Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
11. nov 2009

ja prave obedujem a malej varim morcaciu polievocku, to som zvedava ako bude jest rezance...

ajka82
11. nov 2009

ja som zistila ze nemam maso pre krpca 😖 a von nejdem v takom necase a to aj tak by som musela krpatu zobudit...tak bude mat konzervu, lebo vajce mala v pondelok...

xixi7
11. nov 2009

Pasoa,
ja som obcasna prispievatelka na konikovi, len si nechcem povypisovat profil o dietatku, lebo som si dala svadobne foto a ex-priatel to aj po dvoch rokoch nejako objavil, tak nechcem aby si obzeral nase mimi.
My mame
ranajky-MM
desiata-jablcko (v lete sme pozavarali)
obed- zeleninkovy mix, lebo maso odmieta (lekarka, ze ked je kojene, tak sa nemusim bat a ani nanucovat)
olovrant-jablko s bananom
vecera-ryzova kasa natural so sladkou zeleninkou

MM podla toho ako si pyta (skoro kazde 2-3 hodiny), inak davam aj trosku prevarenej vodicky po jedle.
V noci uz 3 dni nepapame, lebo sme aplikovali knizku Kazde dieta sa vie naucit spat,lebo som kojila aj 6krat v noci a uprostred noci sa s nou hodinu hrala, takze vycerpanie, unava)

potulka
11. nov 2009

ahojte
nas jedalnicek:

okolo 7. MM
okolo 10. MM
okolo 13. zelenina, maso/zltok + MM
okolo 16. ovocie
okolo 20. MM a spanie
v noci MM podla potreby (1-2x)
niekedy, ked je to cele trocha posunute dopredu, ma medzi olovrantom a kojenim na dobru noc este jedno MM alebo znova ovocie. vodicku pije z pohara pocas obeda a niekedy aj poobede, ale tak max. 50 ml za cely den.
takze iron, myslim, ze toho nemate malo. aspon v porovnani s nami.
ak chces davat nieco na chlebik, odporuca sa skor normalne maslo ako rastlinne, v tom su kadejake humusy. alebo vyskusaj avokado, da sa super natierat, ked je zrele. kdesi som citala, ze je vhodne uz aj pre taketo detvaky, je to vlastne ovocie.

ja chcem s chlebikom este nejake 2 tyzdne pockat, lebo si chcem overit, ci bol matej vyhadzany z muky. tie kukuricne a ine chrumky zatial tiez nedavam. mam pocit, ze si potom zvykne nieco zuzlat medzi jedlami a hlavne chody by mohol babrat. radsej mu davam kusky zeleniny alebo ovocia, ked nam zavidi, ze nieco jeme. 😉 minule sa takto napchaval uvarenym feniklom, ktory som mala nachystany na mrazenie.

iron
11. nov 2009

ja tie kukuricne nedavam lebo je tam sol...lepok znasame v pohode...obycajne....maslo?
Ja sa bojim toho kravskeho mlieka, do roka by som nerada davala.

iron
11. nov 2009

No potulka pozeram ze sme skutocne na tom rovnako. Az na to, ze mne nechce ovocie a ani vodu, stavu a pod. Len mliecko...co narobim. Ja by som jej aj nedala, ale ked chcem aby nieco pila.
Dokonca aj ked jej dam polievocku tak frfle nechce, vypluva, vykecava...ale ked to zahustim tak uz je to mnamky....deco jedno vychcane...

pasoa
11. nov 2009

xix, tak to je dosť nepríjemné s tým ex, je to nejaký magor či čo? tak radšej ostaň inkognito v pase 😉
ale prezraď, ako sa volá tvoje dieťatko? (dievčatko, predpokladám)

iron
11. nov 2009

xix...ja mam tiez takeho ex...dlabem nanho, nech si pozera ako sa mam dobre. Dokonca mal tu drzost, ze si ma chcel pridat ako priatela na FB...nekomentujem...Nas pribeh je velmi zaujimavy..on je magor. Nebudem sa ale skryvat cely zivot...prdim na to.

pasoa
11. nov 2009

iron, pekne.
ja mám bohužiaľ tiež jedného takého ex, čo už roky žil so svojou priateľkou v JEJ byte a stále svojmu najlepšiemu kamošovi hovoril, ako ma miluje a podobné bludy... debo z lesa... pako... no comment
ale on bol fakt trochu porušený, tak sa mu tiež radšej vyhýbam a dúfam, že nevie, ako sa teraz volám ani kde bývam, lebo čo mi ten už narobil za scény.. joj...

iron
11. nov 2009

pasoa...veru...aj ten moj robil take sceny. A mozno aj viem ze kde byvam, ze som sa vydala a mam babo vie tiez. ALe on bol len velky macher ked mal okolo seba svojich uzasnych kamosov. Ti maju uz svoj zivot, rodiny, tak uz nie je taky frajer...a keby nieco, riesila by som to cez polisov...ale taku odvahu nema.

pasoa
11. nov 2009

no, ja sa obávam, že keby niečo, by som už na žiadnych polišov nemala čas. Raz ma obťažoval na neosvetlenej ulici, nikde ani nohy ako na truc, to ešte keď som bývala na dedine, tak išiel na bicykli za autobusom za mnou a potom tam so mnou mixľoval na ceste, tma ako v rohu a ja som kričala pusti ma a nikde nikoho dokelu... potom mal asi na jasnú chvíľku na pár sekúnd a ma pustil a ja som makala domov a on stál potom niekoľko hodín pred naším domom, môj otec nechápačky, že čo je to za magora už naozaj... apropo, bolo to presne v tieto dni a on len vo svetri a vtedy snežilo, no pako, hovorím... brrr.. stále mi je blbo od žalúdka, keď si na to spomeniem...

iron
11. nov 2009

no pozeram, ze vsetky tu mame nejaku pestru minulost... 🙂

pasoa
11. nov 2009

iron, no ešteže nie temnú vuaaaa 😀 😀 😀

lubi22
11. nov 2009

Iron ako pise Potulka, masielko detickam klasicke, nie rastlinne. Niekde som citala clanok, ze rozdiel medzi rastlinnym maslom - margarinom a gumenymi pneumatikami je v zlozeni iba nepatrny 😅

Fuu, vy mate inych ex 😕 Ja sa mam super, ziadny ex, moj prvy priatel je moj manzel, tak ziadni uchylaci nehrozia 😵

Iron kukuricne chrumky predavaju aj nesolene, iba cista kukuricna muka.

iron
11. nov 2009

ja som take nesolene nenasla... ☹
lubi tomu ver...sialeny ex..to je na maslu niekedy....
tak skusim najskor jogurtiky a trosku neskor ten chlebik..a ako to je s pribinacikmi a tak...Pisu na tom, ze je to bez konzervacnych latok.

pasoa
11. nov 2009

lubi, bol to síce psychicky narušený človek, ale som vďačná za túto skúsenosť. pomohla mi trochu inak zas pozerať na ľudí a život.
nemala som ďaleko od toho, aby som bola neštastnou a bitou manželkou...

a v konečnom dôsledku som si vďaka tomu pakovi našla svojho terajšieho manžela... lebo som pred ním zdrhla do Nemecka a tam som sa zoznámila s Vilkom (tak sa volá môj mužík) :-***

Lubi, tak to ja som potom už potom ako Gumárne Púchov dokelu, ja jem rastlinné maslá už roky.. no brrrr 😖 😖 😖

pasoa
11. nov 2009

iron, raz tu potulka alebo matja už neviiem, dávali taký link, kde bolo o mliečnych výrobkoch a pribináčik bol na samom chvoste spolu s tvarohom atď... že proste nedávať ešte takto zavčasu, až po roku či dvoch či tak nejako

iron
11. nov 2009

ok...ja zacnem teda najskor s tymi zvolenskymi jogurtmi, jogurtmi od nestle...a rozne haluze do ruky na zuzlanie

xixi7
11. nov 2009

Inak dnes ma na STV v Damskom magazine, prave bezi, hovorit detska lekarka k teme zaspavanie metodou vyplakania, tak som zvedava co na to bude hovorit...

nsoci
11. nov 2009

Iron maju... v kauflande vedla solenych, ale vacsinou su vypredane. Ale v bio obchodoch maju urcite, a aj pohankove a ryzove. Tk mme vsetky. Ted mli sme, spapali sa....

Mne to vegetenie nijak neprospieva, lahla som si o osmej s malym a zobudila s o pol desiatej ovlena mechom a s nanic naladou.

Za chvilku pride muz a oslavime meninky, urobila som mnam Cheesecake.... potom snad pojdeme von. Druhy den doma... brrr

matja
11. nov 2009

iron, ten link som dávala ja, pribináčik nie, obsahuje tvaroh, cukor a aj nejaké éčka... Radšej daj biely jogurt. A maslo obyčajné, žiadne rastlinné.
Paťko už bude mať pomaly 9 mesiacov a máme nahradené iba dva chody - obed (mäso, zelenina, žĺtok, cestoviny, pohánka, ryža...) a olovrant (ovocie). Občas mu dám na desiatu žužlať nejaký rožok alebo chlebík, ale to nenahradí desiatu, zje iba pár omrviniek. Od jeho 9. mesiacov začnem dávať aj raňajky - doma robené kaše buď s MM, alebo s ovocím.

matja
11. nov 2009

k chrumkám, tiež som mala a mám taký názor ako potulka, že radšej nie, aby sa malý nenaučil na obžúvanie kadejakých blbostičiek medzi jedlami, ale keďže to rozvíja motoriku, Paťko dostane chrumky na Mikuláša - ryžové, pohánkové aj kukuričné. Neviem, možno mu to zaradím ako desiatu a za tým dostane mliečko...

egyptanka
11. nov 2009

.... fuuu ... obed pre dospelakov dovareny, dieta uz davno nakrmene spi, ja som vyvesila vyprate pradlo, dala prat dalsiu davku, suche zlozila a ozehlila, odlozila umyte riady a od rana som si sadla a idem obedovat

kucina1
11. nov 2009

upravila som si dva albumy 🙂

egyptanka
11. nov 2009

iron, take nesolene chrumky teraz predavaju pred Tescom
a na chlebik sa odporuca Lucina.

egyptanka
11. nov 2009

ja striedam do ruky bud tie susne alebo osupany kusok jablcka

mona1111
11. nov 2009

ahojte

tak u nas to vyzera takto

rano-MM
desiata-MM
obed- zelenina, masko/zltok
desiata- ovocie, vyzivka piskoty( tu som mu uz dala aj rohlik, chlebik, )
vecer -MM
a este raz pred spanim MM
v noci podla potreby.....

oslavencom vsetko naj 😎

kukuricne chrumky som kupila aj ja nesolene, ale este mu ich nedavam este pockam.....

egyptanka
11. nov 2009

jeeee kuci, mala fazulka 🙂
Natalka ona tie kukur./ryz. susne skor povazuje za hracku a nie ako jedlo. Do zaludka sa jej dostane veeeelmi malinko

Oslavencom vsetko najlepsie. 🙂

egyptanka
11. nov 2009

U nas to vyzera takto

rano 6-7 - MM
desiata 8,30-10 - MM
obed 11-12 - prikrm (zelenina/masko) + MM
olovrant 15-16 - ovocie alebo kasa (skor ovocie kasu moc nemusi) ... alebo zmiesam kasu s ovocim.
vecer pred spanim 18-18-30 - MM
v noci ponukam prsnik vzdy ked sa zobudi, pri kazdom neklude.

Inac pozeram, ze vsetky papate 6 x krat za den ... fuuu my 5 krat. Ale asi je to tym, ze my mame kratky den. Zacina o siestej rano a konci o siestej vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre