Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

allisia
4. sep 2009

mgk111 my sice nechodime plavat ale obcas ked je aj ocko doma chodime do Aquaparku a tam maju pre deticky prebalovacie pulty a ohradky kde mozes dat babatko ked sa obliekas ty tak podla mna budu mat nieco take ja na plavani pre deticky 😉

mgk111
4. sep 2009

ajka - jojj ty vazne mozes mat aj 5 deti a ani si to v noci nevsimnes 🙂 ale vcera som volala s kamoskou ktora ma skoro rocneho syna a ked hovorila co vsetko spapa a pritom sa budi v noci kazdu hodku dve aby dostal mliecko (stale koji)... tak potom neviem, som sa spoliehala ze ako bude rast, tak sa viac vyspime, ale uz by som sa nemala stazovat na nevyspatie lebo to nie je ferove voci niektorym ktore su hore kazde dve hodky, ked my "len" dvakrat za noc...

allisia - dakujem, chcela som tam chodit, ale neviem ako by som to sama zvladla... 🙂 aj tatino by chcel ale bude po operacii a to nebude mozne, ale je mi luto to neabsolvovat ked kubko tak miluje vodu...

a kolko stoji cca kurz plavania, aky je dlhy a v akych hodinach asi? viem ze vsade to bude ine, ale aspon priblizne...

ajka82
4. sep 2009

mgk, len aby potom vsetky tak krasne spali... sak sa uvedomim, ak bude nahodou druhe a to bude hore kazdu hodinu 😀
kurz stoji asi 130,-€ 8 lekcii (2xtyzdenne, jeden mesiac) a vo vode sa plava tak 30-45min. (neviem ako ceny v TN-IL)

iron
4. sep 2009

ajka a kde ides chodit?...ja do alvy od utorka zacinam

iron
4. sep 2009

dala som ju do posielky a uz mi pol hodiny reve ako sialena...sak ona sa unavi, babo jedno male...A pritom uz nevidi na ocka co by tak spinkala

potulka
4. sep 2009

dobre ranko
stretko bolo vyborne a ajka, pochval toho svojho, ze vyborne foti! skvele zabery a dobre vystihnute momentky. 🙂 my s labutkou a mojim muzom, ktory prikvitol v poslednej minute stretavky, sme este vliezli do auparku v nadeji, ze dostaneme pre krpcov nejake oblecenie. neviem, preco si vzdy myslim, ze tam nieco dostanem... 😠 inspirovane fotkami nsocinho matka pri jedeni mrkvy sme kupili drobcom aspon taky akoze podbradnik, ktory vyzera ako igelitovy kabatik. uvidime, ci bude napomocny.
aaluska, tvoj syn ma 9,3 kg? vsak to je clen rambokulbu ako vysity! 😀 nas matej ma "len" okolo 8,5. ale pampusikovske licka ma tusim bezkonkurencne. 😉

nsoci
4. sep 2009

No uz som dala fotecky aj ja
http://picasaweb.google.sk/nsoci25/Marcovciatka...

Mgk Adelka je z januaroviek....Snehulienkina

My sme boli dvakrat hore na papnie a hodku hore len tak, ale to som predriemala a Matko ankoniec tiez zalomil.
Kuci ranajky sme papali ukazkovo, zeby sa predsalen nieco priucil od Tomaska? No uvidime obed.

Holky priznavam sa bez mucenia, ze moj velkolep plan ist na dva dni do Prahy padol, lebo nevydrzim tak dlho bez maleho 😅 idem dnes vecer ku kamoske a tancovat, zajtra dospim a na nakupy do Viedne a vecer v sobotu som doma. Sa tesim, po pol roku vstanem neskor ako o siestej 😉

nsoci
4. sep 2009

No Aaluska ako tak pozeram zachvilku budu vsetci chlapi v Rambo klube.... Matko ma 80cm.... som ho zmerala. A 9.5 kila. 😎 Pred ytzdnom, tak uz mozno aj viac.

ajka82
4. sep 2009

iron, ja na pasienky ak tameste budu mat volneidem im teraz poslat prihlasku...

matja
4. sep 2009

mgk, u nas stoji kurz plavania 90 eur 8 lekcii (2 x tyzdenne). Presunuli sme si ho na oktober, kedze je Patko prechladnuty. Tiez sa toho trochu obavam, ze ako zvladnem prezliect seba a pritom davat pozor na maleho. Aj ked su tam prebalovacie pulty, maly sa raz-dva prevrati a "neobsedi" na jednom mieste, kym sa ja prezleciem. Takisto si to neviem predstavit s umyvanim. Ako sa osprchujem a umyjem mydlom, ked budem mat maleho na rukach... No ale idem do toho.
mgk, este k tomu spavaniu - deticky sa prevazne nebudia preto, ze su v noci hladne. Prikrmy (a zväcsa ani kasicky - aj ked ty mas asi iny priklad s tvojim Kubkom) tomu nepomozu. Male deti priblizne do jedneho roka (niekedy aj dlhsie) nemaju hlboky spanok, casto sa mrvia, prebudzaju. Mnohokrat chcu pocitit mamicku, pritulit sa k prsnicku, pohladkat po licku... Deti sa zvyknu budit od pol roka castejsie hlavne preto, ze pocas dna su omnoho aktivnejsie, ako ked boli male babatka a nemaju tolko casu na nehu, tak si to vynahradzaju v noci. Ak sa jednomesacne babatko budilo v noci raz alebo prespalo dokonca celu noc, neznamena to, ze bude take iste aj o dva alebo tri mesiace. Spanok sa u nich moze menit zo dna na den a nemusi to nic vazne znamenat. Neostava nam nic ine, iba vydrzat a uspokojit ich potreby. 🙂

potulka
4. sep 2009

nsoci, tiez paradne fotky! marcovciatka su bezkonkurencne najkrajsie deti na svete (a to uz nehovorim o mamickach! 😉)
ajka, daj potom info, ako sa ti paci na pasienkoch. my sme sa este nerozkyvali, tak zbierame rozumy od skusenejsich.

lubi22
4. sep 2009

Ahojte 🙂

Nsoci super fotocky si pridala 🙂

My sme sa kojili v noci dvakrat, ale aspon ze sme spali do 7. Sice od stvrt na 10, lebo po ceste z BA nam v aute zaspal.

Bezim do sprchy, obliect Samka a do obchodu, snad ma to bude stat iba jedno auto, potom pridam viac fotociek zo stretka aj ja. 🙂

matja
4. sep 2009

baby, fotky sú úžané. Joj, ale sú tie naše detičky krásne, neviem sa vynadívať, jedno krajšie ako druhé 😉

nsoci, ty si taká opálená alebo prirodzene snedá? Ja taká nikdy v živote nebudem. Manžel je taký tmavý, bodaj by mal Patrik pokožku po ňom. Mne aj 5-ročný sesternicin syn povie, že som biela ako syrokrém 😀 😀

lubi, ste velmi sympaticky parik a mate krasne deticky. Samko je velmi zlatucky blondacik, vyzera taky cirkasik - chutny je.

potulka, kedy a kde budu fotky z MT stretka?

labutka, pozerala som si aj tvoje fotky, Adam je fesak s tymi jeho krasnymi vyplestenymi ocami 😀

potulka
4. sep 2009

matja, fotky... ehm... su vo fotaku, cakaju na spravnu naladu mojho muza, aby ich stiahol a poupravoval. lebo hoci fotit uz ako-tak viem, to ostatne je pre mna spanielska dedina. ale jedneho dna budu, to slubujem! 🙂 zatial vzdy boli, aj ked niekedy s takym oneskorenim, ze uz pomaly vsetci akteri zabudli, ze bola aj nejaka akcia. 😀

nsoci
4. sep 2009

Baby ďakujem, ale myslím, že kvalitou ďaleko zaostávajú za ajkovskými...

Matja no však som nejaka indiánka, nie? (som opílená, ale ja snedá prirodzene, aj keď teda cez zimu som vraj tiež "bledá ako stena" vraví môj starký, lekár)

kucina1
4. sep 2009

hm mne to moje dieta je od vcera poobedia strasne umrncane ale stale :(
nezjedol mi ani obed, cely ho preknucal :(
uzasny spenat som mu urobila a on ho odmietal :(
neviem co mu je, len chce spat a ked ho spat dam tak zrazu ozije na chvilu a potom zacne knucat zase. on knuci ale nevresti.
ked ozije tak robi len neplechu.
ach jaj co ho trapi netusim, ani teplotu nema :(

mgk111
4. sep 2009

dik baby za info o plavani...

matja - no ja vydrzim cokolvek,len nech je spokojny a my sme neboli zvyknuty prespat celu noc nikdy takze pre mna to nie je az taka novinka ze vstavane a papame - velakrat si len odo mna tak "cucne"... takze o jedle to fakt nie je...

nsoci - pekne fotecky aj tvoje 🙂

ajka - vidno, ze sa ti nasi fotografi zvacsa nezapru 🙂

vybehli sme von, ja s dazdnikom (az po pol hodke) kubkoviá som natiahla na kocik plastenku a hotovo, nech nie je cely den len doma... ideme si cosi uvarit, potom uspat kubka a povysavat a ja potom k u kadernicke a tatino ma vraj zurku doma s kubkom 🙂

matja
4. sep 2009

kuci, možno mu idú zúbky, tak je nervóznejší.

Dnes som pridala malému k cukete prvýkrát mäsko, iba som ho pokrájala na kúsočky, nemixovala a nevadilo mu to ani pri mäsku. Veľmi mu chutilo. Prvýkrát som odvážila, koľko toho Paťko spapá, tak dnes po dvoch týždňoch od zavedenia príkrmov spapal 120 g, ale zvládol by aj viac, no už nemal 😅 Veľmi mu chutilo. Moc ma to teší, lebo prvé dni vyzerali u neho dosť hrozivo a myslela som si, že ho na príkrmy nenaučím nikdy 😀

Ináč tri veci, ktoré pri kŕmení oceňujem najviac, sú stolička na kŕmenie, termo miska, ktorá udržuje jedlo teplé (chcela som napísať "teplo jedlé" 😀 😀) a parný hrniec, v ktorom pripravím všetku zeleninku, zemiaky aj mäsko naraz.

baskaj
4. sep 2009

ahoj kočky!
krásne fotečky, na stretku muselo byť supeer! 😉 aj nové tváre bol! 😉 ste robili odtlačky? všetci?

lubi - neviem, koľko rokov máte, ale na to, že ste 9 rokov zobratí teda moc nevyzeráte! tvoj muž vyzerá veľmi mladícky. teda, mladý, blondák, čo vypiskoval po prváčkach a taký vzorný otec z neho! kto by to bol povedal? 😀

ja som bola v stredu celý deň u mamy - má zlomený prst na nohe (keď strážila sestrinu Alicku 😝 ). jááj, som sa napráskala slivkáčov! celý plech som zožrala. a dnes po 5tich mesiacoch šošovica, čerstvý chlebík... hm... ako dobre, že malému nafukovačky už nevadia... 😎

ináč, musím pridať nejaké najnovšie rodinné hlášky:
otec: nedávaj mu už toľko veľa mlieka! pozri aký je tučný. samé záhyby. šak z neho bude tučibomba!
mama: ja už viem, na koho sa mi malý podobá! tie bledomodré sivé úzke očká! no.. ako tí severskí vlci! (rozumej sibírsky husky)
a sestra po dovolenke: fakt vyrástol! vyzerá tak múdro. ako keby mal 18násť a len bol uväznený v takom malom tele!

ináč, malý sa mi už 3 pretočil aj z bruška na chrbátik, ale zdá sa mi, že vždy to bola len akási náhoda 😝

baby, ma picne z tých internetových obchodov! si niečo objednám a príde mi to dobre že nie až o mesiac!!! 😠

matja
4. sep 2009

baska, dobré hlášky 😀 😀
a čo si si objednávala z netu?
neboj, tie otočky už nebudú náhoda 😉

baskaj
4. sep 2009

matja - z plienocky.sk, 3 BL Bamboo, pár vkladačiek, AIO tots bots easyfit, vlniaky, haipa daipu a NOSIC liliputi, na ktorý čakám ako na spasenie!!! ale to že zato, že sú dovolenky a ten týpek z plienka.sk, čo imto mal poslať, jáááj, tomu to vždy tak trvá!

matja
4. sep 2009

no hej, na plienka.sk im to vždy hrooozne dlho trvá, ani keby to posielali do Austrálie 😖
Nosič Liliputi je vraj dobrý, som zvedavá, čo naň povieš, daj potom echo.

mona1111
4. sep 2009

ahojte

fotecky su super,......aj komentare.....

Baskaj no na tych vyrokoch som sa zasmiala.....Nas sa pretocil len raz a odvtedy nic ☹ ☹ ☹ Sice sa pretoci len na bok a to je vsetko.... Uz je z neho velky chlap lebo uz nechce lezat ani za svet.....

matja ty si zacala s prikrmami od 6 mesiaca, lebo ja uvazujem ze uz zacnem ale az od 6- teho mesiaca....

mgk ja tiez dnes idem ku kadernicke, lebo strasne mi tie vlasy vypadavaju, tak som sa rozhodla razantne ze sa ostriham. Nikdy som nebola ostrihana na kratko a ani neviem aky uces si vymyslim ale dufam, ze to dopadne dobre....

iron - my to mame doma podobne. Maly cka cervene, sucha si ich nervozny ze by spal ale nie a nie zatvorit ocka.... a vecer no hroza kym ho uspime,nikdy sme s tym problem nemali a zrazu aky mame problem ked ma spat....

kucina1
4. sep 2009

mozno mu tie zubky aj uz pomaly idu ale zatial nic necitim

baskaj
4. sep 2009

matja - jasné, dám. aj odfotím 😉

ajka82
4. sep 2009

mona ja som sa dala ostrihat a nepomohlo to...vlasy padaju stale rovnako...

matja
4. sep 2009

mona, Patrik mal 6 mesiacov a 3 dni, ked sme zacali s prikrmami. Ty mas este cas, nemas sa kam ponahlat 😉

Nedavno som pisala, ze malemu sa zmenil spankovy rezim a raz alebo dvakrat do dna spi dlhsie ako hodinu. Teraz sa mozem pochvalit uz aj tym, ze vie zaspat aj bez uspavania na rukach. 🙂 Vecer uz cely tyzden zaspava sam a pocas dna ho uspavam na rukach iba raz denne. Aj to len preto, ze sa mi chce, mam taky ritual, chodim s nim po byte, spievam mu, on pozera na mna alebo okolo seba, az kym nezaspi. Ostatne denne spanky zaspi sam v postielke, co doteraz unho nebolo predstavitelne 😀

mgk111
4. sep 2009

baskaj - dobre hlasky 🙂

matja - len zavidim tie prikrmy nemixovane, to nas by z toho len grckal... ale stolicka na jedenie je u nas na nezaplatenie 🙂

mona - idem trochu cvaknut a dorobit melir, ale aj tak nosim cop kvoli tomu, ze ma kubino paradne natahuje 🙂 ja by som chcela uplne kratke cm vlasky ale manzel by skolaboval 🙂 mam to normalne zakazane 🙂 zeby sa odstahoval s kubkom 🙂

kucina - no zubky mozu ist dlho... tak drzime palce, my sme bez jedla boli predvcerom sa mi zda, tiez nic nechcel... ani zeleninka ani mliecko - strasne malospapal ale na dalsi den bolo dobre...

potulka
4. sep 2009

ajka, kratke vlasy mozno padaju rovnako, ale opticky je ich menej. 😉 ja som tiez uvazovala, ze sa aspon podstrihnem, ale potom by som si ich nemohla zopnut do copu a matej by ma v kuse cele dni sticoval. vlasy, to je jeho. 🙄 😀
my sme tu tusim jedini skoro polrocni, co este nepapame prikrmy (cha, kde je moje predsavzatie o nepouzivani materskeho pluralu?! 😀). matej bude mat 6 mesiacov buduci stvrtok a s mrkvou zacneme tyzden na to, lebo okolo toho volna 15. IX. asi este pojdeme niekde mimo domu. nech to mame jednoduchsie len s kojenim.

potulka
4. sep 2009

dievky, prave mi prisla ponuka na biozeleninu/ovocie. pre okolie bratislavy robia dovoz, alebo si mozu objednavatelia prist pre svoju zasielku osobne do prievozu. teta mi pisala, ze sa da o dovoze mimo BA region dohodnut. ak mate zaujem, napiste mi do IP a poslem vam kontakt a aj aktualny cennik platny do 7.9.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre