Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
16. nov 2009

Asandys vdaka, dobry tip s tou holou ritkou, aj tak som kupila iba vianocne zvrsky a pokryvky hlavy 😀 Mozno budu kludnejsi bez plienok 😀 A fotit budem od pasa hore 😀

A mas pravdu - nie vzdy vsetko ide ako planujeme, tak sa musime nechat prekvapit 😉 🙂

Baska som sa zasmiala 😀 Dobre prirovnanie 😀

zuzic1
17. nov 2009

iron: tak nakoniec sme sa s manželom rozhodli pre tú istú autosedačku, čo máte vy...ale to trvalo 😀 ...dúfam, že mu v nej bude lepšie, lebo vo vajci už je to na nevydržanie...

zuzic1
17. nov 2009

naše papkanie stále ide k horšiemu, už nechce nič a napracem doňho max. 2 lyžičky 😢...všetci okolo sú chorí a my sa zatial držíme...a naše noci opäť katastrofa....dúfam, že vy ste na tom lepšie....zub stále žiadny a protivný je tak ako čert....potrebujem jeden deň poriadného spánku, aby som bola schopná fungovať, lebo už normálne odpadávam od únavy...

my by sme druhé bábo chceli tak za 5 rokov, ale neviem, ako to bude s financiami, lebo aj teraz je to celkom o dušu a to sme len traja.. 😒

egy: ten senec by som bralaaaaaaaaaaa

denkolc
17. nov 2009

Tak také ráno ste ešte nemali!! Zobudila som sa na to, že sa Tánička dusí....vopchala som jej prsty do hrdla a vybrala jej stade visiace strieborné náušnice, ktoré našla v takom zazipsovanom vrecku a naliala si ich stade rovno do pusy.... ☹

Neviem si predstaviť, čo by sa stalo, keby ich prehltla...keby ste videli ten tvar, samé hrany, samé pichance...no straaaaaaaaach...

Zuzic, to ma mrzí, že vy stále takto zle a nepokojne.....želám vám, nech sa to utrasie a bude lepšie...

lenka138
17. nov 2009

tak takéto kľudné ráno som už dávno nemala, tak som konečne prišla na koníka, nejako vôbec teraz nestíham

drobec spal od 10 do 7, to bol nádherný pocit, ked som ráno pozrela na hodinky, lebo posledné noci sme mali také divoké.
Ja ani neviem čo dnes budem robiť, obed máme zo včera, aj my, aj drobec, poriadok je tiež, ani prať nemám čo 😅 , len nech manžel príde čo najskôr z roboty, sľúbil, že doobeda príde, a bude všetko úplne ideálne

tak idem trochu počítať dozadu, lebo mám pocit, že som už úplne mimo diania

matja
17. nov 2009

munu, prajem skoré uzdravenie 😉

zuzic, tebe zase, nech sa vám čoskoro upraví režim, papkací aj spánkový.

denka, fúha, to sa až zle číta. Ešteže si bola pri tom a rýchlo zareagovala... Ako rýchlo sa môže stať zle..

lenka, nechceš prísť k nám? Tu spadla bomba, nenudila by si sa.

My už pomaly tradične 4 razy hore.

kucina1
17. nov 2009

ahojte tak mi chybate :( asi sa zblaznim cele dni bez pocitaca. manzel si bude aspon vecer nosit z prace ten jeho, a ja sem tam nieco nove napisem.

vcera som bola na ultrazvuku, babu bije srdiecko, velke je presne tak ako ma byt a vsetko je v poriadku. dalsia poradna az 10.12 s velkym utz v 12 tyzdni. mam aj foto, ale to dam az tak niekedy inokedy. brucho sme stale neodfotili :(

tomaskovi sa prerezal vcera druhy horny zubcek. inak sa mame fajn, mne ani zle uz vobec nie je, iba som dost unavena.

nebudem vas docitavat, ked budete mat stretko, alebo nieco nove tak mi napiste do ip dakujem

zajtra mame 8 mesiacov a gratulujeme ostatnym zajtrajsim oslavencom

drzte sa paap

taella
17. nov 2009

my sme tiež chorí , teda Karolínka 😖 ráno o pol piatej sa zobudila s krikom , celá horela , zmerala som teplotu a pred odpočítaním mala 39,9 😢 tak rýchlo sme sprchovali , dali diazepam a nurofen , po pol hodine zmerali opäť , tak klesla o pol stupňa. Aspoň že piť chce , už vypila 3 dcl čaju a 150 ml mliečka. Tatino mal ísť dnes do práce , ale volal že nedôjde , takže nie som na nich sama 😉

munu
17. nov 2009

ahojte

tak my sme mali hroznu noc..Matko vobec nespal, stale bol hore, my samozrejme s nim, strasna noc.. stale kasle, mal teploty celu noc, aj teraz stale ma, dala som mu Calpol sirup od bolesti a na teploty, no chvilku pomohol a naspat teplotoval.. ☹ uz sme objednani k lekarovi, tak snad mu nieco daju..navyse ja som tiez chora a totalne nevyspata 😒 ale ja to prezijem, len nech je Matkovi lepsie.. vobec to nieje teraz nas Matko vysmiaty stale.. este sa od rana vobec nezasmial.. takze tolko zatial.. mozno sa ozvem neskor ako sme dopadli u lekara a tak.. caute zatial a drzte palce

Taella, fuuuha, skoro sa uzdravte aj vy!!!

mgk111
17. nov 2009

fuha baby taela, munu - drzte sa, my to mame za sebou... ale take teploty ani u nas nebola sranda... sme trosku stresovali, bali sa ale po dvoch dnoch bolo lepsie... nech vam aspon pekne piju...

kucina - suepr ze ti nie je zle a gratulujeme tomaskovi 🙂

denka - no ty koky... my sme vcera riesili podobne ale vrchnak od kremu ktory si samodsroboval... brrr uz aby sme davali pozor 24hodin denne...

kubko dnes vstaval o siestej - teda pred tou hodkou ale ja az o siestej, dali sme papat, o deviatej zblajzol jogurt a teraz sa blazni s tatinom ale uz zacina mrncat a poobjede ideme na navstevu tak hadam bude zlatucky... pocko hrozne, von sa neda... na boed robim bryndzove krpec ma zo vcera kel, zemiak, masko...

zatial papa

lubi22
17. nov 2009

Ahojte 🙂

Munu, Taella - Matkovi a Karolinke zelam skore uzdravenie 😔 Je to hrozne ked je dietatko chorucke, najhorsie. Snad sa z toho rychlo dostanete. 😉

Zuzic nema Ti kto Kamilka zobrat, aby si si oddychla?

Denka tak to by som nechcela zazit. Esteze si bola taka pohotova, brrr 😕

Kuci, tak veru na Teba Tvoje okolie neberie velmi ohlady 😖 Ved ten net je na odreagovanie, hlavne ked si cely den sama. Super, ze je babulko v poriadku 😉

Egy uzite si Senec 😉 My sa tiez chystame s drobcekmi zaplavat dnes poobede, pojdeme do Vyhni. Dufam, ze to postihame v pohode. No nechce sa mi velmi do plaviek, ale musim sa povzniest, nejde o mna. A 24. zaciname konecne plavanie, tak sa uz tesim, ako sa to bude Filipkovi pacit. Budeme plavat aj s nasou kamoskou Ellou od Misky 🙂

egyptanka
17. nov 2009

2 hodiny neuspesneho uspavania ... malej permanentna nespokojnost ... ja uz som zufala. Esteze aspon v noci som si pospala, kedze manzel sa postaral.

Inac noc ... 23:02 som isla spat a zalahla som do postele, neviem ci Natalka nieco citi a uz o 23:08 bola hore, tak som si ju neprilozila nech si nezvyka a uspala o 23.35 opat hore tak som ju nadojcila a spiacu o 23.55 prelozila do postielky o 0:28 sa zobudila s revom, to uz si ju zobral muz zacal uspavat a vravel mi ze okolo jednej ju dal do postielky a spala div sa svete do 4:22.

mapa
17. nov 2009

baskaj sa bavim, podarena si 🙂

munu, taela, skore uzdravenie, nech sa rychlo vyzdraveju poklady male!

zuzic, to s tym nevyspatim poznam, dnesna noc bola po dlhej dobe lepsia, boli sme hore asi len 3 krat... neviem preco sa tie babetka tak budia. velmi ti drzim palce, skus si naozaj niekoho zavolat, nech ti pomoze...

asandys, nech vam to vyjde, ako si prajes 😵

mgk, este som vcera chcela... aj ja chcem sladkosti z irskaa...

kuci parada, ze ja malinke ok!

fotenie vo vianocnom chcem spachat aj ja, kupila som paradnu vianocnu ciapku a podbradnik v sekaci, takze bude mala pozovat 😀

katja78
17. nov 2009

Ahojte,

mám kúsok kľudu na MK 😀
Hanka spí vonku, tatko sa pri nej učí a sem-tam mrkne, či netreba pokočíkovať, dede sa realizuje s nejakou pílkou vonku, babi mi akurát cinkla, že sú u svokrovcov aj s Maruš 🙂

Ste tu fotenie načali, pozrite, aké odvážne štúdiové som našla:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
toto je na zožratie:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a asi to bude rodina (alebo len známi) prezidentovmu hovorcovi Trubačovi:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

hor sa do čítania 😅

katja78
17. nov 2009

JOOOOOJ, počet detí, večná dilema.

ja som za slobodna o troch princeznách snívala, no asi sa uskromním aj s dvoma, lebo mne reálne hrozí, že do roboty tak o rok, najneskôr, a potom až do dôchodku, alebo do smrti.
Prvé dieťatko sme veeeeeeeľmi chceli, ale na začiatku manželstva sme si tak plánovali, že ešte rok počkáme. O mesiac som drahého začala spracovávať, že som si to rozmyslela a DIEŤA CHCEM HNEĎ 😀 tak o 3 mesiace sa podarilo a PánBoh nám požehnal prvú lastovičku. Ako Maruška rástla a zavŕšial prvý rôčik, materská začala byť fajn a s druhým mimi sme chceli počkať ešte aspoň dva roky. Ale človek mieni, PánBoh mení a aj keď neplánovane, prihlásila sa druhá lastovička.
Tento týždeň som mužovi povedala, že ja už by som bola spokojná aj s dvoma deťmi a on tak prekvapene ostal ticho a vykľulo sa z neho, že on by chcel ešte malého futbalistu 😕
Nechávam to zatiaľ otvorené...

katja78
17. nov 2009

Lenka - netáp sa pre vodičku, Filipko by sa určite napil, keby bol smädní. Ten liter vody sa myslí celkovo ako tekutiny, ktoré prijme, teda aj v polievke, aj v mlieku, aj v jogurte sa určite nejaká voda nájde. A teraz, v zimnom období je normálne, že menej pijú nielen deti, ale aj dospelí.

katja78
17. nov 2009

Labuťka - WOW, iné žúžo si užívate 😎 a aké rukávniky má Adamko? som myslela, že vyrábajú až pre väčšie deti. nebojíš sa, že mu to spadne z ruky? Či ho stále niekto pridŕža? Alebo aj samého ho necháte kopkať?

mgk111
17. nov 2009

mapa - mnamky 🙂 nemas tam niekoho znameho? 🙂

egy - aj u nas su dnes boje so zaspavanim - strasne je umrncany... neviem ci tym pockom alebo co takze teraz sa prebudi (manzel bojoval a vyhral) a napapa, hura na navstevu , dufam, ze tam bude prijemnejsi...

labutka - ty brdo normalne zavidim 🙂 ale len v dobrom neboj 🙂 by som sa asi bala nechat len rukavniky... ale aj som strachopud 🙂

katja78
17. nov 2009

Munu, Taella - mrzí ma, že aj Maťka a Karolínku vírusy otravujú 😠 ☹ Prajem, že by ste to rýchlo zvládli a znova sa smejkali. Hanka mala tiež teplotu, ale trvalo to 2 noci našťastie, dali sme dokopy 2x Paralen supp.

Uplakané noci sú aj u nás, ale myslím, že to súvisí s takým obdobím detičiek, akým teraz prechádzajú. Vedia už veľa nového, cez deň sa straaaaaašne rýchlo učia a v hlavičke im to nejak výchadza tak, že už nie sú stále s maminou a v noci môžu byť z toho takéto nepokojné. Volá sa to tuším separačná úzkosť a typicky sa objavuje okolo 8-meho mesiaca. Hanku ešte pred mesiacom dokázal uspať aj tatino na rukách, keď veľmi chcel. Teraz nehrozí.

Denka - ešte že si vedela rýchlo zasiahnuť a Tánička je v poriadku 🙂

Kuci - ja som Ti ešte neblahoželala k fazuľke 😀 prajem, nech ste obidvaja zdravučkí a silní a Tomáškovi posielame cmuk. Inak, Ty si jediná marcovka, ktorú som videla naživo, vieš o tom? Raz ste boli v nitrianskom hypertescu, všetci traja, ale ja som bola s maminou a ponáhľali sme sa 😖

ajka82
17. nov 2009

munu, taella 😲 nech sa deticky rychlo vyzdravia
katja su rukavniky aj pre takychto drobcov, my ich pouzivame na plavani a mala si s nimi v pohode plava sama...a ked sa jej nechce kopkat nohami tak ju troska prstom len postrcim 🙂
mgk super ze sa uz neboji prsiplasta uz mozte ist von aj v dazdi 😀

ajka82
17. nov 2009

ozaj...hlasim, obe spodne jednotky prerezane a cakame kedy sa prerezu dvojky 😀

potulka
17. nov 2009

ahojte
len som prebehla posledne tri dni, nejako som robila vselico ine a necitala.

pasoa, nechceli by ste sa buduci stvrtok ist prejst do horskeho parku v BA? da sa zaparkovat, na kraji lesika je cajovna s so super domacimi kolacmi a prebalovacim pultom, velmi prijemne je tam. ved uvidime, ako sa bude vyvijat pocasie, vas pobyt na kramaroch atd. atd. 🙂

asandys
17. nov 2009

taella, munu, nech sa skoro malicki vyliecia🙂))))

ajka congratulations ku zubkom, tak uz ej karinka velka slecna🙂

potulka
17. nov 2009

jaaj a este som chcela - pasoa, matusko je velky sikovnik! na tej fotke, kde sam pasie, ma haro a la james dean. 😀

katja, my sme pocas mojho tehotenstva robili podobne fotky, ako je ta prva. studio sme si urobili doma, kupili sme ciernu latku na pozadie, dva blesky, svetlo rozptylujuci dazdnik a ficali sme. matejka sme tak fotili zatial len raz, ale kedze su to dost holate fotky, sem som ich nedavala.

ajka, blahozelame k zubom. aj u nas to tak bolo, ze sedem mesiacov nic a potom behom 4 tyzdnov 4 zuby. 😉

asandys
17. nov 2009

denka, panecku, este dobre , ze si sa prebudila a hned vyriesila situaciu 😉

adam dnes dajako bojkotuje jedenie, ani mleiko nedopija, ani karfiol so zemiackom nedojedol, ani broskynu nechce, nevadi, skusim neskor. Unas v KE nekoencna hmla, Adam nebol von ani nepamaj´tujem, len tolko, co ho prenesiem ku mame. Ale zajta ideme na plavanie, tak si uzije kusok vzduchu, pravda, az dovtedy neochorie🙂) Vsetci naokolo su chori aj na mna daco lezie 😒
sa vytesujem, bo muzik pride zase na vikend domov po dvoch tyzdnoch. Sice opat budeme leitat po obchodoch, ale aspon spolu 😀 😀 😀 A od 11. decembra bude doma cely mesiac a aspon chvilku budeme jak rodinka 😀 A adamko bude mat prilezitost si na neho zvyknut🙂))

pasoa
17. nov 2009

asandys, to vieš, že KE sú moja srdcovka, odkedy sa mi tam sestra vydala, a aj som tam chcela toto leto ísť, no akosi som nenabrala odvahu. Možno inokedy 😉 Stále si vravím "keď bude Matúško väčší"... ale kedy sa mi bude zdať, že je už dosť "väčší"? 😀

mapa, teraz máš podobné foto v pase, ako mala Lenk30 predtým a tak si vás mýlim teraz dokeluuuu 😖

baskaj, ja mám košík na papuľku po mojej Sáre, ani raz použitý, tak žičnem, ak chceš. 😀

denka, egy, tak hádam ste nejaké blaváčky a poznáte svoje mesto, či..? Spolieham na Vás, že niečo vhodné vyberiete. Ja som - ak by som teda mohla skromne podotknúť - taký čajovňový typ, tak ak tam máte niečo také... viem o jednej čajovni, hmmm...ako sa len volala.. Kamenná čajovňa? Alebo to bolo na nejakej Kamennej ulici? Teda, nikdy som tam nebola, ale písala som si s jednou kočkou, čo to tam mala a vedľa vraj majú výborné čierne pivo... - to len tak na okraj... 😉

aha, kukám, že NŠOČI navrhla dáke čajovne.. nechám to na vás baby, ja nevidela, neznám, nevjem...
tá u toho Veselého slona vyzerá dobre, sedenie na zemi... no... fotky môžu byť nafotené pekne a prikrášlené, tak to nechám na vás, ktoré to poznáte, máte okukané a tak.

Lenk30, s tým pitím si nerob ťažkú hlavu, ak papá cicík. Fakt. Matúško nechce ani vodu, ani čajík, ani ovocnú šťavu, ani z fľašky, ani z pohára ani z lyžičky.. striekačkou vycucá trošku, 2-4 ml a potom už vypľúva.. horšie je, že už ani MM nechce ako pitivo za obedom ☹
prajem si veľa trpezlivosti.

labuť, vuau, vy si žijete! A Adamko už takýto plavec, teda, padám na zadok!

lubi, aj ja som robila pre našich fotokalendáre, ale nie nejako tématicky. (že na december vianočné oblečko). Ja som robila motív "Naše deti",. takže som veľa scanovala našich starých fotiek a robila som to v kombinácii snovými fotkami a našimi deťmi (sestry majú každá po dve deti) a rodičia po rozvode každý jedného syna, takže bolo čo robiť, aby som to napchala na 12 strán 🙂

muňu, maťkovi prajem skoré uzdravenie.
tallea, a karolínke tiež.
ach ach, ako nám ti drobci chorejú... dúfam, že to nezarieknem, ale matúško chorý nie je a dúfam, že ani nebude...

denka, kokos... s tými náušnicami,,,... až mi je zle, keď si to predstavím... všetko nebezpečné Z DOSAHU a hneď!!! no ešte že si sa zobudila, moje nervyyyy....

mapa, mgk, v Írsku máme predsa PIERKKO 😀

potulka, beriem každý dobrý návrh, ale ako som už písala, vy to tam poznáte, ja sa nechám viesť. 😉
a ja neviem, aké vlasy má james dean... idem niečo vygoogliť

pasoa
17. nov 2009

no a ja som zas sama doma a zas mám prekladať a zas sa mi nechce. 😠

munu
17. nov 2009

Matko vam vsetkym dakuje 🙂 uz sa aj smejka, ale stale teplotuje, tak je stale pod sirupcekom... boli sme u lekara, vraj len virus a mame davat len ten sirupcek, lebo on obsahuje paracetamol a nic ine.. ze to prejde samo o par dni.. Matko nechce velmi papat, ale zato aspon cajik pije dobre... doktorka nam aj povedala, ze nevadi, ak nebude chciet papat, ze deti to zvyknu tak mavat, hlavne nech pije vela tekutin.. no nepovedala mi nic nove v podstate, je to stara znama vec.. co mozem cakat od anglicka.. uz len dufat, ze sa skoro vsetci dame zasa dokopy..

inac, Denka s tymi nausnicami, kurnik sopa, ani si nechcem predstavit, co sa mohlo stat.. chvalabohu, ze si to zbadala..ako Pasoa pise, vsetko nebezpecne z dosahu a hned...

mapa
17. nov 2009

pasoa, ale aspon pises pekne dlhe prispevky na MK 😉

asandys, normalne budete happy family.... no ja by som tiez mala skocit do billy, aspon kus zaplnit tu chladnu prazdnicku, ale sa mi nechceee 🙄 vonku hmla jak mlieeko

katja, ty si iny detektiv... s tymi fotkami

denkolc
17. nov 2009

mapi, že chladnú prazdničku... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre