Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
18. nov 2009

info z poradne:
5690 g (ale podla mna trochu viac, lebo mala opretu nohu o stenu)
65 cm
mam davat na desiatu kasu a aj vecer ... no neviem ako vsetky jedla vsuniem do nasho dna.
lepok uz zavadzat ...
tekutiny netreba pokial po kazdom prikrme dam cucnut MM
a vraj mam neposedne dieta a treba ju vystavit a aktivne zapajat, aby sa unavila a lepsie spala ... doporucila to plavanie. Tak uvazujem ... tak dajte tipy kde???
No jedine co sa jej nepozdavalo, ze mala sa stavia na spicky a ohyba nozky do O ... ze ked sa to nezlepsi tak nas posle k ortopedovi.

egyptanka
18. nov 2009

no fasa ... zasa pridem ja a nik tu nie je. Uz to fakt zacinam brat osobne 😠

lenka138
18. nov 2009

nsoci dík 😉

baskaj no ved práve preto sme to my zobrali takým šupom, lebo ja čokoľvek som mu začala dávať, tak začal jesť plné dávky a nemám problém do neho dostať ani ovocie, ani zeleninu, ani kaše

my sme prvé jedlo nahradili obed-mäsovozeleninové príkrmy, dr. mi vtedy povedala, že mu môžem hned začať dávať aj kaše na večer, takže tie ppo nejakom týždni išli tiež, no a potom som mu šupla výživky na desiatu

potulka
18. nov 2009

baskaj, keby som mala cakat so zavedenim dalsieho prikrmu az po tom, ako matej dosiahne odporucanu davku, tak asi do maturity bude jest len zeleninove pyre. 😀 takze ovocie na olovrant som pridala po mesiaci a teraz prave dumam, ci pridat dalsie ovocie na desiatu alebo skor nieco na ranajky. to sa mi vsak asi nebude chciet vstavat, takze to vidim skor na tu desiatu.
ovocia zje asi tolko co obeda - 80-100 g. 100 g je odporucana davka.
s lepkovymi obilninami zatial vaham. pred cca 10 dnami sme dali matejovi kusok lokse a potom sa skaredo vyhadzal, aj ked to mohlo byt i z petrzlenu (pripadne z nebio zemiakov). asi skusim zajtra kusok chleba. piekli sme dnes cerstvy, fajnovy, spaldovy s rascou. 🙂

egyptanka
18. nov 2009

Jaaaaj a potulka dakujem za vysvetlenie k vajcam.

egyptanka
18. nov 2009

Inac baby ako som si niekedy myslela, ze malu furt kojim tak teraz mam dojem, ze ju furt krmim. Nemate niekedy ten pocit, ze tie deti su furt v stolicke na papanie a furt nieco chaluju??

mgk111
18. nov 2009

egy - mne sa zase zda ze je to "malo"... lebo po kasi na desiatu vydrzal kubko skoro 4hodky nejest potom mal zeleninovy obed a zase skoro 4 - ovocie dnes nechcel pistal za mliekom... tak som ovocie davala ked sa s tatinom kupal 🙂 len tak symbolicky, ked som to uz urobila aby som to nemusela zjest ja - som krmila, raz maleho raz velkeho a oni robili clapky clapky v kupelni 🙂 a kolko mala natalka ked sa narodila? a ako casto kaka?

taella
18. nov 2009

naši tak ako začali pekne jesť , tak teraz mám problém do nich dostať jedlo . Aj dnes na obed zjedli napoly jednu fľašku 190 g ☹ na olovrant zjedli každý pyré z jedného jabĺčka s piškótami a kašu večer Oliver vypil 240 ml ale Karolínka iba 70 ml. Ale to pripisujem jej teplotám , lebo sa snažím do nej natlačiť čaj , tak potom večer už nechce jesť ☹

taella
18. nov 2009

ešte je tu niekto kto nemá zúbky ? My už desať mesiacov a ani náznak po zúbkoch 😖

ajka82
18. nov 2009

taella,gratulujeme k 10m 😵 nas to za chvilku tiez caka 😅

egyptanka
18. nov 2009

jezkove oci ... som toho cvikloveho prikrmu spravila ako pre armadu. Spolu asi 650g. To su tri davky ... vsak my to oplieska o hlavu ked jej to dam tri dni za sebou. Co myslite, ked som to dala do sklenej nadoby este za horuca sterilizovala suchou sterilizaciou tak jej to mozem odlozit a dat neskor??

taella
18. nov 2009

ďakujeme ajka 😉

egyptanka
18. nov 2009

mgk, 2400g a prepustali nas s 2330g a kaka tak tri krat do dna. Niekedy ked si prdne tak najdem taky maly bobecek v plienke.
Inac ked sme pri kakani tak aj vasi kakaju ked jedia??

mapa
18. nov 2009

AHojte,

my nemame ziadne zubky taela.. skore uzdravenie karolinke a vdaka za tip na odsavanie.. inac moj muzik vzdy odide z izby, ked odsavam (teraz mala tyzden sopliky), lebo ma pocit, ze jej ublizujem... tak dakujem kocky, ze kazda tu pisete, ze deticky pri tom kricia... lebo ja som si uz fakt pripadala jak tyran 😅 tiez najprv navlhcim nostek physiomerom-morskou vodou.

denk, super, ze je uz tanicke lepsie... mozno jej fakt nesadlo to vajce... ja stale tvrdim, ze vajcia su humus 😀 😀 😀

adka, to co mate za pivovar... to akoze sa rozpadava stavba, ci sa tam tak bujaro zije? ze padaju skla a omietky?

munu skore uzdravenie matkovi

alline aj tvojej malickej skore uzdravenie!

lenka, jurko je krasny, aj nasa karla je jedak, tiez sa z toho tesim 🙂

michaela mia... malinka je rozkosna.

baskaj, asdandys, ja tiez som nosila sosovky a tiez sa mi zdalo vsetko velikanske, ked som ich mala v ociach... okuliare zasa vseko zmensuju... to je vcelku fajn, ked sa vidim v kupelni v zrkadle 😀

no karle som skusila dat v pondelok, vcera aj dnes nemliecnu jablkovu kasu humanna a chutila jej naramne... ak bude aj tato noc fajna, tak zacnem verit, ze kasa pomaha k dobremu spanku...

egyptanka
18. nov 2009

mapa, kasu si dala vecer?

egyptanka
18. nov 2009

taella, diky za info ohladom fusaku ... idem teda objednat ten od emitexu ... jooooj len problem najvacsi, ze aku farbu si vybrat. 🙂

ajka82
18. nov 2009

egy, uz nie...teraz kaka po jedle, po ranajkach, obede a veceri...

mapa, ten pivovaruz je mimo provoz, niekto to odkupil, chceli ho zburat a postavit tam nieco ine, ale vraj nemaju dotycni financie...par krat uz horel, asi mysleli, zevyhori cely a nebudu musiet nic demolovat a esteaj prachy z poistky dostanu...netusim co s tym chcu teraz robit, ale je uplne na rozpadnutie... 😖

mgk111
18. nov 2009

egy - hmmm tak je to mala princeznicka co bude chuducka krasnucka modelka 🙂 hej kaka kubko pri jedle ale casto uz hocikedy - minimalne jeden-dvakrat za den... to som stastna lebo ked som kojila tak to kakal raz za 5-6 dni... a ona je taky zlaty, zopne rucicky dohromady zospuli pusinku a ocervenie mu okolo ociek a zacne tlacit a potom sa zacne smiat 🙂

mapa
18. nov 2009

taela gratulujem, normalne velkaci... panabeka, len minule si nam tu opisovala tvoj dramaticky porod!!!

mgk, fuha, ta plesen... na to pozor... z toho mozu byt deticky chore, resp mat oslabenu imunitu... segrin najmladsi v starom byte bral od pol roka kazdy mesiac antibiotika a nevedeli prist na to, preco je stale chory... pri malovani odtiahli vstavanu chladnicku a tam stena plesniva az hroza... ja savujem kupelnu, okna, vsetko, kde vidim co i len naznak plesne...

egy, ano vecer... okolo siestej. spat chodi pred osmou, to ju vzdy nakojim z oboch prsnikov... napapa sa az po "ciarku"

mapa
18. nov 2009

jo a fusak... aj ja mam taky 40 rocny, este po najstarsej segre... super , ovci sustiak... ale obrovsky a vtedy veru o 5 bodovych bezpecnostnych pasoch nepoculi... takze si absolutne neviem predstavit, ako ju do nho posadim tak, aby sa mi nezosuchla az po kolieska 😀 tiez poskulujem po emitexe, ale pripada mi luxus mat 2 fusaky... 😅

matja
18. nov 2009

egy, aj my máme fusak z emitexu
a áno, Paťko tiež tlačí pri jedení 😀

mgk111
18. nov 2009

mapa - my sme mali kedysi v spalni tak si davame pozor ale toto nas soklo a potom aj kamoska hovorila kolko ludi zistilo plesen a pritom nie su krajne byt, kuria o dusu, a napriek tomu tam ta plesen je... a ktosi zase mysli ze to je oknami plastovymi... ja uz neviem, nikdy sme toho tolko nemali... co sa to deje.... je to vycistene a uvidime ako "rychlo" sa to urobi... preistotu sme kupili aj ceresit...

mgk111
18. nov 2009

hmm ja ani neviem aky mame fusak ale ked to dam na kocik tak sa to da zahaknut (bez tych popruhov) aj o kocik su tam take "uska" - neviem na co su ale ja som ich vyuzila tak ze potom sa to nezosmykne a ani kubkio a koniec koncov je tak naobliekany ze sa ani nehybe takze ma pasy netrapia...

mapa
18. nov 2009

achaa ajka... no hej.. to som si vsimla, ze v blave developeri radi podpaluju nepotrebne stavby

kajka tlaci tak 6 krat denne, raz je to hrasok a inokedy su to snehove gule...

egyptanka
18. nov 2009

no uz som sa zlakla, ze mam divne dieta ktore pri jedle tlaci do plienky ...

lubi22
18. nov 2009

Matja dakujem 😵

Nsoci skusala som najprv na liliputi, nemaju ich 😉 Moj muz masaz tiez nemusi, teda od profesionalov, ja sa v nej vyzivam. Na minule vyrocie som ho zobrala na masaz lavovymi kamenmi, no tak to pretrpel 😅

Lenka Jurko je naozaj peknucky chlapcek 🙂

taella
18. nov 2009

egy , že luxus dva fusaky . 😀 my máme osem fusakov 😀 dva emitexi , štyri také klasické ešte po nás s bielou kožušinkou ( dve modré , červený a bordový ) a dve ktoré boli súčasťou kočiaru 😉

taella
18. nov 2009

mapa vidno , že máš muža na služobke 😉 😀

egyptanka
18. nov 2009

taella, pre mapu by boli luxus dva fusaky ... ja nemam ani jeden. Zatial. 🙂

mapa
18. nov 2009

jaaj, masaz... zatial som bola na dvoch... raz v hoteli partizan, masiroval chlap so zrakovou vadou... tam som sa vznasala nad stolom od slasti, normalne som priadla... no a potom v domici, zena, ale to bolo take nemastne... skratka chlap ma silnejsie ruky, a brutal cit v nich... abo co...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre