Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

vlalu6it
23. okt 2009

mapa-dakujem

asandys--jezine,,to nee,,musim sama zvladnut,,ale pomaly sa to da,,mam este stale viac ako 2tyzdne,,,len vsetko periem,,cele 4skrine pradla,baby vsak ja tu mam tusim viac ako 200triciek,,,to sa za 3roky nejak nazbieralo,,vsak nic nenosim,,asi si otvorim sekac,,,

munu,,jej tak podlaha a kobercek??my mame este len do obyvky kupeny a to bude asi jediny v celom byte,,, 😀

egy..ja si to teraz onedlho tyzden bez malej skusim,,,ale asi nebudem mat cas ani mysliet ,ze nam chyba,,bude sa makat,,,,

mgk,,manzelik sa pekne zotavuje,,,skore uzdravenie mu prajeme,,,

vlalu6it
23. okt 2009

ked uz pisete o snoch,,ja som si svoje dostatocne naplnila s tym cestovanim,,bola a pochodila som vselikde po svete,,a myslim,ze uz mam totoal dost,,taliansko je mojou konecnou zastavkou a osudovou,,,,tu sa naplnil moj zivot a spojili cesty a narastol plod nasho stromu,,,za to vsetko som povdacna,,,no uz chcem realitu naplnenu domovinou a pocitom domova,,,

egy--never tomu ,ze to bude bez rodiny lahke ,,to veru uz nie,,mas dieta a to sa ti stalo priveskom aspon na pol cesty tvojho zivota a bolo by velmi nefer ho opustit ,,,dieta nie je hracka,,chveli ste ho,,mate ho ,,a pokial si mala predstavy o svojich snoch,,mala si ich najskor naplnit a potom zvazovat materstvo,,mne sa ta tvoja predstava ani trochu nepaci,,dieta chce chceli a tuzili a cakali a teraz ked tu mas maleho a nevinneho cloviecika pre ktore si prave ty svatym obrazkom chces len tak koli svojim snom opustit??prepac,,ale to nieeeee
ono je na 1mieste,,my ideme bokom,,aj sny sa daju naplnit,,a aj inymi cestami sa tam da dopracovat,,,presne ako pisali baby,,ak tak tak chodte navstivit krajinku spolocne,,ale dieta opustit nemozes,,nemas na to pravo,,len tak,,tak potom naco ste ho mali???
prepac egy,,ja som len priama,,ja pisem len to co citim,,nebudem pisat nieco co si mylsim,,,ze nie je spravne,,mozno sa na mna teraz nahnevas,,ale mne to nevadi,,ja ta mam rada,,,a strasne mi bolo cudne pri citani tvojho prispevku,,,,

vlalu6it
23. okt 2009

munu,,pekne fotky,,maly ako 10mesacny,,vazne,,,krmis ho len kukurkou 😀 😀 😀

nsoci---
,,ano mylsim ,ze to je prave to nejdolezitejsie ak vies,,ze dieta zveris do spravnych ruk a vies,ze mu nic nechyba a je stastne a dotycna osoba vie,,co potrebuje a co chce,,,,angeliciny krstny rodicia su to prave,,to uz viem,,,predvcerom cestovali na sr,,,a dnes rano mi volali,,ze uz o pol 8im prisla pre malu detska izba,,objednali ju koli nej ked dojde na ten tyzden,vtatane postielky a nabytku a hraciek,,oni babo nemaju,,,zial,tak akoby vsetku lasku davali nasej malej,,su uzasny,,lubime ich velmi,,,manzelova sestra a jej muzik,,,,im skoncila sezon askor ako nam,,a tak im zavidim,ze su uz doma
inak som ani nevedela,ze ty si taky megatalent na jazyky,,,jej,,,,ja by som sa z knich jazyky nenaucila,,ja musim hlavne rozpravat a zit tam isty cas,,az tak sa to na mna nalepi,,,,asi tak,,,

taelka,,videla som vase fotky na fc,,krasny ste,,ako sa tesim s tvojich detureniec,,obdivujem ta a manzela,,super bravurne to zvladate,,,moj obdiv

baby,,ja mam este jeden sen,,chcem ist s mojou rodinkou do ciny a japonska na okruznu cestu,,ked mala vyrastie,,,len tak 3tyzdne,,,vidiet aspon kusok z tychto divov sveta

lubi,,inak aj ja som a manzel z rodin,kde sme chodievali vsade vsetci spolu,,aj ked ja som s rodicmi v zahranici nikdy nebola,,oni chodili len po sr,,,na zahranicie nemali,,,ale vsetci vsade spolu,,,teraz si uz mamca cestuje,,,ale predtym poznala len sr,,
no musim povedat,,ze ja na dovolenku s detmi nechcem ,,,,mam na to svoju teoriu,,manzelia sa musia utuzit na dovolenke,,zblizit opat,,nabrat nove pocity,,oddychnut vypnut,,venovat sa aspon tyzden dva len sebe,,a to velmi manzelstvo posilni,,,nie som nazoru,,ze vsade sa musia brat decka so sebou,,iste,,treba ist aj s detmi,,ale treba ist aj bez,,,to je pre posilnenia vztahu ,moc dolezite,,,naval novej energie a novych zaitkou a 2tyzdne z roka dietatu nijako neublizia,,,moja rodina v amerike maju 2decka,,ale na dofcu stale sami,,,a vedia preco to robia,,vysvetlila mi to gabriiill,,,vraj to je tajomstvo ich 30rocneho stastneho manzelstva,,,a verim im,,,

lubi,,inak mas pravdu,,aj my sa chystame len po europe s malou,,grecko je idealne,,super je itally a spanielsko,,,aj portugalsko,,,ale chorvatsko ja nemusim,,mam zle spomienky,,,viac tam nepachnem,,,

vlalu6it
23. okt 2009

egy,,ja som ako tvoj tato,,ja nechodim na dovolenky koli moru,,,ja nevydrzim viac ako pol hodiny lezat,,ja rada spoznavam nove krajiny a nove vzacne a hystoricke miesta,,mam rada zamky ,palace,,kostoly a naleziska,,milujem mozaiky a pribehy vkladajuc sa do nenapsdnych kamienkov ktore sa blyskaju,,,milujem sochy a obrazy prepletene tajomstvom,,a ked to cez palavy obeham,,potom si lahnem na piesok a opalujem si sunky a mlaskam melonovou stavou,,,,moj manzel je pravy opak,,on by lezal a lezal a lezal,,ja nie,,ja ked uz na plazi ,,tak plavam,,hram plazove hry,,alebo milujem vodne adrenalinove sporty,,,zabavky,,a este tak ked uz nic ,,tak hladam musle a vyhrabavam kamienky,,,alebo staviam nieco z piesku,,,,
ja sa najradsej opalujem v solarku,,kde nemusim dlho trcat,,,aj ked je to nezdrave,,ale no a co,,na nieco predsa umriet ,musimm,nefajcim,,nepiijem alkohol,,nezurujem,,nedrogujem,,kavu ranajsiu 2rok jednu rano,,,necukrim,mmlen zerem sladkosti a som dlho na nete,, 😉
nedavno som k meninkam dostala od manzela solarium na tvar a dekolt,,tak ma potesil,,som rada,,najlepsie na tom je,,ze ho uz mam a vobec sa neopalujem,,mne sa nechce,,,tak sa len na mna to solarko kuka a kuka,,,a ja zmurk,co chces???

vlalu6it
23. okt 2009

no,,idem ja,,vsak tu zapisem celu stranu,,,,padaaaammm
nsoci,,chapem,ze ti je doma najsamlepsie,,,aj mne uz bude,,a prisaham fakt,,ja paty z domu nevystrcim,,,budem tam kukat a kukat na 4hole biele steny a smiat sa,,ze aha,,toto je nas domov,,,jupppiii

aaluska
23. okt 2009

Nsoci,Denka,keď som z toho istého dôvodu nedala fotky,tak ma tu Pierko bombardovala,nech dám

Muňu,zuby žiadne,v noci náreky,som jak mátoha.Včera na poradni(10,3kg_78cm),okrem obeda dávam ovocko,o 2tt začnem jogurty a potom kaše na večeru.

aaluska
23. okt 2009

Muňu,Maťko je už veľký lezúň(tvoj),ako si spokojná s kobercom?

mona1111
23. okt 2009

ahojte

dnes som sa tesila, ze pojdeme vonku a u nas prsi a prsi,.... mala som sa stretnut s kamoskou a s jej devatmesacnou Ninkou.... Skoda....

Dnes budeme tym padom doma, manzel je v praci pride az zajtra rano... Takze sme doma dvojko....

Ano Nsoci dobre si si pamatala my mame problem s kasickami......neviem cim to je...

munu
23. okt 2009

Ali, s kobercom som fakt spokojna.. kedze byvame v dome, tak podlaha je dost studena, ide z nej taky chlad samozrejme, takze koberec ju udrziava vlastne teplu.. a to mi vyhovuje.. kazde rano len pozametam a niekedy povysavame a hotovo.. urcite lepsie pre Matka nez parkety..hoci parkety vyzeraju modernejsie.. to nieje nas dom, sme v podnajme, takze do domu neinvestujem ani korunu.. je taky, ako ked sme tu prisli a taky aj zostane, ked budeme odtial odchadzat 😉 inac, tvoj Matko je riadny macik 😉 ze 10.3kg, parada... 🙂 ja som Matka chcela ist vazit v pondelok, ale prespal cas, kedy sa vazi, tak potom, ze pojdeme v stredu.. a v stredu zase lialo ako z krhly.. takze sme to presunuli na dalsi pondelok.. tak som zvedava kolko bude mat.. to bude po 5tich tyzdnoch odkedy som ho bola poslednykrat vazit.. moj krpec v noci spinka celkom dobre.. niekedy prespi celu noc, inokedy sa zobudi tak raz na mliecko..ale co je haluz, pokazil sa mu jeho rezim ohladom zaspavania.. donedavna zaspaval okolo tej 7mej, 8mej.. odkedy zacal lozit a bavi ho to, tak zaspava okolo 23tej, alebo polnoci.. no co uz.. snad je to len take prechodne obdobie v jeho zivote..

Vladka kukurickou ho nekrmim 😀 si ma pobavila 😀 ale papka uz toho dost.. ovocie 200g kazde rano.. potom obed tiez okolo 200g, detsku krupicku z 200ml mliecka, po krupici dva jogurtiky (to su take mini jogurty) a potom mliecko a v noci tiez len mliecko.. a mlieko vypije kedy ako.. niekedy 150ml, niekedy aj 200ml (ked pije na spani) 🙂 no papkac je dobry, nemozem si stazovat 🙂

Iron, citala som tvoj pribeh o svadbe 😀 som sa nasmiala, lebo u nas to bolo podobne ako u vas s tymi vybavovackami okolo svadby.. my sme sa rozhodli niekedy v maji, ze sa zoberieme a v juli uz bola svadba.. takze vsetko rychlo, rychlo, aby sa postihalo.. ale bola to zabava.. nieco sme dobavili my z anglicka telefonicky, nieco nasi rodicia za nas.. a potom ked sme prisli na mesiac na dovolenku domov, tak vtedy bola svadba 😀 no sranda.. ale si ma nahaluzila, asi napisem aj ja svoj pribeh.. uvidim.. to zavisi od toho, ci budem mat cas sadnut nad tym a porozpisovat to.. 😉

a bavili ste sa tu o dovolenkach.. no my sme obaja s muzom z rodin, kde penazi bolo malo.. takze u nas tak dovolenky nehrozili a prave preto sme prisli do anglicka, naucit sa jazyk, urobim si aj kurz na pc a anglictinu, pokym som tu, aby som mala certifikaty a potom raz sa vratime na svk.. lebo tu Matka do skoly nechcem dat.. deti su tu nevychovane a total drze a ja nechcem, aby aj moj drobec bol taky raz.. na dovolenke pri mori som bola len raz s mojim ockom ja, mama zostala doma, lebo ona neznasa cestovanie, jej je stale zle od zaludka a zvracia.. a to sme boli v spanielsku na Costa Brava, presnejsie oblast Blanes.. no a teraz som bola pred dvoma rokmi s muzikom zase v Spanielsku na Costa Brava, ale v inej oblasti, krajsej, presnejsie Lloret de Mar.. tam bolo uzasne a urcite sa tam aj buduci rok chystame s Matkom.. teda minimalne tam.. velmi sa nam tam pacilo a chceli by sme tam este raz ist.. no a tiez sme si dali zavazok, ze s nasim dietatom pojdeme kazdy rok niekam na dovolenku, tak uvidime ako to pojde, ked uz budeme aj na svk zit raz.. pokym sme v UK, tak sa to da, ale z platu na SVK neviem neviem.. cas ukaze.. ak nie k moru, tak urcite budeme chodit niekde po SVK, do hor, alebo niekam k vode na chatu.. ale tiez chceme chodievat len s nasimi deturencami.. Matko nam nieje na pritaz kdekolvek ideme a na akokolvek dlho, takze sa vlastne tesime.. no a tiez planujeme, ked bude mat Matko tak 3-4 roky, (to uz bude mat aj snad mladsieho surodenca) tak chceme ist do Pariza do Disneylandu s nimi.. tak na to sa bohovsky tesime obaja 😀

munu
23. okt 2009

no idem ja varit Matkovi obedik a nieco poupratovat...kazdodenny ranny ritual 😀 tak sa majte zatial krasne 🙂

nsoci
23. okt 2009

Mona tak porad tej holke co sa pytala na kasicky... sakris... vypadlo mi meno...par stran dozadu.
Ja idem zavarat vo velkom zeleninku.... plus vyvarma jak vyvarovna aby som minula zasoby, nebudem ich predsa stahovat.

nsoci
23. okt 2009

Baby Kucina tu nie je, ale mozno ste uz skusali niektora...
Chcela by som na zimu zavarit pre maleho
tekvicu, cukinu, kalerab, mrkvu, pastrnak, brokolicu a karfiol...

Mozem to proste osupat, uvarit, urobit pyre, dat do hrncov a vysterilizovat? Bez pridania cohokolvek?
Dakovala

iron
23. okt 2009

myslim ze hej....

nsoci
23. okt 2009
baskaj
23. okt 2009

kočky, ak má damián v normálnych obchodoch veľkosť bundy 74, tak ak chcem kupovať next/H&M, tak to bude 80tka alebo naopak radšej 68? ste tu písali niečo o tom, že oni majú menšie/väčšie veľkosti. díčko
lebo zdedený overal nám je malý a bunda veľká...

mona1111
23. okt 2009

nsoci ok, uz som ju nasla.....

iron
23. okt 2009

baska, kup 80-tku , radsej do nej dorastie ako mozno sa netrafit. 😉

iron
23. okt 2009

a v Nexte maju podla mesiacov...tak kupuj tak....nam to napr. sedi, pred tym poslednym ze napr. 3-6m tak v tom 6 jej to uplne super....len rukavy trosku zahnem

nsoci
23. okt 2009

HMka su vacsie, ale nepatrne. Ja kupujem rovnake cislo ako normalne, vsak dorastie.
A bodynka su uzke, aspon pre nas.

mona1111
23. okt 2009

baskaj ja by som tiez radsej kupovala vacsie, ved aj maleho naobliekas a ked bude mat vasciu bundicku aspon nebude taky stiesneny..... Ja som kupila bundicku velkost 74/80....je mu teraz fakt velka ze sa v nej este strati ale ked ho naobliekam tak mu mozno aj v zime sadne....

nsoci
23. okt 2009

No my mame bundicku 86 a 92.... ale vsak do februara casu dost dorast 😀
To moje dieta zas narastlo, bodynka co som zapla pred tyzdnom nezapnem.
Myslim, ze velkost 9-12 mesiacov (80) mozem definitivne yvradit.
A jak sa zagulatil, keby ste ho videli papkaca.... dvojita brada, licka, zadocek, stehienka... baculka mam doma 😀

lubi22
23. okt 2009

Ahojte 🙂

Tak docitavam prispevky zo vcera 😉 A varim gulas na obed.

Baska mne akurat dosiel overal pre Filipka HM 80 a je teda dost velky. Neviem, aky je Dami, Filipko ma skoro 10 kg a 78 cm, ale v tom overale bude mat este volno dost, isto vydrzi celu zimu do jari. Ale vy mate HM v Nitre, tak pozri radsej tam, vyskusaj. Vo vseobecnosti je HM aj Next o cislo vacsie, pri HM to plati pri vsetkom, Next zavisi od druhu oblecenia, niekedy velkosti sedia presne na dane mesiace. A hlavne Next capice su o nicom, tam nesedia velkosti vobec, oni robia capice tak na anglicku zimu, ze pol ucha vonku pohoda. Takze mensie ale nekupuj isto, bud 74 alebo 80 v zavislosto od dlzky Damianka.

Asandys, pozerala som na FCB video maleho Adamka. Je uzasny, sikovnucky velmi. Uz ma riadne vymakany styl. Fakt je pevnucky. Mne Filipko lozi, ale takto veru nie. 🙂

lubi22
23. okt 2009

Nsoci podla Matka nie je mozne posudzovat velkosti znaciek 😀 Ved 86 z HM nosi moj dvojrocny syn 😀 Next nosi 92. Filipko nosi teraz HM 74 a aj Next 80 ale nieco aj 74.

egyptanka
23. okt 2009

ahojte tak my sme obe uz po obede ... dnes sme mali dojedaci den. Ja som mala parene buchty zo vcera a Natalka mala tekvica,mrkva,karfiol. Zjedla cca 130g. Mala to az za usami, tak som ju potom musela umyt vo vani. E nedokojila som ju, len troska vodicky. Uz to vyzera ze asi odpada obedne dojcenie. Tak za tyzden pridam masko. Ale keby st videli to jej brusisko od kedy davame prikrmy ... a dnes som ju vazila a ze 5350g. Fuuuu a to pred tyzdnom a pol mala 5070g. 🙂

Vladka, vobec si sa ma nedotkla. Samozrejme, ze Natalka je pre mna prvorada, ja nevravim, ze idem hned. Ale raz by som si ten sen chcela splnit ... uvidime ci pojdem sama alebo nakoniec s rodinou. Je mozne, ze nepojdem vobec, lebo Natalka bude taky malicky privesok a o dva roky bude aj muz pracovat a aj mamina bude musiet. Mozno si to splnim, ked uz bude Natalka v skole. Toto su veeeeelmi hmliste sny a plany a kazdym dnom a sekundou sa mozu zmenit. Netlacim na pilu a nejdem tvrdohlavo za tym. Ale je krasne snivat a utiect niekedy v snoch mimo kazdodennu realitu.
Vravis, ze som si sny mala splnit pred narodenim Natalky. No Natalka sa potrafila tak planovano-neplanovane. Chceli sme dieta, ale fakt sme prestali tlacit na pilu a ona uz bola v brusku 🙂
Ked som mala moznost ist von tak neboli peniazky, ked boli peniazky tak nebol cas, a ked bol cas a aj peniazky tak som sa radsej rozhodla ostat na Slovensku s muzom, ktoreho milujem a nechcela som byt bez neho. A peniazky investovali radsej do bytu. Nelutujem toho, ved keby som mozno isla prec, tak nasa laska by nevydrzala a ja by som nemala takeho uzasneho muza.
Suhlasim s tym co si pisala o svojich znamych a ich recepte na stastne manzelstvo. Aj my s muzom mame take plany. Jedna dovolenka s Natalkou a druha len my dvaja, kde si utuzime svoje manzelstvo, svoj vztah, kde budeme v klude sedietpri pohari vinka a rozpravat sa.

baskaj
23. okt 2009

no, práveže nevyskúšam, bo chcem kúpiť cez netové bazáriky. jendu bundu máme, ale je veliká, tučná, šušťavá, tak by som radšej kúpila niečo, čo bude len trolinku väčšie
ešte som si spomenula a teraz som behla sestre po bundičku, čo nosila minulý rok alicka, taká univerzálna, béžová, vyskúšam, uvidím
dík za rady 🙂

mgk111
23. okt 2009

vlalu - dik pokracuje vzotavovani celkom pekne - dnes uz chodil bez barli - sice divno ale chodil 🙂 opatrne poklada nohu na zem a smatla 🙂 isiel dokonca kupit mi darcek k narodkam 🙂

aaluska - ty brdo mas doma maleho valibuka 🙂 gratulujem...

nsoci - aj matko teda pekne rastie

egy - drzim palce nech si svoje sny naplnis 🙂

dnes som mala "píp" den... rano som zhanala pre kubka Pamycon nasa doktorka dovolenka, vedla som cakala neskutocne dlho a vsetci sa "obiehali", nasrata sadla do auta, samoska ze som este volala, nevsimla som si auto za mnou asup spiatocku... takze som jednomu strasne neprijemnemu asi 60rocnemu chlapikovi buchla na lave koleso - troska oskrete, troska preliacene ale vazne lent rochu... tak ten na mna spustil revy, tak som mu dala udaje, jasne ze som si zabudla zobrat tie jeho ☹ letela som domov, nastastie mi manzelik vobec nenadaval (nasmu auto nie je vobec nic 🙂 ) a zavolala ajka... ta mi teda super zlepsila naladu 🙂 prisli s karinkou, pokecali sme, doniesla nam darcek (vraj ked ma ona narodky, tak aby obdarovala niekoho dalsieho) - krasnucky overal a salik - nam chybali do zimnej vybavi - asi trosku volnejsi - este som nestihla kubka do neho dostat, lebo haja - ale tak sa vytesujeeeeeem 🙂 a ja som si nadavla ze nemam doma nic pripravene prave pre taketo pripady navstev a nejake "darceky" do zalohy ... karinka je sikovna, kubko len na nu kukal, kukal, slintal a sedel a karinka sa veselo plazila hore-dolu... som zvedava ci aj kubko zacne cosi robit, lebo vraj karinka je pre druhe deti podnetne dietatko 🙂 uvidime, oznamim 🙂 takze po blbom rane, teraz vcelku klidek - malicky buva, manzelik so svagrinou na nakupe a ja sedim pri kompe miesto nejakej inej upratovacej aktivity - aj tak s ami nechce...

egyptanka
23. okt 2009

mgk, ty mas dma hotoveho Jofrey de Peyraca 🙂 ... juuuuj ked som mala okolo 12 tak som Angeliku som zrala a vzdy som chcela muza ako Jofrey. 😀

egyptanka
23. okt 2009

Baby dnes v sprche som davala dole svojho bobra ... a zacala som sa rehotat, lebo som si spomenula ako sme rozoberli holenie pred porodom. Vtedy som si tam dolu ani nedovidela a teraz nema problema 🙂

mgk111
23. okt 2009

egy - tak to si ma pobavila 🙂 uz je to lepsie, ked moze aj maleho chytit a odniest ... predtym to bola hroza pre mna... aj ja by som brala dovolenku s a bez kubka... ale panboh vie cobude... skoda ze na to treba chechtaky 🙂

mgk111
23. okt 2009

egy - hmm aj ja by som cosi take mala zrealizovat 🙂 ty kokso to uz tam nemam ani mlada ale normalne nejakeho dospelaka 🙂 som akosi nechcela pri jazve po cisaraku take cosi moc riesit, iba sem tam a teraz to tam vyzera ako v dazdovom pralese 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre