Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
1. feb 2010

fuuuu doobedne zaspavanie trvalo hodinu styridsat minut ☹ .... je mozne ze prechadza na jeden spanok??? ... ved to je este skoro, ci???

potulka
1. feb 2010

moj syn uz dve hodiny chrni... 😠 bodaj by nie, ked bol okrem obligatnych 3 kojeni hore od 5. do 6.15 a potom uz definitivne o 7. 🙄 boli sme s muzom rano ako zombici.

mgk111
1. feb 2010

mona - dakujeme 🙂 musela som zapnut vysavac aby sa hral lebo inak nemam sancu na komp 😀

lubi - aspon to vegetenie je fajn no nie? 🙂

dede - asi od roka, ale my sme uz davali zavcasu - teda skusali ked sme mali zo zahrady a nechcel a zajtra dostane cestovinky, rajcina cuketa a masko do toho este prirobim...

egy - deturenci si robia co chcu... kubko dal vydatny spanok tak neviem ci este dnes cosi pospi...

potulka - zajtra bude lepsie 🙂

denkolc
1. feb 2010

Ďakujeme za gratulácie maminečkyyyyyyyyyyyyyy... 🙂 Všetko odkážem....

A vy ako píšete, že deti nemajú problém s inými ľuďmi....tak to len my sme takí prísavnikovia? Však tá moja dcéra už niekoľko mesiacov visí na mne nenormáááálne!!! Ona nechce k inému ísť, stále sa ma drží ako kliešť...keď sa vzdialim, je plač....ako ja chápem, že môže mať separačnú úzkosť, ale to je doživotná diagnóza, či ako? 😅

Jaaaaj a čo sa týka tej pomoci...ja by som privítala, keby moja mama niekedy došla ráno, zobrala si malú a ja by som si pospala....akože ak ju požiadam, pomôže, ale dakedy mám pocit, že som na všetko tak sama, samučká....proste chýba mi ďalší človek, ktorý by ma odbremenil...hold ťažko je žiť ľahko...

matja
1. feb 2010

dnes sa nám už dva razy stalo, že Paťko sa rozplakal, keď ocko odchádzal do práce. Ráno aj teraz na obed, keď nás prišiel pozrieť. Ocko mu dal božtek a zakýval papa a synček skrivil ústočká a dal sa do plaču (kriku, lebo Paťkovi stále nejdú ozajstné slzy). Predtým to nerobil.

Ľubi, áno, boli sme nútení dať párkrát malého k starým rodičom, lebo nastala taká situácia, kedy sme si naozaj nevedeli ináč pomôcť, potrebovali sme súrne niečo vyriešiť, tak sme využili na pár hodín ich pomoc a dali sme im malého.

lenk30
1. feb 2010

tu to dnes nejak žije!
my sme prišli z očkovania, doobeda sme stihli sánkovačku v tej kose, potom čajík aj s kamoškou v detskom kútiku, tak zaspal od doktorky po ceste v aute. len som ho vyzlieka.

zjapal ako tur, aj tato musel na pomoc držať nohy. Doktorka povedala, že má dvoch takýchto drakov: Nejakú Kristínku a Filipka. Asi by sa mali skamarátiť. To by bola dvojka!

Matja, tie tvoje pocity sú mi děsne známe 😀 Nie málo som sa tu nasťažovala na svokru. Lezú mi na nervy, stále malého chcú a ja len v nutných prípadoch, na 2hodiny - keď idem do roboty a aj to si dohodnem vo firme tak, aby malý vtedy spal, aby som nemala výčitky, že nie som s ním. Moji rodičia sa s ním hrajú, maznajú.......ale všetko tak prirodzene. Mužovi prepásli detstvo môjho muža a zjavne im tá detská láska chýba...ale ja im za to nemôžem. Nútia ma každý deň tam chodiť a keď ho náhodou nevidia 1deň, tak druhé ráno o 8sú už u nás. a je im jedno, že je nedeľa a sme v pyžame.............Na druhej strane by mu zniesli modré z neba. Napr. včera sme boli v Tescu, v Orange, končil nám paušál....oni ho nosili na rukách, kým som podpísala zmluvu, boli mu kúpiť autíčko, obehli zverex. potom šla okolo pani a mala v ruke rožky, malý že mňam mňam, tak leteli po rožky.
Čo by možno iná za to dala............ja keď potom od nich odchádzam, mám výčitky, že aká som, ako ho majú radi. No na druhej strane sa mi to zdá také neprirodzené. Som tam s ním doobeda, tak už aj obed mu robia, len aby sme ostali - je im jedno, či mám nejaký plán, a len ho dávam do auta, tak sa ho pýtajú, že či príde poobede. a kedy už ho dáme na celý víkend /to bývajú 10min.od nás/. a keey už ho tam nechám spať, aj ked vidia, že je prilepený na cicíku
...........................možno som riadne drbnutá a tak budem rada na vaše názory. možno som sebecká a chcem ho pre seba. neviem to vysvetliť, ale my sme rodičia. Mňa nasralo aj keď mu kúpili prvé topánky, lebo to majú kúpiť rodičia! Ja som asi na hlavu!

A to som tam malého nechala prvý krát na hodku - dve keď mal 8 mesiacov. Do vtedy len u mojej maminy, lebo svokra bola ľavá, teda aj stará sa viac svokor, ale rozmazlujú neprimerane ho obaja. Viem, že by som mala byť rada, že ho tak ľúbia, ale zdá sa mi to choré. a to si nechcem predstaviť, ked bude mať 5rokov, alebo dokonca 15.

Poznámka: môj muž je jedináčik a Filipko je prvé vnúča. Pre toto všetko čo vidím, som si na 1000 000x istá, že potrebujeme dve aj viac detí.....lebo ani na Filipka by toto určite dobre nevplývalo.

Keby som vám popísala ako sa hrajú: svokra chodí po štyroch, svokor ho nosí na rukách a drží ho pri skrini a filipko vyhadzuje, čo vidí na zem: svietnik, poháre, tanierik a pri tom si hovorí báááááááááááác............až príde zlá mama a zruší srandu.

Ja tu mám asi najdlhšie príspevky, som trapná, ale nemôžem za to, že ja tak strašne rýchlo píšem, tak to mám na skle rýchlejšie ako tok mojich myšlienok - na strednej som bola na majstrovstvách v strojopise.......chacha.....

matja
1. feb 2010

lenka, ty si opísala presne našu situáciu. Nechcela som to tak dopodrobna popisovať, ale od začiatku po koniec je to podobné ako u nás... aj naše pocity sú rovnaké...

mona1111
1. feb 2010

my sme dali spanok 40 minut,no neviem nejako s tou teplotkou a tym zubkom sa nam kazi aj spanok doobedu ,poobede aj v noci a tak pekne som ho naucila, kym bol manzel na sluzobke ze uz o jedenastej spinkal v postielke poobede o pol stvrtej a teraz od piatku s teplotkami prisiel aj nepokoj v spanku ☹

ajka82
1. feb 2010

matja, ja som tiez taka ze co zvladam sama, tak druhy nech nechytaju, ked nestihnem, urobim o den neskor, kedstihnem tak sa pochvalim 😀 a ked nieco naozaj musi byt a viem ze sa to neda tak az potom kricim, nechpomozu, ale to je malokedy...ale uz som prisla na finty, kedy aj ked mato alebo niekto iny strazil karinku, aby som porobila, uz strazit nemusia 😉
a mato sa hneva, ze naco je potom tu, ked nechcem s nicim pomoct 😅

no karinka dnes vyzera lepsie, rano po zobudeni teplota 37,1,... isli smek Dr ale az neskor, lebo chrnela do deviatej...kukla do hrdla, ze dooost cervene 😒 , zobrala vyter z hrdla aj nosteka za velkeho vzdoru a revu aj popocuvala, na priduskach nic,to je OK
vo stvrtok budu vysledky vyterov, ked bude nejaky nalez tak sa bude riesit antibiotikami ak bude nutne...zatial mame len kvapky do nosa, proti kaslu a nejake homeopatika
teraz poobede teplota 37,6 tak uz buva
ale papadobre, aj ked nie s takym nadsenim, alezje vsetko, keby ju vidite aka je ziva, tak by ste nepovedali, ze je chora, ale ym to na nej vidime, neni to ono...
ak sa nam nebude zlepsovat do dvoch dni, mame volat Dr a urobi testy s CRP

karinka pije z flasky so sosakom (jak byvaju na poharikoch)

egyptanka
1. feb 2010

No odsavacka umyta ... dnes to bolo cca 30 ml.

Mozem tak v blesku reagovat ...

nsoci, pekne fotky ...
lubi, dobra hostitelka ... kraaaasny byt 🙂
labutka, no mama chcela Adamovi dobpriat ... no ale raz za cas sa nic nedeje, urcite ste si to vysvetlili, ale mam musela byt vcera inak stastna, ze jedol z jej uvareneho obeda (samozrejme s obmedzeniami)
matja, na jednej straneta chapem, ze chces vsetko sama, ale zasa na druhej strane im nemozes odopierat to potesenie, aby boli s Patrikom, doniesli ti napeceny kolacik ... je to prejav ich lasky. Bud rada za kazdy den co s nimi mozes stravit, nikdy neies kedy a moze sa to zmenit.
Ja som velmi rada, ked nam mama navari, napecie ... niekedy prisla pozehlit alebo upratat ... ona ma doma koberce a ja parkety a tak sa vysanti na umyvani parkiet po ktorych tuzi.
Svokrovci sa prilis nestaraju, pridu pozriet tak raz za mesiac, svokor otvori penazenku a povie, ze mame malej nieco kupit, lebo oni nevedia co ... mne to vyhovuje, im to vyhovuje tak naco to menit.
Den, Tanicke vsetko najlepsie k meninam ... to slniecko som vybavila extra pre nu. A tebe skore uzdravenie.

Pitie ... mala ma tu flasku so sosakom, ale nevie z nej nejak dobre pit, ked lezi tak jej to tecie kade tade a posediacky si nevie vsugerovat, ze musi zaklonit hlavu. Uz som rozmyslala, ze jej kupim ten tvrdsi sosak.

Zabudla som na nieco a niekoho?

lenk30
1. feb 2010

ja nemám problém malého nechať. od 5.dňa po pôrode chodím do roboty. ale u mojej maminy, alebo keď ho nechám so segrou je to iné. ale čo oni s ním dorábajú. Je to úplne choré. Napr. svokra nevie nejak prejavovať city, ale keď sa malý mal narodiť kúpila si pre seba - že keď bude Filipko u nich komplet dvojmo výbavičku. je to normálne? to teraz nachádzam kade tade čiapočky, dupačky, bavlnené plienky...............choré........

a možno som ja chorá. nieže by som využila pre seba ten čas, čo by som ho nechala tam..........

ale sú chorí.......narp. minule som celé doobedie bola v robote, malý bol u mojej maminy, letela som za ním a šli sme vonku v kočíku a volal mi muž, že svokra volala JEMU, že či by som malého nedoniesla k nim, že sa chcú pohrať. Tak pohrať? neviem.......ja mám divné reakcie, ale toto sa mi zdalo poriadne necitlivé, som vyskočila na muža, či sú všetci normálni, že vie, že som doobeda nebola s ním, a že som mama a je prirodzené, že mi chýba......

baskaj
1. feb 2010

den - táničke posielame k meninkám cmuki cmuk

aj ja mám hrdosť a nechcem moc prijať svokrinú pomoc s malým. ale som rada, keď nám raz za týždeň prinesie niečo navarené a keď bol dami menší, tak mi prišla párkrát požehliť. samého by som jej ho ešte určite nenechala, ak sa s ním chce pobaviť, tak buď u nás alebo u nich, ale j so mnou. mojej mame by som ho aj nechala, jej môžem 100% veriť, ona to s deťmi super vie, ale aj to nie na dlho - veď načo, mne by bolo smutno. ale možno keď bude druhé, budem občas potrebovať pomoc...

ja som rada samostatná a zodpovedná, bola som k tomu vedená od mala. takže matja úplne ťa chápem. ale možno by som tiež z času načas urobila nejaký miniústupok s presnými pravidlami. a maci - šak ak môžeš dôverovať a nechať si s kupkom pomôcť a chceš to, tak prečo nie? 😉

lenk - no podľa mňa to, čo si ty opísala nie je zdravé. ok, môžu ho mať radi, musia - veď je to ich vnúča, ale v zdravom rodinnom vzťahu by mali rešpektovať nejaké pravidlá. že vy ste rodičia, že oni nemôžu všetko čo chcú s filipkom a kedy chcú... môj názor. majú na neho a na vás právo, ale s hranicami a pravidlami, vy traja ste už vlastná rodina.

egyptanka
1. feb 2010

lenk, ze vybavu dvojmo?? ... no moja mamina si kupila len par latkovych plienok (ale zislo sa ked som tam prisla na utieranie, ked jedla) a pod.

lenk30
1. feb 2010

Dnes na očkovaní som sa doktorky pýtala na to očkovanie proti kiahnam. Naša to odporúča. do apríla sa mám rozhodnúť......................
Teraz ešte spinká, dúfam, že nebude mať teplotu

Čo sa týka kociek, samoška, že len búra vežičky. ani tie vhadzovačky ho nebavia. ale dosť dlho sa prehrá s hociakou krabicou /dnes ráno od Chcco magic/ a tam si vhadzuje a vyhadzuje piškoty, a z ovladača vyberaá a aj dá batérky. nechápem ako sa mu to podarí, lebo tam sú tie strunky, ale toľko šipre prštekmi, až sú tam.

Baby viem, že toľko krát sa tu písalo o tých pipíkoch.........ale nám ho dnes doktorka 1.krát kukla a to na môj podnet a opýtala sa ma, že či mu ho sťahujem??? 😒 a ked som sa jej pýtala, pred tým, tak mi povedala nič nerobiť.......

diocka
1. feb 2010

dobre rano,

my sme po uplne najhorsej noci nasej aku sme zatial mali. maleho som vecer ukolisala na rukach, nemala som nervy 2 hodiny s nim zapasit v postielke. zaspal za 10 minut. spal 4 hodiny az do polnoci. potom sa zobudil a plakal a dal sa utisit jedine na rukach ked som ho kolisala. ani dojcenie nepomahalo. ale akonahle som som ho vlozila do postielky tak sa zobudil a zase rev. skusala som ho uhladkat v potielke, ale ked som po 20 minutach prestala tak sa zase zobudil - tak zase bud na ruky aleho uhladkat. a takto sme sa bez spanku trapili do stvrt na 4. potom zaspal do siestej, najedol sa a potom este potiahol do siedmej. a potom uz bol hore. citim sa na ...
v tej knihe o spani a aj na prednaske myslim spominali ze ako dieta zaspi tak sa aj chce zobudit. ale vsak ja ho predsa nemozem celu noc nosit na rukach ☹ ☹ ☹ ☹
aspon ze doobeda pospal skoro 2 hodiny.
ja fakt uz neviem co robim zle.
viem ze ja tu stale tocim iba o tom zaspavani a spani ale fakt si neviem rady.

a konecne sme sa uz aj my "rozhovorili". ale ziadne ma, ba, pa alebo podobne. 3 dni stale opakuje iba jedno slovo "bapm"

ajka82
1. feb 2010

este som chcela...Tanicka vsetko naj 😵

dede, my paradajky papame (polievka/omacka)

lenk30
1. feb 2010

baskaj, pekne si to napísala, že vlastná rodina. ja ho nechcem odopierať, ale oni mi každé ráno zavolajú, či idem do roboty, boli by asi najradšej, keby som tam čučala furt....

Neviem, či som hnusný egoista, sebecká matka.........ale ja chodím aj do roboty, takže mám výčitky za ten čas, čo s ním nie som. jasné, že sem tam si vybehnem aj na kávičku, ku kaderníčke.............proste všetko mám umožnené...........ale oni by ho chceli stále. Ja som tiež asi bola vychovaná na samostatnosť /otec vojak 🙂/ a muž s rodičmi robia všetko spolu.
Včera som mu povedala, že dúfam, že to tu na mňa nehrajú a že nepostavil taký veľký dom, aby sme bývali aj so svokrovcami v ňom 😀. To by som fakt skončila na psyche

Matja, ako lopty? vy už ste plávali?

ajka82
1. feb 2010

hehe...ja sa nebojim, ze by karinka nechcela byt potom s inymi ludmi ako so mnou, ked ju mam stale pri sebe...
sak potulka videla v palacinkarni aj s jej manzelom, ze krpec ma v pohode vymeni za casnicku 😀 😀 😀

mgk111
1. feb 2010

lenka, matja - no a ja som ta ina, ktora sa z tychto vsetkych veci tesi 😉

ajka - to marek sa nehneva ked vsetko stihnem sama 😀 a co mate proti kaslu? som rada ze je malej lepsie...

baska - viem ze svokrovcom keby som ho nechala tyzden tak by bolo v najlepsich rukach, moja mama je momentalne s nim malicko, takze to by som sa bala, hoci viem, ze by sa postarala ale uz ho nepozna a nevie ako na neho, ale tokko ho teda nenecham ani na noc nikomu - len tak na dve hodky 😀 lebo ked je kubko u svokrovcov sme tam aj my, akurat co odbehneme ale na noc si ho chceli nechat ze aby som sa vyspala ale o tretej som bola naklusana pri nich, ze kde mam dieta 😀 takze odtial potial ale spolahnut sa mozem na stopro 🙂

lenka - no to co si opisovala sa mi zda uz prehnane 🤐

pasoa
1. feb 2010

tu je dnes ako rušno, normálne nestíham dočítavať.

matja, presne chápem tvoje pocity, čo sa týka babko-dedkovania.
Môj muž síce jedináčik nie je, ale matúško je prvé vnúča a moja svokrička (ktorú mám veľmi rada) sa stále núka, že si ho vezme a my nech ideme na hory/hokej/do kina/do reštiky atď.
Jaj, včera zas dala ponuku, že nech ideme so zvyškom jej rodiny (mužovým otcom a dvoma bráchačmi) do tatralandie a že ona ostane doma s matúškom.
HAHAHA.. už sa vidím, ako sa mágam bezstarostne kdesi v bazéne a matúško je bezo mňa! 😀 Môj muž jej na to do telefónu povedal, že "to by Pavla asi neprežila" a má pravdu. Neprežila by som to. 😎

a moja svokrička stále vraví, že mi ho príde pokočíkovať, nech si ja oddýchnem alebo neviem čo a mňa ide z toho vychytiť už niekedy. Ja ju mám veľmi rada, rozumieme si, ale keď začne táto téma, musím sa dosť ovládať, ako mi to ide už na nervy niekedy...

Ja musím najprv dozrieť v sebe. Teda musím najskôr ja cítiť, že to naozaj chcem, a až potom prídem a poviem "Marta, nevzala by si Matúška na hodinu/dva/tri..., chceli by som ísť tam a tam s mužom?"

ale keď ma posielajú, "choď tam a onam a ja vezmem matúška" a ja to pritom nechcem, tak ma to len zbytočne nervózi...

baskaj
1. feb 2010

právew mi prišlo z hamiklubu hami optivital 3. čo s tým budem robiť, keď som šte ani 2ku od nich neotvorila???

lenk - nemaj výčitky, ty SI normálna. bohužiaľ, rodinu si nevyberáme a ty budeš s tou mužovou stranou msieť celý život nejako vychádzať. a pracovať na tom, aby pochopili nejaké pravidlá.

pipíka hovoria jedni tak a jedni onak. my sme nesťahovali. ani sa nedalo. má to prirastené. po dvoch rokoch pôjdeme na urológiu s tou vodičkou vo vajku a ak sa to upravilo, tak pipíka mu stiahne tam (preventívne mám dať paralen) a ak sa vodička neupravila, tak budú operovať a pipíka stiahnu vrámci operácie.

baskaj
1. feb 2010

BABYYYY!!! malý tu na koberci vedľa mňa ŠTVORNOŽKUJEEEE!!!!! som to s ním pár dní sa snažila trénovať a vyzeralo to neúspešne... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

JA BYŤ HRDÁ MATKA! 😵

pasoa
1. feb 2010

včera som kukala strašný film. na JOJ+
teda nie strašný, krásny, Jessica, už som raz videla prvú časť, ale druhú som potom nestihla, tak som si kukla včera a myslela som, že si srdce vyplačem och och och.
Stále som dúfala v nejaký heppyend, aspoň čiastočný... a nič... som do druhej v noci kukala do okna a revala do vankúša ako malé decko a potom som nemohla spať, lebo som mala celkom upchatý nos...
😢 😢 😢

ajka82
1. feb 2010

mgk,proti kaslu nam dala tussin ze mame davat 3x 6kvapiek

ajka82
1. feb 2010

pasoa, preco pozeravas take "strasne filmy" ? vzdy co citam, tak len places a trapis sa pri nich 😕 🤐

baskaj
1. feb 2010

btw - niekde som čítala, že deti by z psychického hľadiska mali do troch rokov spávať výlučne len doma s rodičmi a do piatich len u fakt veľmi ale veľmi blízkej osoby iba ak už... (ak som sa v rokoch zmýlila, opravte ma)

baskaj
1. feb 2010

že ajka - aj ja už dávam pasoe oficiálneho zaracha na zlé filmy!

ideme papať a von, pá

baskaj
1. feb 2010

ešte maci - mucosolvan junior

pasoa
1. feb 2010

ajka, ale keď ja plačem aj pri rozprávkach, napr. pri Shreckovi som bulila tiež 😅 😅 😅
Ja mám rada také filmy, len potom to dosť prežívam, a ako som matkou, tak úplne to neviem ani prežiť...
vzali jej dieťatko a zavreli do blázinca ... po troch rokoch sa odtiaľ dostala ale pochopila, že jej dieťa považuje za matku niekoho iného a keby oňho bojovala, ublížila by mu tým... no božeeeeeee, stále mi je z toho hrozne...

Ale film krásny. Dosť reálií zo života v Austrálii v 40-tych rokoch...

nsoci
1. feb 2010

Pasojka 😉

Ja som vzdy velice pysna na to, ze vsetko zvladam sama, ake zase potesi ma ke sa niekto s malym pride pohrat alebo len tak na nvstevu, alebo ke svokricka donesie nakup 😉 nenechavam ich doma mi upratovat, ale o matka sa postarat preco nie? u svokry este sam nebol, u mamy tak raz za va tyzdne na tri hodky, ked idem k zubarke (ano, chodim tam tak casto)... s otcom bol raz... inak je so mnou a s muzom a prisavnik nie je vobec, trosku by aj mohol 😉

Lubka posli foto, jasne, nech je vidiet, ze aj ja som tam bola.

Matko zaspal az teraz, uz som ledva fungovala od pol 6 na nohach, ma krize bolia a brusko chce do vodorovnej polohy - toto je rovnake ako pri predchadzajucom tehu. proste ke som dlho v stoji/sede musim lezkat. tak lezkam. dnes som doma makla, si zasluzim. vonku je krasne, ale proste nevlaaaazem.

Baskaj gratulujem 😉 Tanicka vsetko naj!
A Denka precp Ty vlastne hockedy nedojdes ku mne na... caj? Naloz malu do auta a hajde sem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre