Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
14. mar 2010

Katka - ja banan nedavam maximalne raz do mesiaca, lebo on potom ked zje banan tak tazko kaka aj take dva dni.... ale ked som mu dala do rucky tak si odhryzol fakt velky kusok a potom vypulene okale na mna ze co, 😨 tak som mu musela vybrat ten poriadny kus z pusy..... takze banan mu lamem ja ....

denka - no asi nieco bolo vo vzduchu lebo takto sa nezobudil uz daaaaaaaaaaavno.... a ako pises po placi take vzlyky tak preto som si ho zobrala k sebe pritulila som si ho a hovorila ze uz je dobre nech spinka mamka je pri nom...

egy my tiez mame pri spani cumlik a neriesim to niekomu sa to paci ina to odsudzuje ale ako pises ved nebude cumlikovat do 18 - tky .... 🙂 🙂 🙂 ... Cumlik za cely den ked sa hraje tak vobec ho nema len ked ide spinkat...

Katja no tak Maruska sa Vam postarala o zabavu....

egyptanka
14. mar 2010

Den, ja som chodievala ked bolo teplejsie a do pohodky ... bud spala (ona tam dokazala prespat cele Sluzby Bozie), alebo som ju drzala na rukach a ona cumakovala ... ale to bolo pred pol rokom. Ale skus, myslim, ze zmena prostredia jej spravi dobre ... 🙂

clea333
14. mar 2010

Deni, aj tebe plakala Tanicka?Filipko sa budil s hroznym placom, som nechapala ☹ hadam tuto noc to bude lepsie 😉

Egy, ja sa snazim z konika cerpat info, ale o niektorych veciach si urobim svoj nazor, resp. prisposobim svojmu babatku...inak my tiez mame cumlik, aj maleho kremujem olivovym olejcekom kazdy den po kupani a doteraz sa mu nic nerobilo, takze to su rozne nazory a treba dat na svoj vlastny nazor a materinsky instinkt. Viem, ze cumlikom sa ukludni, niezeby bez neho nemohol vydrzat, on vydrzi, ale niekedy mu ho proste dam a neriesim to.Urcite veci pridu same neskor a potom ich budem riesit.A este som chcela toto-aj ked vela veci sa hovori, ze "malo by sa to tak robit, lebo sa dieta zle nauci..bude potom s tym problem, nema sa to tak a pod", tak niekedy aj ja porusim veci, ktore som si myslela, ze robit pri dietatku nebudem, pretoze to jednoducho prave moje babo vyzaduje inak-napr. doobedny spanok riesim tak, ze ho uspavam v manduce 😉 lebo inak sa mrvi a nezaspi...no dokedy ho budem v nej uspavat, to neriesim (vsak manduca je tusim do 20 kg ze 😀 😀 😀 ) vecer zaspi v pohode a takychto pripadov je viac, teraz ma nic nenapada. Treba sa tesit, ze mame krasne zdrave deticky 😉

Aarwen, krasne fotecky!

Katja, si sa isto bala, ked sa malinka zamkla, ja som sa raz zamkla v kupelke, to som mala asi 5 rokov a ostrihala som si vlasy 😀 😀 😀 mala som ich dlhe po pas, ale ja som si upravila len ofinu akoze podla hrnca, mam aj foto, lebo potom bola nejaka oslava a sme sa fotili...chuda mamina, kym ma prehovorila, aby som otvorila dvere 😎

mgk111
14. mar 2010

ahojte babule

tak my dnes sme boli na navsteve, trojrocny matko nechcel kubkovi nic pozicat, napriek tomu kubko za nim chodil ako psik 🙂 doniesla som si domov buginu - netusim, ci to ma nejaku znacku, ja akosi taketo veci vobec neriesim, potrebujem zistit, ci kubko v tom vydrzi a necha sa vozit, ci to ma vyznam kupovat alebo nie... a hlavne ho v nej mienim uspavat cez den, ak budem na konci so silami...

kubkova izibicka hotova - roztahovaci gauc, postielka, prebalovaci pult, stan s gulickami a boxy s hrackami... dietatko ulozene v postielke a normalne mi je aj smutno trosku, ze uz nebude pri nas, ale zase spanok je dolezity pre obidve strany 🙂

za tri roky co tu byvame sme uz styrikrat prestavovali nabytok ... dufam, ze teraz to bude nadlhsie 🙂

egy - ja si nemyslim, ze sa tu predbiehame, skor si pomahame - v nazoroch, v tom, co ktore babo vie, aby sme vedlei, co mozeme naucit to svoje, postupy ako docielit napriklad ten spanok alebo cokolvek ine... niekedy ta vela veci nenapadne, takze skusenosti druhych su na nezaplatenie... jasne,m ze ti pride luto, co tvoje dieta nerobi a druhe ano, ale je to len na nas, aby sme si to stopli v hlave a nerobili z toho vedu... kubko este napriklad stale nechodi - zya rucicky hej, sem-tam sam, ale hneva sa ked ho nedrzime... kazde babo je ine...

katja78
14. mar 2010

Den - akurát dnes sme sa s Baškou a jej rodinkou stretli v kostole na sv. omši. Ma zavolala tam, kam oni chodievajú, lebo náš kostolík je malý a stojíme tam vždy vonku. A ten ich je nový, veliký, priestranný a vzadu je taká sklenenou stenou oddelená miestnosť "kaplnka pre matky s deťmi". Videla som mimi od cca 3 mesiace. Nikomu tam nevadilo, ak sa deti hlasnejšie zhovárali, hašterili, a pritom rodičia nemali pocit, že sú mimo diania.
Ale v mestách bývajú aj tzv. detské omše, určené pre deti (pesničky, gitary, pri kázeni chodí kňaz medzi deťmi, donesie im všakovaké veci, len aby upútal ich pozornosť a nadviazal dialóg). Je to skôr pre väčšie deti, ale aj tie menšie okukujú 😎 A tam už vôbec nevadí, ak niekto plače, kričí, nikto sa na tom nepohoršuje.

bershka
autor
14. mar 2010

ahojte kocky

zacala som novu temu Jedno mi staci....
pridajte sa kto je toho nazoru :D

clea333
14. mar 2010

Deni, ja sa chystam s malym do kostola, ale este som s nim nebola, bo v zime dost neprakticke, to vyzliekanie a v case omse spinka. Ale ked nebude mat tolko vrstiev na sebe, tak zacnem s nim chodit 😉 skus, mozno Tanicke sa tam zapaci, vsak keby nie, odist mozes 😉 presne ako pisala Katja, tak by som sla asi na detsku omsu

katja78
14. mar 2010

Clei - v prvom momete som sa lakla, že začne plakať. Ale ona relatívne v pohode. A vedela som, že ani krikom, ani hystériou nič nezmôžem. Tak sme sa akože hrali, stále som ju navigovala, ako má rúčkou točiť, ale ona to ešte nevie.

denkolc
14. mar 2010

Kati, Clea... 🙂 Však práveže chodím na detské omše, preto to zvažujem.... 🙂 lebo tam sú väčšie detičky, tak či by to nebolo blbé byť tam s tou mojou...keď ešte ani nechodí....ale asi musím skúsiť....možno mi bude sedkať na kolenách a kukať naokolo... 😉
Inak, zakaždým som na omši dojatá...že by to bolo tým kojením? Ale spieva tam jedno dievča a má anjelský hlas..ešte aj teraz, keď na to myslím, mám zimomriavky... 😅

Bershka, asi budeme v tom klube len dve... 😀

asandys
14. mar 2010

ahojteeee.

Adamko ma tiez cumlik,, nielen pri spinkani, ale niekedy aj pocas dna. On proste velmi casto reve, a toto ho ukludni. Po case mu poveime, nech mi da dudku a on ju poslesne vypluje mne do ruky. Ale napr. ked dakde vidi cumlik poloeny, tak sa za nim natiahne a da si ho do pusy.
Presne o tyzden o takom case uz budeme s Adamkom v nemecku🙂))
Ja Adamkove spanie riesim tak, ze raz pocas jeho spanku s nim idem vonku, a do 15 min zaspinka v kociku, ale musi to byt okolo pol10 az 10, alebo potom od pl 4 do 4.
Dnes som skusila dat adamkovi na skorsiu veceru mliecko bebu, lebo som mala vzorku, tak vypil iba 80 ml. takze mu velmi enchutilo. O hdoku a pol nato vyslopkal 210 ml nutrilonu🙂))) A ja ze kusk daco usetrim☹((
mgk, juj tak blahozelam k novej izbicke. Ja by sm chcela, aby mal adam izbu hlavne kvoli tomu, ze by som tam sustredila vsetok jeho bordel. Ale kedze mame 3 izb. byt a jednu izbu obyva dedko, tak bordel mame vsaddeeeeeeeeeeee. Ale deko vyhlasuje, ze az bude v dochodku cca o 4 roky, tak chce ist byvat ku sestre a svagrovi na rodiinu chatu. Ja ho nevyhavam v zaidnom pripade, len asi sa hrozi , ze sa tiez nikdy navyspi🙂)) Vidim na nom, ked pride z roboty ( robi 38 rokov v zeleziarniach), a robi na smeny, ze je dost dobity.

No idem urobit danove priznanie pre kamosku, potom navarit pre otca obed na zajtra, adamko uz ma od dnes (mix mrkva, kalerab, kuracina a zemiak).

asandys
14. mar 2010

😀 bershka, mozem sa pridat do temy, ked momentalne Jedno mi staci (tak do r. 2012) 😀 😀

mgk111
14. mar 2010

mona - my zase dudleme pomaly cely den, je nervozny ked mu idu zubky a to je skoro jedine, co ho zabavi a odputa... a aspoon tolko neslinta, vecer si dudka a ked zaspi vypluje... nerieism tiez , ja som pocula ze je to dobre ako prevencia proti SIDS takze som rada, ze sme ho nan naucili... a raz sa oduci, tak co...

katka - ake prihody - to nas caka urcite tiez za chvilu 😉

bershka - a preco taky nazor? sarinka neposlucha alebo co? 🙂

denkolc
14. mar 2010

Asandys, to mi pripomína, že by som mala urobiť ročné zúčtovanie do VšZP....aaaaaaaaaaach,jaj..

A zajtra aj odobrať malej moč (minule nedopadol dobre), zaniesť do labáku, pak ju objednať k očnému (už ste boli????) a ešte kopu vecí vybaviť... 🙄

Apropo - oslávenci, aká bola oslavaaaaaaaaaaaaaaa? Potulkovci, Ninkovci a spoooool.....de je dáke fotoo???

mgk111
14. mar 2010

asandys - aj my mame trojizbak a bordel vsade 🙂

no idem este zehlit...

clea333
14. mar 2010

Deni, vyskasuj tam ist raz a uvidis, ja myslim, ze blbe to nie je 😉

Katja, jaaaj, ja ked si predstavim, co bude vystrajat nas sinter o taky rok, dva 😀 v kazdom pripade pojdu vsetky kluce zo zamkov prec 😉

Asandys, my sme na tom podobne s cumlikom...nam vsak spanie na vonku hrozi malokedy, vacsinou bojujem s tym, aby tam vydrzal sediet v kociku dlhsie ako 10 minut, to moje nekocikove dieta. Sa tesim uz na jar, ked bude teplo, zhodim fusak, overal, bude cupkat pri mne, lebo kocik mozem rovno predat, je mi len na obtiaz 😀 skor rozmyslam o golfaci

Ja by som tiez chcela izbu pre drobca, ale manzel tam ma teraz pracovnu 😉 ja by som to chcela presne kvoli tym hrackam, ktore by som tam dala, takto je to vsade a hlavne v obyvacke, ale nevadi, este to pocka nejaky cas 😉

asandys
14. mar 2010

denka, ja som nebola s malym na ocnom zatial ale pravdupovediac sa tam necystam, ja mam vysoke dioptrie, manzel ma zrak ok, a adamko vidi nadialku aj malinku omrvinku, tak mam nadej, ze vidi dore po ockovi🙂)) A preco chces ist na ocne?

egyptanka
14. mar 2010

Clea, suhlas ... ono ja som si hovorila, ze moje dieta nikdy nebude jest pred telkou, a teraz veceria pred TV Bebe, uz je tak unavena, ze keby som ju dala do stolicky tak nic nezje a bola by hladnucka, takto sa pekne napapa, pozrie rozoravku, potom sa ku mne prituli, este takto pozerame 15-20 minut a je to krasna chvila ako sa pred spanim stresovat nejakym jedenim v stolicke, taktiez aj polievku ... ked je husta jeme pred telkou, ked je riedka tak v stolicke ... ale jedine na com trvam je aby aspon to hlavne jedlo zjedla v klude v stolicke a uz sa to naucila.
Ide predovsetkym o spokojnost dietata ... ona z toho vyrastie a dojde do stadia, kedy si bude vychutnavat dni ked sa bude moct v klude najest za stolom a vychutnavat jedlo. Kedze v robote sme mali presne 30 minut na obed (ale cesta do vyvarovne a vybratie jedla nam trvalo 15 minut tak cisty cas na jedenie sme mali 15 minut) tak som bola rada a stastna, ze cez vikend doma som mohla jest v klude aj pol hodiny a viac 🙂

A mna raz segra zavrela do perinaka ... 😖

mona1111
14. mar 2010

mgk - my sme dnes mali navstevu dvojrocneho chlapceka, ked sa Samko hral s vlacikom uz mu ho bral ked som samkovi dala knizku uz mu bral knizku... a samko nanho pozeral ze co chces? preco mi to beries? ale neplakal len taky vyraz prekvapeny nahodil......
My slintame o dusu, niekedy musim za nim poutierat podlahu .... tak asi opat nejaky zubok, ale ked on si tak neda pozriet do pusy ,takze len hadame....

Den my sme este u ocneho neboli.... to ta poslala detska lekarka????????

egyptanka
14. mar 2010

Katja, Den, .... myslim si, ze ten kto by sa v kostole pohorsoval nad dietatom v kostole, jeho placom, pripadne mrncanim alebo pritomnostou by ho mal urychlene opustit ... lebo aj Jezis povedal: "Nechajte maličkých prísť ku mne, lebo ich je nebeské kráľovstvo“

egyptanka
14. mar 2010

Bershka, preco?

clea333
14. mar 2010

Egy, ja som si tiez vela veci hovorila,aj sa ich snazim drzat ale len za predpokladu, ze to vyhovuje aj Filipkovi, lebo inak by to nemalo vyznam nieco robit nasilu. Mne sa tiez obcas stalo, ze ked nechcel papat, tak sme zapli TV, ale jeho to moc nebavi, skor pozerame knizky pri jedle a stale mu musim rozpravat cosi a robit opicky. Dolezite je, aby bolo spokojne a stastne dietatko. Ja odkedy som mamina, tak vela veci neriesim, nepripustam si, snazim sa vypustit z hlavy a zivot je krajsi 😉 lebo predtym som si ho komplikovala obcas zbytocnymi uvahami a rozmyslanim nad "blbostami" a nad ludmi, ktori za to nestoja, ale to je na dlhsiu debatu 😉

denkolc
14. mar 2010

Asandys, Moni - hej, to ma poslala jej pediatrička.....ale som mala pocit, že ide o rutinu..že všetky ročné detičky chodia na očné....ehm....teraz neviem.....čo si mám o tom myslieť... 😅

Egy, však hej, hej.....niečo na tom je, že by to nemalo byť pohoršujúce....ale vieš, ako ľudia vedia zazerať... 🙄

mona1111
14. mar 2010

denka ja sa opytam nasej pediatricky a som zvedava ze co mi povie

egyptanka
14. mar 2010

Den, aj ja budem zajtra odoberat moc a do labaku ... ale sebe ... fuuu to bude ina sranda trafit sa do skumavky, asi pouzijem Natalkyne sacky na odber mocu ....

Maci, gratulujem k novoej izbietke ... to iste ja pre Kucinu.
Dufam, ze vam budu drobci kraaasne spinkat. Maci a moja tiez nechodi, a co? ... a nic ... ved bude aspon po mne,ja som zacala v 18 mesiacoch 🙂 ... aspon bude dobre pisat diktaty 🙂

egyptanka
14. mar 2010

Den, tak ja som sa v kostole so zazeranim nestretla ... a nech zazeraju. Aspon sa prajavie bezboznici a pohani. Teraz som si spomenula, ako sme mladeznici vzdy po kostole isli do krcmy ... xixi 🙂

bershka
autor
14. mar 2010

denka, aj my ideme na ocne, ale len preto, ze jej uteka ocko

bershka
autor
14. mar 2010

egy, pytas sa preco len jedno chcem? to sa pytas zrovna ty ? 😀

egyptanka
14. mar 2010

ked uz o tych detoch v kostole ...
http://www.redemptoristi.sk/modules.php?name=Ne...

taella
14. mar 2010

my chodíme s deťmi do kostola , u nás je taká presklenná miestnosť , kde nepočuť deti . A najkrajšie na tom celom je , keď mamičky vytiahnu zásoby a už sa vymieňajú chrumky , piškóty , jabĺčka a potom hračky sa berú a vymieňajú 😀

u nás je tiež obývačka zároveň aj herňou , tu mám na nich výhľad keď varím alebo som za počítačom . A keby ste videlu akú máme už obitú stenu , čo Oliver stále trepe do nej kockami 😒 ale momentálne to neriešim , až povyrastú , tak vymaľujeme nanovo , dáme vyčistiť sedačku a hádam bude obývačka obývačkou 😵 Detskú izbu využívame iba na spanie , lebo sa mi zdá , že je veľmi chladná tá izba na hranie 😖

mgk111
14. mar 2010

egy - no spolieham na to, ze to pomohlo vam ta izbicka, tak verim ze aj u nas to bude dobre... lebo som vystavena akasi...

taella - my uz mame nielen obite steny ale aj pekne spinave v kuchyni od bananu a co ja viem coho 😀 teiz neriesim.. mame krasne zdrave deticky, tak co tam po obitych stenach 😝 nasa detska je najteplejsia v byte...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre