamko od Moncici,
Michaelka od Miniky a
Milanko od Kaly.

HAPPY BIRTHDAY TO YOU 😵 😵 😵 😵 😵 😵

xixi7
12. mar 2010

Ten tip s termoskou sa mi asi najviac pozdava...dik vsetkym za rady.

egyptanka
12. mar 2010

Nech mi Pán Boh dá silu preseknut môj Gordicky uzol. :( :(

xixi7
12. mar 2010

Mgk, Renia, Kuci..kolkokrat denne davate detickam UM a v akych mnozstvach?

potulka
12. mar 2010

katja, ty si nasa matrika. 😀 ja som si pamatala len ninku. vsetko najlepsie vsetkym! 😵
ja som mala dnes termin porodu. myslim ale, ze keby som nesla na cisarsky, prenasala by som.

pred chvilou sme sa skoro zaradili medzi rodiny, v ktorych sa uz jedlo hovienko. 😅 nechala som plny nocnik v izbe, isla som mateja umyt a obliect do kupelne a na veldielo som zabudla, pokojne som sa pustila do varenia obeda. chvalabohu, ze matejko nezavandroval do obyvacky a chvalabohu za MK, lebo ked som sa isla mrknut na nove prispevky, nasla som aj nocnik. 😀

vidim, ze slovo ekoterorizmus sa tu ujalo. 😉 copyright nan ma moj manzel.

pasoa, aj ja mam na obed fazulovicu, akurat bez klobasy. a ako to, ze ty, nekonzument bravcoveho, pojedas takyto humus? 😝

nsoci
12. mar 2010

Xixi coby sluzobne najstarsia UMkarka, ktora vyskusala vsetky varianty, odporucam:

Vecer pred papanim zohrej vodu v hrnci, polku prelej do termosky, polku nechaj v hrnci vychladnut. V priapde potreby mixuj horucu a studenu, za chvilku sa trafis takmer ned do spravnej teploty. 😉

Jeeej kolko oslavencov - vsetko naj vospolok. Dnes am narodky aj moja mamina... a kamoske sa v noci narodila druha dcerka!

potulka
12. mar 2010

osuobky, mate na sporaku nejaky antidetsky kryt na gombiky? ak ano, kde sa to kupuje? tam kde sporaky? lebo u nas zacina vrchny kontrolor ich podrobne testovanie odolnosti. 😅
vdaka.

kucina1
12. mar 2010

nsoci aj ja patrim medzi najstarsie UMkarky 🙂

xixi ja davam rano 180-210ml a vecer 150-180ml

s termoskou som to robila na navstevach a vonku tak ako nsoci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre