Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
3. nov 2009

vy uz vsetci spite??? ja mam este zive dieta 🙄

lubi22
3. nov 2009

Dakujeme krasne 😵

Ajka nijako inak. Najprv mal vodove sopliky a teraz uz hlienovite. lekarka mu pozrela do hrdielka, popocuvala ho, vsetko ciste. No a zbadala, ze dasienka su biele a ten jeden zubok uz prerezany, tak povedala, ze to ma zo zubkov pravdepodobne.

Potulka ja som sa teraz uz celkom "unormalnila", myslim s kojenim, ze uz je to celkom v pohode a nemam bolesti prsnikov a posledne tyzdne ani hrcky ani zapaly. Pripisujem to tomu, ze kojim uz iba dvakrat denne, rano a vecer. V tomto style by som chcela pokracovat do konca roka. No a potom jednoducho prejst na umele. Zo dna na den, ak sa bude dat. Neviem, ako je to spravne, vychadzam z toho, ze starsi syncek sa odstavil sam, jeden den sa kojil a na druhy den uz ani omylom nechcel zobrat prsnik a pil z flasky. Takze skusim asi tak. Len sa musime naucit pit z flasky najprv, dnes Filipko vypil 80 ml riedenej ovocnej stavicky zflasky, co povazujem za super uspech, kedze doteraz nevypil z flasky nic.

Idem spinkat, dobru nocku vsetkym maminkam a babenkam dlhe a krasne snicky az do rana. 🙂

iron
3. nov 2009

Lubi aj my sme mali sopliky zo zubkov pri vsetkych styroch....
Den hej bola som v Jarovciach...neviem ktoreho myslis..je ich tam viac tych vetosov...

baskaj
3. nov 2009

no ja varím tu výživku. ale som taká sprostá! som chcela, aby sa to rýchlo uvarilo, tak to, čo som mala nakrájané, som dala už variť, lenže to sa urobilo rýchlo a teraz čo som posledné dopridávala, ešte nie je. takže sa mi polovica toho varí zbytočne dlho a ničia sa mi tak vitamínky 😠 😠 😠 je toho 3,5 lita. ešte idem chytro poumývať poháriky...

potulka
3. nov 2009

lubi, ked kojis len 2x za den, to je uplne v pohode. ja si to predstavujem tak, ze nahradim jedno kojenie UM, potiahnem to tak niekolko dni/tyzdnov, potom pridam dalsie UM a tak dalej. ziadne hrr hrrr. len najprv musim vyskusat, ci bude mat matejko zaujem o flasku. uplne sa zbavit kojenia by som tiez chcela tak do roka. pediatricka mi sice dala tip na homeopatika na zastavenie laktacie, ale ja by som bola rada, keby to tak samo volajako ustalo tym, ze bude nizsia az ziadna spotreba.

inak, mne sa uz par dni tlaci osmicka zub (rastie na etapy uz niekolko rokov) a viem UPLNE pochopit tie nase podrazdene detvaky. egy, podla mna je to aj natalkin pripad.

egyptanka
3. nov 2009

a zasa hore ... s takym usedavym placom sa budi, ze pomoze iba to, ze si ju zoberiem na ruky, pohojdam a o 10 minut je vsetko ok.
Nechapem tie co ked sa im dieta zobudi, daju len cumlik a dieta sa ukludni. Ja ked chcem dat malej cumlik tak chyti este vacsi hystericky zachvat.

asandys
3. nov 2009

egy adam od pol 8 spinka, al e uz 4x jacal na cely barak. Sedi v postielke, zavrete oci a strasne usedavo place. JA neviem, ci sa mu sniva, ci co. No a ja musim dat cumel, plienku do rucky, a hned je ticho, zatial, onedlho uz bude vrestat pre hlad.

egyptanka
3. nov 2009

potulka, hej len si nepomyl tie homeopatika na tvorbu mlieka ... volaju sa rovnako, len na zastavenie maju informaciu. A na stop laktacii pomoze aj matovy alebo salviovy caj.

ajka82
3. nov 2009

egy, potulka na tvorbu je 5CH a na zastavenie 30CH

yamahafazer
4. nov 2009

ahojte 🙂
tak my uz od 3,50 hore co sa mala zacala plakat az som ju musela prebrat co nie sa utisit inokedy si glgne vodicky albo caju a spi dalej a teraz nic a tak som ju zobrala k nam do postele a tam len vymyslala a stale len na kolena a prevalovat sa no neviem co tak zas poplackava asi sa jej sniva nieco.Zuby este nevidim tak to asi nebudu.Ani mleko nepopapala 😒 a moja popapa prikrmov od 150-200 tak asi aj ovocia ja to nevazim od oka jej davam a pije vodu prevarenu z vodovodu aj v nej verim a niekedy je dam aj cajik .Flase uz sterilizujem raz do tyzdna a raz za den umyjem vsetky s jarou.No vcera ked obedovala tak pri kazdej lyzicke prdela s ustami,ze vsetko frkalo ona ofrkana az na mna plula a tak sa smiala ja som sa snazila byt vazna lenze to sa nedalo to bolo take smiesne 😀.A minule mi skoro zjedla gumicku na vlasy spadla na zem taka mala a ja pozerm co zuje a vlasy jej trcali s pusiny no esteze si ju dala vytiahnut.Ja by som tiez rada niekedy skusila plavanie,ale unas nic take neni ☹

egy tvoja je dobra sikovnica 😉

kuci aj moji bratia jeden ma lucku a druhy ma lukasa 🙂 a unas tiez prazdna chladnicka uz tam mam len maslo pomazanku a horcicu,mlieko trocha mrkvy a heru.Sa chystam do obchodu ze musime ist s muzom na velky nakup narobit zasoby lebo ja len po trochach v kociku nosim a nechce s malou ist do obchodu lebo potom je jej horko a aj mne a to sa mi neda tolko nakupu nabrat.

dneska spravim len cestoviny s grankom a malej zeleninku a pojdeme von poobede tak sa majte papa

kucina1
4. nov 2009

dobre ranko
tak som sla spat okolo osmej, dala som tomaskovi nurofen a zaspala som. tomas sa kazdu hodinu budil, nechcel ani dudlik. len som ho pohladkala zakryla a zase na chvilu zaspal. fuj som mala potom zachvilu take desive sny ako v tehotenstve a o desiatej som z postele vyliezla a zavolala manzelovi kde este je. a on mi chudak nakupoval v tescu tasky jedla 😀 dosiel o jedenastej to sa tomas uz 2x stihol zobudit. tak sme mu zase zmerali teplotu mal 38,5 a supli do zadocku prvy krat capik. budil sa pravidelne kazdu hodinu na chvilu, tak sa dalo. teraz rano mal 36,9

inak vobec nechce dudlik ani nic zuzlat ani kusat, podotykam ze mne vobec este neslintal a jeden zub je vonku, ten druhy zatial len vytrca z pod dasienka ale to uz dlhsie tak fakt neviem. ked bude aj dnes takto teplotkovat tak to bude treti den. ziadne iny priznaky na nom nevidim

kucina1
4. nov 2009

po hodine 37,9 tak idem dat cipok a uvidime

kucina1
4. nov 2009

teraaz merane 37,7 a len place a spi 🙄

kucina1
4. nov 2009

tak doktorka povedala ze mame prist tak ideme

denkolc
4. nov 2009

Dobré ránečko!!!

Ďakujeme veľmi pekne k blahoželaniam (no, nečakane, že sa to tu spomenulo, lebo ja si na tom až tak nezakladám, však to letí ako blázon a v podstate skoro každý deň tu má niekto výmesačie, tak to by sme museli vkuse blahoželať a oslavovať, čo zase neni až také zlé)... 😀 😀 😀

Kuci, daj vedieť, či sú to len zubky...

denkolc
4. nov 2009

Iron, pána Švihrana som nemyslela...ale mám taký dojem, že fešáka Maja by si asi neprehliadla... 😉

Baby, ktorým sa teraz deti tak často budia a plačú, či už so zatvorenými abo otvorenými očami - teraz vidíte to, čo my máme od Táničkinho 4. mesiaca....a je to veru fuška...ale u nás sa to teraz lepší (klop-klop-klop)...už sa mi zobudí "len" 5-6 krát...

Ajka, hej, v tom Bieli mala byť aj veterinárna klinika, ale už som spomínala, že zatiaľ nič (však kríza)...preto som aj navrhovala, že si tam urobíme materské centrum....hehehe....v jednej miestnosti sú síce papagájovia Ara, ale dve sú prázdne... 😉

pasoa
4. nov 2009

potulka, aj mne rastie osmička už nejakého pol roka, a veru to je asi šuvix oproti tomu, ako to musí tie naše ratolesti bolieť.. matúško má už 2 mesiace takú bielu bublinu a nie a nie ten zúbok vyjsť, už to má aj začervenané okolo :-ä chudiatko moje maléééé

potulka
4. nov 2009

ahojte
denka, tolko priestoru ani netreba, som si ista, ze detom by sa najviac pacilo v tej miestnosti, kde su papagaje. 😉

egy, vcera som nechapala, co za jantarovu retiazku to chces a dnes mi muz uplne nahodou ukazal reklamu v dietati. takze na zubky. maju ju aj v predajni? ci treba objednat?

iron
4. nov 2009

to je co za haluz ta jantarova retiazka?
osmicky..fuha, to vam nezavidim...moj drahy musel frcat dva tyzdne na antibiotikach ked bola jedna etapa prerezavania....Ja ich uz mam von...som mudrejsia... 😀

den...no ono krasa je relativny pojem,....ale pobehuje ich tam viac.
A tych Arov by aspon nase detvaky naucili nejake nove slovicka....alebo skor asi ti arovia nase deti. 😅
kuci daj vedieta ako ste dopadli

nsoci
4. nov 2009

ahoj zienky

tak vidim kuci ze mas veselo...lubka choruckych...zato pasojka a taella dobre spravy
u nas vcer divny den, matko spal len 20 minut, nechcel jest a furt musel byt zavesenz na mne
ako som odisla z izby sa so zufalym revom valil za mnou
amrncal
uz par dni sa stavia pri nabytku tak som furt s nim
a nestiham ani nejak vybalovat
neviem najst vigantol hlavne

asi je nejaky rozhodeny, novy byt, prostredie, perne dni, rezim nijaky
tak som vsetko porusila a budeme par dni len doma
nabiehat na rezim zvykat si

ja si musim zvyknut an toto prizemie
mam pocit, ze som vo vyklade 😀

kucina1
4. nov 2009

tak uz sme doma
pred odchodom mal 37,0 tak som sa potesila ale ked sme dosli domov tak 37,9 😠
prave som mu dala nurofen

no a u doktorky, zase tam ta nasa nebola 😖 fakt nechapem, ze ked tam vzdy idem okrem poradne tak musim ist niekde inde, to je fakt des, dnes som sice bola kde mam chodit, ale bola ina lekarka ale aspon spravna sestricka

no kukla dieta, ze ma velmi opuchnute a aj zapalene to dasno a ma troska zapalene aj hrdlo
pri zuboch byvaju teploty tak dva dni, a nie take vysoke ako ma on. a ked su dlhsie a aj vyssie tak je to sprevadzane aj dakou dalsou virozou. no a vobec sa jej nezdal chory, ani zeby mu nieco bolo, on bol totiz troska vyspaty z prechadzky, a ako obvykle vyskereny na vsetkych cudzich ludi.

no a povedala, ze mam kombinovat nurofen s panadolom a predpisala mu daky vitamin c. a ked mu teploty do 2 dni neprejdu tak mame doniest moc a uvidi sa co dalej. keby sa mu stav dako zhorsil alebo mu este teploty sa zvysili tak mam zavolat alebo dojst.

fuj a v meste sa vyvaralo som myslela, ze budem grcat mam rovnake problemy ako pri tehotenstvo s tomasom, neznesiem smrad cibule no parada, hm ked to takto dalej pojde tak mam v bruchu zase asi chalana 😀

teraz ocuckava tu injekciu z nurofenu tak idem si dat nieco jest a pit bo mi zacina byt divno. dnes som este negrcala tak funguje metoda grcania kazdy druhy den

kucina1
4. nov 2009

a zase sme na rovnako ako sme boli, len knucanie a plackanie 😠

potulka
4. nov 2009

nsoci, my sme tiez na prizemi a nedavno som riesila kuriera cez okno. 😀 takze - ma to aj vyhody.

kuci, drzim palce, aby sa tomasko co najskor uzdravil a hlavne aby to neprskol na teba.

vlalu6it
4. nov 2009

ahoj dievcata,,nejak uz nestiham tu kukat,,strasne som toho s tym balenim mala vela,,
NAKONIEC CESTUJEME TERAZ V PIATOK PO 20,,,myslite na mna,,,strasneeee sa tesim,,
apropo,,v pitok na poradni,,7,640kg,,68,5cm,,hlava 42cm,,,,no,,celkom ok
cmuk

kucina1
4. nov 2009

nakrajala som slivky na mesiaciky a mali to papka aj so supkou 😉

drozdik78
4. nov 2009

caute maminky 🙂

potulka ten jantarovy nahrdelnik mame aj m 🙂 my sme ho dostali z rakuska / tam to volaju bernstein - ci tak nejako sa to pise / a dava sa detickam ked idu zubky a su hperaktivne 🙂 ale ja v tom nejaky zazrak nevidim 🙂

iron
4. nov 2009

kuci, tak daj vediet ako posobi supka..ja to vsetko lupem, zatial....
a kaka mi tri krat do dna...az za usami je osrata....

iron
4. nov 2009

vlalu...to je riadna buchta ta tvoja buchta...to moja je taky slizik, ale je michelinko...
myslime na teba, nech sa rychlo prestahujete

kucina1
4. nov 2009

iron nic mu z toho nebolo, mne kaka aj 5x denne, dnes som ho musela prezliect bo bol az hadam na krku pokakany a na plienke nic xixi

nsoci
4. nov 2009

Mne Matko papa aj cele hrozno a potom kaka supky... vraj by sa hrpzno nemalo, ale on je zavislak...ako jeho mama... cele tehu som tlacila hrozno tak mozno ho m "v genoch"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre