Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
18. jan 2010

potulka, tak mate teraz veselo pri matejovom hiiikaniii 😀 ... mne to je stale smiesne,este ked k tomu vyplesti oci, ze co to je??? 😲

kucina1
18. jan 2010

tak som pomerala tomaska a tu su tie jeho dnesne miery
- od krku po pupok - 22 cm
- ruky pod pazuchou - 23 cm
- nohy od pupka po pätu 35 cm
- celkovo - 74 cm
- obvod hlavy - 46 cm
- vaha - 9900g

nsoci
18. jan 2010

Kuci a cim si to natieras aby odpadla? To som v zivote nepocula

kucina1
18. jan 2010

nsoci v lekarni som si vypytala nieco na odpadnutie sosovic a bradavic a dala mi cibulovu mast, este mali dalsie minimalne 3 ine veci

egyptanka
18. jan 2010

Maci, nooo ...
- co sa ty 357 tak ju nemam dokonale nastudovanu, iste je, ze ja by som Naty nenechala plakat osamote ... na to srdce fakt nemam a nemalo by to ziadny zmysel, lebo ona by stala v postielke, ked som ju drzala v postielke tak som bola stale pri nej celu hodinu jej placu.
- co sa tyka vecerneho ukladania tak na to jedine ritual ... neviem ako prebieha vas vecer ... u nas to bolo scasti zjednodusene, lebo v podstate od narodenia (teda od cca takeho 3-4 tt zacalo u nas pravidelne vecerne kupanie) priblizne v rovnaky cas (+ - 15 minut) ... takze stale dookola ten isty ritual ... u nas fungujeme takto ... vecera (kasa alebo zel.-mas. prikrm), vigantol, potom troska este hra spolu s upratovanim hraciek, kupanie, masaz pri kremovani, dojcenie a spanok ... zaciname vecerou o 18.00 a zvycajne o 19.15-19.30 spime.
Ono deti zboznuju stereotyp, ukludnuje ich ... ono pravidelnym ukladanim cez den sa vykrystalizuje cas ulozenia vecer (ale v rozmedzi od tej 19.00 do 20.30) ... u nas stale funguje, ze po takych 3 hodin od zobudenia si mala vyzaduje ist spat.
Ono ak chces riesit ten spanok tak by som minimalizovala akekolvek vybocenie z rezimu (cestovanie, navstevy v case spania). Mozno sa ti to bude zdat nudne, ale pre Kupka urcite priaznive. Mna v tomto dost ovplyvnila Iron, ked hovorila, ze malej zaviedla pravidelny rezim a Ninka sa ukludnila.
Tak isto aj Naty ... odkedy ma rezim (ona ho mala, ale skrz spanok nevedela ho spracovat) a vie spinkat tak je kludna a mozem sediet pri nej v detskej izbe aj hodinu a pol a citat si knihu a ona sa pekne hraje.

Takze Maci ... vecer:
- ukludnit aktivity
- upratat hracky (u nas upratujem ja alebo muz, ale mala je pri nas)
- kupanie, masaz
- mliecko
- do postielky (uspavanka, rozpravka)
- spanok

Zo zaciatku urcite nebude akceptovat pravidelne ukladanie, moze byt par dni mrzutejsi, ale upravi sa to.

Ak sa na spankovy trening necitis nerob ho, musis byt predovsetkym ty psychicky pripravena.

Viem, ze to je zlozite a zaciatky na bednu, ale vysledok urcite stoji za to. 🙂

egyptanka
18. jan 2010

Potulka, robte si srandu ... keby ste presli tym peklom ako ja tak by vas ta sranda presla. 😉

kucina1
18. jan 2010

baby mne sa bude 10.10.2010 vydavat asi segra ak sa im podari vsetko vybavit ako chcu a ci vobec nasetria na to peniaze a ma v plane, aby jej tomas drzal kosik s kvetmi a hadzal to na ne, no to si neviem predstavit 😀

kucina1
18. jan 2010

egy si viem predstavit tvoje trapenia v noci dakujem, ze mam takeho tomasa co mi prespi cele noci uz fakt skoro od narodenia, este nikdy nam v noci neplakal

egyptanka
18. jan 2010

No a teraz moj problem ...

... ako mnohe iste viete rozhodli sme sa s muzom pre druhe dieta. Chcela by som ho poriesit do 3 rokoch Natalky ... teda ked bude mat Naty 3 roky tak aby bolo na svete (aby som sa nemusela vratit do prace).
No a tak dlhsie rozmyslam v suvislosti s dojcenim ... urcite Naty nechcem odstavit hned teraz ... idea je dojcit do takeho roka a pol, ale obavam sa, ze ak by som prestala po tomto case dojcit a hned otehotnela druhe babatko by bolo ukratene o nejake ziviny, vitamy a pod., ktore by sa vzhladom na kratky cas medzi ukoncenim dojcenia a druhym tehotenstvom nestihli vytvorit a taktiez by moje telo nemalo dostatok vyzivnych latok pre moje fungovanie.
Tak neviem ako to naplanovat s druhym dietatom ... pls. odstavenie a prejst na UM mi nenavrhujte ... dost som bojovala, aby som to vzdala ked to ide tak lahko.
Alebo pockat ked sa odstavi (podla jej prisavnictva to vidim tak, ze sa odstavi sama okolo 1,5-2 rokoch), dat si rok pauzu na zotavenie svojho tela (to bude mat Naty 2,5-3 roky), vratit sa na par mesiacov do prace (aspon zarobit nejake peniaze pre druhe dieta) a pocas prace zarabat na druhe?
Alebo skusat uz teraz ci sa nezadari a odbit si to jednou ranou?
Alebo sa vykaslat na druhe dieta?

Hmmm ... chcela by som pocut vase nazory a rady.

Dakujeeeeem 🙂

alline
18. jan 2010

Egyptanka ak mozem radu, teda tak to urobi moja kamoska, teraz ma malicka 11M. a v lete chcu zarobit na druhe babo, takze mala bude mat rok a pol a do troch rokov to krasne stihaju, ak chces kojit do 1,5R. tak to je v pohode a nemusis ist do roboty na chvilku... Ja nechcem druhe, mne stati ten moj maly certik, ale ja by som to tak spravila ak by som chcela druhe, nech to mas pekne v celku a este aj malemu sa budes moct venovat o to dlhsie a nebudes musiet ist na chvilku do roboty, ale mozno Ti niekto poradi nieco lepsie co sa Ti bude zdat viac ok 🙂

lenk30
18. jan 2010

kuci, hurá že svadba! No tak Tomáško už má kšefta.

egy, rada čítam čo píšeš o tom spánku. naozaj vidím, že aj Filipkovi robí dobre stereotyp. teda večer: o 18,30 sa ho opýtam, kde máme knižku o vláčiku - a už ma berie do spálne, 30min. si čítame, asi 30min. spievam /musím dookola to isté, inak je nespokojný./................takže zaspávanie už nám ide, ale aj tak sa opäť začal v noci budiť, mrviť, točiť, mrnčať.

o tom nočnom už spánku tam čo píšu?........máš pocit, že si si s Natálkou so spaním užila viac ako ja?

Denka, včera si spomínala, že je dnes nejaký dobrý film. kde?čo?

kucina1
18. jan 2010

baby a co kojite a deti maju zuby ake to je? nekusu?

egyptanka
18. jan 2010

kuci, jeeeee moj svagor sa bude zenit 02.10.2010 🙂

kucina1
18. jan 2010

leni asi myslela ten pidihajzlik na markize

alline
18. jan 2010

Sorry Egy malej Natalke nie malemu... :o) /inak aj ja mam Natalku 🙂/

egyptanka
18. jan 2010

kuci, Naty ma 2 zuby dole a vobec nekuse, ono tym zepri kojen ma jazyk na bradavke tak nie je cim kusat 🙂

kucina1
18. jan 2010

egy aha 🙂 bo ja nekojim tak netusim, sak ku mne pride tomas s otvorenou pusinou a zakusne do nohy, do stehna do prsta vsade, chova sa ako pirana, inak u nas vobec nepouziva kusatka

matja
18. jan 2010

ahojte. Jejda, egy, to máš super, keď sa ti Natálka dokáže sama prehrať. Ja sa musím stále krútiť okolo malého...

Z toho, čo ste písali o spánku, som sa nedozvedela asi nič nové, dodržujeme takmer všetko. Mám na mysli denný režim, kúpanie, večerný pokoj,... Jedine nočné dojčenie je u nás stále a nebudem ho meniť, dojčím priemerne 4 razy za noc. Niekedy viac, niekedy menej, vždy, keď sa Paťko zobudí.
Denný režim sledujem už úplne od malička. Keď bol Paťko úplne malé mimi, tak som sledovala iba jeho posledný spánok. Neskôr, keď začal spinkávať 3 x denne, tak som dohliadala na to, aby to mal pravidelne počas dňa rozdelené. Spomínam si, že raz ste sa čudovali, že budiť dieťa (z denného spánku) by ste nedokázali. Ja to robím vždy pri poslednom spánku. Ak sa nezobudí sám, tak ho 16.45 budím, aby som nemala problém uspať ho večer. Večer zaspáva okolo 19. hod. Paťko vždy večer zaspával sám, aj teraz, iba sedím pri ňom, kým nezaspí. Ak som ho aj cez deň kedysi uspávala na rukách, večer to nikdy nebolo treba. Pred spaním sa naje večere, potom sa chvíľočku pohrá, ideme do sprchy, potom ho necháme na chvíľku váľať sa holého po našej posteli, čo sa mu náramne páči, nasleduje krémikovanie, obliekanie, zhasneme svetlo, nakŕmim a spať.
To, že Paťko stále spinkáva 3 x denne, pripisujem tomu, že máva každý deň rovnaký režim. Určite sa to časom zmení aj pri rovnakom režime, ale aspoň sa snažím toto obdobie predĺžiť čo najviac. Zatiaľ veľmi úspešne. Mne to vyhovuje, viem, kedy čo môžem robiť, koľko mám času na prechádzky...

egy, ja ti radu nedám, ale napíšem ti, ako to plánujem ja.

plánujem dojčiť čo najdlhšie, našťastie mi už krámy prišli, tak nemusím malého ukracovať o mliečko, lebo druhé dieťatko chceme mať do Paťkových dvoch rokov. Paťka nemám v úmysle vôbec odstavovať, budem ho dojčiť, kým to bude on chcieť. Vôbec sa nebojím nedostatku živín, práve naopak, na moje prekvapenie mám teraz omnoho lepšie výsledky z krvi (železo) ako predtým. Mala som podobne ťažkú anémiu ako aj kucina, železo z tabletiek moje telo neprijímalo, museli mi pichať železo do žily. A teraz mám spravené aj zásoby, ako povedala doktorka 🙂 A rovnako dlho budem dojčiť aj druhé dieťatko. Samozrejme, ak to všetko vyjde tak, ako si predstavujem... Tiež som uvažovala nad tým, či ísť na nejaký čas medzi tým do práce, ale zdá sa mi to nefér aj voči firme. Pár mesiacov budem robiť a budú musieť zase zháňať na moje miesto náhradu? Skôr teraz rozmýšľam, že si asi kúpim nejaké vitamíny, čo sa brali aj počas tehu - calibrum mami, alebo tak nejak sa to volá.

potulka
18. jan 2010

egy, podla mna nad tym privelmi premyslas. je to potrebne? uvidis, ako sa budu veci vyvijat a podla toho sa zariadis. ak by si chcela, aby mala natalka surodenca, ked bude mat 3 roky, podla mna uplne staci, aby si zacala natalkino kojenie aktivne riesit najskor tento rok na jesen. mozno sa dovtedy sama odstavi, pripadne uz ty nebudes mat mliecko, alebo 200 inych veci. 😉

niekto sa tu nedavno pytal na udrzbu flasky so slamkou (ja si vzdy uplne odveci spomeniem na nejaku temu, na ktoru som vcas nezareagovala... 😀) - umyvam ju horucou vodou z vodovodu. flasku vysparcham kefou na flase a zvysok pooplachujem, slamku preplachnem. matej pije len vodu, myslim, ze takato hygiena staci. vyvarat sa to neda.
pasoa, chce to asi trening. skus tam matuskovi nacapovat trochu MM, mozno sa chyti.

matja
18. jan 2010

kuci, naučila som ho, že hrýzť sa nemá 😀 Potom nedostane mliečko 😀

taella
18. jan 2010

ďakujeme všetkým za gratulácie 😉

A Karolínka mi dnes celý deň hnačkuje ☹ keď to neprejde do zajtra , tak asi pôjdeme k dr.
mna chytila nádcha , tak si tu soplím celý deň 😝 😖

egyptanka
18. jan 2010

Lenk, no mne sa budila v noci kvoli zvyku na prso a kvoli tomu, ze ked som ju nakojila tak som pockala kym zaspi a premiestnila do postielky a hned sa zobudila, alebo max. do 40 minut bola hore, lebo zacitila, ze nie je tam, kde zaspala a tym ze uz zaspava v postielke za kazdych okolnosti tak je ta noc o cosi lepsia.
Ono aj tuto noc sa mrvila a mrncala, ale beriem to tak ze som s nou cez vikend moc nebola, v sobotu som bola poobede na babskej jazde s mamou a segrou a vcera som bola poobede s muzom kupovat koberec, na obede a nakupit baby veci.

Alline, no hej to by sa dalo postihat to nie je problem ... ale obavam sa vplyvu druheho tehotenstva na moj organizmus. 9 mesiacov prve tehu, potom min. 1,5 - 2. roky dojcenie, dalej 9 mesiacov druhe tehu a opat dalsie dojcenie ... to je velka zataz na organizmus a aby druhe babo nebolo o nieco ukratene.
A vsetko naj. k zajtrajsiemu skoro roku 🙂

potulka
18. jan 2010

kuci, ked matejovi zacali rast zuby, parkrat ma uhryzol, asi kym na ne este nebol zvyknuty. ale teraz uz nie, pritom ma dole 3 a hore 4 zuby a hryzie nas vsade, kde odhalime kusok holej kože. bradavky su vynimka. 🙂

matja
18. jan 2010

taella, aj ja gratulujem k prvému rôčiku 😵 😵 😵 My budeme oslavovať presne o mesiac 😉
prajem skoré uzdravenie. A nech to nechytí aj Oliver.

lenk30
18. jan 2010

kuci, Filipko má 6 a pol zuba. kúše strašne. ale to robí naschval. keď naozaj papá, musí mať jazyk na zúbkoch, tak nekúše. potom cítim, že sa na to pripravuje - keď je napapaný, šibalsky na mňa kukne a kusneeeeeeee tááááák že až. skríknem, poviem nono, dám dolu tričko. a on ukazuje na ciík a hovorí NONO! tak neviem, čo sa v tej hlavičke honí. ja som toto riešila aj s tou Annag - lebo už som ho chcela odstaviť, ale už viem vystriehnuť situáciu, kedy sa pripravuje ........

Egy, ja aj keď je Filipko ozajstný čertík sa ukľudňujem, že druhé bude dobručké a tiež by som chcela do jeho troch rokov druhé. Ja by som tiež ešte tak rok a pol kojiť. /aj keď uvidím, lebo mám obavy z letných mesiacov a tielok - už teraz keď dostane chuť hlava nehlava hore tričko a sápe sa po mne a tak smiešne chrčí/, ja asi tak prirodzene by som ho odstavovala po otehotnení. Moja segra to mala tak isto a druhému nič nechýbalo. Veď keby si mala veľký deficit živín v tele z kojenia - telo ti ani nedovolí otehotnieť. To je môj názor. ale možno sa aj ja budem musiť dávať dokopy, keď začneme plánovať, lebo sa cítim dosť vyčerpaná, veď aj váhu mám už o 6kg menej ako pred tehotenstvom.

matja
18. jan 2010

to má náš malý najviac zúbkov zo všetkým marcovčiatok? 4 dole a 4 hore 🙂 A pritom prvý mu nevyšiel moc skoro, bolo to, keď mal 7 mesiacov aj čosi.

alline
18. jan 2010

Dakujeme, zajtra to ideme "oslavit" na ihrisko do Avionu :o) A Egy ako dlho trvalo kym si malu naucila na postielku? Ze neplakala? Neviem si to predstavit...

lenk30
18. jan 2010

Maťka ahoj, tak Paťko už je OK? Takže vy sa o súrodenca budete snažiť už tento rok?

Fakt nechápem sama zo seba, unavená, nevyspatá..........a aj tak už sa taááááák veľmi teším na druhé, čo u nás pred Filipkom nebolo ani v pláne. čo som v septembri nedostala menzes a stresovala, uvažovala nad prípadným potratom - prešli 4 mesiace, ale už by som sa na to pozerala úplne inak.Ale som si tak zaumienila, že keď si Filipko bude vedieť zaviazať šnúrky na topánočkách. možno bude šikovný - no a možno mu to nepôjde ani v 5 rokoch. /tak mu kúpime na suchý zips/

alline
18. jan 2010

My mame len 2 a pol zubka, dva dole a hore len kusok 🙂

matja
18. jan 2010

áno, už tento rok. A keby sa zadarilo teraz, bolo by to tiež super 😀 Paťko je už v poriadku. V stredu ideme na fitlopty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre