Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
27. okt 2009

lenka dakujem 😉

pasoa
27. okt 2009

mona, gratuluijeme k 7 mes. 🙂

iron, hej, už dávam zeleninový obed, ovocný olovrant a od včera kašové raňajky 😀

potulka, bolo výýýborne. napokon sme celkom neplánovane išli už v piatok poobede s tý, že som myslela, že obed (u nás 15:00) dostane už po ceste autom a olovrant už na chate.
no, kým muž došiel z roboty, kým som pobalila, tak sme napokon kŕmili ešte doma, a kým sme sa nakydali do auta, tak bolo 16:00. V lese sme zas zablúdili (už 3x sme tade išli, a stále nevieme trafiť tú správnu lesnú odbočku 😠 ), takže olovrantovali sme za jazdy lesom, po tme...
Napokon sme zistili, že sme sa vrátili tesne pred tou správnou odbočkou a išli na tú nesprávnu.
potom nám došli k autu kamaráti pomôcť s batohmi (trepali sme aj lehátko a hrazdičku 😀, ale pekne uviazané na batohu) a matúško v manduce prereval celú cca 45 minútovú cestu k chate.
noc bola dobrá, prespinkal ju celú.
Sobota slnečná, no ja ťapa som nevzala hotové výživky, ale zemiaky a jablká,že tam uvarím, no ale voda z prameňa, tak som ju nechala najprv zo pol hodinu vrieť, aby bola fakt ok, potom to dať variť, potom pučiť, kŕmiť, odsávať, zas jablká variť, pučiť, kŕmiť, odsávať.... no strávila som celý ten krásny slnečný deň za pecou. Teda skoro celý, trochu som bola aj von.
Noc prespatá zas krásne.
Nedeľa úžasná, slnečná, domov sme už íšli s časovým predstihom, aby sme stihli dať obedík u kamarátov, čo bývajú v jednej malebnej dedinke pod Popradom (volá sa Kravany 🙂 )
a tam sme matúšika nakŕmili, okukali ich čerstvo narodené mimi (už štvrtý synček sa im narodil 🙂) a išli domov. Olovrant už doma.

je to krásny kraj, rozhranie Slov. raja, Slov. rudohoria a Nízkych Tatier, tá jeseň, slnko a tie farby...!!! no krása!

vlalu6it
27. okt 2009

mona,,aj ja sa pripajam,,vsetko naj k 7mesiaciku 😉

baskaj,,posielam vela pozitivnej energie,,neboj,,pride aj dobre obdobie,,vsetko zle a tazke nech ta posilni a povznesie dalej do dalsicj kapitol tvojej knihy zivota,,ok???

nsoci,,ze 18mesiacikov,,vau,,po kom ten junak asi tak bude,,hm,,,

pasojka,,tak ste sa mali super,,tesim sa s tebou,,vami,,apropooo,,ja uz ovocie absoilutne nevarim,,dam osupane do ,mixera a na kasu rozmixujem jablka hrusky a slivky a banan,,a je to potom vsetko take sladucke,,po vareni to bolo kysle a malej moc nespakovalo,,ale teraz radost davat do pusinky,,,velmi vyzivky miluje,,len tak jedna po druhej ide,,,,

pasoa
27. okt 2009

zrušila som album "čakáme" a založila "Matúško III". Sú tam fotos z víkendovej chaty.

pasoa
27. okt 2009

vlalu, u nás jednoznačne vedie marhuľková od Babylove. no to otvára ústočká, že nestíham nakladať 😀

vlalu6it
27. okt 2009

pasojio,,no jeje,,,cecene fotky,,ako z pernikovej chalupky,,krasna priroda,,vidno,,ze ste sa mali bohovo,,ja milujem prirodu,,a slovensko je fakt carovne,,,a matusko,,aky kludas v tom nosici,,nasa absolutne neceeee,,,a ani neberieme,,je nam tazka na pleciach,,

pasoa
27. okt 2009

vlalu, dlho trvalo, kým si matúško na manducu zvykol. najrpv to boli vždy revy až kým v nej nezaspal, teraz kuká, celý rád, že má výhľad a plače, iba ak je unavený a nevie sí nájsť polohu.

vlalu6it
27. okt 2009

pasoji,,,my sme teda marhulu este nokdy nepapali,, 😅

michaelamia,,,aj vam vsetko naj k 8mesiacikom,,,,

ozi asandys a nasim drobcom na 23,,nik k 7mesiacikom negratuloval,,hmmm,baby,,,my sme od macochy???asandys,,co sa nestazujes 😀 😅 ☹

vlalu6it
27. okt 2009

pasoji,,,my nemame manducu,,len nosic za 90euracov a na prdel nam bol,,, 😖

iron
27. okt 2009

vsetkym vymesacnikom gratulujem.....
a co je to prespata noc?....a papnie ovocie?....hm?

vlalu6it
27. okt 2009

iron,,ked si clovek pospi a ked babu chuti,,ale to nie je vzdy na dennom poriadku,,tak sa nestazuj,,ale vask ste velky a zdravucky a to je to naj n aj,,,

potulka
27. okt 2009

vlalu, tu ma kazdy den niekto narodeniny, treba si blahozelania vypytat! 😉
pasoa, chalupka malovana. 🙂 krasa, romantika. matusko uz normalne trci z manducy, vidno, ze mu chuti. 😉 a tvojmu muzovi nesmierne pristane ta satka na hlave. to ako naozaj, fesak je to!

vlalu6it
27. okt 2009

no idem ja,,vesat pradlo,,a prat vsetky bundy ,,,a poobede se ide na exkurziu strojov,,juppii

vlalu6it
27. okt 2009

potulka,,to vazne??sme nevedeli,,uz si budem nabuduce pytat,,a 16oktobra spom mala meninky a vy ste mi neanpisali fnukkk 😀 😀 😀 som bola skalmana ,ze ste na vladku zabudli 😀 😀 😀 😝 beeeee 😝

pasoa
27. okt 2009

potulka, všaaaak 🙂 😅
to bola pôvodne moja klimatexka, ale mi nepristala vôôôbec a mužovi feeest, tak som mu ju pribalila na minulé vianoce 😀

iron
27. okt 2009

ja sa nestazujem....je to sice maly certik...ale ine by som nechcela, to by potom nebolo moje... 😀
Ved papka pekne...len to ovocie nechce...

pasoa
27. okt 2009

vlalu a angelika, prajeme vám s matúškom dodatočne aj predbežne všetko najlepšie k narodeninám, meninám aj výmesačiam! 😀

vlalu6it
27. okt 2009

pasoji,, 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dakuuuuuuujjjjjeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

munu
27. okt 2009

mona gratulujem k 7.mesiacikom 🙂

Vladka, Matko je velky vraj ako 10-mesacne babo.. tak mi vsetci hovoria.. mam tu kamosku, co ma 10-mesacne dievcatko a veru je velka ako Matko.. len je chudsia.. ona ma 7600g.. vcera sme boli akurat deturence spolu vazit 🙂 a predstav si, ze jej mala tiez este sama nesedi a to je o 2 mesiace starsia od nasich drobcov 😉

munu
27. okt 2009

inac, dneska sme mali otrasnu noc.. neskor popisem detaily, teraz len tolko, ze drobec sa zobudil o 1.00 a zaspal zase az o 03.30.. 😝 som KO.. idem mu varit obedik, hodim sprchu, nech ma preberie, uvarim kavku a idem fungovat, lebo som sa este nerozhybala od rana, sotva som mu ranajky dala papkat 😒 tak zatial 🙂

munu
27. okt 2009

a este, ze Vladka, nas Matko tiez krasne spapka vsetko a su to 200 gramove davky stale.. len je vkuse v pohybe, tak uz pribera pomalsie..vlastne je neposedny, oddychuje len ked spinka 🙂 aspon mame doma veselo, ze? 😉

pasoa
27. okt 2009

čo je dokelu s tým fb, vôôôbec mi tam nejdú nahrať fotky. narháva to pol hodinu a potom mi to napíše, že "Nahrávanie neúspešné, skúste znova". však už ma dr.... 😠 😠 😠

mgk111
27. okt 2009

pasoa - super ze ste mali krasny vyletik 🙂 a preco varis ovocie? ja som nikdy nevarila... robim cosi zle? 😕

vlavlu - uz ratas dni ze? 🙂

mona - vsetko naj k 7mesiacikom

michaelamia - vsteko naj k 8mesiackom

my sme uspesne absolvovali dnes nasu lekarku a krno-nosno-usne... kubko je uz zdravy, len treba doliecit nadchu ktora je u takychto deticiek dlhsia pretoze nevedia smrkat... 😠 ani moc neplakal, zlaty bol... a myslela som si ze chudne, takze tiez som ho dala prevazit..

nsoci - hlasime sa do klubu ale este musime malicko dobehnut 🙂 kubko ma 9860g 🙂 takze troska nam do tej 10chyba 🙂

odkedy sme prisli stale este buva chuda unavene, som mu naburala jeho rezim... vnoci som myslela ze asi umriem - take krce v bruchu a hnacky az voda brrrr ale teraz je lepsie... enchapem z coho to bolo...

michaelamia1902
27. okt 2009

Ahojte holky,
Kucina - gratulujem, nech tehotenstvo prebieha bezproblemovo.

Uz ste to tu niekde pisali ake bylinky davate deticka do jedla, len to neviem najst, poradi mi niekto?

PS: v Tescu maju do 3.10 akciu na Hami prikrmi zeleninove a masovozeleninove 3+1 gratis.

pasoa
27. okt 2009

ja som ráno dala matúškovi kašu a on ju zbaštil a zaspal a tak tuho spí, že ani na 3. pokus as mi ho nepodarilo zobudiť... hmmm... asi ho riadne zasýtila ato pritom taká riedka - tekutá.

mgk, varím, lebo som hyperopatrná úzkostná matka 😀
a matúško je dieťa s predispozíciou alergie. 😉

ajka82
27. okt 2009

cafte, kraken spi od deviatej 😲 asi uz nadbieha aj poobedny spanok...
vcera ked som krmila vecer karinku som sa pekne zviezla na zem, co mi bolo na odpadnutie, este ze uz bol mato doma, lebo nevim ktoo by krpca strazil 😒

potulka rano mi vyslo, ze by to malo byt z pocasia a toho tlaku...

iron
27. okt 2009

ajka...ja mam iste predtuchy ohladne teba....ale pocasie za to nevinim... 😉 a ja mam na to nos.... 😀
si si robila test?

ajka82
27. okt 2009

tak uz sme hore 😎 mozem ist obed nachystat

ajka82
27. okt 2009

iron robila...a vysla len jedna...

iron
27. okt 2009

tak ty si potom iny meteosenzitivny clovek.....inak aj ja som...ale nastastie este neodpadavam...ale je mi tiez tak divne a som ako mechom udreta...ako keby som teraz zila vo vlastnom vesmire.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre