Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
6. dec 2009

No dnes sme sa zobudili po dobrej noci ... mala sa pekne hrajkala, uchvatilo ju celo postele o ktore skrabkala prstami a takto sa dokazala hrat asi pol hodinu, troska s nami posedela v kuchyni, preliezla byt a potom som ju isla uspat ... zaspala som s nou a spali sme asi hodinku a pol. Potom sa nobedovala. Rizoto jej akosi neslo tak ako vcera ... ale v pohodicke, posedela v stolicke, kym sme sa my najedli (to uz prisiel k nasim manzel a kym my sme spali mamina navarila obed), potom sa mala pohrala a o dve hodiny sa zacala pytat na spanok tak som ju chcela uspat na fitlopte, ale akosi nezabralo tak som vytiahla cecok. A opat som pri nej zaspala a spali sme asi dve hodinky. Potom olovrant, prisli svokrovci s Mikulasom pre malu (HAMI ovocne prikrmy v takych kelimkoch), a to uz bol cas kedy sme sa zbalili a isli domov. Prisli domov, dostala Mikulasa tu doma (kasicku, prikrmy a takeho hrkotaveho jezka), odsali sme nostek, lebo som mala pocit, ze tam ma sopliky, lebo krcila nosom, ale mala tam toho veeeelmi malo, skoro nic. Dostala kasicku, manzel okupal a teraz uz spinka.
Podotykam, ze u mamy nedostala ziadny cipok a homeopatika na ukludnenie. No a od mojej mamy dostala tiez nejake prikrmy a perinku do postielky s postelnym pradlom 🙂
No dnes bola ukazkova moja dcera, taka dobra, ze som si ja taaaak odychla, ze je to super. 🙂

egyptanka
6. dec 2009

Lubi, a vcera som si prvykrat pozrela tu rozpravku Cars ... kraaaaasna rozpravka. Sa necudujem Samkovi, ze na tom fici. Normalne ma zmysel rozpravka, ukazuje detom, ake hodnoty su dolezite. Som sa aj slzicku vyronila.

egyptanka
6. dec 2009

Lubi, daj si paralen. A samozrejme mozes kojit aj s teplotou.

pasoa
6. dec 2009

Lubi, to sa pýtaš ty zaslúžilá matka nás matiek amatérok? 😀

pojedám na večeru výpek z kuraťa s domácim chlebom.
matúško olovrantoval ovsenú kašu s jabĺčkom (uvareným spolu s tým) a pred podávaním som mu tam priamo do toho nadojila pár ml MM. Zbaštil ani sme sa nenazdali 🙂
dúfam, že to bude v poho.

egyptanka
6. dec 2009

Pavli, Matusko je iny papkac ... juuuuj aj ja som hladna, ale doma nie je nic na co by som mala chut. Zeby som poslala muza do Mekaca?? 😉

lubi22
6. dec 2009

Ajka ja netusim, preco to mam stale. Pri Samkovi cele kojenie ani raz a pri Filipkovi uz pomaly kazdy tyzden. Uz z toho prsnika pomaly ani nechce papat, nehovoriac, ake su to bolesti. Zajtra pojdem lekarovi, som sa rozpravala so svagrom lekarom - chirurgom, tak ten by ma hned rezal, ze to isto daka cysta upchana a to treba dakou indukcnou ihlou vycistit, brrrr. Chcela som ist uz minuly tyzden, ale polepsilo sa to, davala som si homeo, a teraz je to spat a este horsie. Nakoniec som nekojila, teplota mi neklesla, a to by bolo asi prilis horuce na pitie. Tak Filipko mal prvy krat UM - to ryzove v krabicke zarobene oid Nestle. Vypil 130 ml. Je to dost na veceru? Kolko piju vase deticky UM na rano a na vecer? Idem odsavat, ked trosku klesne teplota, asi sa zjasim od bolesti 😔

egyptanka
6. dec 2009

Lubi, skus napisat Annag ... matja ju tu dnes spominala, je fakt skvela ... mne dost pomohla.

matja
6. dec 2009

lubi, áno, môžeš dojčiť, len si ju čím skôr zraz. Och joj, akosi často ťa to trápi.

dnes ráno nás Paťko prekvapil a po vcelku dobrej noci, keď sa zobudil iba 2-krát, spal až do deviatej! Jéjda, to sa asi ešte nestalo. Bol tam ale jeden háčik, Paťko síce spal do 9.00, ale ja s mužom sme sa nevyspali 😀. Paťko mi visel na prsníku a bála som sa čo i len pohnúť, nech sa nezobudí. Aj keď sa odsunul, ležala som ako na tŕňoch, ja sa proste neviem vyspať, keď spí medzi nami, čo ma mrzí, lebo sa mi to veľmi páči a rada by som ho mala vedľa seba celú noc. No a manžel sa zase nevyspal preto, lebo mu bola zima, bol odkrytý a bál sa pohnúť perinou, nech sa drobček nezobudí 😀 Toľká ohľaduplnosť 😀

A ešte Paťka pochválim, dnešným dňom už môžem definitívne oznámiť, že sa vie sám posadiť. Hurááá! 🙂

egyptanka
6. dec 2009

No Mekac nebol ... bola vianocka s jogurtom a mliekom.

egyptanka
6. dec 2009

matja, no to poznam, ja sa tiez bojim pohnut ked spi a je napojena na cecku, ved co na tom, ze rano sa budim so stuhnutou krcnou chrbticou a bolestami hlavy ...

egyptanka
6. dec 2009

som tu sama ... bojim, bojim 😔

ajka82
6. dec 2009

egy de si sama? 😀
karinka dnes fici zas jak duracelka... dnes spala cez den az 40 minut 😖 a to ju aj deti u matovho brata unavili...

egyptanka
6. dec 2009

ajka, tu na konovi ... nik nepise.
moja dnes pekne spala a ja s nou ...

ajka82
6. dec 2009

som si vsimla, ze dnes tu nikto nebol, teda velmi malo...vsetcia sa hraju na mikulasov asi 😀
egy ani dnes sa nejdes venovat manzelovi? 😉 co zas pozera nejaky sportovy zapas?

egyptanka
6. dec 2009

ajka, dnes vyrovnavam vcerajsi a dnesny abstak bez compu, muz pozeral vcera futbal ked som nebola doma.

pasoa
6. dec 2009

všetci kukajú superstar.
juj, ako hrozne teraz spieval Chodúr, brrr... 😝

a ja... prekladám

lenk30
6. dec 2009

ahojteeeeeee.
konečne našla čas, aby som tu zavítala a prečitala aspoň poslednú stranu.
ľubi, želám skoré uzdravenie
matja, tak patko pokrok. /inak sorry, že som neodpísala ani na sms, ale mám v robote perno, takže keď o jednej prídem, potrebujem si malého vychutnať sama a tak sa mi nechce ani do centra, deti chodia ku nám, tak on raduje, ale už budem mať kľudnejšie, tak určite ozvem./
- tak to ja zasa s malým viem spať. už to začína manželovi prekážať, lebo spíme v objatí ako milenci /tak ako som pred tým spávala s veľkými Filipom/ a on ma hladká po ruke........no neviem si ani predstaviť ako ho idem od tohoto odučovať........

Filipko už len behá za ruky, sám sa posúva okolo stien, nábytku, sedacej. dookola vyhadzuje šuplíky. okrem monokla už mal aj modrinu na čele, čo zvalil na seba reprák

Zajtra ideme na očkovanie, tak držte prsty, aby nemal teplotu.
a všetky maminy a deťúrence pozdravujemmmmmmmmmmmmmmm.

a ešte: my sme si roibli mikuláša včera večer, lebo som nevydržala a dnes celé doobedie malý chodil na chodbu a obzeral topánky a kukal do mojej čižmy. teraz si myslí, že každý deň si vytiahne z topánočky mňamky

ajka82
6. dec 2009

egy ze abstak 😀
pasoa, no chodur teraz nic moc... bud rada ze prekladas 😝
lenk a vy uz v 10mes. idete na ockovanie? 😲

egyptanka
6. dec 2009

lenk ake ockovanie v 10 mesiacoch?? 😲

pasoa
6. dec 2009

aj my pôjdeme na preočkovanie za týždeň (my druhé 😉 )
neviem, ako Lenka... 😕

lenk30
6. dec 2009

ja neviem aké to je........ale mali sme ísť v 9., len doktorka bola na dovolenke........

ajka82
6. dec 2009

pasoa sak vy ste mali posunute ockovanie... 😉 tak to je v poho
lenk aj vy ste mali nieco posunute? 😕 lebo potom sa chodi az od 11-12 mes

lenk30
6. dec 2009

kukla som očkovací preukaz. je to 3. Prevenar

egyptanka
6. dec 2009

ajka, nielen ťuťu ,uťu je človek živý, treba aj az comp niekedy sadnúť. 🙂

ajka82
6. dec 2009

egy sak hej...ale ja si pamatam jak si sa stazovala, ze take neni..., tak som si trosku rypla 😅

egyptanka
6. dec 2009

ajka, no tento tyzden uz bolo ... 😎 ... mam odpracovane na mesiac dopredu ... xixi 😀 😀

lenk30
6. dec 2009

na nete je nový očkovací kalendár a teraz som zmätená, čo si doktorka pozrela zle termín? ved ho chceli očkovať už koncom 8., ked som prišla na kontrolu po chorobe - že aby som nemusela chodiť........nechápem, ved zajtra uvidím.

egy, to je fain, že už máš zarobenéééé 🙂

egyptanka
6. dec 2009

lenk, ved uvidis ... daj potom vediet.

egyptanka
6. dec 2009

Jaaaj a od muza som na Mikulasa dostala nealko vino 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre