Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
26. aug 2009

nsoci, pasoa hej troska som sa dospala, ale aj tak chcelo by to nejaku kavu. Uz aj manzel je hore.

michaelamia1902
26. aug 2009

Ahojte maminy, som mesiac nebola na konikovi bo sme cestovali, boli sme aj na dovolenke v Taliansku, Ella bola z vody nadsena, ked budem chvilu casu dam fotky.

Inak dnes mame pol roka.

Nsoci poslem ti fotky na mail tak si potom nejaku vyber do spolocneho albumu.

egyptanka
26. aug 2009

a este som chcela popriat vsetkym Samkom vsetko najlepsie k meninam 🙂

michaelamia1902
26. aug 2009

Nasa tema ma najkrajsi nazov 😉
Samkovia vsetko najlepsie k meninam.

labutka
26. aug 2009

my uz pomaly sa chystame, ideme pesi a chcem este nejaky klobuk pre gulku kupit v HMku...
vsetkym oslavencom vsetko naj

ajka82
26. aug 2009

no u nas to vyzera ze prideme neskor ako o druhej, lebo tiez pojdeme peskom, ale mala este neobedovala a chrni...

kucina1
26. aug 2009

ja chcem kupit taku ciapku na chladnejsie dni a neviem kde, ale kuknem v malom stanku v palacoch na zlatych pieskoch
mne krpec tiez chrni, ale ked sa zobudi, dostane obed, prebalim a ideme. budeme tam na cas

mona1111
26. aug 2009

ahojte a dakujeme za blahozelania.... 🙂 🙂 🙂

mona1111
26. aug 2009

ten cas strasne leti Samko ma zajtra uz 5 mesiacov tak sa tesime, dnes ideme do dracika nieco mu pekne vybrat na tie meninky a aj na tych 5 mesiacikov..... 😀 😀 😀

mona1111
26. aug 2009

a este som zabudla taktiez prajeme oslavencom vsetko naj 😎 😎 😎

matja
26. aug 2009

labutka, s prikrmami nie je potrebne zacat davat vodicku ani cajik. Ja zacnem asi okolo 8. mesiaca.

pripajame sa ku gratulaciam - Samkom a Elle prajem vsetko najlepsie 😉

pasoa
26. aug 2009

ellke-michaelke všetko najlepšie k polročinám a samozrejme aj Samčekom k meninám... dnes má narodky moja druhá sestra (prvá mala včera), tak som na Samčekov trochu pozabudla (tak, ako som včera pozabudla na kamaráta Ľudovíta 🙂 )

matúško teraz pri papaní tak kakal... naložil plnúúúú plienku 😀 ešteže tie prírodu nešetriace neekologické, svetový odpad zväčšujúce jednorázovky Babylove tak dobre drža 😀

mapa
26. aug 2009

pasoi 😀
velmi mocno 😀 drzim palce matuskovi, nech ta bodka odplava kade lahsie. 😅
egy, vyjadrujem ti plnu podporu... viem co citis, prezivas, nemam rady, kedze sama som bezradna 🙄
nsoci dik za clanocek, neviem v tehu som si par krat trolinku uchlipla z piva, asi 2 krat som bola v zafajcenom prostredi. tiez si myslim, ze za ten nespanok moze jej mala hmotnost a slabe priberanie... keby som vedela, tak sa dopujem maternou , calibrom a vsetkym, od coho sa vraj rodia velke deti. brala som len kyselinu listovu, asi nestacila... 😖
berschka, baby ta upokojili, pridavam sa k nim. zrelaxuj sa na dnesnom stretku
samkovia a ela, vsetko najsamlepsie, hlavne vea zdraveho spanku 😀
allisia vitaj spat 🙂
dnesnu noc bola kajka hore od polnoci kazdu hodinu... takze metoda nefunguje?! ja uz fakt neviiim. a sranda bola, ze som nevedela, ci spim, ci bdiem... normalne sa mi snivalo, ze som prisla do obyvacky a tam bol este stromcek vianocny.... tak som si povedala, ze do kelu, uz ho musime odpratat... ale myslela som si, ze som normalne hore, ze som len vstala z postele, lebo ja chodim bezne v noci na vecko, skontrolovat okno v obyvke a tak... a este jeden sen som taky mala, ze som myslela, ze je naozaj... ale rano mangel potvrdil, ze sa mi to len snivalo 😀 😅 takze uz zijem v paralelnych svetoch... a plynule medzi nimi prechadzam 😀

potulka
26. aug 2009

dievcata, moj syn ma naozaj siesty zmysel - kaka zasadne do vlniakov! 😀 latkarky, po kolkych praniach ich treba znova nalanolinovat? 😉
juj, tak sa tesim, ze svoj tyzdnovy naklad nechal tu, bude sa nam lahsie bruzdat po fatre. . 🙂

mapa
26. aug 2009

potul, vy ste zvazovali aj more, vsak? ako ste sa rozhodli? juj a uzite si tu dovcuuu 😎

ajka82
26. aug 2009

moje dieta sa asi rozhodlo ignorovat stretko...este stale chrape 😕

alisia
26. aug 2009

mapa, tedaneviem, ale ja som užívala v tehu calibrum babyplan a babymama , aj kyselinu listovú a damianko sa narodil taký normálny, vôbec nebol veľké bábo ako sa to hovorí, podľa mňa to je len nejaký dohad. Papala som aj veľa ovocia a zeleniny.... a damianko pri narodení mal 3320g a 48 cm.... je to veľké bábo? 😉 je pravda že alkohol som vôbec nepila ani počas plánového otehotnenia. A Damianko je zatiaľ kľudnučné bábätko, tak dúfam, že mu to vydrží. Celé tehu som pracovala, bola som v kľude a v pohode, vôbec som sa nerozčulovala. Vraj aj to prispieva k pohodovým deťom. Tak fakt neviem....a že si si dala trošku z piva? Myslím, že to až tak nevadí keď toho neboli enormné množstvá.

mapa
26. aug 2009

no to bol jeden- dva glgy raz za caaas.. aj ja som bola pohodak pocas tehu.. a karla mala 2900 gr, takze polkilecko by pomohlo 😀

matja
26. aug 2009

potulka, ja vlniaky periem len obcas a vtedy aj lanolinujem.

egyptanka
26. aug 2009

tak ja v praci stres najvacsi a mala sa narodila 2400g ... takze by zniesla aj kilo. 😉

allisia
26. aug 2009

oslavencom zelame vsetko najlepsie 😵

mapa dakujem za privitanie 😉

vonku je hrozne horuco tak sme sa vratili domov aj ked maly este buval ale ja som uz bola vystavena 😝

lubi22
26. aug 2009

Ahojte 🙂

Blahozelame Elle k polrocku, zelame vsetko naj naj naj 😵 Filipko posiela pusinku, snad Ella na neho za take dlhe prazdniny nezabudla 😀

Mona Samkovi blahozelame k meninkam, nadherne meno ste vybrali 😀 😵 😵

A teda kedze sa to vztahuje aj na mojho starsieho synceka, tak dakujeme tiez 😀

Labutka - ked po napapani sa napije dietatko este MM, tak netreba ziadne ine tekutiny. Len cielom je, aby sa postupne cele kojenie - najprv obednajsie - nahradilo inou vyzivou, no a vtedy je potrebne dodat po zeleninke, masku aj tekutiny, ci uz vodicku alebo cajik. Potom nalseduje olovrant, desiata a v takom myslim ze v 9 mesiaci by mali deticky pit mliecko na ranajky, na veceru a v noci. Ale niekomu vyhovuje dokojit po kazdom jedle 😉

potulka
26. aug 2009

mapa, to more je este stale v hre. muz chce ist na blind, ze tam nieco najdeme... 🙄 ak je tu nejaka odbornicka na HR - viete o nejakom peknom mestecku co najviac na severe, kde sa da robit aj nieco ine ako vylihovanie na plazi? lebo take my vydrzime max. hodinku-dve denne. 🙂
matja, ehm... tak to som tie vlniaky mala nalanolinovat uz 2x... 😅 no tak nic. 😀 ale este celkom dobre vodotesnia.

pasoa
26. aug 2009

potul, neviem, či je to pre vás dosť na severe, ostrov Murter, najkrajšie miesto v HR podľa mňa. Šibenik je blízko...

vlani sme boli v kempe pri Meduline na Istrii ale sa mi nepáčilo... radšej by som oferovala tých niekoľko sto km navyše a šla zas na Murter

ak chceš, dodám fotky, mapy, popisy... ak niečo ešte nájdem...

baskaj
26. aug 2009

no, my sme dnes boli na urológii kvôli tej vodičke v 1 vajku (to druhé je už pekne zídené 🙂 ). vraj sa tam dostala tak, že keď vajko zostupovalo z bruška, zostal tam neuzavretý kanálik a tadiaľ natiekla i vodička z bruška. do 2 rokov by mala odtiecť späť, nevsiakne sama od seba. vraj to mávajú aj starší muži a keď sa do toho kanálika zasekne aj kúsok čreva, vraj to strááááášne bolí, sčervenie to, opuchne, vracačky... a treba to do 6 hod operovať. ale že to len zriedka. u nás to vyzerá v poho. a že s pipíkom nič nerobiť, iba občas po kúpaní trošku stiahnuť len koľko ide a vyčistiť a že keď dojdeme na kontrolu po 2 rokoch, mám mu dať najprv paralen, že mu to aj skúsi stiahnuť. ak dovtedy vodička neodtečie, tak budú chirurgicky a v narkóze mu aj tú predkožku stiahnu... 😒 dúfam, že sa nám to upraví samo. ináč, milá doktorka. aj so sestričkou boli z malého úplne na mäkko 😎

kočky, ja som už dávnejšie mala pocit, že egy by sa na látkovanie hodila. čo egy? šak oprať a vyvešať zvládneš a potom je to už len zábava. a plienočky sú všelijaké pekné farebné (síce trošku drahšie...). keď tam vy v Ba máte obchod, kde sa dajú plienočky kúpiť bez poštovnho, tak si dve kúp, vyskúšaj a ak sa nebudú páčiť, určite ich voláka blaváčka od teba odkúpi, nee? 😉
inač, aj na pasou sa mi to tiež hodí, tak si myslím, že keby Matúško nemal zdravotné problémy, látkovala by aj ona... 🙂

ináč, ja mám výbavu z Baby Lucy Organic a Bamboo, mám pár Haipa Daipa Pasteliek a čakám na 1 AIO Tots Bots Easyfit Fluffle. Baby Lucy sú v pohode, ja som s nimi spokojná. A veľmi chválim tie bamboo štvorce, ktoré pchám do plienok ako bonus, lebo potom ich potom môžem ešte prehnúť na suchú časť a plienka vydrží dlhšie. A kúpila som jedny pekné PUL na von a je to! Síce ma veľmi lákajú aj tie pekné farebné drahšie plienočky, ale teraz už nemôžem, možno časom...

a ešte k tým uškám,čo ste tu kedysi písali - aj ja viem, že sa nemajú čistiť často, ale ja mu každý večer po kúpaní vyberám z nich vat. tyčinkami vodu. ako inak to mám robiť, keď sa mu tam skoro vždy dostane? a už používam len tienormálne vat. tyčinky, bo tie "bezpečnostné" mu tú ušnú špinu iba zatláčali hlbšie do uška 🙄

baskaj
26. aug 2009

potul - moja sestra je akurát s deckami niekde hore a vraj je super, ani ježkovia nie su. kamoška čo bola, hovorila, že dá sa na blind, bo je menej turistov, tak ubytko sa nájde v poho. hlavne v menších mestečkách.

jak by som jáá išla! ☹ strašneee! ale my ideme v oktróbri na 4 dni letecky do ríma. tak sa nemôžme moc rozhadzovať 😢

pasoa
26. aug 2009

baskaj, pravdu ty máš, ja som bola celá nažhavená na látkovanie, no po pôrode ma to rýchlo prešlo... 🙄

matja
26. aug 2009

pasoa, je tu jedna mamina, ktora ma dvojicky narodene tusim v nejakom 26. alebo 28. tyzdni, deticky pri narodeni nemali ani kilo a pouzivala latkovky 😉

matja
26. aug 2009

tym ta samozrejme nechcem presviedcat. Mozno sa na to das neskor, mozno pri druhom (mozno pri tretom?? 😉 ) a mozno vobec 😉

alline
26. aug 2009

Ahojte, nestacim sa cudovat, ze uz je novy nazov a taky super "Najkrajšie detičky na svete - marec 2009"
SUPER :O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre