Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
7. okt 2009

alisia..ja jej davam na veceru kasu uz tyzden a pol....moja zase nechce desiatu....to je taky strasne blby cas. Ona by mozno vtedy uz aj spala, ale este je najedena z rana. Takze dostat do nej nejake ovocie je boj. Trosku si lizne z lyzicky, zatvari sa ako kysly citron a skoncili sme. Takze pekne dojedam ja.

alisia
7. okt 2009

clea aj teba bolia klby? No ja o pravom panvovom ani nehovorím, a koleno ma už konečne prešlo.

egyptanka
7. okt 2009

alisia, tak ak tomu spravne chapem tak ked budem uz davat ovocie co mi vychadza tak na 7,5 mesiaca tak mozem do toho pomrvit nejaku tu piskotku a raz za cas nahradit ovocie obilnou kasou?
Ja mam strasny hokej v tomto ...

clea333
7. okt 2009

Babulky, idem ja het spat, bo som grogy a uz mi huci v hlave 😉 majte sa a pekne popiste, zajtra si precitam.Dobru noc vsetkym 🙂

iron
7. okt 2009

egy...to preco az tak neskoro ovocie? Ja jej davam uz teraz...
No jasne. Ja sa na jej siedmy mesiacik chystam dat piskotku do ruky, nech si cucka.....A tak dostane raz tyzdenne..ak bude dostatocne rychla. Lebo havuch zboznuje piskotky.

clea333
7. okt 2009

Alisia, strasne ma bolia, momentalne najhorsie kolena, ledva sa zohnem pre hrkalku na zem ☹
Egy, hokej som mala aj ja, ale dnes som sa rozpravala s lekarkou asi pol hodinu a vysvetlila mi, co som potrebovala.Ono sa vselico popise, ale dolezite je, aby si to kokretne na tvoje dieta aplikovala-hlavne moj pripad,kedze som silny alergik, musim davat bacha 🙂

iron
7. okt 2009

idem veru aj ja...som out..a krpec byva v noci skoro furt hore..a dnes som sa tak chystala s nou spat. Ale ona nieee. takze ani ja...Bordel mam jak v tanku...kaslat nato, hlavne ze je babo spokojne.

papa zajtra.

clea333
7. okt 2009

Uz idem, pa pa

clea333
7. okt 2009

Iron, prid ku mne a tu je tiez chaos v celom byte.Ja som to uz prestala riesit...dobru noc

taella
7. okt 2009

v hypernove majú teraz akcie na detské príkrmy . Oplatia sa kaše od Hami ľ + 1 ks zdarma ( 1 ks po 2,75 € ) , takto výjde kus na 1,83 € . Aj jogurty od nestlé majú v celkom dobrej cene 😉

egyptanka
7. okt 2009

iron, tak ratam tri tyzdne na zeleninu a tri tyzdne na zeleninu s masom a potom ovocie, alebo staci aj kratsie obdobie?

alisia
7. okt 2009

egy nie nejakú piškotku, lebo v normálnych piškotach je celé vajce, takže budeš kupovať piškoty od hippu, sunarky a podobné. A ja ti teraz napíšem postup ako som postupovala pri zavádzaní príkrmov ja, no s tým, že som to na odporúčanie lekárky robila od ukončeného 4.mesiaca, lebo som nekojila. Takže podobné je to aj uteba, len od neskoršieho mesiaca. A niekto tu už dával tabulku ako zavádzať príkrmy. Takže:

ukončený 4.mesiac:
obed: (ostané celý deň mlieko)
- najprv 1 druh zeleniny, prvýkrát zemiak, 2-3 dni, potom pridávať mrkvu 2-3 dni a tak postupne pridávať ostatnú vhodnú zeleninu, čo trvá zhruba tak 2-3 týždne kým sa vynechá k tomu mlieko na dokrmenie a dieťatko zje plnú dávku cca 150-200g
- štvrtý týždeň pridávame 5x vhodné mäso a 2x varený žltok

ukončený 5.mesiac:
obed: tak ako predchádzajú mesiac, len sa dáva už stále zelenina a mäso 5x a zelenina a žltok 2x dotýždňa
olovrant alebo desiata: ja som dala olovrant: ošúpané a vidličkou rotlačené ovocie - banán, jablko, hruška, marhula, broskyňa
ostatné celý deň mlieko

ukončený 6.mesiac:
obed: ako predchádzajúci mesiac
olovrant: ako predchádzajú mesiac len do ovocia som dala 2-3 sušienky(piškotky) od hippu alebo sunarky
večera: ryžová alebo kukuričná kaša, postupne som prešla na iné obilninové kaše
ostatné celý deň mlieko

teraz sme ukončili 7.mesiac:
všetko ako predchádzajúce, len do polievky pribudli uvarené a posekané cestoviny
desiata: ovocie s piškotom alebo rožok alebo chlieb

a ďalej už neviem ako budeme pokračovať.
Takto to robím ja, možno niekto iní postupoval inakšie.
A kašu som začala dávať asi týždeň pred ukončením 6.mesiaca, nakoľko som dávala bebu HA 1, nemala som ešte bebu HA 2 a tá 1 mu už nestačila, tak som do 1 robila na večeru kašu.

egyptanka
7. okt 2009

alisia, super ... ja som myslela, ze to ovocie budem musiet davat na desiatu a fakt na olovrant by sa mi to hodilo lepsie ... to by som mala od nejakej deviatej rano do vecera klud. Podla kojenia ... niekedy jeme 5 x cez den, niekedy 6 x ... zalezi od situacie.

alisia
7. okt 2009

egy, nič nemusíš, robíš tak ako cítiš že máš robiť a že robíš najlepšie. Daj na inštinkt 😉

egyptanka
7. okt 2009

alisia, ja mam pocit, ze instikt pri dietati akosi zlyhava ... niekedy sa citim taka bezradna.

alisia
7. okt 2009

egy, asi som to blbo napísala, ale tak nemyslela že nič nemusíš, jasne že musíš nejako začať a ísť nejakou postupnosťou 😉

alisia
7. okt 2009

egy neboj, veď je nás tu veľa ktoré poradia. Ja mám tiež prvé dieťa keď som rovno z pôrodnice išla k pediatričke, tak som o vyzlečenie a oblečenie malého poprosila sestričku, lebo aj v pôrodnici mi ho obliekali sestričky pri odchode. Tak sa teraz na tom smejem, no vtedy mi do smiechu nebolo veru 😀 a ešte k tomu som mala 36,5 roka 😀 😝

egyptanka
7. okt 2009

alisia, pochopila som ... 😉

ajka82
7. okt 2009

mgk, ak nahodou nezozenies tu skatulu na hracky, tak daj vediet aj aku si predstavujes, a mozme ti doniest z ikei ked pojdeme k nasim 😉

clea ja som este tiez nedostala, a to uz kojim len rano(doobeda) a vecer

egy, a co s kralikom??? no ja mam doma trpaslicieho, takze, masa malo a uz aj stare je 😀 😀 😀

egyptanka
7. okt 2009

ajka, treba vykrmit 😉

alisia
7. okt 2009

ajka, egy má pravdu, vykrmiť a mäso naložiť do nejakej marinády aby zmäklo 😀 😀 😀 júúúj, prepáč 😉 chudák tvoj králiček

alisia
7. okt 2009

idem do hajan... tak nočné sovy dobrú nôcku želám 🙂

ajka82
7. okt 2009

nemrobit z mojho bobacika prdel, lebo budem zlaaa 😠 😠 😠 ... (ale vazne, uz ma 6,5 roka a vraj sa dozivaju 8)

egyptanka
7. okt 2009

ajka, dobre dobre ...tak zapolujem na potulkinho kralika ...

kuk
http://www.alinka.sk/c/vianocne-menu-pre-nase-d...

egyptanka
7. okt 2009

fuuuu som to tu dnes pretiahla ... idem supito presto ihned spat. Dobru noc a nenechavajte ma laskavo tu nabuduce tak dlho vysedavat. 😉

kucina1
8. okt 2009

Dobre ranko, tak my od tretrej hore a drobec od stvrtej pred telkou plny zivota. manzel siel pred pol hodinou prec, ze uz spat nemoze, a doma nema co robit ☹ tak som sama. inak sople krpec moc nema, uz menej kycha ale stale ma upchatu jednu nosnu dierku tak je to zatial v pohode.

nsoci
8. okt 2009

Aj my uz pol hodku hore... 🙂

nsoci
8. okt 2009

Mgk takuoto som nasla tak narychlo....
http://itoys.sk/ulozny-box-na-hracky-p-505.html

matja
8. okt 2009

fíha, takže viaceré detičky dnes buntošili tak skoro? 😅 Náš nám urobil budíček okolo 4.50 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre